Jídlo

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod pm » stř 19. kvě, 2010 19:50

ja chodim k lekari cca. jednou za 15 let :-) , takze volne dostupne preparaty, ale jak rikam, jen on and off, ne porad
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod RBR » stř 19. kvě, 2010 20:43

pm píše:ja chodim k lekari cca. jednou za 15 let :-) , takze volne dostupne preparaty, ale jak rikam, jen on and off, ne porad


Hm....nechci ti kazit náladu, ale vyhazuješ prachy oknem. Měl jsem na to téma rozhovor z lékárníkem, který je kamoš, takže pustil více info.
Pokud si vezmeš minerály, vitamíny atd. na předpis, tak je to bráno jako léčivo a to znamená, že to podléhá kontrole kterého si státního úřadu. A jsou uplatňovány tvrdší kritéria. Preparát musí být odzkoušeny, kontrola vedlejších účinků atd. Navíc je účinná látka v koncentraci, která se při užívání projeví.
Volně dostupné preparáty nikdo nekontroluje, takže jsou naředěné tak, že ti jsou na dvě věci (nic je ta druhá) :wink: ve většině případů. Výrobce nechce riskovat průser a je to levnější :lol:

Výsledek toho rozhovoru je ten, že když zatoužím brát vitamíny nebo podobný věci, tak buď upaluji za doktorem pro předpis nebo si nechám do lékarníka poradit od kterého výrobce je mám koupit.
Vysledoval jsem, že většinou to co je kvalitní se cenou pohybuje nad tím plevelem, co se reklamuje v TV a bežným zákazníkům doporučuje. Ale co už zdraví máme jen jedno.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod luen » čtv 20. kvě, 2010 5:06

RBR píše:
pm píše:ja chodim k lekari cca. jednou za 15 let :-) , takze volne dostupne preparaty, ale jak rikam, jen on and off, ne porad


Hm....nechci ti kazit náladu, ale vyhazuješ prachy oknem. Měl jsem na to téma rozhovor z lékárníkem, který je kamoš, takže pustil více info.
Pokud si vezmeš minerály, vitamíny atd. na předpis, tak je to bráno jako léčivo a to znamená, že to podléhá kontrole kterého si státního úřadu. A jsou uplatňovány tvrdší kritéria. Preparát musí být odzkoušeny, kontrola vedlejších účinků atd. Navíc je účinná látka v koncentraci, která se při užívání projeví.
Volně dostupné preparáty nikdo nekontroluje, takže jsou naředěné tak, že ti jsou na dvě věci (nic je ta druhá) :wink: ve většině případů. Výrobce nechce riskovat průser a je to levnější :lol:

Výsledek toho rozhovoru je ten, že když zatoužím brát vitamíny nebo podobný věci, tak buď upaluji za doktorem pro předpis nebo si nechám do lékarníka poradit od kterého výrobce je mám koupit.
Vysledoval jsem, že většinou to co je kvalitní se cenou pohybuje nad tím plevelem, co se reklamuje v TV a bežným zákazníkům doporučuje. Ale co už zdraví máme jen jedno.

RBR


Na druhou stranu se dnes lekari stavaji pouhejma dealerama produktu farmaceutickych firem, ktere si je za timto ucelem skoli a doktori prestavaji byt dobryma doktorama, ale stavaji se z nich dobri obchodnici :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » čtv 20. kvě, 2010 6:47

RBR píše:
pm píše:ja chodim k lekari cca. jednou za 15 let :-) , takze volne dostupne preparaty, ale jak rikam, jen on and off, ne porad


Hm....nechci ti kazit náladu, ale vyhazuješ prachy oknem. Měl jsem na to téma rozhovor z lékárníkem, který je kamoš, takže pustil více info.
Pokud si vezmeš minerály, vitamíny atd. na předpis, tak je to bráno jako léčivo a to znamená, že to podléhá kontrole kterého si státního úřadu. A jsou uplatňovány tvrdší kritéria. Preparát musí být odzkoušeny, kontrola vedlejších účinků atd. Navíc je účinná látka v koncentraci, která se při užívání projeví.
Volně dostupné preparáty nikdo nekontroluje, takže jsou naředěné tak, že ti jsou na dvě věci (nic je ta druhá) :wink: ve většině případů. Výrobce nechce riskovat průser a je to levnější :lol:

Výsledek toho rozhovoru je ten, že když zatoužím brát vitamíny nebo podobný věci, tak buď upaluji za doktorem pro předpis nebo si nechám do lékarníka poradit od kterého výrobce je mám koupit.
Vysledoval jsem, že většinou to co je kvalitní se cenou pohybuje nad tím plevelem, co se reklamuje v TV a bežným zákazníkům doporučuje. Ale co už zdraví máme jen jedno.

RBR


vim, multivitaminy Centrum neberu, kazdopadne jsem se zatim spolehal na vlastni vyzkum a doporuceni, mozna bude stat za to se poradit s nekym, kdo do toho fakt dela, diky!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod marcelo » čtv 20. kvě, 2010 7:20

Vitaminy a mineraly a enzymy atd. ktore sa predavaju u na s v lekarnach su v tak malych neucinnych mozstvach a to aj na predpis,ze je zbytocne vyhadzovat za to peniaze...objednavajte cez net z USA!

Preparaty tam kupite v podobnej cene ako nase z lekarni ale silnejsie 4 krat a viac v pomere ucinnej latky na jednu tabletu.. :wink:

Mam to odskusane od Q10,cez rozne antioxidanty,3omega kyseliny, Imunitne pripravky z hub atd...za tie shity od nas by som nedal ani deravy gros :?

Efekt som videl po krvnom rozbore,ked aj zdravot. sestricky kukali ze to uz dlho nevideli u onkologickeho pacienta po chemoterapii :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod graver » čtv 20. kvě, 2010 7:52

Bohužel je to tak. Volně prodejné "doplňky stravy" nejsou nic jiného, než předražené placebo. Před pár lety jsem se pokusil vytlouct ze svých doktorů, co/jestli něco má smysl kupovat. Tak možná vitamíny (už ne "univerzální komba"), antipyretika a mastičky na hemoroidy :lol: - zbytek je shit. Totéž v bleděmodrém různé kloubní preparáty - aby měly měřitelný účinek, musely by se brát dlouhodobě a v mnohem větších dávkách, než je doporučená (a pak už zase můžou mít vedlejší efekt).
Srágory typu koenzym Q10, "výtažek" z Gingko Biloba nebo "Žraločí olej" jsou na úrovni prášku z jeleního penisu. Jo, ještě tak rybí tuk - v lahvičce, ne v tobolkách.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod RBR » čtv 20. kvě, 2010 10:52

luen píše:Na druhou stranu se dnes lekari stavaji pouhejma dealerama produktu farmaceutickych firem, ktere si je za timto ucelem skoli a doktori prestavaji byt dobryma doktorama, ale stavaji se z nich dobri obchodnici :wink:


To je pravda. Proto to musí být kamoš. Jinak se taky dozvíš prd. Lékaři mají k dispozici Vademecum (tak nějak se to píše), je to seznam léčiv včetně popisu (složení, nežádoucí účinky, kontraindikace atd.). Tam se každý felčar mrkne, když neví. Není to špatná věc, ale bez odborných znalostí raději nepoužívat.

Jiank s Marcelem musím souhlasit, pokud chce člověk kvalitu u potravinových doplňků, tak objednávat z USA nebo Kanady. Ale to se pak pohybuješ v cenách kolem 1 litru a výše (za měsíční dávku).

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Kanec » čtv 20. kvě, 2010 18:46

To jsem se nasral když mi v lékárně nechtěli dát ani antibiotika na hnis, že jen na předpis. Né už mlčím nebo se naštvu, tady doktory fakt nemusím ani vidět, ještě že ten 1 zubař je OK jinak bych i zuby trhal u kováře.
Kanec
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře, 2009 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod fakt » čtv 20. kvě, 2010 18:54

Odkdy kanec potřebuje zubaře?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod luen » čtv 20. kvě, 2010 19:11

fakt píše:Odkdy kanec potřebuje zubaře?


Jen ti kanci, kteri radi hlavickuji :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 01. čer, 2010 10:15

Dnes si mne felčar "pěkně" podal.....vyzkoušel hybnost kloubů(do maxima) - auvááááááááááá......vrazil jehly a odebral vzorky atdatd. Krevní testy tentokrát OK....já už fakt nevím. Když něco sežeru,je mi blbě.......testy na případnou Celiakii mi maj udělat jinde(vlezl jsem tam a ihned se otočil,25 lidí přede mnou,to fakt ne - díky změně počasí jsem se fakt nevyspal )......uvidíme. Musím vyčíhnout chvilku(neobjednávají),kdy tam bude míň lidí.......

Jsem rád ,že jsem dolezl domů,dneska je to fakt za vodměnu :(
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod fakt » úte 01. čer, 2010 11:16

Zkoušels změnit značku piva?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod RUNAR » úte 01. čer, 2010 12:17

fakt píše:Zkoušels změnit značku piva?


Ovšem nedoporučuje se měnit značku piva během jednoho flámu.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 01. čer, 2010 12:43

Pivo piju akorát v létě,když je vedro. Jinak ne.

4 Ucrop - jo,taky mi říkali....utratit a bude pokoj .


:twisted: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod fakt » úte 01. čer, 2010 13:04

Pivo je tradičním a populárním nápojem, který má na území Česka dlouhou tradici. Je sice nápojem alkoholickým (řadí se mezi nápoje s relativně nízkým obsahem alkoholu – 30–50 g v jednom litru), ale kromě alkoholu pivo také obsahuje přibližně 2 000 dalších látek. Obsahuje významné množství velmi kvalitní vody, takže se jedná o výrazně zavodňující nápoj, dále obsahuje také sacharidy v podobě tzv. „rychlých kalorií“, bílkoviny, hořké látky chmele, polyfenolické sloučeniny, oxid uhličitý, vitamíny a minerální látky.
Kombinace těchto složek dává fyziologicky vyrovnaný roztok, který je v rovnováze s osmotickým tlakem krve. Významné je zastoupení minerálů v pivu, kde nacházíme kromě draslíku a sodíku, které jsou zde v příznivém poměru, také chloridy, vápník, fosfor, hořčík a křemík. Z vitamínů obsažených v pivu jsou nejvýznamnější vitaminy skupiny B – thiamin (3 % denní spotřeby v jednom litru piva), riboflavin (20 %), pyridoxin (31 %), niacin (45 %) a kyselina listová (52 %). Vitaminy skupiny B jsou důležité pro řadu metabolických procesů (metabolismus sacharidů, lipidů aminokyselin), funkci nervového systému a další. Jeden litr piva obsahuje přibližně 400 až 500 kilokalorií představující přibližně 10 % denní spotřeby, což je méně než např. jablečná šťáva, a 200 mg biologicky aktivních látek.
Pivo je možno uznávat nejen jako nápoj vhodný k utišení žízně, ale též pro jeho nutriční hodnotu, především vhodnou vyváženost iontů a minerálních látek, vitaminů a polyfenolů (flavonoidů)s antioxidačním účinkem. Je si třeba uvědomit, že příznivé účinky piva na lidský organismus se mohou projevit při jeho střídmé konzumaci, kdy nepřevažují negativní účinky alkoholu. Pivo obsahuje hořké chmelové látky, které mají blahodárný vliv na sekreci žluči, která přímo podporuje trávení. Současně výrazně podporuje chuť k jídlu, což může vést při nestřídmé konzumaci pokrmů k nárůstu tělesné hmotnosti. Čím vyšší obsah flavonoidů použitých obilnin a obilovin pivo obsahuje, tím vyšší je jeho léčebný a preventivní antioxidační účinek. Obsah flavonoidů zvyšujeme delší a intenzivnější extrakcí sladu, zvýšením množství sladu, resp. přidáním sladu nebo výtažku z dalších obilnin a obilovin, u bylinných a ovocných piv rovněž z bylin a ovoce. Z různých druhů ovoce nejvyšší antioxidační účinky mají flavonoidy ostružin a malin. Barvení kulérem (karamelem) nebo pražením sladu je sice pro pivo charakteristické, avšak antioxidační hodnotu piva nezvyšuje.[5]
Uvádí se, že konzumace piva má příznivé účinky na dobrou náladu, podporu krevního oběhu, snížení rizika srdečních příhod a působí proti vysokému krevnímu tlaku.

Díky pravidelné ozdravné kůře si mohu dovolit i věci, které by jiného smrtelníka těžce poznamenali (práce, děti, sport atd.)
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod RUNAR » úte 01. čer, 2010 13:26

Ovšem své ženě vždy řikat: "wish you were here", nikoliv však: "wish you were beer".

Přičemž kombinovaná hláška "the best of beer here"(Čechy) je celkem v poho.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 01. čer, 2010 16:38

Mně pivo jindy,než v létě,když je vedro,nechutná........ :?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod fakt » úte 01. čer, 2010 17:31

Jendis píše:Mně pivo jindy,než v létě,když je vedro,nechutná........ :?

Potom se nediv.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » úte 01. čer, 2010 17:36

ukropcany píše:http://forum.sportujeme.sk/viewtopic.php?p=6554

8)


Nestraš.
Na druhou stranu leze pivo na plíce. V létě jezdím hodně MTB. Když si dám každou hodinu jedno, tak dobrý. Ale když na trase potkám známýho, tak mi po třech kopce tolik nejdou.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 01. čer, 2010 18:14

fakt píše:
Jendis píše:Mně pivo jindy,než v létě,když je vedro,nechutná........ :?

Potom se nediv.


no jo vlastně....Alkáč je největší kocour....... :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron