Jídlo

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Pec » úte 01. čer, 2010 21:10

fakt píše:.... Obsah flavonoidů zvyšujeme delší a intenzivnější extrakcí sladu, zvýšením množství sladu, resp. přidáním sladu nebo výtažku z dalších obilnin a obilovin, u bylinných a ovocných piv rovněž z bylin a ovoce. Z různých druhů ovoce nejvyšší antioxidační účinky mají flavonoidy ostružin a malin. ...

Tedy.. dosud jsem si myslel, že lít "malinouku" do piva je pěkný humus. A vida, ti experti na východě to dělají ze zdravotních důvodů!
:D
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod fakt » stř 02. čer, 2010 7:02

Pec píše:
fakt píše:.... Obsah flavonoidů zvyšujeme delší a intenzivnější extrakcí sladu, zvýšením množství sladu, resp. přidáním sladu nebo výtažku z dalších obilnin a obilovin, u bylinných a ovocných piv rovněž z bylin a ovoce. Z různých druhů ovoce nejvyšší antioxidační účinky mají flavonoidy ostružin a malin. ...

Tedy.. dosud jsem si myslel, že lít "malinouku" do piva je pěkný humus. A vida, ti experti na východě to dělají ze zdravotních důvodů!
:D


Máš pravdu. Lít malinovku do piva je skutečný humus. Akorát s tím začali v Belgii na základě marketingové studie. Chtějí k pivu přitáhnout více mladých.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod PC » stř 02. čer, 2010 11:23

fakt píše:Pivo je možno uznávat nejen jako nápoj vhodný k utišení žízně,..

Rozředěním 0,5 l běžného piva (což je jinak hypertonický nápoj zvyšující žízeň, tedy obsahující schválně více látek než tělní tekutiny, za účelem objednávky dalšího piva nebo přeslazené nahořklé limonády) přídavkem 0,5-1 l teplé vody vzniká pivní čaj (hypotonický nápoj žízeň naopak velmi hasící), který má výborné zavodňovací (hydratační) a močopudné vlastnosti, zlepšuje trávení, má mírný uklidňující účinek a je velmi dobře organizmem přijímán. Když je člověk vyschlý až vyprahlý nedostatkem vody, řekl bych, že není lepší pití než pivní čaj.

fakt píše:Akorát s tím začali v Belgii na základě marketingové studie. Chtějí k pivu přitáhnout více mladých

Tradice chucenych (bylinych, ovocnych a janevimjakych) piv je v beneluxu (a nejen tam) starsi nez slovo marketing, vetsina receptur pochazi ze stredoveku. Tresnove pivko popijim v Belgii velmi rad.. a treba koprivove v Pivovarskem dome u Karlova namesti taky slo... http://www.gastroinfo.cz/pivodum/index. ... ent=napoje

Doporucil bych knihu, kterou jsem koupil v levnych knihách tatovi, ale uz sem zapomel jak se presne jmenuje.. neco jako Varime bylinna piva.. fakt uz nevim :-)

Drzme se prosim faktu 8)
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod fireballl » stř 02. čer, 2010 13:13

PC píše:
fakt píše:Pivo je možno uznávat nejen jako nápoj vhodný k utišení žízně,..

Rozředěním 0,5 l běžného piva (což je jinak hypertonický nápoj zvyšující žízeň, tedy obsahující schválně více látek než tělní tekutiny, za účelem objednávky dalšího piva nebo přeslazené nahořklé limonády) přídavkem 0,5-1 l teplé vody vzniká pivní čaj (hypotonický nápoj žízeň naopak velmi hasící), který má výborné zavodňovací (hydratační) a močopudné vlastnosti, zlepšuje trávení, má mírný uklidňující účinek a je velmi dobře organizmem přijímán. Když je člověk vyschlý až vyprahlý nedostatkem vody, řekl bych, že není lepší pití než pivní čaj.

fakt píše:Akorát s tím začali v Belgii na základě marketingové studie. Chtějí k pivu přitáhnout více mladých

Tradice chucenych (bylinych, ovocnych a janevimjakych) piv je v beneluxu (a nejen tam) starsi nez slovo marketing, vetsina receptur pochazi ze stredoveku. Tresnove pivko popijim v Belgii velmi rad.. a treba koprivove v Pivovarskem dome u Karlova namesti taky slo... http://www.gastroinfo.cz/pivodum/index. ... ent=napoje

Doporucil bych knihu, kterou jsem koupil v levnych knihách tatovi, ale uz sem zapomel jak se presne jmenuje.. neco jako Varime bylinna piva.. fakt uz nevim :-)

Drzme se prosim faktu 8)


Ty vole :lol:
To keď prídem cez leto do Prahy a urobím toto u Vás v nejakej hospode tak ma zastrelia :lol:

Pat
fireballl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00

Příspěvekod luen » stř 02. čer, 2010 13:29

Myslim, ze za tohle se strili i na Sarisi :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod graver » stř 02. čer, 2010 13:36

Za tohle by se mělo střílet všude :twisted:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod PC » stř 02. čer, 2010 13:41

:D :D taky to nedelam, jen mi slo o to, ze pivo neni vhodne na zizen... ikdyz o tom asi nikdo, kdo ma obcanku nepochybuje ;-)
musi to taky byt pekny humus :-)

jinak je to asi vsecko poplatne dobe, co se pise.. dneska kdyz si nekdo da vinny strik, tak je barbar, ze kazi vino. Ve starem Rime zase, kdo pil vino ciste a neredil vodou, byl alkac a barbar... si nevyberes :-)
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod fakt » stř 02. čer, 2010 19:03

PC píše::D :D taky to nedelam, jen mi slo o to, ze pivo neni vhodne na zizen...


Seš z jiný planety?
Pivo není na hlad.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » stř 02. čer, 2010 19:06

PC píše::dneska kdyz si nekdo da vinny strik, tak je barbar, ze kazi vino. Ve starem Rime zase, kdo pil vino ciste a neredil vodou, byl alkac a barbar... si nevyberes :-)


Jo tohle razil u nás Přemda II. Otakar taky - čistý až po západu slunce. Ale to bylo tím, že víno bylo při absenci piva oblíbený pitný režim.

Jinak nic ve zlým. Cokoli o pivu je goog.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod luen » čtv 03. čer, 2010 5:48

Z toho jasne plyne, ze chlastat se musi vse, protoze by si jinak clovek mohl rozhadat spousty predku a mozna i zadku :wink:

Jako to posledni, co bych snesl, je to, kdyby me nekdo nazval barbarem - jdu si dat sklenku portskeho...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod fakt » čtv 03. čer, 2010 8:19

To je jasný.
Kromě kakaa neodmítám žádný drink.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 03. čer, 2010 10:16

kakao pijou hlavně TVRĎÁCI....říká "Tony Paci" :twisted: :twisted: :lol: :lol:

I Vašut čuměl jako tydýt !!!!!! :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RUNAR » ned 06. čer, 2010 19:57

Obrázek
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Gowery » sob 30. říj, 2010 23:28

Tak pánové dočetl jsem tu doporučovanou Čínskou studii a můžu říct, že je to zajímavé čtení. Ačkoli se považuju za naprostého masožravce, uvažuju že bych ze zvědavosti zkusil tak ten měsíc bez masa a mléčných výrobků. Schválně co to se mnou udělá :wink: Akorát by mě zajímaly dvě věci. Za prvé - pro ty co tak jedí - co proboha jíte? Přijde mi, že abych dostal dostatek energie z ovoce a zeleniny, nesměl bych celý den dělat nic jiného než jíst. A za druhé - už vážněji - jak to je třeba s takovou regenerací po tréninku? Berete nějaké doplňky stravy, nebo máte vyzkoušené, že ty rostlinky stačí?
Gowery
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 15. zář, 2004 23:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » sob 30. říj, 2010 23:54

Asi to nebylo na mě, ale celkově s únavou a drajvem mi teď hodně pomohl takovej šumák "HořčíkoVápníkoVitamínoC"
Jestli to teda není placebo efekt :lol:
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod hellas » ned 31. říj, 2010 8:33

Po tréningu sním, co žena uvaří, eště abych si vymýšlel, ta by mě hnala :lol:

BTW včera sem dal BigTasty u Meka, před třema dnama žebra a musím říct, jak říká známé cyklista:
"Na smažák to nejede." :cry:
8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 05. lis, 2010 19:00

dovolil jsem si sesmolit něco ke stravování,pokud někdo trpíte na atopák(lupenku) :

http://www.bojovaumeni.cz/modules.php?n ... 276#123276
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod tifik » úte 11. led, 2011 11:00

Koukal jsem na doplňky pro koubní výživu, všechny dost drahé, nestačila by prostě obyčejná želatina? Tu je možno si dovolit ve velkém množství bez problémů, třeba by to mělo nějaký efekt. Mezi svátky jsem dost běhal, začaly mě bolet kolena tak dělám pokus, v lednici už mi tuhne normální potravinářská želatina :-)
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon 05. dub, 2010 23:00

Příspěvekod pm » úte 11. led, 2011 11:34

zelatina neni magicka pilulka, ktera vyresi vschny problemy, nejprve bych zjistil, kde vlastne problem je (a divil by ses, kde vsude muze byt problem s bolavymi koleny), a nasledne jej resil - ne jednim zpusobem, ale paralelne x zpusoby - strava (natoz vyzivove doplnky) jsou jen jednim z nich
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod cohen » úte 11. led, 2011 12:04

k tejto teme pridam dalsi prispevok spokojneho uzivatela, ktory potesi hlavne pm:

kedze som dost liezol a behal, mal som problemy hlavne s ramennymi puzdrami, co som riesil cca 4 roky uzivanim colafitu. kolena ani tak nie, ale tie ramena... velmi bolestive.
pred pol rokom som kvoli krizom zacal cvicit s kettlebellom, a div sa svete, prestali ma boliet nielen krize, ale aj tie zas.ane ramena. ale aby bolo jasne - uz cca rok neleziem a beham tiez menej, ako som mal vo zvyku. zhybujem vsak rovnako intenzivne ako pred tym, cize puzrda nie su namahane ovela menej preto myslim, ze kb sa podpisal pod ich "vyliecenie" znacnou mierou.
ked sa nad tym zamyslam, nemenil som nic ani na jedalnicku, ani v cviceni (okrem spomenuteho).

inac na 30 - tku dostanem 24kg a 32kg kettly, to bude MNAMka :D
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron