POSILOVANI NOHOU...

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Picard » úte 14. zář, 2004 11:24

Prosimte playere, kolik ti je let?

Uz jsme se od tebe dozvedeli, ze wing chun je nemotorny, kata v Karate jsou nesmysl a TKD je k nicemu... Kolik let (desitek let) delas BU, konkretne karate, wch a TKD, ze jsi dospel k takovemu poznani? Ze tisice ba i miloiny lidi tedy ziji v bludu, no to to urcite senzacni odhaleni, zkus to napsat do novin :)

Jestli by spise nebylo vhodne venovat se posilovani nohou, jak je tu napsano v zahlavi :-)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod player » úte 14. zář, 2004 19:05

joe boxerka:strucny dotaz.Proc mas tolik materialu o nekom,kdo je podle tebe kdyz to reknu slusne nafoukla bublina?Tady smrdi pokrytectvi.
Ptam se na styl zamerne.rekl bych,ze si potkal nejakeho extra ucitele,z ktereho si/byl paf a tim padem je pro tebe nyni Lee ubozak.
Ono nekdo tvrdil,zde na diskusi,ze pochopit smysl JKD neni jednoduche.Tvrdil sem ze si to nemyslim,ale pravdou zrejme bude,ze jednodussi lide holt maji tu smulu,ze za tim nevidi vubec nic a nasledne tim opovrhuji.Jedine to te a jine omlouva.
Kdesi sem cetl,ze kdyby Bruce zil,lide jako ty(rozumej ti,kteri sou po "bitve nejvetsi generalove") by zklapli,pac by se mohlo stat,ze by jim nakopal prdel :twisted:
PS:jestli se za svuj styl stydis,budu to respektovat 8)

Picard:kdyz uz me citujes,tak pravdu,nerekl jsem,ze je wing chun nemotorny,ale ze ma nemotorne postoje,sakris! :evil:
Kdyz ti to udela dobre u srdce,pak je mi 22.Karate shotokan sem cvicil 1,5 roku, thajsky box cca. 4 mesice,vietnamske karate neco malo pres 3 roky.Nepotrebuju leta k tomu,abych poznal,co mi sedi a co ne.O tom take hovoril Lee,uvedomit si sve slabiny a prednosti a vyuzit je.
Ti co cvici TKD jako sebeobranu obdivuju,ty co jako sport chapu.Co cvici karate a nevadi jim zatezovani kloubu a zbytecne tezkopadne zachazeni s telem....zkratka jejich vec.A win chun?Procpak u nej Lee asi nezustal,kdyz je tak efektivni?Aha,pardon..Bruce byl vlastne packal co nicemu nerozumnel... :)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Raptor » úte 14. zář, 2004 19:18

player píše:... vietnamske karate neco malo pres 3 roky ...

Vietnamské karate? Mohl bych se o tom dozvědět prosím něco víc?

Já slyšel akorát o Viet vo dao a to bych vietnamským karatem nenazýval ... když už bych použil nějakou analogii, tak snad "vietnamský jižní shaolin", záměrně dávám do uvozovek ;)

I když je to v podstatě jenom slovíčkaření, že ;)
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod player » úte 14. zář, 2004 19:26

Raptor: kdyz ucil meho ucitele vietnamec,ktery to zdedil po svem otci,tak mu rikal vietnamske karate.Je to jeden z nekolika vietnamskych stylu,ktere v pozdejsi dobe sloucilo pod svuj nazev viet vo dao.To jsem se nove docet.
Citat z kinzky lexikon boj. sportu:"Moderni vietnamske BU viet vo dao vzniklo ze starych tajnych umeni budhistickych mnichu.Tradicni boj. praktiky zeme byly v roce 1938 sluceny do jednotneho systemu."
...takze ses s tim odvozenim docela i trefil :)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Raptor » úte 14. zář, 2004 19:31

No vida, zase jsem dneska nežil nadarmo a dozvěděl se něco novýho ;)

Dík za odpověď.
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Anonymní » úte 14. zář, 2004 20:37

player píše:joe boxerka:strucny dotaz.Proc mas tolik materialu o nekom,kdo je podle tebe kdyz to reknu slusne nafoukla bublina?Tady smrdi pokrytectvi.
Ptam se na styl zamerne.rekl bych,ze si potkal nejakeho extra ucitele,z ktereho si/byl paf a tim padem je pro tebe nyni Lee ubozak.
Ono nekdo tvrdil,zde na diskusi,ze pochopit smysl JKD neni jednoduche.Tvrdil sem ze si to nemyslim,ale pravdou zrejme bude,ze jednodussi lide holt maji tu smulu,ze za tim nevidi vubec nic a nasledne tim opovrhuji.Jedine to te a jine omlouva.
Kdesi sem cetl,ze kdyby Bruce zil,lide jako ty(rozumej ti,kteri sou po "bitve nejvetsi generalove") by zklapli,pac by se mohlo stat,ze by jim nakopal prdel :twisted:
PS:jestli se za svuj styl stydis,budu to respektovat 8)

Picard:kdyz uz me citujes,tak pravdu,nerekl jsem,ze je wing chun nemotorny,ale ze ma nemotorne postoje,sakris! :evil:
Kdyz ti to udela dobre u srdce,pak je mi 22.Karate shotokan sem cvicil 1,5 roku, thajsky box cca. 4 mesice,vietnamske karate neco malo pres 3 roky.Nepotrebuju leta k tomu,abych poznal,co mi sedi a co ne.O tom take hovoril Lee,uvedomit si sve slabiny a prednosti a vyuzit je.
Ti co cvici TKD jako sebeobranu obdivuju,ty co jako sport chapu.Co cvici karate a nevadi jim zatezovani kloubu a zbytecne tezkopadne zachazeni s telem....zkratka jejich vec.A win chun?Procpak u nej Lee asi nezustal,kdyz je tak efektivni?Aha,pardon..Bruce byl vlastne packal co nicemu nerozumnel... :)


No nazdar, tak to mas ale fakt PORADNEJ VYCVIK :-) ! To uz cvicis SLUSNOU DOBU na to abys mohl posuzovat a tvrdit hovadiny (napr. "wing chun ma nemotorne postoje") :-) . Proc mam SPOUSTU materialu o BL jsem ti uz napsal, kdyz me bylo 13 byl to muj idol :-), ted je to uz jenom vec sberatelske vasne, profesionalniho zajmu a taky setrvacnosti (vedle nej tam mam i podobny skvosty jako Romana Hladika, Jaroslava Polaka a dalsi).
Styl - opakuji : CO TI JE DO TOHO ? Ale abych te uspokojil alespon castecne, tak mam za sebou cca. 5 let JKD v zahranici, 1 Dan Karate Shotokan, recak a dalsich par veci. Treneru ktery me oslnily o poznani VIC nez Brukli ti muzu jmenovat nekolik. Jinak co se tyce "generalu po bitve" - jeste ted ziji v San Franciscu lidi kteri Brucemu sdelili ze pokud nezmizi z mesta tak mu nakopou prdel. Odstehoval se. Taky je ve statech nekolik lidi od filmu (napr. Gene LaBel) pred kteryma Bruce UTIKAL aby se s nima nemusel pomerit.
Playere, jak jsem uz napsal, az se dostanes z puberty, uvidis par veci jinak :-) .
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod patrik » stř 15. zář, 2004 6:14

player píše:Kdyz ti to udela dobre u srdce,pak je mi 22.Karate shotokan sem cvicil 1,5 roku, thajsky box cca. 4 mesice,vietnamske karate neco malo pres 3 roky.Nepotrebuju leta k tomu,abych poznal,co mi sedi a co ne.


Pane jo, koukám, že v tom máš jasno a cos všechno cvičil a jak dlouho... to už máš nejvyšší čas vymyslet nějaký nový bojový umění... nenech si ujet vlak.

Co takhle Tsun Nin Džucu Survival

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod pucmaz » stř 15. zář, 2004 7:17

2player: A kdybys mel chvili, mohl bys mi prosim vysvetlit jak jsi prisel na nazev vietnam dzucu te? To mas od sveho ucitele?
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod player » stř 15. zář, 2004 17:28

joe boxerka:zajimave,ja bych v zivote nesbiral nic,co mi nic nerika,nebo pro me nema vyznam.Holt jiny kraj,jiny mrav.
No a Bruce utikal a utikal,az mu holt dosly sily,vytvoril se mu z toho uteku edem na mozku a zemrel.Se divim,ze mu tolerujou vubec hrob v Seatlu.Pises dejiny cece :wink:
Pokud pochybujes o mych schopnostech,rad ti je prakticky predvedu,pokud si pobliz.To ze neco nekdo dela treba 50 let(nemyslim tebe),vubec neznamena,ze to ma nejakou hodnotu praktickou.

Patrik:opet,pokud pochybujes o mych schopnostech,rad prijdu k vam/tobe na trenink.Nema cenu to dal rozebirat,slovickareni neni moje hoby,narozdil od jinych uprednostnuju praxi.

pucmaz:pro tebe mam chvilku vzdycky :wink:
I znacek sem ti naskenoval :wink:
home.tiscali.cz/ferdaxxx/znak.jpg
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod patrik » stř 15. zář, 2004 17:44

player píše:Patrik:opet,pokud pochybujes o mych schopnostech,rad prijdu k vam/tobe na trenink.Nema cenu to dal rozebirat,slovickareni neni moje hoby,narozdil od jinych uprednostnuju praxi.


ne, o Tvých schopnostech nepochybuju... jsem viděl Tvůj pokoj...

sorry, já cvičím katy (s mečem, s džó a ták) a ty jsou úplně na hovno... oni totiž ti Japíci, co to vymysleli, to je banda podvodníků a udělali to jenom proto, aby nás zblbli...

mě tohle auditko vůbec nezajímá a o kopání nemám páru, takže určitě to píšeš všechno dobře

mizím

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod player » stř 15. zář, 2004 17:58

Patrik:soudis lidi dle "obleceni"? :)
Ja holt nemam rad prazde bile steny,bych si pripadal jak v blazinci,do ktereho z vas nemam daleko :D :wink:
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Raptor » stř 15. zář, 2004 18:06

Teda trápil jsem pana Googla celkem 10 minut a něco jako vietnam dzucu te na mě odnikud nevyskočilo ... a přitom by mě to opravdu zajímalo.

Napadá mě, že někdo něco pojmenoval podobným stylem jak BJJ - Brazilian Jujutsu, ale co se za tím názvem ukrývá je mi tak trochu záhadou ... Mate mě, že se míchají dohromady japonské termíny "jutsu" a "te" spolu s označením "vietnam", když vietnamci mají rozhodně blíž k jihočínským stylům kungfu / wushu ...

To jsou ale všechno jenom slovní hříčky, důležité je, jestli a jak to funguje ... ;)

2 player: hoď prosím link na web, jestli nějaký je ... rád bych se o tom něco dozvěděl ...
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod player » stř 15. zář, 2004 20:00

Raptor:jako souhlasim s tebou,jak sem psal,ten vietnamcik to nazyval vietnamske karate,takhle si to pojmenoval "ASI" muj ucitel.Proc, to fakt nevim :) Nekdy se ho nenapadne zeptam proc to nazval tak jak to nazval :wink:
K otazce funkcnosti jen dodam,ze kdyby mi to neprislo co nejvice prakticke,uz to davno necvicim,vzhledem k mym drivejsim sklonum ke kratkodobemu cviceni :D
O zadnem webu cece nevim,jestli,tak jedine viet vo dao.Coz je ale tak trochu mimo,nebo jinak receno,neni to presne ono :roll:
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Gino » stř 15. zář, 2004 21:06

playere... promiň, ale myslím, že trochu pokory by ti neuškodilo. I k tomu by tě mel učitel vést.

Ale jesli jsi jeden z těch "nejlepších zabíječů jednou ranou na světě", tak vlastně žádnou pokoru, či úctu vůbec nepotřebuješ, že. Když tak prostě ostatním rozšlapeš ksicht aby měli držku plnou krve. Vzhledem k tvému obdivuhodnému sebevědomí bych se ani nedivil, kdybys takto vážně uvažoval.

Jen jedna rada do života - na přílišné sebedůvěře už ztroskotala spousta jedinců. Bylo jich dost a když si uděláš volno, najdeš spoustu míst, kam je choděj lidi zalejvat.

(zabíječe jednou ranou ai držku plnou krve - obě fráze tu někdo na webu použil a mě přijdou děsně vtipné a vystihující.
Naposledy upravil Gino dne stř 15. zář, 2004 21:12, celkově upraveno 1
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gino » stř 15. zář, 2004 21:09

Krom toho mi názvy typu vietnamské karate, nebo vietnam jutsu te přijdou dost neuctivé. Použije-li někdo techniku "odjinud" k "svému", budiž, ale komolí-li někdo názvy tímto způsobem, tak mi to přijde prostě zbytečné. Neříkej mi, že by se proto nenašel plně vietnamský název, ale což - to už nechme ležet. Brou noc
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » stř 15. zář, 2004 21:29

Gino píše:playere... promiň, ale myslím, že trochu pokory by ti neuškodilo. I k tomu by tě mel učitel vést.

Ale jesli jsi jeden z těch "nejlepších zabíječů jednou ranou na světě", tak vlastně žádnou pokoru, či úctu vůbec nepotřebuješ, že. Když tak prostě ostatním rozšlapeš ksicht aby měli držku plnou krve. Vzhledem k tvému obdivuhodnému sebevědomí bych se ani nedivil, kdybys takto vážně uvažoval.

Jen jedna rada do života - na přílišné sebedůvěře už ztroskotala spousta jedinců. Bylo jich dost a když si uděláš volno, najdeš spoustu míst, kam je choděj lidi zalejvat.

(zabíječe jednou ranou ai držku plnou krve - obě fráze tu někdo na webu použil a mě přijdou děsně vtipné a vystihující.


:wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vždyť ho nech.....třeba mu to jednou dojde......
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Raptor » stř 15. zář, 2004 21:45

Gino píše:playere... promiň, ale myslím, že trochu pokory by ti neuškodilo. I k tomu by tě mel učitel vést.


Ach to mládí ... přiznejte, kdo jste si po pár letech cvičení o sobě nemysleli kdoví jak nejste dobrej, jak je váš systém ten úplně nej a vy byste dokázali nakopat pozadí celýmu světu, kdybyste chtěli? Mě to taky chvilku drželo ;)

Gino píše:Jen jedna rada do života - na přílišné sebedůvěře už ztroskotala spousta jedinců. Bylo jich dost a když si uděláš volno, najdeš spoustu míst, kam je choděj lidi zalejvat.


Dobře řečeno ...

Gino píše:... zabíječe jednou ranou a držku plnou krve - obě fráze tu někdo na webu použil a mě přijdou děsně vtipné a vystihující.


Jo, to jsou dobrý hlášky.

Ale jinak bych chtěl stejně jen tak pro zajímavost to vietnamský jutsu te shlídnout ... já se vždycky rád nechám poučit.
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » stř 15. zář, 2004 22:55

Raptor píše:Ach to mládí ... přiznejte, kdo jste si po pár letech cvičení o sobě nemysleli kdoví jak nejste dobrej, jak je váš systém ten úplně nej a vy byste dokázali nakopat pozadí celýmu světu, kdybyste chtěli? Mě to taky chvilku drželo ;)


No však..... :wink: :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pucmaz » čtv 16. zář, 2004 2:17

..
Naposledy upravil pucmaz dne pon 29. pro, 2014 14:34, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Angus » čtv 16. zář, 2004 6:01

player píše:...

pucmaz:pro tebe mam chvilku vzdycky :wink:
I znacek sem ti naskenoval :wink:
home.tiscali.cz/ferdaxxx/znak.jpg


http://home.tiscali.cz/ferdaxxx/znak.jpg

Sem si dovolil za Tebe ten odkaz poopravit.
Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků