fyzioterapeut v Brne

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

fyzioterapeut v Brne

Příspěvekod frajerKokoMihule » stř 18. lis, 2009 11:53

Zdar,
neznate nekdo prosim vas dobryho fyzioterapeuta (nebo pod.) v Brne?

Mam asi dva roky po operaci kolen, a porad se to nechce nejak umoudrit...
Nedrepnu na to a po zatezi to boli.

Tak bych rad navstivil nekoho, kdo by mi pomohl vyrovnat eventualni svalovy disbalance nebo mi poradil co s tim dal. Rad bych po zbytek zivota chodil a znacnou cast z nej jeste i sportoval :wink:

Dik za kazdy info
FKM
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

 

Příspěvekod practice » čtv 19. lis, 2009 8:43

vetsina dobrejch doktoru je u reprezentace, tak se zkus zeptat tam
Feel the Force!
practice
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Makoto » čtv 19. lis, 2009 10:23

Zdar,
ja bych te spise poslal....k Du Fu Kunovi. Je sice v Praze (mozna jezdi aj po republice, netusim), ale z vlastni zkusenosti vim, ze ti spise pomuze on.

Pred cca 4 mesici jsem si zranil rameno. Moje sportovni lekarka me poslala k primari ortopedie, ktery mi tam napichal ihned protizanetlive latky a kdyz se to nezlepsovalo, tak me pak teprve poslal na rentgen. Ten nic neukazal, tak me poslal na dalsi rentgen, tentokrat krku. Ten v zasade take nic neukazal, tak me poslal do Monady (fyzioterapeuti s velice dobrou povesti), kteri me meli v peci dalsi tri tydny a.....zadne zlepseni (a navic si nemyslim, ze vedi, co delaji...). Proto jsem se spojil s Pavlem Mackem, ktery mi dodal Dit Da Jow, coz prechodne pomohlo daleko vice nez vsechny predchozi pokusy dohromady. Jenze pak se to znovu objevilo (protoze jsem kokot, kterej nemuze chvili cvicit s mensi zatezi) a tak jsem prisel na Du Fu Kuna. Chodim k nemu uz treti tyden a rameno je jiz prakticky v poradku. Hlavni je, ze poznal po cca 15 vterinach, co mi je a hned po prvni procedure jsem citil znatelnou ulevu. Asi to je tim, ze krome leceni take dela bojovky, takze podobny typ zraneni ma asi zmaknute.

Co ja vim, tak fyzioterapeuti se spise snazili posilit vsechny okolni svaly, aby ulevili rameni (natrzeny bicepsovy upon), ale fakticky to neresilo muj problem....

Asi jsem ti moc nepomohl, co? Tak prijed do Prahy a bude to zakratko dobre ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

fyzioterapeut

Příspěvekod zm » čtv 19. lis, 2009 16:26

Pokud je to už chronické, tak v Brně můžu vřele doporučit MUDr. Janu Martínkovou - velice zkušenou sportovní lékařku. Ordinuje v Brně-Komíně na Řezáčově ulici 1 v rámci firmy Chironax Invest s.r.o. Mně několikrát výrazně pomohla se zápěstím a krční páteří. Více je na http://www.chironaxinvest.cz/rehabilitace.htm .
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod frajerKokoMihule » sob 28. lis, 2009 23:42

Zdar panove,
diky za vsechny prispevky.
Zkusim to zrejme v urcitem poradi vsechno - nejdriv tu doktorku, mam to nejbliz :wink:

Makoto:
A ten pan Du Fu Kun normalne prijima i bezne smrtelniky?
Muzu se zeptat cim ti to rameno spravil?

ukropcany:
Joga mi prijde moc broku na velkou plochu...a hlavne si nejsem jistej,
jestli bych natrefil na nekoho kvalitniho. Z vlastni zkusenosti vim, ze pokud clovek absolutne presne nevi, co dela, tak kazdy cviceni muze byt bud k nicemu nebo dokonce skodit.
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Příspěvekod luen » ned 29. lis, 2009 12:30

ukropcany píše:
frajerKokoMihule píše:Joga mi prijde moc broku na velkou plochu...a hlavne si nejsem jistej,
jestli bych natrefil na nekoho kvalitniho. Z vlastni zkusenosti vim, ze pokud clovek absolutne presne nevi, co dela, tak kazdy cviceni muze byt bud k nicemu nebo dokonce skodit.
To riziko tu určite je... :oops: ako s každou školou, človek musí dobre vyberať... :evil: Zas výhoda je, že si vieš veľa vecí vyriešiť sám a za €0...


Od toho mame v gung fu hei gung :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Makoto » ned 29. lis, 2009 19:23

frajerKokoMihule píše:Makoto:
A ten pan Du Fu Kun normalne prijima i bezne smrtelniky?
Muzu se zeptat cim ti to rameno spravil?

Tak ja vedel uz od narozeni, ze jsem vyjimecny, ale Du Fu Kun to asi nevi, takze se spise priklanim k variante, ze prijima i bezne smrtelniky ;-)
Pouzil kombinaci akupunktury, bankovani, bylinek a takoveho smradlaveho olejicku (IMADA - Red flower oil) A rameno zatim drzi :-) Ted jsem si ho sice v sobotu "malicko" namohl pri zkouskach, ale pocitam, ze tak do tydne se to spravi a ja budu moci zacit opet naplno cvicit :-)
Pres vyhledavac (treba Seznam.cz) si zadej jeho jmeno a najdes tam na nej kontakt, ordinacni hodiny, atd.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: fyzioterapeut

Příspěvekod hellas » sob 20. lis, 2010 8:05

zm píše:Pokud je to už chronické, tak v Brně můžu vřele doporučit MUDr. Janu Martínkovou - velice zkušenou sportovní lékařku. Ordinuje v Brně-Komíně na Řezáčově ulici 1 v rámci firmy Chironax Invest s.r.o. Mně několikrát výrazně pomohla se zápěstím a krční páteří. Více je na http://www.chironaxinvest.cz/rehabilitace.htm .


Já Ti nevím...Byl sem tam s krční páteří v létě, diagnostikovala "vymknuté krk" a šup dolů na rehabku. Cvičení, trošilinku pomáhalo, ale z ničeho nic mě jeden den krk tak bolel, že sem myslel, že tam ani nedojedu. Trošku mě to spravila (ne ona, ale fyzioterapeutka), ulevilo se mě, ale druhé deň sem málem nevstalz betle. Manželka mě to teda cirka hodinu masírovala a teprve pak se to začlo rapidně zlepšovat. Bohužel po čtvrtku su zase v prdeli, že asi pudu na pohotovost, tentokrát nepomohla ani ta masáž :? Tak si řikám, esi tam jít znova. Přece jen kombinace cvičení a magnetů mě přinde trocha málo. Musím říct, že aj gdyž krk vcelku zlobit přestal, cétil sem ho furt. Pak stačilo pár trianglů a... :?
Přeméšlím, esi nakonec nezkusím jet do Práglu za Du Fu Kunem, gdyž na něho dal Makoto takový super reference...
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: fyzioterapeut v Brne

Příspěvekod Pec » sob 20. lis, 2010 22:13

frajerKokoMihule píše:Zdar,
neznate nekdo prosim vas dobryho fyzioterapeuta (nebo pod.) v Brne?

Mam asi dva roky po operaci kolen, a porad se to nechce nejak umoudrit...
Nedrepnu na to a po zatezi to boli.

Tak bych rad navstivil nekoho, kdo by mi pomohl vyrovnat eventualni svalovy disbalance nebo mi poradil co s tim dal. Rad bych po zbytek zivota chodil a znacnou cast z nej jeste i sportoval :wink:

Dik za kazdy info
FKM


Pokud by šlo jen o svalový disbalance, tak můžu doporučit Lenku Blažkovou, Kamenomlýnská 2 http://fyzio-lb.jex.cz Na mne se podívala, přišla kde mám problém v pohybu, dala cviky a vysvětlila je.
Zavolej si tam, vysvětli svůj problém, myslím, že ti řekne, jestli má cenu k ní chodit.
Jediný problém je, že jí pojišťovny nedaly smlouvu, takže viz ceník u ní na stránkách.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Re: fyzioterapeut

Příspěvekod zm » úte 23. lis, 2010 10:51

hellas píše:Já Ti nevím...Byl sem tam s krční páteří v létě, diagnostikovala "vymknuté krk" a šup dolů na rehabku. Cvičení, trošilinku pomáhalo, ale z ničeho nic mě jeden den krk tak bolel, že sem myslel, že tam ani nedojedu. Trošku mě to spravila (ne ona, ale fyzioterapeutka), ulevilo se mě, ale druhé deň sem málem nevstalz betle. Manželka mě to teda cirka hodinu masírovala a teprve pak se to začlo rapidně zlepšovat. Bohužel po čtvrtku su zase v prdeli, že asi pudu na pohotovost, tentokrát nepomohla ani ta masáž :? Tak si řikám, esi tam jít znova. Přece jen kombinace cvičení a magnetů mě přinde trocha málo. Musím říct, že aj gdyž krk vcelku zlobit přestal, cétil sem ho furt. Pak stačilo pár trianglů a... :?
Přeméšlím, esi nakonec nezkusím jet do Práglu za Du Fu Kunem, gdyž na něho dal Makoto takový super reference...

Hmm, mně docela pomohla. Paradoxně jsem tam chodil nejdřív se zápěstím, kdy mi jeden začátečník urval páku a pak ještě taky s krční páteří (výrůstky na obratlech a z toho plynoucí migrény). Asi se to nedá paušalizovat.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

 


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků