Spánek

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Jendis » pát 04. bře, 2011 15:41

Jujda...to se rozjelo.

Já to ještě upřesním. Hlavní důvod je ta práce. Na tom pracuju. Roky courání po nocích po venku,hlídání různejch akcí...stres - můžeme se v práci natáhnout,ale musíme mít jistou reakční dobu. Takže to je takový ležení s "jedním okem otevřeným".....vyjedeš na výjezd,houpne Ti adrenalin,tělo rázem startuje z 0 na 100(stejně nahovno,jako když vytočíte studenej motor v autě).
Pak se dostanu domů.....začíná druhá šichta okolo dětí(když má manželka odpolední,tož se mohu chvilku natáhnout....ale to si sice zdřímnu,odpoledne jsem pak jako praštěnej). Jinak vařit(jak je prcek alergickej,musíme mu připravovat jídlo na celý den i druhý den do školky),pracovat s dětma(hlavně s tím,co jej máme v pěstounské péči,je potřeba s ním cvičit,logopedit atdatd ......snažím se jít spát,když cítím,že už to dýl nevydržím,nepřemáhám se. Jak ale píše PM....tělo je rozhozený....takže třeba usnu jako dudek už v 21:00. No a vod jedný jsem vzhůru....třeba.

Klouby,to je samostatná kapitola. Jak se takhle prudce mění počasí(v noci kosa,přes den teplo),začne to bolet,otečou - mno a jak to mám v celém těle,to je parádička. To nevím,jak ležet,sedět....nevím co bych. To by chtělo narkózu...dřevěnou :lol: Dokud to nezačalo mít tyhle projevy(a dokud jsem byl mladší),tak jsem to tak necejtil. A spal.

Prášky fakt ne......už tak jsem jich do sebe narval(a pořád rvu) dost.

Holt musím vydržet,ta změna musí přijít - když měním od základu všechno. Je to kruh.....když nejsem v poho,samozřejmě není v poho ani rodina,viděj,že je mi zle. Takže když budu v poho....... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod pm » pát 04. bře, 2011 15:43

Jendis: vidis, odpovedel sis sam :-) na to rady z fora nepotrebujes :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Gino » pát 04. bře, 2011 15:44

No, neprotiřečím si snad nikde, doufám.
Jenom tyhle obecný standardy/rady buď 1/nemůže dodržovat, nebo mu 2/nepomáhají - což mimochodem psal a žádal tip. Ono totiž nejde všechno, kort v dnešní době, která je tak vystreslá (což jsi sám zmínil ve svém příspěvku) nejde všechno řešit tak, že se vrátím o těch 100 let nazpět (spát 10+ hodin, žádné světlo po setmění atp. - jak jsi také sám psal).

Já se omlouvám za offtopic, vlákno budu sledovat dál a rád si tu nějaké další zajímavé tipy přečtu. Třeba jsem vůbec nevěděl, že jsou specializovaná pracoviště, která se tomu věnují, jak napsal RBR.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod pm » pát 04. bře, 2011 15:51

pises-li, ze se jedna o "obecne standardy" na jedne strane, a na druhe ze jsou to rady pro mnicha a cesta do klastera, protirecis si.

jinak presne tak, kazdy sam sveho stesti strujce, protoze jsme presne cekal debatu typu "to nejde", "vem si prasek" apod, vypichnul jsem to hned v prvnim prispevku. ja si myslim, ze delat se da hodne, hodne moc, jen staci nebejt linej a nehledat magickou pilulku na cokoliv.

zdravi
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Gino » pát 04. bře, 2011 15:56

Já nechci slovíčkařit a dokazovat (to mi totiž moc nejde, nejsem takovej spíkr), že mám pravdu... obecné standardy to jsou, na tom se shodneme beze sporu (s tebou možná ner, když jsi teď v opozici) a toho mnicha jsem zmínil z legrace (jestli jsem za to nedal smajlíka, tak se omlouvám) v tom smyslu, že by měl být nejraději někde zavřenej, když už se nejde vrátit o těch 100 let zpět. I když, ještě se jde také přestěhovat někam uplně mimo stres, třeba do severní Kanady, nebo na Sibiř... jak píšeš, dělat se dá leccos.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod pm » pát 04. bře, 2011 15:56

Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pm » pát 04. bře, 2011 15:58

Gino píše:Já nechci slovíčkařit a dokazovat (to mi totiž moc nejde, nejsem takovej spíkr), že mám pravdu... obecné standardy to jsou, na tom se shodneme beze sporu (s tebou možná ner, když jsi teď v opozici) a toho mnicha jsem zmínil z legrace (jestli jsem za to nedal smajlíka, tak se omlouvám) v tom smyslu, že by měl být nejraději někde zavřenej, když už se nejde vrátit o těch 100 let zpět. I když, ještě se jde také přestěhovat někam uplně mimo stres, třeba do severní Kanady, nebo na Sibiř... jak píšeš, dělat se dá leccos.


nerozumim v tom pripade uz vubec, ale never mind, dovadet to do extremu (100 let nazpet, Sibir...), o to uz tu vubec, ale vubec nejde, ale jak rikam, never mind
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Gino » pát 04. bře, 2011 16:03

pm, tak jsem to kontroloval - toho smajlíka jsem tam dal :wink:
A já bych si teda, když už vybral tu severní Kanadu, ale každému ppo jeho... určitě by se našla i bližší místa.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » pát 04. bře, 2011 16:04

Já se nikam zavírat nebudu. Momentálně hledám nějakej rozumnej kompromis (práci fakt nezměním ze dne na den - pokud bych byl sám,bylo by to určitě jednodušší).......

4 PM - proberem to v Praze,co a jak jsem začal a tak :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jian » pát 04. bře, 2011 16:05

Stilnox a podobne veci opravdu ne-e... s tim si nikdo nic nezacinejte ani kratkodobe. A vim velmi dobre o cem mluvim, nejen z "vedeckeho" uhlu pohledu, ale i kvuli tomu, ze v casech sveho... hm, rekneme divokeho mladi... jsem se podilel na obchodech prave i s timhle sortimentem a moc dobre proto vim, jak a co funguje. Co spojovalo vetsinu "beznych zakazniku" bylo obvykle to, ze leky jim puvodne doporucil/napsal doktor a pak uz recepty psat nechtel, jenze to bylo v dobe, kdy oni uz bez toho nemohli dost dobre byt. A to rozhodne nesouvisi jen se spankem - znam totiz i lidi, kteri nakonec zacali brat Stilnox kdykoliv se potrebovali uvolnit, nikoliv jen usnout.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » pát 04. bře, 2011 16:12

Může tedy někdo vypsat ty obecně (ne)platné babské rady, které by člověk mohl vyzkoušet?

- padla tu meduňka, dá se koupit a dát si meduňkový čaj před spaním
- v lékarně se běžně prodávají i přímo čaje na dobrý spánek
- teplé mléko před spaním
- usnout při čtení (se ani nedá brát moc vážně hihi)
- vyvětrat ložnici (osobně bych bez toho taky neusnul)
- dát si teplou sprchu (ale jak koho, někoho to probere, mě to uspí)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jian » pát 04. bře, 2011 16:13

Pec: tak to u me vazne nefunguje. :)
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Pec » pát 04. bře, 2011 16:51

Jian píše:Pec: tak to u me vazne nefunguje. :)

Co u tebe nefunguje?
Musím se přiznat, že jak bývám večer unavený, tak jak jde rodina spát, tak vydržím sedět u počítače ještě opravdu dost dlouho, než mi začne padat hlava.
Do knížky bych koukat tak dlouho nevydržel. Myslím ... :oops:
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jian » pát 04. bře, 2011 17:39

Pec: normalne usnu po praci na PC rychle, nemam rozhodne pocit ze by me to jakkoliv "stimulovalo". Ale jestli to bylo mysleno jen tak, ze pocit unavy se nedostavi tak rychle jeste behem prace na PC (jako by se dostavil kdybych delal neco jineho)... tak to fakt tezko rict, asi tak jak pises. Podle me totiz hodne zalezi napr. i na tom co konkretne ctes/delas (nemusi to byt pokazde jen neco, co te vyslovne bavi).
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 04. bře, 2011 17:40

Ono jde taky o osobnost/personu/člověka.

Na některé funguje tohle,na ostatní ono. Můj nevlastní děda třeba před spaním křoupnul půl litru kyšky s paprikou. A spal jak budulínek(chachar....50 let na šachtě.....115 Kg ve svalech).
Někdo si zase dá dvě pivka a taky spí,jako zabitej.

Sejří mne můj kolega,ten lehne.....21.....22.....23....a už slyšíme jen chropot(má zborcenou nosní přepážku,chrápe naprosto neuvěřitelně). Zato vzbudit ho...to je vořech....... :lol: Závidím mu,hrozně moc!!!!!

Viděli jste ten film s Al Pacinem Insomnie????? ( http://www.csfd.cz/film/6994-insomnie/ ). Tak se pomalu začínám cejtit a to už je problém.


Nicméně,celej se ještě otočit můžu a do Pelhřimova nejedu,páč tam žádný krematorium nejní :lol: To máme v Jihlavě a od baráku,vzdušnou čarou, cca kilák.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jian » pát 04. bře, 2011 17:57

Jendis: hele, ono zalezi predevsim na tom jestli to je u tebe problem "v hlave" nebo souvislost s necim jinym (jelikoz nespavost jak znamo muze byt priznakem treba i... hm, Creutzfeldt-Jakobova choroba, kdyz to schvalne zazenu hodne do extremu).

Pokud to prvni, tak placebo efekt - to je uplne jasne. Pravdepodobne se shodneme na tom, ze i tebou zminovana kombinace kysky s paprikou neni zrovna hypnotikum. :) Tzn. duvod proc to fungovalo je v necem trochu jinem - teoreticky by tedy stacilo zjistit co presne by zafungovalo na tebe (jaky "ritual"), pricemz je uplne jedno o jakou hloupost by slo.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 04. bře, 2011 18:02

Jasně....neženu to ad absurdum.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod fakt » pát 04. bře, 2011 22:13

Jendis píše:Jasně....neženu to ad absurdum.


Kolik dáš piv před spaním?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod zipule » pát 04. bře, 2011 22:29

Ja mel po prestehovani do jineho bytu postel na nejakych patogennich zonach a trictvrte roku jsem se budil rozlamanej, nevyspalej i po 10 hodinach spanku. Pomohlo predelani postele a takova jakasi antenka pod postel. Jmenuje se to darzon. Od te doby me neboli hlava, krcni pater, vyspim se dobre za 7,8 hodin. zadne matrace polstare jsem nemenil.
Driv jsem temhle vecem moc neveril, ale neco na tom bude vysledky jsou :)
edit:
Zapomnel jsem dodat ze ty zony mi hledal jeden znamy/lecitel..
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod luen » pát 04. bře, 2011 22:50

zipule píše:Ja mel po prestehovani do jineho bytu postel na nejakych patogennich zonach a trictvrte roku jsem se budil rozlamanej, nevyspalej i po 10 hodinach spanku. Pomohlo predelani postele a takova jakasi antenka pod postel. Jmenuje se to darzon. Od te doby me neboli hlava, krcni pater, vyspim se dobre za 7,8 hodin. zadne matrace polstare jsem nemenil.
Driv jsem temhle vecem moc neveril, ale neco na tom bude vysledky jsou :)
edit:
Zapomnel jsem dodat ze ty zony mi hledal jeden znamy/lecitel..


No jasne, zony :wink: Take jich par mam v okoli sveho bydliste a je to peklo

http://www.praha2.cz/Obcan/Doprava/Zona-placeneho-stani

:wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron