posilovat?

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » úte 04. úno, 2014 11:59

SFL Barbell 3-denní instruktorský kurz, leden 2014, Švédsko: Report

Obrázek

http://www.kb5.cz/2014/02/sfl-barbell-i ... ou-cinkou/
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » pát 07. úno, 2014 14:29

Takhle to na SFL Barbell vypadalo (video)

Obrázek

http://www.kb5.cz/2014/02/sfl-strongfir ... ell-video/
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod majkx » pát 07. úno, 2014 22:19

Na všech zúčastněných bylo vidět Velké soustředění až napětí, muselo to být náročné. Dobrá práce!
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » sob 08. úno, 2014 12:21

Díky!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod Gusep » stř 12. úno, 2014 14:15

Vedel by mi niekto pls poradit kde kupit olympijsku os + kotuce + nejaky stojan pri dobrom pomere cena/vykon?
Gusep
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: posilovat?

Příspěvekod danke » pon 17. úno, 2014 11:30

Super dokument o indickém zápase. Já mám to jejich posilování moc rád.
Co je zajímavé, že tady na bojových sportech často vídám provádět kliky se špatnou technikou, zejména lopatek. Různě se tam hýbou od sebe k sobě. Nebo trčí. Nikdo to neopravuje.
Tam mají techniku podle mě všichni stoprocentní. Možná je to tím, že tolik klasicky nesedí jako my a nemají takové dysbalance, kdo ví..
A ty jejich kliky jsou dost jiné. Ne jenom klasické " hindu lízací" ale pushing jen v dolní úvrati, psací stroj atd.

http://www.youtube.com/watch?v=icxmX0AjX7Q
danke
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 03. led, 2014 18:48

Re: posilovat?

Příspěvekod cohen » pon 24. úno, 2014 18:07

zas mi zacal blbnut rotator v lavom ramene, brutalne som to citil najma pri pritahoch az do tej miery, ze som musel prestat zhybovat minuly tyzden. skusal som uplne vsetko vsecicko, nic. az som si po dvoch tyzdnoch spomenul na jeden cvik, ktory som si nahodne vyguglil pred par rokmi a pomohol mi: lezat na boku, laket pri tele, kilova cinka v ruke a opatrne hore dolu. dva dni niekolko krat denne - a bolest ustupuje priam zazracne.

Keby mal niekto podobne problemy:
http://www.youtube.com/watch?v=HpdlF_Vh7zg
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: posilovat?

Příspěvekod majkx » úte 25. úno, 2014 18:14

Cohen dík za inspiraci, měl jsem před 4 měsíci natržený rameni sval a nemůžu se z toho pořád vyhrabat, vyzkouším.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod cohen » úte 25. úno, 2014 23:07

majkx píše:Cohen dík za inspiraci, měl jsem před 4 měsíci natržený rameni sval a nemůžu se z toho pořád vyhrabat, vyzkouším.

Pomoct moze, ale urcite neublizi. Ja som dnes po 4 dnoch cvicenia tohto cviku prisiel do stadia, kedy som odzhyboval trening. Sice bez zataze, ale zaroven aj bez bolesti, ktora ma stopla minuly tyzden. ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: posilovat?

Příspěvekod kraken » stř 26. úno, 2014 18:00

Ja ti muzu doporucit jeste jeden a to twist, urcite si ho nekde videl, ja mel taky jednou v lete problem kdyz jsem hodne shyboval a melo to primo magicky ucinky :P Ted ho delam pravidelne.
Myslim, ze ho najdes i v knizkach napr. od P.Tsasoulina nebo P. Wadea v zalozce aktivni strecing.
kraken
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 07. črc, 2011 23:00

Re: posilovat?

Příspěvekod cohen » stř 26. úno, 2014 21:46

kraken píše:Ja ti muzu doporucit jeste jeden a to twist, urcite si ho nekde videl, ja mel taky jednou v lete problem kdyz jsem hodne shyboval a melo to primo magicky ucinky :P Ted ho delam pravidelne.
Myslim, ze ho najdes i v knizkach napr. od P.Tsasoulina nebo P. Wadea v zalozce aktivni strecing.

Twist mi len podla nazvu nic nehovori, ale mozem dat zopar prikladov cvikov, ktore pravidelne robim na mobilitu ramien:
hratky s palicou
http://www.youtube.com/watch?v=u7RdwRbcia4
cotterov serving the tea
http://www.youtube.com/watch?v=j4EgqJqDGnA
kettlebell armbar
http://www.youtube.com/watch?v=aHVBrsysBUY
a klasicky strecing, natahovacky do vsetkych stran. Musim vsak podotknut, ze aj napriek pravidelnosti (kazdy den) prevadzkovania tychto cvikov ma absencia toho jedneho zasadneho (ktory mi nakoniec pomohol) vyradila na 2 tyzdne z treningu.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: posilovat?

Příspěvekod majkx » čtv 27. úno, 2014 11:32

4 Krakonoš a Cohen, dík za rady.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » čtv 27. úno, 2014 12:09

Dovoluji si podotknout, že rotátorová manžeta je stabilizátor, a proto je potřeba ji tak posilovat (učit, jak se má spínat). Jiné metody sice dočasně problému a bolesti uleví, ale nic nepořeší. Mám ve škole x kluků, kteří měli podobné problémy, řešení je jasné - kettlebell svatozář, páka, zlomená páka (tyto všechny s lehkou bell! výše psal Cohen o páce s 28 kg, to je nepochopení účelu cviku), poloviční Get Up a celý Get Up (od 32 kg výše se začínají dít zázraky), plus "tahy" (horizontální přítahy, shyby).
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod hellas » čtv 27. úno, 2014 13:45

Vidiš, na tu zlomenó páku sem se chcel voptat na seminářu a zapomňél sem na ňu jak na smrt :(
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: posilovat?

Příspěvekod kraken » čtv 27. úno, 2014 14:38

Ehm, koukl jsem na google obrazky a vhodnejsi jsem nenasel :D
Melo by to byt v priloze a pravdepodobne by to melo fungovat podobne jako psal PM s KB tzv. ze to neni doslova strecing, ale je to pod tenzi a zaroven to i posilujes a toto je navic tezka varianta.
Přílohy
cc2-twist-hold.jpg
cc2-twist-hold.jpg (24.4 KiB) Zobrazeno 8376 krát
kraken
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 07. črc, 2011 23:00

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » čtv 27. úno, 2014 16:35

kraken: streč dobrý, pomůže, ale výše uvedené cviky (z výše uvedených důvodů - nemožnosti trénovat stabilizátor jako "primární hybač") jsou pro rehabko ramene absolutní numero uno

hellas: stav se za klukama z KB5 Gym Brno, ukážou http://www.kb5.cz/brno/
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod frajerKokoMihule » sob 01. bře, 2014 11:56

S pojmem 'mobilita ramenou' bych byl opatrnejsi, hlavne u tech, co maji s nima nejakej problem; podle mych zkusenosti s (im)mobilitou (=zdravotni problemy) je problem malokdy v ramennim kloubu samotnem. To, kam muze paze, zavisi na poloze lopatky, ktera zavisi na mezilopatkovych svalech, brisnich svalech, zadovych svalech, kyclich atd.

Cili pokud te nepusti lopatka a spol, tak si muzes 'strecovat' rameno jak chces a akorat si ho zkurvis... :cry:

(Vesela story c.231: Kdyz jsem byl mladsi, tak mi nejakej cvicenec jogy poradil fantastickej cvik na 'ztuhly ramena' - lehnout si na zada na lavecku, do rukou dve zavazi jako pri benci a nechat je stahovat paze dolu. Samozrejme mi to akorat tahalo ramena z kloubu; nastesti jsem mel tolik rozumu, ze jsem toho nechal)
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » sob 01. bře, 2014 12:36

Cviky, ktere jsem vyse uvedl, pracuji na mobilite hrudni patere, stabilizaci lopatek, mobilite a stabilite ramen, reflexibvni stabilite jadra atd.

Proto treba cvicit pod vedenim nekoho, kdo tomu rozumi, a ktery v pripde, ze to bude mimo jeho obor, bude referovat k dobremu sportovnimu fyzioterapeutovi. Umim odstranit bolest ramen drily na prsty u nohou a kotnik (!), ale radeji referuji k Martinovi Svitkovi - on kluky posle zpetne ke me, a ja navazu tam, kde on prestal.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod frajerKokoMihule » sob 01. bře, 2014 13:05

Jo jasny, ja to nemyslel jako reakci na tebe. Spis jsem chtel tak nejak obecne apelovat na publikum, aby se vyvarovalo blbosti, ktery jsem delaval ja a ktery porad obcas vidim lidi delat :wink:
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » sob 01. bře, 2014 19:36

Souhlas - problém je totiž většinou někde jinde, než si člověk myslí, většinou níže nebo výše. Člověka bolí koleno, a říká si, sakra, musim něco dělat s kolenem, ale problém je v kyčlích nebo kotníku, a v koleni se jen manifestuje. Upřímně jsem za nástroj FMS neskutečně vděčnej, přesně mid dává hranice, kde s tím něco můžu dělat něco já jako coach silového tréninku, a kdy už se nemám montovat fyzioterapeutům do práce. "Udělej si sám" v záležitostech zranění a bolesti moc (dlouho) nefunguje :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron