Žádné zlepšení?

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Žádné zlepšení?

Příspěvekod PyrotechniX » pon 24. led, 2011 20:41

Zdravím ... už pár let na sobě makám, i když v přímo orientovaném klubu jsem byl jen v TKD ITF v Opavě a i to asi jen půl roku. Nicméně (i když vím že to nestačí a prakticky si odpovídám sám) shlédnul jsem stovky videí a zařídil se i podle (dle mého) cenných rad tadyhle Jendise, luena, PM a dalších, kteří, myslím, víc makají než mluví.
Každopádně si říkám, že na sobě nevidím žádné viditelné zlepšení. Je mi sice 16 a dá se to čekat, navíc makám sám, ale snažím se nešidit stravu, leč pochybuju že kromě trochu vypracované postavy je normální, nevidět na sobě žádné výrazné zlepšení. Jasně, udělám víc cviků, ale nemám pocit že bych uměl kdovíjak útočit. Možná to bude tím, že spím denně max. 6-7 hodin a také mým věkem, ale chtěl bych vědět, jak se naučit se v případě konfliktu automaticky nastartovat do režimu, kdy mám motorické a energetické svalstvo (strečink při každém kroku na ulici jaksi dělat nebudu).
Uvažoval jsem o zakoupení natě z kotvičníku zemního, který je jak známo pro tyto účely perfektní stimulant, ale nejsem si jist, jestli je to to pravé ořechové pro mě.
Při tréninku mám hodně rychlé údery (myslím dokonce bez přehánění, že až abnormálně rychlé), ale nevím jak silné a přesné .... a navíc - u tréninku. Ne na ulici.
Možná to může být způsobem kouřením, ale jak se už k tomuhle někdo vyjádřil, spíš si myslím že negativní vliv tabáku bych poznal jedině v běhu na dlouhých tratích ....

Abych to shrnul, mám tyto otázky:
Kolik doporučujete spánku (optimum) denně?
Jak mít i na ulici a mimo trénink rychlé reakce a pohyby?
Mám údery a kopy makat ještě víc? Je v mém věku normální tenhle problém?
Nevadí když stínuju do vzduchu? Mám pocit že kloubům se to moc nelíbí ...
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

 

Příspěvekod Dalt » pon 24. led, 2011 23:43

myslim ze bys mel vazne uvazovat o cviceni v nejakym klubu tobe blizkyho BU/BS - sam se proste zlepsovat nebudes (po technicky strance)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod cudles » úte 25. led, 2011 2:07

Souhlas s oběma, a vůbec, nepodceńuj kouření. já jsem silnej kuřák, dám i krabičku denně. A co někdo řekne jakej to má nebo nemá vliv, kor když to je třeba nekuřák...Ze svý vlastní zkušenosti co se týče dlouhejch tratí, na soustředku jsme běhali jednou 8 a jednou i 10 km, v jedný z týhle tras byl i 2,5-3 km dlouhej kopec, už si to přesně nepamatuju. Jako kuřák, a člověk co tohle nikdy nezaběhl, a ani nezkoušel jestli by to dal, ti můžu říct, že oproti mýmu očekávání jsem to zaběhl všechno. Sice ne mezi těma co byli na čele, a neříkám že sem chvílema měl co dělat abych se donutil běžet furt, ale zaběhl, nevzdal jsem to, nepoblil sem, se nic. Jasný že cejtíš jak tě ty léta kouření omezujou. Ale mě spíš co se tohohle týče děláj problémy cvičení jako třeba sprinty, nebo různý dynamický, třeba běh, do toho anglány, pak zase běh atd, nebo sprinty s anglánama, prostě všelijaký takový podobný cvičení. tady už mi dělá problémy se kousnout a jet furt, protože jak máš zkrácenej dech, a neudejcháš to, povolí ti i svaly, řeknu si - kurva seru na to prostě jedu dál, zatnu zuby, ale třeba při dalším kliku se mi podlomí ruce, tělo povoluje.

Jak už tady bylo řečeno, chce to trénovat v klubu pod vedením, a hlavně PRAVIDELNĚ, taky mluvim z vlastní zkušenosti, často do roka jsem nachcípanej, a ted treba stojim 2 měsíce kvůli úplně blbym zraněnim.

Můžeš mít rychlý údery, ale když nemáš přesnost, a sílu tom úderu, tak ti to moc k ničemu neni. A nevim jestli ti někdo poradí jak mít rychlý rekace a pohyby na ulici. Samozřejmě makat na treninku, a sparring, sparring, sparring. Ale co bude na ulici je už trochu individuální. Já se třeba nedokážu zbavit toho, že se při nějakym konfliktu začnu třást, celej. Teda, pokud k tomu nedostanu čas a někdo jde na mě hned, nebo jsem tak vytočenej že to udělám já, tak ne.

A nakonec, opět, najdi si klub BS, kde budeš pravidelně trénovat, a pod dozorem, jedině tak se někam dostaneš. Je sice hezký že se tu ptáš a máš zájem, ale lidi neví jak cvičíš, tak nečekej že tu dostaneš rady přesně co a jak, a budeš moct sám makat dál....
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Re: Žádné zlepšení?

Příspěvekod Jendis » úte 25. led, 2011 16:18

PyrotechniX píše:a zařídil se i podle (dle mého) cenných rad tadyhle Jendise, luena, PM a dalších, kteří, myslím, víc makají než mluví.
...


Raději uvedu na pravou míru,aby mne tu někdo nebral za nějakého "guru"....

já už ,v podstatě,necvičím......jo,snažím se,nějakým způsobem,předávat,co jsem se naučil + své osobní zkušenosti(samozřejmě je nepředkládám jako dogmata!). Necvičím kvůli zdraví......

Já jsem jen takovej jouda,kterej dělá,co dělá......a té "reality" si,díky práci,užívám možná víc,než bych sám chtěl......toť vsjo :)


Ale k věci - co potřebuješ je ODBORNÉ VEDENÍ :!: :!: :!: Sám sebe moc neposuneš......potřebuješ zápřah a někoho,kdo ví a umí. Kdo na Tebe koukne,opraví chyby....motivuje...tlačí....atd.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » úte 25. led, 2011 16:20

cudles píše:Já se třeba nedokážu zbavit toho, že se při nějakym konfliktu začnu třást, celej.


Buď v klidu,já to mám taky....pořád a pořád....teda,do první rány.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod cudles » úte 25. led, 2011 17:32

Jendis píše:
cudles píše:Já se třeba nedokážu zbavit toho, že se při nějakym konfliktu začnu třást, celej.


Buď v klidu,já to mám taky....pořád a pořád....teda,do první rány.

Přesně, do první rány. Ale je to vidět si myslim, a to tě štve ještě víc.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Jendis » úte 25. led, 2011 17:57

Neštve.....a ano,je to vidět. A protivník si myslí,že se bojíš a klepeš se strachy.....využij to ve svůj prospěch. Pak zařvi a ....... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod marcelo » stř 26. led, 2011 8:35

Jendis píše:
cudles píše:Já se třeba nedokážu zbavit toho, že se při nějakym konfliktu začnu třást, celej.


Buď v klidu,já to mám taky....pořád a pořád....teda,do první rány.



..presne tak..

Cudles-aby si to zmiernil a naucil svoj "primati" mozog starym reflexom,ktore su potlacene civilizaciou, musis zacat praktikovat "modelove" interview s full-kontaktnou odozvou oboma smermi,ako utocnik aj ako obet,cize po drgnuti,chyteni,zruknuti zacnes do figuranta-lapera rubat ako zviera,cize si "agresor"..budujes si tym schopnost "prij.bat" druhemu cloveku,bez vycitiek,bezsignalne,bezpostojovo-odvsadial...riadena agresia...

..potom ako "obet" do ktorej niekto agresvivne drgol,pridrbal jej tazku facku, nazval ho zkurvysynom,natlacil na stenu atd a hned startujes dajme tomu po lapach ty,naplno s hakmi,capakmi,kladivakmi atd..pokial mas ochranny oblek,ides naplno po figurantovi..

.. treba si zvykat na silne facky do tvare,udery holou pastou do hrudnika,ramien,brucha..take obcasne otuzovanie..dost to pomaha mentalne..vela civilozovanych ludi neskolabuje na ulici,v krcme atd fyzicky po facke,ta s nimi zatrasie,oni skolabuju mentalne a rozsypu sa a doseru...uplne zhoria..a to je prosim facka,nie nejaka hlavicka,alebo pumelica na bradu..
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod maxo » pát 28. led, 2011 8:34

to co pise marcelo je pravda, ale ma to jeden vedlajsi efekt. Zmena osobnosti cloveka. Presiel som si tym a viem o com pisem. Ked som bol mladsi a niekto do mna drhol, alebo ma sotil tak som sa posral, teraz to vo mne po dlhotrvajucom treningu nastartuje dost brutal agresivitu a mam chut ho dat dole. Problem je, ze ked do mna drgne napr. chlapik v obchode lebo je buran ale nejde o zaparanie, alebo vyzvu k bitke mam problem reagovat kludne resp. flegmaticky. Hned som nastartovany a aj ked sa samozrejme ovladnem a netrafim mu mam k tomu fakt len kusok. Stalo sa mi, ze presne takyto clovek do mna drgol poznamenal som sarkasticky len nieco v zmysle, ze skoda ze tu je tak malo miesta ze sa sem nezmestime traja a ked miesto omluvy prisla drza odpoved tak uz mu letela prva. Mam s tymto celkom problem a ziskal som to prave takymto treningom a autotreningom. Na druhej strane od na ulici mi to x krat zachranilo rit.
maxo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 145
Registrován: ned 30. pro, 2007 0:00

Příspěvekod luen » pát 28. led, 2011 16:34

maxo píše:to co pise marcelo je pravda, ale ma to jeden vedlajsi efekt. Zmena osobnosti cloveka. Presiel som si tym a viem o com pisem. Ked som bol mladsi a niekto do mna drhol, alebo ma sotil tak som sa posral, teraz to vo mne po dlhotrvajucom treningu nastartuje dost brutal agresivitu a mam chut ho dat dole. Problem je, ze ked do mna drgne napr. chlapik v obchode lebo je buran ale nejde o zaparanie, alebo vyzvu k bitke mam problem reagovat kludne resp. flegmaticky. Hned som nastartovany a aj ked sa samozrejme ovladnem a netrafim mu mam k tomu fakt len kusok. Stalo sa mi, ze presne takyto clovek do mna drgol poznamenal som sarkasticky len nieco v zmysle, ze skoda ze tu je tak malo miesta ze sa sem nezmestime traja a ked miesto omluvy prisla drza odpoved tak uz mu letela prva. Mam s tymto celkom problem a ziskal som to prave takymto treningom a autotreningom. Na druhej strane od na ulici mi to x krat zachranilo rit.


Ta chut ti uz zustane, ale jak rikal deda, nejhorsi je nechutenstvi :wink:
Na druhou stranu, i lidi kteri na to nemaji, by to nejradeji udelali, ale nemaji na to, tak predstiraji slusnaky :twisted:
Neni nic spatneho na tom, naucit lidi aspon zakladum slusnosti a pokud neumeji byt slusni, tak aspon respektu :wink: S nekteryma to stejne jinak nejde :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron