Tréning s vlastnou váhou

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Trian » čtv 22. říj, 2009 1:29

4kwaicheng:
Zásadou tréningu je to, aby si zaťažil svalové partie rovnomerne. Musíš mať približne rovnaký pomer ťahových a tlakových cvikov. Takže áno, ak urobíš 300 klikov, mal by si urobiť 150 zhybov. Možno to znie nelogicky, ale keď si to prepočítaš na železo, platí to tak isto.
Napr. pre jeden trening plati:
Benchpress - tlakovy cvik - 3x5x100 kg (ser x opak x vaha)
Príťahy činky v predklone - ťahový cvik - 3x5x100 kg
Dráha činky je pri obidvoch cvikoch kolmica na trup. Takže v tejto rovine si vykonal rovnomerne rozložený tréning. Samozrejme, že váha na jednotlivých cvikoch sa mení od úrovne sily na tom cviku. Nemusí byť rovnaká, ale ide o princíp, že odvedieš zhruba rovnakú robotu.

K tým klikom a 100 kg na benchpress. Pisal som to len veľmi približne. Bez priame precvičovania benchpressu dáš len ťažko 100 kg. Veľmi záleží na pomere telesnej váhy k silovému výkonu. Práve to je tá popisovaná konštanta. Tým som chcel poukázať na to, že dať 100 kg na benchpress, 120 kg na mŕtvy ťah a drep nie je vôbec ťažké. Len sa veľa ľudí ľutuje a bojí poriadne naložiť na činku.
Treba ísť na to s rozumom, cvičiť správne a mať v tom určitý systém. Všetko chce čas. Ak si niekto myslí, že je silný aj s tým, že urobí 100 klikov, tak okej, nehádam sa. (Ale slovo silný, znamená fyzická sila. Meradlom fyzickej sily sú cviky. A ak niesom schopný dvíhať ťažké váhy, tak niesom silný. Ak dvíham priemerné váhy, mám priemernú silu.)


4marcelo: Veľmi nepekne si to zovšeobecnil :roll:
Stále sa opakujem, tak vás poprosím, aby ste pred tým, než zareagujete na môj príspevok riadne prečítali to, čo som napísal vyššie.

Maximálna sila je len jedným z faktorov, ktoré sa zohľadňujú pri konečnej účinnosti úderu. Okrem nej je tam zrýchlenie, kinetika, váha... Milión faktorov. Zvýšením max sily a všetkých tých premenných zvyšujem silu svojho úderu.

Nehovorím, že tie tri základné cviky musí niekto cvičiť. Len vravím, že sú dobrým meradlom sily. Slúžia na kontrolu osobnej sily. Je kvantum iných cvikov, ktoré viac šetria organizmus a tak isto výrazne zvyšujú fyzickú silu tela.
®iaden cvik ti nezničí telo. Telo ti zničí len jeho nesprávne prevedenie, pretrénovanie, alebo subjektívna chyba.

Názor, že všetci, čo dvihnú viac ako 100 kg sypú je trochu smiešny :wink: Jednak na to má málokto peniaze, po druhé veľa ľudí nesype už len kôli morálnemu aspektu. Ide len o správny prístup k tréningu. Ak dosť žeriem, viem ako žrať a kedy žrať, uregenerujem akýkoľvek rozumný tréning (aj dvojfázový 6 dní v týždni). Ak s tým ma telo problémy, môžem pridať doplnky výživy (nie steroidy, nie testosterón :roll: ) ako kreatín, hot blood...

«ažká manuálna práca vždy bola a bude najväčší extrém :D Ale komu sa chce tak makať ?

Nadčrtnutý tréning bol pre profi MMA fightera aby poslúžil na predstavu. Samozrejme amatérovi stačia 3 doplnkové tréningy do týždňa + tréning bu/bs. Niekomu aj menej, komu sa ako páči. Potom treba rozumne zvoliť rozvrhnutie tréningu.
Naposledy upravil Trian dne čtv 22. říj, 2009 12:33, celkově upraveno 1
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

 

Příspěvekod Trian » čtv 22. říj, 2009 1:34

4kwaicheng:
ešte ma napadlo - budeš mať 22 (takže sme vlastne rovesníci) a už píšeš, že sa radíš k seniorom? :roll: :roll:
Si na nejlepšej kondičnej úrovni. Ak zle regeneruješ, zmeň stravu a prístup k tréningom.
Ja napr. sa cítim úplne fantasticky. Treba cvičiť tak, aby to samozrejme bavilo. Mňa silové tréningy a doplnkové tréningy bavia a preto ich študujem. Cítim progres a to ma motivuje k väčším a väčším výkonom.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Vrozkrokkop » čtv 22. říj, 2009 7:06

A jaka je vlastne ta proklamovana strava?
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod marcelo » čtv 22. říj, 2009 7:32

Trian- ja sa nechcem hadat,ja to az tak nezeriem..nic nie je ciernobiele ani tie kokotiny z netu ala posilovacie plany ako odpoved na super silu a silove zlepsenie atd :wink:

Ked chces pomoct,tak namiesto nabubreleho demonstrovania kolko toho mas toho nacitaneho,odposilovaneho a vypisovania mnohostranoveho elaboratu,si mohol jednoducho a normalne napisat mlademu chalaniskovi realny plan kt. sa drzi reality a stoji nohami na zemi pri zohladneni jeho doterajsich schopnosti a atributov :wink: a nie vypisovat mu tu trening pre profiatletov :wink:

Ako pis dalej,su to zaujimave veci len netreba vidiet veci ciernobielo..mna minule pri fyzickej robote zahambil 50 rocny chlap,ten podla mna ked mal 3O rokov musel mat silu ako orangutan..cely zivot robil fyzicky a je to iny druh sily a ina kavicka ako z ciniek..posli bezneho vzpieraca alebo powerliftera robit cely den do lesa s drevom a skolabuju obaja a budu mat toho plne gate :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod cohen » čtv 22. říj, 2009 8:18

jj, po dvoch hodkach s motorovou pilou clovek zacne prehodnocovat svoj pristup k treningu, praci, zivotu... a vobec... :twisted:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Toman » čtv 22. říj, 2009 11:00

cohen píše:jj, po dvoch hodkach s motorovou pilou clovek zacne prehodnocovat svoj pristup k treningu, praci, zivotu... a vobec... :twisted:


no motorovka je pohádka proti házení těch metr půl klád toho nařezanýho dříví do 2.5 metru na valník a pak to cpát do kolíbky a kalačem štípat :-)

No musím uznat že Trianovy názory jsou mi velmi blízké.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Trian » čtv 22. říj, 2009 11:09

4Vrozkrokkop: Proklamovana strava je normálna strava. Musíš sledovať nutričné hodnoty, vedieť čo je na čo dobré, kedy čo jesť... Je to komplikované, ale keď sa to človek naučí, vníma to ako bežnú vec.
Napr. dôležitý je príjem sacharidov - kôli energii. Pred tréningom pomalé sacharidy, po tréningu rýchle sacharidy na doplnenie energie.
Pre regeneráciu je dôležitý príjem bielkovýn - zase veda.
Popisovať to tu nebudem, treba si to zvlášť naštudovať a na nete je toho dosť. Tak ak je záujem, držím palce :wink:
Ak veľa trénujem, treba to jednoducho "užrať".

4marcelo: Veď to je v pohode. Len ma trochu rozladilo, že musím všetko písať na dva krát. Pomer tlaky-ťahy je vysvetlený napr. už v tom pláne a stále je tu otázka prečo... A tak isto s ostatnými info.
K tomu plánu... Myslím, že článok popisuje veľmi jednoduchý tréningový plán vhodný pre začiatočníkov. Preto som ho sem dával. Kto si myslí, že ho nezvládne, alebo, že je pre neho príliš ľahký, tak existuje ďalších x článkov, ktoré môžu pokryť akurát jeho potreby.
Tento som sem dal preto, že je jednoduchý a nenáročný.

A k fyzickej robote... Keď si predstavím takého drevorubača ako by mi dal po papuli, tak sa radšej asi pobijem s nejakým hovadkom na ulici. Ąudia, ktorý majú náročnú fyzickú robotu sú úplne iná méta. Niesu záťaži vystavovaný 2-3 hodiny denne, ale často 10-12 hodín. Majú oveľa tuhší korienok a sú húževnatý. Ani ma nenapadne sa s nimi porovnávať.
Najmä potom nie, keď som pracoval na záplavách a videl, ako jeden taký suchý chlapík pohadzoval 25 kg vrecia piesku sem a tam.
Po dobu dvoch hodín som mu veselo konkuroval, ale potom som sotva fúrikoval. Kým on si veselo popiskoval a hádzal jedno vrece za druhým.

Priklad s profi fighterom som sem daval preto, aby som nadčrtol, ako to funguje približne ideálne. Teda keď chceme byť vo všetkom najlepší a sledujeme najlepší progres.

Článok je len o tom ľahkom tréningu a diskusia sa zvrhla na otázky ohľadne cvičenia ako takého, nie o článku. Takže odteraz poprosím len otázky ohľadne článku.
Prípadné otázky ohľadne vlastných tréningov cez súkromnú správu. Ak budem vedieť, poradím. Prípadne založiť nové vlákno venované tej téme (výbušná sila...).
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod cohen » čtv 22. říj, 2009 12:01

Toman píše:
cohen píše:jj, po dvoch hodkach s motorovou pilou clovek zacne prehodnocovat svoj pristup k treningu, praci, zivotu... a vobec... :twisted:


no motorovka je pohádka proti házení těch metr půl klád toho nařezanýho dříví do 2.5 metru na valník a pak to cpát do kolíbky a kalačem štípat :-)


taketo veci sa snad robia len na strong manovi, neee? :D ale krize ma z tej pily vzdy bolia skoro ako ked sme traja znasali 200 kilovy polpancierovy klavir po schodoch zo siesteho poschodia, bez gurtni, len tak... ale to som mal svalovicu snad tyzden. a uz to opakovat nebudem, ked sa clovek nad tym zamysli, nemuselo to vobec dobre dopadnut...
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod kwaicheng » čtv 22. říj, 2009 23:21

Trian píše:4kwaicheng:
ešte ma napadlo - budeš mať 22 (takže sme vlastne rovesníci) a už píšeš, že sa radíš k seniorom? :roll: :roll:
Si na nejlepšej kondičnej úrovni. Ak zle regeneruješ, zmeň stravu a prístup k tréningom.
Ja napr. sa cítim úplne fantasticky. Treba cvičiť tak, aby to samozrejme bavilo. Mňa silové tréningy a doplnkové tréningy bavia a preto ich študujem. Cítim progres a to ma motivuje k väčším a väčším výkonom.

Jsem si dělal srandu. Říkám jen, že za těch víceméně 9 let posilování, se už dokážu poměrně dobře zorientovat ve svým těle - hned poznám že jsem to přepálil - a to pak regeneruju tak ty 4-5 dní. Trénink mě zatím baví moc a kdyby mě nebolely ty prokletý achillovky, cítil bych se na to, vyzvat tě na maraton, silovej trojboj anebo na kulečník :D Díky ti za hezký dlouhý zajímavý příspěvky i za rady. Až dneska vstanu, tak zkusím udělat o nějaký ten shyb navíc :) Salve
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod Toman » pát 23. říj, 2009 6:07

cohen píše:taketo veci sa snad robia len na strong manovi, neee?


Takéto veci sa robia, když si chceš v zimě zatopit v baráku :wink:

cohen píše:ako ked sme traja znasali 200 kilovy polpancierovy klavir po schodoch zo siesteho poschodia, bez gurtni, len tak...


:-) a doufali že Vám vyklozne z rukou a vy jen dole seberete třísky :-)
Naposledy upravil Toman dne pát 23. říj, 2009 7:59, celkově upraveno 1
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Toman » pát 23. říj, 2009 7:58

double
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod cohen » pát 23. říj, 2009 9:14

Trian píše:
4cohen: skalolezectvo je zase z iného súdka a tam treba trochu iný druh kondície. Čo ja viem, tak práve pre to, čo si popísal sú skalolezci dobrý v páke (judo, jujutsu). Majú úchop ako zverák (čo som si mohol vyskúšať :evil: )



skor by som povedal, ze lezenie je viac o vytrvalosti. lenze ked prejdes do previsov, vytrvalost ta nezachrani - potrebujes vediet urobit dynamicke a vybusne kroky, niekedy aj skoky. ale nenazyval by som to inym druhom kondicie, je to to iste, plus navyse sa kladie doraz na posilovanie prstov. okrem toho - kazdy skuseny lezec ti povie, ze sa lezie nohami (technicky spravne), nie rukami ;)
jutsu som robil, ale pri nacvikoch pak mi strasne trpeli lakte, resp. tie casti tela, na ktore sa robila paka - castokrat uplne zbytocne, neskusenostou (alebo blbostou) sparingpartnera. nenecham sa predsa mrzacit a este za to aj platit 8O 8)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Trian » pát 23. říj, 2009 10:08

4kwaicheng: V dohladnej dobe napisem nejaky clanok o cvikoch s vlastnou vahou a nejaky jednoduchsi doplnkovy trening z toho.
Inak odporucam, keby si si chcel vsedne treningy osviezit treningovy plan "air alert 3" /kukni net/. Je to na zlepsenie vyskoku a dynamickej sily noh. Brutalnejsi plan som este necvicil.

4cohen: viem, ze sa ma liezt aj nohami :roll: Pretoze som pozeral asi vsetky casti Ulitmate Survival a tam to Bear furt prizvukoval :lol: :lol: :lol:
Holt, lezenie je veda a ja sa v nej nevyznam :(
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Lada » pát 23. říj, 2009 10:43

Trian píše:
Názor, že všetci, čo dvihnú viac ako 100 kg sypú je trochu smiešny :wink: Jednak na to má málokto peniaze, po druhé veľa ľudí nesype už len kôli morálnemu aspektu. Ide len o správny prístup k tréningu. Ak dosť žeriem, viem ako žrať a kedy žrať, uregenerujem akýkoľvek rozumný tréning (aj dvojfázový 6 dní v týždni). Ak s tým ma telo problémy, môžem pridať doplnky výživy (nie steroidy, nie testosterón :roll: ) ako kreatín, hot blood...


Je pravda, že na zdvihnutí 100kg nemusí člověk sypat, ale s tím ostatním tedy rozhodně nesouhlasím.... Kolik máš prolezlých soutěží v kulturistice a jiných silových soutěžích? kolik znáš lidí co se v tom pohybují aktivně závodí, závodili byly na dobré úrovní atp.? Já si nějaké soutěže před pár lety prolezl, znám dost lidí co se v tom pohybují a soutěží doteď, zrovna nedávno jsem se s jedním co ještě nedávno aktivně soutěžil a přemýšlí o návratu (i když ta situace s bobulákama všude ho dost sere a chování organizací a korupci nevyjímaje) o tomhle bavil a výsledek byl stejný jak pamatuji já před pár lety, spíš horší sype se všude, dovolené doplňky se hrnou po kvantech, co normálnímu člověku stačí na měsíc oni slupnou za dva tři tréninky.... Nevím proč si myslíš, žena to nemají peníze, kluby je dotují jak na jídle tak na doplňkách, co jsem já potkal lidi na soutěžích a pro ty nebyl problém utratit 30t za metr na doplňcích, spolužák za ty dovolené utrácel 5-7t, když začal s posilováním az chvíli vypadal jak špatně se pohybující socha atd... Kdo do sebe rve všechno možné nemá zrovna šance někam prorazit a dostat se, to je hold smutný fakt... ostatně dnes už jako v každém sportu na vrcholové úrovni.
Vzpomínám na jednoho známého, se kterým jsme jezdili na silové soutěže za školu a pak jsem ho i potkal na soutěžích v kulturistice a tedy an to jak precizně dodržoval jídelníček, tréninky a doplňky nic moc...te jeho jídelníček mě přišel až úsměvný, x pixslí se správným jídlem v deníčku rozvrh za celý týden a vždy mezi každým jídlem a svačinou bylo pár gramů tohoto, támhleta tabletka atd.. :roll: :lol:
Kdo sypal bylo vždy vidět i v posilce vzhledem k nárustu a výkonnosti, ale ono i do různých doplňků se přidávají svinstva z prostého důvodu, ono to pak samo lépe funguje a lidi si to více kupují.

Regenerace v určitém věku není až takový problém při dobře rozvrhnutém tréninku a když máš dost času na odpočívání a ostatní věci v životě nejsou nijak moc náročné jak na fyzickou činnost tak na psychiku, ale čím přibývá let, práce rodina atd.. je to horší a horší a také kažý nejsme stejný jeden je další den fit druhý je ještě mimo. U mě ze začátku v mých 15letech a dalších letech to bylo v pohodě, trénoval jsem 5x někdy i 6x týdně před závody dvoufázově a šlo to a to jsem valil metodou do vyčerpání (u mě to tedy fungovalo dobře a to jsem nedodžoval stravu a nebral žádné doplňky, to jen chvíli před závody fůůůj hnusné to období diety, bez piva atd.. :( už nikdy více :lol: ), jenže u toho jsem flákal školu času bylo dost, odpočinku a spaní též.... teď ve svých 26ti už si to nedovedu představit, tělo už není co bývalo, každou chvíli nějaké zranění regenerace horší, plno času zabere práce a ostatní život, teď už na to víceméně prdím a jen se už v posilce „protahuju“ kruhovýma tréninkama"
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » pát 23. říj, 2009 10:55

Toman píše:
cohen píše:jj, po dvoch hodkach s motorovou pilou clovek zacne prehodnocovat svoj pristup k treningu, praci, zivotu... a vobec... :twisted:


no motorovka je pohádka proti házení těch metr půl klád toho nařezanýho dříví do 2.5 metru na valník a pak to cpát do kolíbky a kalačem štípat :-)



hehe já teď mívám párkát týdně ranní rozcvičku na nějakou tu hoďku na dřevo a pak do práce. Nařezat na místě na kousíčky, naládovat do pytlů a odnášet v teplejch přes dvě zahrady a velkej kopeček k autu, to taky pobaví zvlášť, když to řežu pilou nahovno a ještě k tomu s tupým řetězem a pytle se nedají ani pořádně chytnout jak to otec napěchuje :lol: Ještě že dneska bylo aspoň teplo a nemrzla mě huba :D
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » pát 23. říj, 2009 11:32

2ukropcany
tak zas tak hrozný to ještě nebude :D , ale jsou i jiné povinnosti, den má jenom 24h a některé zdravotní problémy, které se můžou jen zhoršovat... Navíc už mě to tak nebere a nepotřebuju se zbytečně huntovat :wink:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod cohen » pát 23. říj, 2009 11:39

Toman píše:
cohen píše:taketo veci sa snad robia len na strong manovi, neee?


Takéto veci sa robia, když si chceš v zimě zatopit v baráku :wink:

cohen píše:ako ked sme traja znasali 200 kilovy polpancierovy klavir po schodoch zo siesteho poschodia, bez gurtni, len tak...


:-) a doufali že Vám vyklozne z rukou a vy jen dole seberete třísky :-)


Boze, dakujem ti za novu plynovu kotolnu v baraku, s ktorou nam bude teplo aj bez rubania dreva, teda pokial to Rusi zase nevypnu, vsak 8)
moj klavir to nebol, ale dodnes spominam na kazdy z tych 96 schodov a na kazdu z tych 12 zataciek. hlavne ku koncu som mal ruky vytahane az po kolena :evil:
ale znovu k veci - koho nebavia robit bocne brusaky, odporucam zavesit sa na hrazdu a dvihat pokrcene nohy bocnymi svalmi do stran. nevyhodou je, ze sa unavia skorej ruky ako bocne svaly :D
a objavil som caro stojky na rukach, zo zaciatku treba kvoli rovnovahe paty opierat o stenu a postupne sa snazit to udrzat to aj bez opierania. nesmyklava podlaha je podmienkou! dodal by som, ze aj triezvost, ale raz mi kamos spominal, ako hodil sablu po x pivach v stojke na rukach, takze ono sa to da, pokial clovek velmi chce :twisted:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod kwaicheng » pát 23. říj, 2009 13:39

:D Všichni tu jsou v podstatě mladí kluci, jen mě překvapuje, že hodně lidí se oddělalo na začátku svojí posilovací éry. Pletu se hodně, když si myslím, že kluci kterým je nad 35 by se tu v této diskusi dali spočíst na prstech jedné ruky tříprstého invalidy z Vietnamu?
Dělíme se na: 1) mladých chalanov (15-16)
2) juniory (16 - 16,5)
3) seniory (16,5 - 18)
4) důchodce (18 - 22)
5) historické osobnosti (22 - 23)
6) relikty (23-26)
7) hlasy ze záhrobí (26 a výše)
Aspoň tak mi to přijde z popisů zkušeností s posilováním zdejších borců :D
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod Jan » pát 23. říj, 2009 14:15

kwaicheng píše::D Všichni tu jsou v podstatě mladí kluci, jen mě překvapuje, že hodně lidí se oddělalo na začátku svojí posilovací éry. Pletu se hodně, když si myslím, že kluci kterým je nad 35 by se tu v této diskusi dali spočíst na prstech jedné ruky tříprstého invalidy z Vietnamu?
Dělíme se na: 1) mladých chalanov (15-16)
2) juniory (16 - 16,5)
3) seniory (16,5 - 18)
4) důchodce (18 - 22)
5) historické osobnosti (22 - 23)
6) relikty (23-26)
7) hlasy ze záhrobí (26 a výše)
Aspoň tak mi to přijde z popisů zkušeností s posilováním zdejších borců :D


Chaha, tak teď k Vám tedy mluví hlas ze záhrobí, ty jsi vtipálek.. :-) Hohoho. A 20. letý důchodce.. :-) Ale jo koresponduje to s předchozími příspěvky.. :-)
Jan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 60
Registrován: úte 15. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Pali » pát 23. říj, 2009 14:46

[/quote]kwaicheng napsal:
Velmi šťastný Všichni tu jsou v podstatě mladí kluci, jen mě překvapuje, že hodně lidí se oddělalo na začátku svojí posilovací éry. Pletu se hodně, když si myslím, že kluci kterým je nad 35 by se tu v této diskusi dali spočíst na prstech jedné ruky tříprstého invalidy z Vietnamu?
Dělíme se na: 1) mladých chalanov (15-16)
2) juniory (16 - 16,5)
3) seniory (16,5 - 1Cool
4) důchodce (18 - 22)
5) historické osobnosti (22 - 23)
6) relikty (23-26)
7) hlasy ze záhrobí (26 a výše)
Aspoň tak mi to přijde z popisů zkušeností s posilováním zdejších borců Velmi šťastný


Chaha, tak teď k Vám tedy mluví hlas ze záhrobí, ty jsi vtipálek.. Usmívající Hohoho. A 20. letý důchodce.. Usmívající Ale jo koresponduje to s předchozími příspěvky.. Usmívající
Ta to ja som potom čo?
Mám 34 a len minulého roku som začal vážnejšie posilňovať pod trénerom. Išiel som zo 75 na 90 (+trochu pupok :lol: ) a hneď som aj skončil - nestíham rodinu. Keď bude viac času, chcem znova posilňovať, ale už len asi vlastná váha a kruhový tréning v posilke. Nechcem ísť nad 90 a videl som akúsi reláciu s lekármi, kde nabádali na rozumné cvičenie s rozumnou záťažou, že vraj stav kľbov nesúvisí len s vekom a genetikou, ale aj s tým, ako ich používame...
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron