atopicky exem

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Jendis » sob 16. říj, 2010 14:33

4 Defendu - jsem to překoukl...něco sesmolím - i k atopáku,na ten trpí ten náš prďola,co jej máme v PP.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod severin » ned 17. říj, 2010 12:02

Mému kolegovi vozili známí z Thaiska nějaký mix několika desítek bylin.Prý se to tam dá koupit. Za 14 dní se tomu alkoholikovi dostaly všechny testy do normálu a mohl se dál likvidovat.Neznáte název?
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pát 05. lis, 2010 18:38

Takže,jak jsem slíbil....něco k té stravě :

Mladej na atopák děsně trpí,jakmile sní něco jiného,než co máme ověřené,je to špatně.
Nepředkládám to jako dogma,co člověk,to originál,takže zkoušejte,zkoušejte....já popisuji pouze osobní zkušenost,v žádném případě nevylučuji,že u vás to může být jinak :!:
Ještě jedna rada pro začátek : jakmile si potravinou nejste jisti,co s vámi udělá,jestli ji můžete,potřete si jí ruku(třeba kousek předloktí) a chvilku počkejte. Pokud potřené místo začne reagovat(byť jen mírným zrudnutím),v žádném případě tuto potravinu nejezte.

Zelenina - metodou pokus/omyl jsme se dostali k tomu,že vhodné jsou pouze "zelené" druhy : ledový salát,kapusta,zelí(ne kyselé),okurky(jak nakládačky,tak salátovky),kedlubny,cuketa. Tyto nezpůsobují žádné zhoršení projevů atopáku(samozřejmě,do těla nevidno....ale po jiných ke zhoršení dochází,takže doporučuji pouze ty,o kterých píšu). Jediná "jinobarevná" zelenina,která neškodí,je červená řepa.
Ovoce,které by atopák nezhoršovalo - melouny,hrozny.

Maso....v podstatě je možno jíst jakékoliv,velmi záleží na úpravě. Dobrá je příprava na vodě,olivovém oleji.....ten čím kvalitnější,tím lepší. Pouze ryby bych pečlivě sledoval.....u nás doma projde pouze žralok a pangasius. Nic jiného. Maso moc nekořením.....maximálně trochu pepře a soli(ta odpadá,pokud dělám hovězí,či vepřové - to nesolím vůbec - má to i druhotný efekt,že velmi vynikne chuť masa).

Přílohy - brambory,rýže - ok. Těstoviny jen a pouze kukuřičné. To samé pečivo a tak...nic,kde je pšenice. ta je na atopák děsná sračka. Chleba si buď pečte doma z bezlepkové mouky,nebo kupujte. POZOR - PEČLIVĚ SLEDUJTE SLOŽENÍ VÝROBKU!!! I V TZV.BEZLEPKOVÉM,ŽITNÉM CHLEBU,BÝVÁ MALÝ OBSAH PŠENICE!!!! Takže ani omáčky nezahušťujte......když už,tak opět pouze bezlepkovou moukou.
Jsou vhodné různé kaše - pohanková,rýžová,jáhlová.......doporučuji výrobky firmy NOMINAL - dělají je instantní bez různých humusů a jsou vážně dobré. Na sladko i na slano......

Uzeniny a salámy nejíst takřka vůbec.....když už,tak pátrejte po řezníkovi,který vám řekne ,co tam dává......já kupuju pouze domácí buřty,kde je jen maso. Taky vydrží v lednici třeba 14-dní,aniž by to na nich bylo poznat. Případně Schwardwaldská(bo jak se to píše) šunka....nebo parmská.

Mléčné výrobky - nejíst vůbec. Jeden z největších katalyzátorů atopáku. Pokud někdo nemůže bez mléka být,skočte si do DM drogerie(musí to být větší pobočka,kde mají i potraviny) a kupte si mléko BEZ LAKTÓZY.....ale je drahé. Tuším,že stojí asi 50Kč za 1/2 litru.
Pokud si čas od času dopřejete KVALITNÍ sýr(tím fakt nemyslím eidam),tak taky neuškodí(třeba parmazán).
Ovčí sýry jsou,omezeně,také vhodné.

Mlsky - hašlerky,bombónky PEZ(pozor,jen a pouze PEZ,ostatní NE!!!!),karob(něco jako čokoláda-tu nesmíte),hrozinky,javorový sirup.

Co pít - vodu,čaj. Nevadí černý,mátový....případně jiné bylinky. Vyhněte se ovocným......bejvaj tam výtažky hlavně z jablek,které škoděj!!!


Tak,to bylo teď tak nějak všechno,nač jsem si v rychlosti vzpoměl....postupně dopíšu další.

EDIT - alkohol - NE(no,čas od času se s tím tělo popere). Káva - pouze kvalitní a tak jednou denně.

Hodně spát,bejt v klidu,žádnej stres(proto se snažím změnit místo.....něco se rýsuje :) ).
Mimochodem,než si na to tělo zvykne,je to hnus.....já hřeším neustále.....paradoxně kluka hlídám jako ostříž a sebe odbejvám :( :oops: Jo,jsem debil.
Naposledy upravil Jendis dne pát 21. led, 2011 8:07, celkově upraveno 1
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » pát 05. lis, 2010 19:31

Jendo spaldova mouka je myslim take v pohode a u ovcich vyrobku bych doporucil spise nez nejake uzene a presolene syry, spise ty prirodni, bez prichuti a ZINCICU.

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDin%C4%8Dica

Nakupujeme u teto firmy:

http://www.bacovesyry.sk/ostatne_dobroty_cz.html

a nemuzu si stezovat se svou alergii na sracky v kravskem a prumyslovem mlece.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 05. lis, 2010 19:49

Jasně,špalda je taky v cajku....nějak jsem ji opomenul :oops: (jsou z ní celkem dobré palačinky).
A u ovčích výrobků jsem měl doplnit,že ne ty přesolené/přeuzené sračky.

Jadel (i když je teda plnej soli) taky v pohodě.

Jinak...ještě koření ..... kmín,sůl + pepř(raději bílej) je na pohodu. Jakékoliv jiné moc nedoporučuji(i když to si musíte vyzkoušet každej sám).....dobrá je ještě kurkuma a sladká paprika(nic ostrého.....pálivé vadí :!: ).....a co jsem vypozoroval,tak,paradoxně,neškodí hovězí bujón od Vitany(jinej NE!!! ). Samozřejmě ale s citem a ne každej den.


Vajíčka taky špatný.....pokud bez nich nemůžete být,jen a pouze bílek a velmi omezeně!!!

Opomenul jsem taky cibuli...ta je v pohodě - jak žlutá,tak i jarní. Česnek naopak nejezte(i když je to celkem paradox.....je to přírodní antibiotikum,hodně pomáhá,ale na atopák je to sračka).

Kečup nesmíte vůbec,hořčici pouze plnotučnou a jen trochu(a ještě jak kdo,pomažte se jí a uvidíte,zda ji smíte,nebo ne. Jinou v žádném případě!!! ).

Připravte se na to,že vám strava bude připadat taková chudší......jde o to si zvyknout.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » pát 05. lis, 2010 20:04

jo....v tej drogerii DM mají výrobky firmy Alnatura :

http://www.dm-drogeriemarkt.cz/sortimen ... =3&s=&id=8

Fakt to nejsou reklamní kecy.....alespoň má zkušenost je jen a pouze pozitivní.
Výrobky této firmy doporučuju všem....akorát je to trochu dražší. Ale na jídle se šetřit nevyplácí :idea:


sortiment :

http://www.dm-drogeriemarkt.cz/sortimen ... 3&s=&id=15
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Fukki » pát 05. lis, 2010 21:02

Zdravím. Nečetl jsem vlákno, jen odpovím na prvotní dotaz. Míval jsem semotamo nějaký ten ekzém od malička. Vždycky ale zmizel. Teprve pořádně se to zhoršilo po škole, po nastoupení do práce, do docela stresujícího prostředí. Ekzém se vrátil a rapidně se zhoršil, až byl nesnesitelný. Začal jsem to řešit jinak. Homeopatie se nechytala. Pomohla TČM. You don't belive it, ale zcela jsem se vyléčil. A to nejen z hlediska ekzému, ale taky jsem fajně přibral, v zimě se mě chřipka vyhýbala obloukem, zatímco ostatní padali jak hrušky, a další zdravotní privilgia :D Můj imho závěr: je to psychika, je to zasviněný organismus, a je to odraz celkově mizerného vnitřního stavu těla, ať už z pohledu západu nebo tčm. Podmínka: prvotřídní lékař se zázemím. A ideální je aspoň částečná je změna živ. stylu.

Jo a pomohlo hlavně gungfu přece, né? :D :twisted:
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Příspěvekod DaveStone » pon 08. lis, 2010 10:56

Fukki, to co píšeš mě velmi zajímá. Já zase trpím seborrhoickým ekzémem. Mám ho od 16 let za ušima a v obočí a když je to hodně zlé, rozleze se to do hlavy. Zjistil jsem potraviny, které to zhoršují (hlavně bílé víno, alkohol i ve středním množství, některé mléčné výrobky). Z alkoholu můžu prakticky jen tak 2 deci červeného vína za den, jinak to hned na ekzému poznám.

Ale zbavit se toho nedokážu. Kupodivu mi ten ekzém zmizel zcela když jsem byl delší dobu služebně v Německu a 14 hodin denně tam pracoval - u počítače, zavřený v tmavé klimatizované místnosti. Ale měli jsme tam mizernou stravu a zhubl jsem na 69 kilo - pak ekzém zmizel. Po návratu domů byl do 14 dní zpět. Homeopatie ani EAV ve stylu MUDr. Jonáše nepomohlo. Kde mám sehnat kvalitního doktora TČM? Ke komu jsi chodil ty, případně víš o někom na jižní Moravě?
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod furry » čtv 11. lis, 2010 15:55

fukki,

to zni velmi dobre, podelis se o kontakt?

furry
furry
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 04. říj, 2010 23:00

Příspěvekod Fukki » ned 19. pro, 2010 22:24

DaveStone, furry - poslal jsem vám SZ.
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Skateordie » čtv 27. led, 2011 20:16

Kamo kasli na atopak a cvic. Ja mam atopak od narodenia a sportujem stale. Neriesim, aj ked mi to vysusuje plet. Ani jedlo uz moc neriesim, jem skoro vsetko, a pomaly mam pocit, ze mi to prestava vadit alebo to mozno potlacaju tie kortikoidne maste, co mam.
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Předchozí

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků