Jídlo

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Riverman » stř 28. bře, 2012 16:54

cohen píše:Pec - no ja ti neviem :D

preco sa clovek poti? pretoze pri zvysenej aktivite dochadza k prehrievaniu organizmu a pot telo ochladzuje. lenze inak sa zahrieva telo trenovaneho cloveka a inak telo netrenovaneho. pri tempe, pri ktorom je ucropovi kosa, sa uz ja mozem celkom slusne potit. pri tempe, ked sa zacne potit on, zo mna uz moze liat.

taktiez nie je aktivita ako aktivita. ked makas napr. s kettlami na mieste, tak sa potis a nepomozes si. pri behu ta ochladzuje protivietor, pri bicyklovani, ktore vyzaduje trochu menej namahy, je to vdaka rychlosti este zjavnejsie, takze sa potit castokrat zacnes az pri zosadnuti s bicykla - vietor prestane ochladzovat zahriate telo a nastupuje pot.

ucrop: ked ti je kosa, tak trosku zrychli na par sekund, to prejde ;)


Tohle je individualni, nekdo se poti temer okamzite po zahajeni nejake fyzicke aktivity, nekdo pozdeji. Treba ja se potim hodne uz po peti minutach treninku a to trenuju pomerne casto celej zivot. Obcas jsou na treninku novy lidi co se pomalu ani nespoti a vetsinou ti co trenujou dlouho tak jsou mokri furt. U sebe vubec nepozoruju, ze bych se mel potit mene s narustajici trenovanosti, spis naopak.
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod will » stř 28. bře, 2012 18:30

[quote="ukropcany"]Dnes som si prečítal inštrukcie k pitnému režimu, zaujímavé - http://bratislavamarathon.com/sk/pokyny ... kutin.html


8) :lol:
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod levakbob » stř 28. bře, 2012 20:28

Riverman píše:
cohen píše:Pec - no ja ti neviem :D


Tohle je individualni, nekdo se poti temer okamzite po zahajeni nejake fyzicke aktivity, nekdo pozdeji. Treba ja se potim hodne uz po peti minutach treninku a to trenuju pomerne casto celej zivot. Obcas jsou na treninku novy lidi co se pomalu ani nespoti a vetsinou ti co trenujou dlouho tak jsou mokri furt. U sebe vubec nepozoruju, ze bych se mel potit mene s narustajici trenovanosti, spis naopak.


Trénovaní lidé se začínají potit dříve než netrénovaní, ale zase během toho neztrácí tolik soli (jako ti netrénovaní).
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Příspěvekod Gusep » čtv 29. bře, 2012 8:39

Riverman píše:Tohle je individualni, nekdo se poti temer okamzite po zahajeni nejake fyzicke aktivity, nekdo pozdeji. Treba ja se potim hodne uz po peti minutach treninku a to trenuju pomerne casto celej zivot. Obcas jsou na treninku novy lidi co se pomalu ani nespoti a vetsinou ti co trenujou dlouho tak jsou mokri furt. U sebe vubec nepozoruju, ze bych se mel potit mene s narustajici trenovanosti, spis naopak.


Toto mi bolo vzdy divne, ja sa potim okamzite - uz pri rozcvicke - a nedostatkom fyzickej kondicie to nebude.
Gusep
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod cohen » čtv 29. bře, 2012 8:49

4all: mozno sme sa nepochopili - jedine, co tvrdim je, ze vonku pri behu, korculovani, bicyklovani cloveka ochladzuje vietor. a co pre ucropa je jemny poklus, pri ktorom sa on nezapoti, pre mna uz moze byt narocnejsie tempo, pri ktorom sa zacnem potit vietor nevietor. :D

vnutri sa samozrejme zacne clovek pri akejkolvek aktivite potit ako prasa, na tom sa zhodneme. ja sa zvyknem potit uz aj pri vysavani... vlastne este pred nim :D

Pec: pekny pribeh :)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod freekarol » čtv 29. bře, 2012 12:26

ukropcany píše:U mňa musím povedať, že nastala skutočne veľká zmena. Na to aby som bol durch mokrý musím fakt behať nejaké nepríjemnosti (napr. minulý týždeň 10 km pod 40 min.), alebo sparing :D Pri bežných činnostiach typu švihadlo, tieňovanie apod. sa mi síce objaví nejaká kvapôčka potu, ale žiadne záplavy. Zas mám ale kamoša, ktorý má roky veľmi dobrú kondíciu, beháva skutočne veľmi poctivo a pravidelne a leje z neho šílene. Nehľadal by som v tom nejaký systém... aj keď teda u mňa zmena nastala... 8)


Koukám, že od jídla jsme se tu dostali k pocení. :D Ještě tu nepadl jeden důvod, proč je někdo zpocený více a někdo méne, a to jsou potní žlázy. Každému pracují jinak...
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod cohen » čtv 29. bře, 2012 14:23

tak teda aby som spojil jedlo a potenie - raz v lete som si uplne neuvazene dal v cinskej restike ostrokyslu polievku a po dvoch lyzicach som vyzeral ako po hodinovom treningu :oops:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Riverman » úte 03. dub, 2012 6:55

Vincentka - pijete ji nekdy prilezitostne po treninku? Pokud ano, jak casto? Obcas si ji kupuju (Bilinskou kyselku casteji) na doplneni mineralu, ale nejsem si jistej jestli to ma v tech mensich davkach vubec smysl.
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Chrobi » úte 03. dub, 2012 13:23

pm píše:sorry, opet rada od PM, ale typ je puvodne od PC:

http://www.zdravavyzivahronov.com/inter ... ska-studie

jedna z best knih co jsem zatim o vyzive cetl, doporucuji, mohu prip. zapujcit

a ted mizim a nechavam prostor ostatnim ;-)


To mi to trvalo, než jsem jí přečetl, ale přečetl. Velmi zajímavá knížka, stejně tak jako její kritika tady http://www.cholesterol-and-health.com/China-Study.html Třeba vás to někoho bude zajímat.
Mějte se a poťte se ;o)
Chrobi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod freekarol » úte 03. dub, 2012 13:27

To je právě ten problém, ve výživě je tolik polopravd a lží, že něž by se člověk tím prokousával, tak se na to radši vykašle a jí všechno. Zlaté MA, tam člověk snadno pozná, co funguje a co ne. :D
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod PyrotechniX » úte 03. dub, 2012 16:51

Když už je tu ta diskuse o potu ... před pár lety jsem se nikdy skoro nezapotil ani po těláku, a poslední 2 roky si neumím představit jakýkoliv sport nad 5 minut bez sprchy. Navíc bydlímve v 5. patře, nemáme výtah a já se pokaždé musím osprchovat, když vyjdu :-/. Přestal jsem kouřit, pít kafe a začal žít zdravěji, ale nepomohlo... posledních pár let, od dob co jsem začal trochu víc sportovat se prostě potím jak prase v chlívku ... a to jsem prosím jedva plnoletý chlapec :-/. Myslíte že za to můžou nějaké hormonální změny nebo co? Ze mě totiž opravdu v jednom kuse leje ... :(
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod freekarol » úte 03. dub, 2012 19:17

PyrotechniX píše:Když už je tu ta diskuse o potu ... před pár lety jsem se nikdy skoro nezapotil ani po těláku, a poslední 2 roky si neumím představit jakýkoliv sport nad 5 minut bez sprchy. Navíc bydlímve v 5. patře, nemáme výtah a já se pokaždé musím osprchovat, když vyjdu :-/. Přestal jsem kouřit, pít kafe a začal žít zdravěji, ale nepomohlo... posledních pár let, od dob co jsem začal trochu víc sportovat se prostě potím jak prase v chlívku ... a to jsem prosím jedva plnoletý chlapec :-/. Myslíte že za to můžou nějaké hormonální změny nebo co? Ze mě totiž opravdu v jednom kuse leje ... :(


Možná to bude jen něco přechodného, pokud ne, tak si vygoogluj něco o nadměrném pocení, najdeš si tak rady, jak to zbytečně nadměrné pocení minimalizovat.
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod pm » čtv 19. dub, 2012 8:37

Strava jako přirozená životní cesta

http://www.funkcnitrenink.cz/2012/04/st ... tni-cesta/
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod cohen » ned 05. srp, 2012 10:46

ma niekto skusenosti s dlhodobejsou paleostravou?

http://gnm.webnode.sk/paleoliticka-stra ... a-strava-/
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Toman » ned 05. srp, 2012 13:34

Riverman píše:Vincentka - pijete ji nekdy prilezitostne po treninku? Pokud ano, jak casto? Obcas si ji kupuju (Bilinskou kyselku casteji) na doplneni mineralu, ale nejsem si jistej jestli to ma v tech mensich davkach vubec smysl.


Vincentka je naprosto skvělá po velké ztrátě pocením a pokud je hodně vychlazená i dobře chutná. Nehledě na to že to je výborná věc na kocovinu alespoň mně velmi dobře.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUNAR » ned 05. srp, 2012 13:52

Toman píše:Nehledě na to že to je výborná věc na kocovinu alespoň mně velmi dobře.

Sím Tebe, kde zrovna Ty bys vzal kocovinu??Heh?
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Riverman » ned 05. srp, 2012 16:40

Toman píše:
Riverman píše:Vincentka - pijete ji nekdy prilezitostne po treninku? Pokud ano, jak casto? Obcas si ji kupuju (Bilinskou kyselku casteji) na doplneni mineralu, ale nejsem si jistej jestli to ma v tech mensich davkach vubec smysl.


Vincentka je naprosto skvělá po velké ztrátě pocením a pokud je hodně vychlazená i dobře chutná. Nehledě na to že to je výborná věc na kocovinu alespoň mně velmi dobře.



Jak casto ji pijes?
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jian » úte 04. zář, 2012 17:42

Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » úte 04. zář, 2012 21:42

Riverman píše:
Toman píše:
Riverman píše:Vincentka - pijete ji nekdy prilezitostne po treninku? Pokud ano, jak casto? Obcas si ji kupuju (Bilinskou kyselku casteji) na doplneni mineralu, ale nejsem si jistej jestli to ma v tech mensich davkach vubec smysl.


Vincentka je naprosto skvělá po velké ztrátě pocením a pokud je hodně vychlazená i dobře chutná. Nehledě na to že to je výborná věc na kocovinu alespoň mně velmi dobře.



Jak casto ji pijes?


:D Po dlouhém běhu u mne cca 12-13 km zejména v když bylo teplo a hodně jsem se potil. Jinak podle chuti cca lahev 1-2 týdny. Ono s minerálkami se to nemá přehánět. Naučil jsem se pít vodu z řádu vyjímečně studniční. Když není Vincentka dám půl litr s půlkou citronu a špetkou soli (NaCl)
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » stř 05. zář, 2012 14:54

Já kupuju tu žaludeční a s ostropestřcem.......od každé dvě láhve týdně. Pohladí a dělají mi dobře.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků