Problém s fyzičkou

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod will » ned 03. led, 2010 12:32

Tim chceš říct, že když udělám 100 kliků neudělám třeba 50 výbušně maximální rychlostí, omyl udělám a podstatně mladší jedince nechávám za sebou. Na co vysoká opakování kliků, k rozvoji svalů, a to si piš, že ti svaly narostou, dále k získání celkové síly paží a ne jenom paží. V čem je špatná vytrvalostní síla, třeba v boxu a ve fulkontaktu vytrvalost potřebuješ. Netvrdím, že nepotřebuješ rychlost a výbušnost, ale to je potom věc toho čeho chceš dosáhnout, jestli jsi sportvec, tak musíš mít na rozvoj zpracovanou, přípravu během, které mají všechny tyto aspekty síly své místo. Jinak co se týká kvality kliků, před deseti lety jsem byl v přeskoušen kvalifikovanou osobou, v té době jsem jich ještě 100 nebyl schopen udělat, ze 70 mi bylo 64 uznáno, to není podle mě vůbec špatné. Dále nemůžeš rozvíjet rychlost a výbušnost, když nemáš vytrvalost. A jestliže sporťák udělá jen 8 kliků, tak mu jednoznačně chybí vytrvalostní složka síly. Ten, kdo to nezkusí, tak neví o co jde, člověk je fakt našláplej a má z toho dobrý pocit.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

 

Příspěvekod kwaicheng » ned 03. led, 2010 12:41

will píše: Na co vysoká opakování kliků, k rozvoji svalů, a to si piš, že ti svaly narostou, dále k získání celkové síly paží a ne jenom paží. V čem je špatná vytrvalostní síla, třeba v boxu a ve fulkontaktu vytrvalost potřebuješ.


Přesně tak! Když uděláš 100 kliků, určitě nevypadáš jako keňan.
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod will » ned 03. led, 2010 13:07

for kwachening

Ano, 15 let tahání železa je znát. Když se, ale podívám zpátky, tak si uvědomuji všechny ty chyby, které jsme dělali. Kdy měně je kolikrát více. Kdybych tenkrát věděl, to co vím teď, byl bych jistě podstatně dál. Podle mě je u nadšených cvičenců problém v přetrénovanosti. Je lepší než každý den dělat kliky mizerně, dát jednou týdně pořádný nářez a nechat tělo odpočinout aspoň 5 dní, třeba i týden, (řídit se instinktem), a pak znova zase pořádný nářez a mám strach, že bych nešel nahoru. Je to bolest, ale jinak to nejde, šmrdláním ničeho nedosáhneš. Jinak posilovna je doplněk, aby si byl v klikách dobrej musíš je dělat. Nejsem žádný kulturista, kdybys mě potkal, tak nepoznáš, že něco dělám, ale keněnan, taky nejsem. Ale 100 kliků na jeden zátah podle mě není problém jde o to podstoupit trénik a mít vůli, jsou různé postupy jak toho dosáhnout.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod kwaicheng » ned 03. led, 2010 14:50

ukropcany píše:
kwaicheng píše:ukropcany: promiň, ale to by nešlo...ke starým lidem se chovám s úctou :D
Ale prosím «a... neboj sa... sľubujem že budem nežný... človek predsa nebude škôlkára s polrokom boxu biť, že... 8)


Koukám že přes silácké řeči pociťuješ v hloubi duše strach, když sis mě proklepl :D
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod kwaicheng » ned 03. led, 2010 14:53

will píše:Když se, ale podívám zpátky, tak si uvědomuji všechny ty chyby, které jsme dělali


Já začal s posilováním možná zbytečně brzo metodou pokus-omyl, takže vím o čem mluvíš...dneska bych to taky dělal jinak.
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod Toman » ned 03. led, 2010 16:18

kwaicheng píše:
Toman píše:
kwaicheng píše:A když říkám série, myslím tím alespoň 6x100, jinak to dle mého nemá cenu,


6x100 je vcelku oukej pokud nemáš pauzy delší než 30 sekund a máš k tomu na zádech cca 15-20kg batoh.


Tak nevim jestli si děláš srandu nebo jestli to myslíš vážně. Jestli uděláš to co píšeš, tak by o tobě měl vzniknout superhrdinskej komiks.. :D


Jasně že si dělám prdel ... byl to sarkasmus na ty stovky kterýma tu kolem sebe máváte. To co napsal Ukrop 50*50*30 je totiž velmi dobrý výkon. Já osobně jezdím kliky s nohama na rehabilitačním baloně a ruce na gymnastických kruzích v sérii 20*30*15
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » ned 03. led, 2010 16:21

Ja teda take doufam, ze to celou dobu byla sranda, pokud ne ... osobne bych to chtel videt :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Makoto » ned 03. led, 2010 16:27

chlapi, mam dotaz - proc jste porad tak soustredeni na kliky jako na zdroj sily? co se misto toho venovat komplexnejsim workoutum (treba me oblibene "300" od Maxwella)? Jde o komplexni rozvoj celeho tela, sila, dynamika, pruznost, proste vse, co potrebuje borec pro bojovky. A mate tam aj ty kliky ;-)
Anebo sandbag, medicinbally, kettlebells, atd. atd. Neni to prilis cenove narocne a zazijete s tim dost chvil, kdy se budete ptat sami sebe, jestli to mate zapotrebi ;-) A kdyz uz se ptate, pak ano, mate :twisted: :wink:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod will » ned 03. led, 2010 17:00

Já se nesoustředím jenom na kliky, ještě mě baví benchovat. Důvod proč jsou kliky, tak oblíbené je to, že jsou relativně jenoduché a můžeš je dělat prakticky všude a to v různých obměnách.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod kwaicheng » ned 03. led, 2010 17:22

Makoto píše:treba me oblibene "300" od Maxwella

Ještě žes nenapsal "treba me opravdove Barbie od Mattela :D :D

Abys mohl dělat kliky, nepotřebuješ nic. Abys mohl honit pneumatiku, potřebuješ přistávací dráhu... 8)
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod kwaicheng » ned 03. led, 2010 17:24

Toman píše:
kwaicheng píše:
Toman píše:
kwaicheng píše:A když říkám série, myslím tím alespoň 6x100, jinak to dle mého nemá cenu,


6x100 je vcelku oukej pokud nemáš pauzy delší než 30 sekund a máš k tomu na zádech cca 15-20kg batoh.


Tak nevim jestli si děláš srandu nebo jestli to myslíš vážně. Jestli uděláš to co píšeš, tak by o tobě měl vzniknout superhrdinskej komiks.. :D


Jasně že si dělám prdel ... byl to sarkasmus na ty stovky kterýma tu kolem sebe máváte. To co napsal Ukrop 50*50*30 je totiž velmi dobrý výkon. Já osobně jezdím kliky s nohama na rehabilitačním baloně a ruce na gymnastických kruzích v sérii 20*30*15


Však jsem taky ukropcanyho chválil za 50,50,30....no a on se teď chce prát.. 8O
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod kwaicheng » ned 03. led, 2010 17:31

luen píše:Ja teda take doufam, ze to celou dobu byla sranda, pokud ne ... osobne bych to chtel videt :wink:


Jestli jsi ochoten zaplatit vstupný... :D Ne, vážně, jestli jich will dá najednou 100, tak je dobrej. Já jsem nikdy nepsal, že jich dám 100. Psal jsem, že udělat 100 je sice ok, ale moc smysl to nemá, když to není v seriich - napr. 6x100. Nekde jsem cetl, ze Kajinek dela 1600 kliku denne, jestli je to pravda nevim, nepojedu za nim se ho na to ptat, ale myslim ze je to mozny - koneckoncu, volnyho casu na to ma asi dost. Ja osobne bych si momentalne troufl maximalne na tech svych 6x30, kdybych mel cas, mozna bych to vytahl na 8x40 jako zamlada. Tolik ke klikum.
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod luen » ned 03. led, 2010 17:44

Je mi to sumak a bouchat te uvidime? Prijdes nekdy na nejake setkani?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Gino » ned 03. led, 2010 18:19

No ty vole. To jsem tu zase mezi samejma robocopama! :roll:
Nekdy ty diskuze tady jsou fakt erudovany... :lol:

Ja osobne jsem teda sracka poradna... delam, kdyz uz, tak 25-15-15-10. Poctive a v drtive vetsine s rukama na sirku bradavek :)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod kwaicheng » ned 03. led, 2010 18:33

ukropcany píše:4kwaicheng - dovol aby som Ti pripomenul "Jasně, dej ho do vtípky a fórky"... :D Bolo to vtipné, mne sa páči, keď si niekto trúfa, ale zas beriem to len od tých, čo niečo vedia :twisted: Nepáči sa mi a nestrpím, keď niekto svoj rozum používa na blbosti a skutek utek... ale ak preukáže, že mu to nielen kecá, ale aj štípe, tak má môj rešpekt... 8) Je tu pár ľudí (luen, tongvonpo, panda, ...) ktorí si kľudne zo mňa vystreliť môžu... ale "cudzí" ktorí chcú odznačik "ukropčány ready" musia počítať s výzvou... :twisted:

Co znamená odznačik? Ok, tak když už to chceš brát takhle, tak fajn. Doslovně - můžem si dát závod v klikování :D , a pak si s tebou klidně zaspáruju. Kdy zas bude nějaké to setkání? Končím teď V© a rád bych aby ze mě u státnic nelezlo jen uu...uuu..ukrop... :D
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod luen » ned 03. led, 2010 18:43

Proc by mel koncit sparing demenci, nebo tak neco, jednoho zucastnenych :?: Lidi jak trenujete u vas v klubech a co tam trenujete, kdyz zastavate tyto nazory :?:
Mam z toho spise pocit, ze tohle vzdy pisi dejchaci ... hysterie vazne neni na miste 8) pekne do pohody, mit koule a neposrat se z toho, co nam je u BU/BS nejblizsi - totiz kontakt, ne :?: :twisted: :roll:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod will » ned 03. led, 2010 19:11

Tak pánové zaseli jste ve mě semínko pochybností, takže následoval experiment: podmínky panelákový byt, teplota 24 stup, místo nohy částečně v koupelně, kliky provedeny na linu v kuchyni: 1 série kliky provedeny na dlaních 70 plnou rychlostí pak zastávka pořád v podporu bez pložení kolen na zem pak dalších 15 pak 10, 9, 8 celkem tedy 112, druhá serie kliky na kloubech 66 plnou rychlostí pak zastávka pořád v podporu bez položení kolen na zem pak dalších 40 skoro plnou rychlostí celkem 106, (kliky na kloubech nedřu na doraz mám strach z podvrknutí zápěstí), třetí série kliky na kloubech na široko 40 plnou rychlostí, pak ovšem již s přerušením kolena pokládám na zem, 20, 10,10,10,10. Takže 2x100 a pak zbytek, do 15 minut není co dělat, a to kliky nejsou moje specialita a nejel jsem nadoraz ještě bych něco vytlačil, ale na co.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod kwaicheng » ned 03. led, 2010 19:14

luen píše:Proc by mel koncit sparing demenci, nebo tak neco, jednoho zucastnenych :?: Lidi jak trenujete u vas v klubech a co tam trenujete, kdyz zastavate tyto nazory :?:
Mam z toho spise pocit, ze tohle vzdy pisi dejchaci ... hysterie vazne neni na miste 8) pekne do pohody, mit koule a neposrat se z toho, co nam je u BU/BS nejblizsi - totiz kontakt, ne :?: :twisted: :roll:

Trénuju v Box Clubu Táty Němce v Českých Budějovicích. Spárujem normálně. Předtím jsem cvičil v Alkasu v Písku, tam jsme nespárovali, spíš jenom zkoušeli jak která technika může fungovat.
Koule mám a neposral jsem se už taky nějakej ten pátek, jestli narážíš na mě. Spíš mám rád humor. Kdo je to dejchač?
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod Gino » ned 03. led, 2010 19:31

ukropcany píše:Ďaleko viac si strážim zhyby, pretože v tom som slabší (15-12-10-10)
Sirokym uchopem (na zada), nebo klasicke podhmatem uzke (na biceps)?
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod fakt » ned 03. led, 2010 19:53

kwaicheng píše: Nekde jsem cetl, ze Kajinek dela 1600 kliku denne, jestli je to pravda nevim, nepojedu za nim se ho na to ptat, ale myslim ze je to mozny - koneckoncu, volnyho casu na to ma asi dost.


Říkal tisíc a byl docela našláplej. Nicméně Tyson dělal tisíc denně na hrazdě a byl ještě našláplejší.
Z těch počtů ale vyvalenej nejsem. Před mnoha lety na Allk...su jsem na závěr tréninku dělal 100-200 kliků a 50 přítahů v kuse. A vyvalenej jsem z toho taky nebyl. Jeden gymnasta u nás dělal jako rozcvičku na hrazdě 200.
Potom chvilku kungfu a fýza v pr.... . Pomalu se to vrací, ale už to víc bolí.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků