Klouby na rukách

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod will » čtv 08. dub, 2010 19:28

luen píše::lol: Znovu opakuji, ze pokud mas normalni pytel, treba jako je tento http://www.piransport.cz/boxersky-pytel-konus.html a nebo neco obdobneho, tak si klouby (rozumej skelet atd...) nenicis. Neco jineho je, pokud bouchas do pytle made in home a misto normalni vyplne v nem mas treba pisek, kterej se pomalu premenuje v beton. Ve 13 letech, pokud cvicis 1/2 roku (cili jeste nemas bombu), na normalnim pytli ... proste nesmysl.
Jsou to bullshity :wink: Jedine co si jako zacatecnik na pytli znicis, je kuze, protoze si ji spalis/odres.
Takze bandaze, pytlovky, 200,-korun a zajdi na trenink boxu ... Kdyz ja chodil na stredni, tak nas zase strasili tim, ze po sexu chytime pohlavni nemoc a nebo bude slecinka v jinaci, drive se strasilo hrichem a bozim trestem ... Nebudme stado, nepapouskujme kraviny a nekladme si zbytecne prekazky tam, kde jich neni treba :wink:
Pytel je nejstarsi a nejrozsirenejsi aparat napric vsema bu/bs, tak z nej nedelejme polednici na straseni deti a dospivajicich :!:


Jó dřív se dělali různé chujoviny, ale doba postoupila cesta už je vyšlapaná, tak proč dělat stejné chyby. Dovolím si s tebou nesouhlasit ohledně těch kloubů, v boxu klouby trpí opravdu hodně, stačí se podívat na R. Kraje ten má tuším operované obě ramena, atd. Když se zeptáš bývalých boxerů jaké mají potíže, tak se většinou jedná o bolesti kloubů nikoliv hlavy jak si většina lidí myslí. Ale je to logické ta zátěž na ruce se někde musí projevit. Takže podle mě opravdu kvalitní pytlovky a bandáže jsou základ, jo můžeš jet v nějakej hadrovkách, ale co bude za pár let, na to je třeba myslet, to samé platí pro používání helmy. Bavíme se tady o seriozním tréninku. Jinak to jak píšeš , že 63 kg kluk nemá po půlroce ránu, tak to nemusí být vůbec pravda. Naopak laik může mít kolikrát o hodně větší ránu než letitý adebt bezkontaktního bu a může být taky nebezpečný, toto je všeobecné známo. Dále některé údery by se neměli na obyčejném pytli nacvičovat, protože hrozí zranění zápěstí, a to hlavně u začátečníků, jsou pro ně určené specielní pytle.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

 

Příspěvekod luen » čtv 08. dub, 2010 21:48

will píše:Jó dřív se dělali různé chujoviny, ale doba postoupila cesta už je vyšlapaná, tak proč dělat stejné chyby.


Ne jen driv i dnes tomu tak je ... ona totiz hloupost neni dilem minulosti.

will píše: Dovolím si s tebou nesouhlasit ohledně těch kloubů, v boxu klouby trpí opravdu hodně, stačí se podívat na R. Kraje ten má tuším operované obě ramena, atd.


A uz je to tady ... Nerozumim s cim nesouhlasis??? Jasne jsem napsal, ze se ma poradit, zajit na trenal, prokonzultovat to s trenerem a vybavit se na to ... je velkej rozdil mezi ramenem a kloubama prstu pesti ve vztahu k cviceni na pytli. Mimochodem srovanavat treninkovou zatez profi boxera s amaterem, kterej zacina s karatem je asi trdlovina, ne? ;)

will píše:Když se zeptáš bývalých boxerů jaké mají potíže, tak se většinou jedná o bolesti kloubů nikoliv hlavy jak si většina lidí myslí. Ale je to logické ta zátěž na ruce se někde musí projevit. Takže podle mě opravdu kvalitní pytlovky a bandáže jsou základ, jo můžeš jet v nějakej hadrovkách, ale co bude za pár let, na to je třeba myslet,


To same jsem napsal i ja, takze dekuji, ze jsi zopakoval, co uz tady padlo ...

will píše:to samé platí pro používání helmy. Bavíme se tady o seriozním tréninku.


No nevim jak u vas v klubu, ale u nas se helma na cviceni na pytli, o kterem je tato diskuze, vazne nepouziva ... leda pro nejakeho autistu, kterej do vseho busi hlavou.

will píše: Jinak to jak píšeš , že 63 kg kluk nemá po půlroce ránu, tak to nemusí být vůbec pravda. Naopak laik může mít kolikrát o hodně větší ránu než letitý adebt bezkontaktního bu a může být taky nebezpečný, toto je všeobecné známo.


Tak muze byt, ale ja se nebavim o tom, co by mohlo byt kdyby, nybrz bavime se o tom, ze klucina zacina, je mu 13 roku a pta se na trivialni zaklady cviceni na pytli ... cili nepravdepodobne, ze by byl mlaticka ...


will píše:Dále některé údery by se neměli na obyčejném pytli nacvičovat, protože hrozí zranění zápěstí, a to hlavně u začátečníků, jsou pro ně určené specielní pytle.


Od toho je trener, aby rekl co se ma cvicit, jak se to ma cvicit a na co je treba davat pozor. Na rozdil od konstatovani, ze se cviceni na pytli nehodi a pod... Jinak si jen tezko dovedu predstavit, co se jako na pytli nemuze??? Mohl bys to nejak upresnit? A bavime se tedy o uderu jako takovem a ne o specialni uderove plose, ano? Uz cvicim temer 30 roku, ale uder, kterej by se nedal cvicit na pytli vazne neznam ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Klouby

Příspěvekod tonglong » čtv 08. dub, 2010 21:49

Ale divné je, že na trenér říkal, že se na pytli ničí klouby a přitom na trénincích boucháme do žíněnek (to by bylo v poho) a potom přerážíme nějaké desky
a desky se mi zdají tvrdší, než pytel.

Tak jestli si chces oddelat vic jak klouby tak pokracuj. Ve trinacti jsi moc mlady na jakekoli prerazeni. Na to je i v 18ti moc brzy. Je to na tobe. Malo kdo si necha poradit.
George
tonglong
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 13. srp, 2007 23:00

Příspěvekod will » čtv 08. dub, 2010 23:02

for. Luen

Šlo mi o to zlechčování, že se mu nemůže na pytli nic stát, to není pravda, i jako třináctiletý může mít sílu a klidně si může sprasit zápěstí. Údery které by se neměli nacvičovat na normálním pytli jsou třeba zvedáky, dost často vídávám, že hodně právě začátečnící se pokouší takto bouchat zvedáky, kdy toto je nejlepší cesta jak si sprasit zápěstí, k tomuto jsou zváštní pytle přímo na to určené, různé hrušky,konusy. Co se týče zdraví, tak je jedno jestli jedeš vrcholově nebo amatérsky, znám 17 letý kluky boxery co už mají problémy s loktama a musí nosit bandáže. Takže pytel ano, ale s řádným vybavením a nejlépe pod odborným vedením, ale v tom se shodnem. Jinak právě běží na spectru kolem 20.00 hod. pořad arman bojovník, je to týpek co zkouší různá bojová umění, kdy 3 dny cvičí styl a čtvrtý den se nechá zmlátit od mistra tohot stylu, co zrovna trénoval, zítra bude právě pořad o boxu.
Bude to trochu mimo, ale včera byl arman zrovna u Leun Tinga, kde cvičil Wing tsun, kdy v tom pořadu několikrát zdůrozňovali, že se nohy v tomto stylu prakticky nepoužívají, kdy opravdu kopali jen do výše pasu. Já vím, že ty tento styl neděláš, to jen pro zajímavost, protože ty si říkal, že vy tam máte kopy i na hlavu.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod luen » pát 09. dub, 2010 1:25

will píše:for. Luen

Šlo mi o to zlechčování, že se mu nemůže na pytli nic stát, to není pravda, i jako třináctiletý může mít sílu a klidně si může sprasit zápěstí.


Da rozum, ze pokud je nekdo imbecil a bude nepatricne pouzivat pribor, muze si vypichnout oko. Ale to neznamena, ze je pribor nebezpecna zbran ... zase jen v rukou imbecila. Nicmene klucikovi je teprve 13, ale on to na rozdil od nekoho pochopil ... wille necvic tedy na pytli, ublizil bys svejm kloubum ...

Nechapu, proc se musis porad stavet do role "ja mam jinej nazor" a pak papouskujes, co uz bylo napsano - ke vsemu jsem to napsal ja ... Mas-li nutkani sve nazory testovat v diskuzich, snaz se diskutovat temata o kterych mas aspon zakladni info.

will píše:Údery které by se neměli nacvičovat na normálním pytli jsou třeba zvedáky, dost často vídávám, že hodně právě začátečnící se pokouší takto bouchat zvedáky, kdy toto je nejlepší cesta jak si sprasit zápěstí, k tomuto jsou zváštní pytle přímo na to určené, různé hrušky,konusy.


Myslis treba ten konus, kterej jsem dal do odkazu? Jinak i "normalni" pytel je vhodnej na zvedaky, jen si ho nesmis zavesit spodkem k zemi, ale povesis ho tak vysoko, aby to slo. Ale jak uz jsem napsal, clovek si musi umet poradit, nemel by byt uplne blbej a nebo by aspon obcas musel pouzit mozek na premysleni. Dalsi zpusob je ten, ze ti nekdo pytel drzi (pomerne casto se takto na pytli cvici) v sikme poloze.

will píše: Co se týče zdraví, tak je jedno jestli jedeš vrcholově nebo amatérsky, znám 17 letý kluky boxery co už mají problémy s loktama a musí nosit bandáže.


Neni to jedno, proste nemuzes srovnavat vykon, resp. zatez profi sportovce s amaterem/zacatecnikem, kterej teprve zkousi, co vse vlastne lze trenovat. Pokud bys nekdy vrcholove sportoval, tak by ti nedelalo problem tohle rozlisit ... Znas 17-ti lete kluky, kteri jsou nemocni? No ja znam i mladsi, ale porad to neni argument k tematu a neni to protiargument k tomu, co jsem napsal. Postizenej se clovek i narodi. Takhle vec pausalizovat je prave onen bullshit o kterem jsem psal na zacatku.

will píše:Takže pytel ano, ale s řádným vybavením a nejlépe pod odborným vedením, ale v tom se shodnem.


Aspon, tedy v tomhle nehledas jakojinej pohled.

will píše:Jinak právě běží na spectru kolem 20.00 hod. pořad arman bojovník, je to týpek co zkouší různá bojová umění, kdy 3 dny cvičí styl a čtvrtý den se nechá zmlátit od mistra tohot stylu, co zrovna trénoval, zítra bude právě pořad o boxu.


Znam, par dilu jsem videl a k me litosti je Arman celkem traged, ale za tech par dni trenalu nelze jinej vykon ocekavat ... skoda, mohl to jinak byt zajimavej dokument. Mimochodem jsem koukal, jak ho vypekli na Okinawe ...

will píše:Bude to trochu mimo, ale včera byl arman zrovna u Leun Tinga, kde cvičil Wing tsun, kdy v tom pořadu několikrát zdůrozňovali, že se nohy v tomto stylu prakticky nepoužívají, kdy opravdu kopali jen do výše pasu. Já vím, že ty tento styl neděláš, to jen pro zajímavost, protože ty si říkal, že vy tam máte kopy i na hlavu.


Tak ano, ale obecne je Leung Ting celkem dost mimo misu ohledne wing cheun ... Ber to tak, ze to co na wt cvici, je Leung Tinguv nazor na vec (viz. stovky diskuzi na tomto a jinych zahranicnich serverech). Tech par mesicu, co cvicil u Leung Seunga opravdu nestaci na to, aby clovek nebyl k placi. Co se Tinga tyce, ja se vubec divim, ze ke stejnemu zaveru nedosel i u rukou, aspon by nebylo tolik videt, jak je levej :lol:
Neni to tak, ze my mame kopy na hlavu ... maji je temer vsichni (aspon v nacvicku - pouziti je vec druha), ale s oblibou rikaji barvoslepci, ze barvy neexistuji, ze :wink: Nicmene tohle uz se resilo v mnoha jinych vlaknech.

Takze myslim, ze vse k tematu uz padlo a neni treba hledat za kazdou cenu sebemnsi rozpor a nebo je vytvaret :wink: Dobrou noc.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Dalt » pát 09. dub, 2010 7:20

Luen:ty jsi dneska nakej nabrousenej... :D

no kazdopadne mas s tema pytlema pravdu - ja sice musim na pytle bandazovat a mit poradny rukavice (pytlovky ted nepouzivam - do mechu biju rukavicema 18oz :? ) - preci jen mam vyvraceny oba palce a na pravy ruce mam odstipnutou chrupavku na prvnim kloubu - ale! neni to z treninku na pytlech, alebrz ze zapasu - tzn moje tezky pytlovy zbrojeni je jen dusledkem zraneni...ach jo sem si musel postezovat (uz me ty ruce fakt dost se...)

boxu zdar! :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod luen » pát 09. dub, 2010 9:14

Dalt píše:Luen:ty jsi dneska nakej nabrousenej... :D

no kazdopadne mas s tema pytlema pravdu - ja sice musim na pytle bandazovat a mit poradny rukavice (pytlovky ted nepouzivam - do mechu biju rukavicema 18oz :? ) - preci jen mam vyvraceny oba palce a na pravy ruce mam odstipnutou chrupavku na prvnim kloubu - ale! neni to z treninku na pytlech, alebrz ze zapasu - tzn moje tezky pytlovy zbrojeni je jen dusledkem zraneni...ach jo sem si musel postezovat (uz me ty ruce fakt dost se...)

boxu zdar! :D


Tak moje vyhranene nazory a postoje nijak neskrejvam. Za dob hlubokeho totace bylo informacni embargo a v te izolaci muselo nutne dojit k vytvareni debilnich napadu, nazoru, cvicebnich postupu atd... Ale tvrdit tyhle kraviny jeste dneska, mi prijde perverzni... Preci jakej je problem, pustit si aspon youtube a podivat se, kdyz uz jsem lina prdel a nemam odvahu zajit do ruznych skol, abych si to pripadne i zkusil. Ale nekomu prijde snazsi delat ze sebe vola, psat shity a pak se urazet... Trivialni zalezitosti a porad se v tom plave, pak ma clovek nekomu verit slozite a narocne zalezitosti, kteryma se vetsina tradicnaku zaklina :evil:

Ale pravda je takova, ze cim jsem starsi, tim jsem mene snasenlivej a mene tolerantni vuci zjevne hlouposti, ktera se snazi tvarit opacne. Rad se necham poucit, ale dotycnej musi mit co rici :lol: :wink: Nakonec z nej vypadne, ze ze mu nejvice ublizuje pytel... Jak to pak asi vypada pri sparingu? Panika, chaos a volani hasicu, RZ, PCR a psychiatra ...

Kaslat na to, kazdemu plnejma douskama, co si zaslouzi...

O palcich mi ani nemluv, judo se mi na nich take slusne podepsalo, ostatni prsty zase escrima - tomu se nevyhnes at delas cokoli :evil: Ale dokud se muzu v praci stourat v nose, tak si nestezuju :lol: Co na to funguje je cinska masaz, resp. napravovani - teda do dalsiho urazu :lol: kup si poradny boxerky at je mas schovany a v ramci trenalu neskodi, pokud mate chranice na loktech, preci jen to neco z rany veme a snizi se tim moznost rozbiti ruky :wink:

4Ukrop: Ja vim, ale zase na druhou stranu skoda kazde rany, ktera padne vedle ... aspon te virtualni, protoze tihle znalci stejne nikdy nikam neprijdou a chodej kanalama ... :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pucmaz » pát 09. dub, 2010 9:22

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 17:33, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 09. dub, 2010 9:24

ukropcany píše: Čo už len môže karatista vedieť o búchaní do pytla... :roll:


Zase opatrně,Michale........ :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » pát 09. dub, 2010 9:40

pucmaz píše:
luen píše:
Znam, par dilu jsem videl a k me litosti je Arman celkem traged, ale za tech par dni trenalu nelze jinej vykon ocekavat ... skoda, mohl to jinak byt zajimavej dokument. Mimochodem jsem koukal, jak ho vypekli na Okinawe ...


Nemáš link plíz?


Honzo neco je tady:

http://www.youtube.com/results?search_q ... arman&aq=0

koukal jsem na ten dil pred par dny na spektru. A bylo to po tomhle dilu:

http://www.youtube.com/watch?v=H-2xheeTYms

Nicmene slovo vypekli nebyl asi uplne presnej vyraz. On tam v nejake skole trenoval a pak mu bylo sdeleno, ze s nim zapasit nebudou, protoze to nedelaji a musel odfrcet nekam do malaisie (myslim) za sportakama. Nicmene nevidel jsem ten dil celej a nevim ani ve ktere skole byl ...

Edit, byl to tenhle dil:

http://www.youtube.com/watch?v=Tn89Ik6N ... re=related

protoze si vzpominam, ze resil jak jedl zivou rybu, ale na youtube jsou jen kratke pasaze ... zkus jinej server :idea:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pucmaz » pát 09. dub, 2010 10:24

Luen: dík
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod RUNAR » pát 09. dub, 2010 11:27

V gymech jsem viděl spoustu lidí z xboxu udírat do pytle naprosto směšně a blbě, až sem se fakt rozesmál, co je to za paka.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Re: Klouby na rukách

Příspěvekod ANTIKRIST » pát 09. dub, 2010 11:30

Lord_Thoorin píše:Zdravím prosím Vás, je mi 13let a už nějakou tu dobu (asi 6měsíců) pravidelně každý den (až na pondělí a středu kdy máme trénink)trénuju na box. pytli a na mojich rukách to jde znát, já byl rád, aspoň každý viděl že dřu, ale dnes mi trenér říkal, že když hodně roste není moc dobré trénovat na pytly, že to hodně ničí klouby, nedoporučuje v tom věku ani posilovat (pouze s vlastní vahou),a, že na pytly ztrácím techniku, že mám na něm tendenci jet hák, no tady mi to nevadí protože to je mým cílem jet i háky zvedáky apod. a říkal, že to už není karate ale box. což se mi moc nezdá, protože i v karate se běžně používají háky a zvedáky.Tak mi prosím poraďte běžě cvičím s rukavicemi pytlovkami. Jinak už moc nerostu do nedávna jsem vyrostl klidně 6 cm za 3 měsíce a tedka jsem se zastavil na 178cm a za 2 měsíce jsem ani trochu nevyrostl (což mě velmi potěšilo).
prosím o rady apod.
děkuji


....
Zdarec!Řežu do pytlů tak půl roku přibližně tak 3 hod týdně a je pravda že mě začaly bolet ramena a trochu loketní klouby.Řekl jsem to trenérovi a ten mi řekl že je to jednoduchý jak facka-nemám do toho prý bušit tolik:prostě jít do pytle třeba na 60%!:to stačí pokud nechceš být profi Boxer.A tak jsem ho poslechl a ramena a lokty bolet přestaly!Jako třeba to s tim Krajem nevim kdo to tu plácl a zevšeobecnil....ale ten jel do extrému protože šel ProfiBox a proto si ty klouby poškodil.Časem máš totiž takovou švestku že to ty klouby prostě neutáhnou... :wink: Není to žádná Maturita to pochopit, prostě to nehroť a tolik do toho nebuš nebo jí bude pálit pipka :lol:
ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

Příspěvekod will » pát 09. dub, 2010 12:07

luen píše:
pucmaz píše:
luen píše:
Znam, par dilu jsem videl a k me litosti je Arman celkem traged, ale za tech par dni trenalu nelze jinej vykon ocekavat ... skoda, mohl to jinak byt zajimavej dokument. Mimochodem jsem koukal, jak ho vypekli na Okinawe ...


Nemáš link plíz?


Honzo neco je tady:

http://www.youtube.com/results?search_q ... arman&aq=0

koukal jsem na ten dil pred par dny na spektru. A bylo to po tomhle dilu:

http://www.youtube.com/watch?v=H-2xheeTYms

Nicmene slovo vypekli nebyl asi uplne presnej vyraz. On tam v nejake skole trenoval a pak mu bylo sdeleno, ze s nim zapasit nebudou, protoze to nedelaji a musel odfrcet nekam do malaisie (myslim) za sportakama. Nicmene nevidel jsem ten dil celej a nevim ani ve ktere skole byl ...

Edit, byl to tenhle dil:

http://www.youtube.com/watch?v=Tn89Ik6N ... re=related

protoze si vzpominam, ze resil jak jedl zivou rybu, ale na youtube jsou jen kratke pasaze ... zkus jinej server :idea:



Tak to jak jedl tu rybu bylo v díle s Leung Tingem nebo v díle předešlém, kdy nevím co to bylu za bu to mi uniklo, ale nebylo to karate. Včera tam byl silat a taekwondo WTF, kdy silat jsem nestihl což mě mrzí protože ukázky byly dost dobré. V taekwondu žral zase živou chobotnici, kdy tato se mu plazila po stole. Jednu dobu jí měl skorou celou v puse a koukali jenom chapadla, ale nakonec mu z tý pusy vylezla, dost hustý. Nakonec to ta korejka v tý restauraci nevydržela a tu chobotnici (živou) mu nastříhala nůžkama pak ji snědl a ještě si liboval jak dobře chutná :lol:
V díle o karate byl v dojo shorej-ryu (tradiční), uechy ryu(tradiční), kdy cvičil hlavně shorej- ryu, na zápas ho odmítli, protože se jednalo o tradiční dojo, kdy dle jejich tvrzení sport neznají. Pak odjel ke sporťákům do malajzie, kde dostal 10:0 a jel domů. Jinak jak jsme se tudle dohadovali o tom posilování, tak zrovna v tomto díle mistr shorej-ryu armanovi zdůrazňoval, že v karate je posilování velice důležité, a to z jednoho prostého důvodu, když nebudeš mít silné ruce, tak si je prostě zlomíš. Přesně takhle to řekl. Podle mě je to docela povedený dokument, který ukazuje o čem je to, které bu. Výkony armana nehodnotím, protože je to nějaký krejčí a co se asi taky může za tři dni naučit, že ano. Jinak co se týče Leun Tinga mě se, zdá taky nějaký divný, hlavně mě zarazilo, že si v tom pořadu dokazoval sílu, tím že armanovi jednu vypálil s tím, že mu něco ukáže, což bylo fakt ubohý a kdejaký boxer v horních dolních by tím to úderem poslal chlapa k zemi a s armanem to jenom otřáslo. Tato akce je i na youtube. Z jeho vystupování mi přišlo, že se jedná o vyšinutého člověka, ale může to být jen dojem. Jinak ten bojovník co se sním utkal byl fakt fighter bylo vidět, že v něm něco je, tak armana složil jednou ranou. Jinak co se týče těch zvedáků a pytle, tak to tvoje řešení je polovičaté, takže na hov..., přečti si Miňovského ten to uvádí zcela jasně v pasáži o zvedácích.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod will » pát 09. dub, 2010 14:14

Oprava, Arman na Okinawě cvičil shorin-ryu nikoliv shorej, jestliže jsem někomu způsobil duševní újmu, tak se omlouvám.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Joker » ned 25. zář, 2011 19:06

To, že si při tréninku na boxovacím pytli kazíš techniku a máš tendenci dělat háky není pouhej výmysl. Karate dělám skoro 9 let. Taky mám boxovací pytel a na tom, co ti říkal trenér je něco pravda a něco zase ne.
Při tréninku karate pytel není zrovna nejlepší. - Když dáváš úder na střed, tak se ti postupem času začne zvedat loket a později i rameno. Pak začneš, klidně nevědomky, dávat háky.
S tim ničením kloubů bych to ale neviděl tak hrozně. Když si zabandážuješ ruku, tak si v poho, jen si musíš dávat pozor na zápěstí. ;)
Joker
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 24. zář, 2011 23:00

lord thoorin

Příspěvekod Lord_Thoorin » úte 27. zář, 2011 15:51

No už bouchám do pytle přes nějaké 2 roky, a vůbec se mi nezdá, že by mi to ničilo techniku, ba naopak. Tendence jet háky mi nevadí, jelikož je jedu záměrně, na doporučení od místních borců jsem si pořídil bandáže a kvalitní pytlovky a klouby ani trochu nebolí (jen vyjímečně zápěstí, když se blbě trefím, ale to už se mi nestává tak často jak dřív). Další zajímavou věci je, že za tu dobu náš trenér nám koupil 2 pytle a boucháme do nich a nic neříká o ničení kloubů.
Lord_Thoorin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 06. dub, 2010 23:00

Příspěvekod luen » úte 27. zář, 2011 16:04

Joker píše:To, že si při tréninku na boxovacím pytli kazíš techniku a máš tendenci dělat háky není pouhej výmysl. Karate dělám skoro 9 let. Taky mám boxovací pytel a na tom, co ti říkal trenér je něco pravda a něco zase ne.
Při tréninku karate pytel není zrovna nejlepší. - Když dáváš úder na střed, tak se ti postupem času začne zvedat loket a později i rameno. Pak začneš, klidně nevědomky, dávat háky.
S tim ničením kloubů bych to ale neviděl tak hrozně. Když si zabandážuješ ruku, tak si v poho, jen si musíš dávat pozor na zápěstí. ;)


:lol: to je ale zase moudro. Copak lidske telo je ploche jako makiwara? A do ceho bouchas? Pytel je nejstarsi aparat napric snad vsema bu/bs na cele planete ... ale karatistum to nici techniku :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 27. zář, 2011 16:41

Neničí, Honzo, neničí. Jen mnozí nevědí, jak s tím pytlem zacházet. :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Pec » úte 27. zář, 2011 16:54

Co je na háku špatného? 8O
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků