POSILOVANI NOHOU...

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Gino » pon 20. zář, 2004 11:25

marvin, to jsem rád, že se spolu shodnem :-))

Jinak jak já to dělám? není to v důsledku jedno? Tys tam došel, došel jsi tam, kdy víš, že umíš, ale nepotřebuješ si to někde dokazovat. Já si taky nepotřebuju nic dokazovat a problémům se klidně vyhnu jako čert kříži. Oba jsme pochopili (jako tísíce dalších), že to nemá smysl. Každý jsme se k tomu ale dostali jinou cestou - ale to přece nevadí, ne?

Jinak já jen cvičím, cvičím a cvičím, bavím se s přáteli, s učiteli a prostě žiju rád - to je můj recept :-)) Nehledej v tom žádnou vědu a nějaké záludnosti. Prostě někdo je takovej a někdo makovej, ale to neznamená, že je jeden dobrý a druhý špatný člověk.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marvin » pon 20. zář, 2004 12:57

gino - hmm nepochopil si ... no to je sice pekne to ti ja neberem, ze si uzivas pocit, "ked sa budem tvarit ze nieco neexistuje tak to akoze nie je problem a nemusis to trenovat" ;).
Kludne bud aj kakaovy, ale v tomto s tebou suhlasit nebudem je totiz sakra rozdiel v tom, ci sa vyhybas boji preto, ze si veris a nechces nikoho napr. zmrzacit len pre nejaku malichernost, alebo preto, ze vies ze skor zmrzacia teba a mas kakao v gatoch ;).
Co by este nejako bolo aj v pohode u bezneho cloveka, ale ty tusim studujes jujitsu a vedies dojo ... mam taky pocit, ze sa na toho mojeho znameho podobas viacej ako by si chcel :(

holt preco mam pocit, ze kazdy kto si na seba navlecie hakamu zaroven si na seba navlieka pretvarku ...
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Picard » pon 20. zář, 2004 14:09

marvin píše:holt preco mam pocit, ze kazdy kto si na seba navlecie hakamu zaroven si na seba navlieka pretvarku ...

Muhehe, nevim jak ostatni, ale ja, kdyz si na sebe oblekam hakamu, tak si oblekam siroke kahoty :-)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 20. zář, 2004 14:18

Picard píše:
marvin píše:holt preco mam pocit, ze kazdy kto si na seba navlecie hakamu zaroven si na seba navlieka pretvarku ...

Muhehe, nevim jak ostatni, ale ja, kdyz si na sebe oblekam hakamu, tak si oblekam siroke kahoty :-)

Co si obliekas spolu s hakamou vzdy vidia len druhi... sam to clovek nikdy neuvidi... :idea: :wink:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Picard » pon 20. zář, 2004 14:52

ukropcany píše:
Picard píše:

Co si obliekas spolu s hakamou vzdy vidia len druhi... sam to clovek nikdy neuvidi... :idea: :wink:

heh, totez muzeme ovsem rici treba o trenyrkach, ze :) Saty delaj cloveka ... 8)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Anonymní » pon 20. zář, 2004 16:46

No marvine, nemohu se líbit všem. I tvůj pohled je důležitý. Každý máme nějaké názory, ale neznamená, že když nevyhovují tobě, že nevyhovují někomu jinému, ale to je jedno, to je malicherné dohadovaní. Takže svým způsobem díky. Toť vše .-)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Anonymní » pon 20. zář, 2004 17:17

Marvine... nemusíme se přece shodnout, že ne? Nemusíme mít stejné názory, pohledy na svět a na výuku v dojo, že ne?

Co se týče (chjo) toho nešťastného sparingu, pro mě to byla nutnost v době, kdy jsem cvičil Kickbox, ale právě kvuli sparingu jsem s tím skončil, prostě mě to nebavilo. Cvičencům sparring nezakazuju, ale ne v hodinách jujitsu. Když, tak cvičíme randori (pojem jistě znáš). Takže prosím, jestli to vidíš jinak a máš, jak říkáš, jiný způsob (tedy sparing) pak jedine dobře pro tebe. Já to holt ale vidím jinak, no. A jsme zase u toho - jsem kvuli tomu špatný? Protože cvičím jinak, mám jiný názor a prostě celkově to dělám jinak než ty? Pokud ano, pak dobře, jsem tedy špatný a nestojím za zlámanou grešli, spokojenost?

Jen už bych to prostě rád ukončil, tohle dohadování nemá valný význam. Díky.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod player » pon 20. zář, 2004 18:13

Gino:tak abych pravdu rekl,sparring ala kickbox by me taky nebral.To je o nicem.Driv jsme sparovali s kickboxerskejma boxerkama a jeste s chranicema nartu a holeni.Cimz se z naseho BU stal razem timto zpusobemm sparringu bojovy sport,ktery nema zadnou perspektivu.Nebo alespon pro me ne.Cim vic jsem se zacal venovat zachytavani rukou,nohou a hlavne cim vic jsem pri treninku zacinal vnimat,jak moc je dulezity citit soupere(lepici se ruce apod.),tim vic jsem zacinal zavrhovat sparring s chranici.Totalne degenerujou techniku,prave tim,ze ti odbouravaji cit rukou,pripadne nohou.Nebo alespon tedy me.
Ale aby nedoslo k nedorozumeni,ne ze bych v "prstovkach" delal techniku spatnbe apod.,jde prave o ten sparring.Coz znamena,ze kdyz mi rukavice odbouraji jaksi cit,ten sparring je pak pomerne tvrdsi,nez bych chtel.Zbytecne tvrdsi :?
player
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Gino » pon 20. zář, 2004 19:55

player ano, myslím, že vím co chceš říct. Je pravda... ale proto jsem se ptal co si představuješ pod pojmem sparring... respektive jak ho praktikujete u vás (když mluvíš o zachytávání rukou). Protože zkušenost mám jen s "klasikou" s rukavicema atp. Docela by mě zajímalo jak se to cvičí jinde, třeba u vás. Rozhodně se rád něco dozvím.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod player » pon 20. zář, 2004 20:14

Gino:my tomu rikame "placana" :) To se desne blbe popisuje teoreticky.Ale jen namatkou...stredni pasmo kontakt,hlava a nohy jen "dotek"(nemluvim o bloku,ten nelze delat jen jako "dotek" :? ).Ty nohy dotek jen z toho duvodu,ze preferuju do praxe zraneni(rozumej poskozeni :wink: ) kolene a ne jen podrazeni nohy,ci narazeni svalu(ala lowkick thaibox,napriklad).Veci jako loket a koleno pouze naznakem,inteligentni a hlavne vnimavy clovek pozna,ze by tam jak se rika "byl/o".Vubec mi nejde pri sparringu o to,dat nekomu ranu(k cemuz dochazi,kdyz mam rukavice :cry: ).Me se jedna o to,mit postoje,kryty a vubec pohyb natolik perfektni,aby se ke me za: a)souper bud vubec nedostal , za: b)kdyz uz se dostane,tak abych dokazal zautocit rychleji nez on.K cemuz v pohode staci to,ze ho placnu po hlave,bud ze strany,nebo primo ze shora,je jasne,ze jeho kryt selhal a nemusim mu pritom dar buhvi jakou ranu,ze :roll: .Samozrejme nekdy to ze strany na hlavu nejde a sahat az nad hlavu by bylo pomale,tudiz sou i pripady,kdy utocim otevrenou(to je docela zasadni :wink: ) dlani na nos.Tak je ale hooodne problematicke,aby to bylo jen "tuknuti",rychlost se dost blbe brzdi :?
Koneckoncu, zeptej se Dong_wu,s nim sem sparoval.Mohl by ti to rict z jineho pohledu treba,nez ja.
player
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Gino » pon 20. zář, 2004 20:32

player: to zní zajímavě... já spároval jen v rukavicích a vždy to "bolelo" :-) Tekla krev z nosu atp. Mám známého, který preferuje velice tvrdý styl tréninku (jednou bojoval v ultimatu) a s ním je to fakt sranda, protože ve chvíli, kdy si vezme rukavice, tak kamarád nekamarád jde na K.O. :-D Ale samozřejmě, že ne aby sparringa přizabil, ale cítit to je hodně. Raději s ním cvičím boj na zemi - kde se dá udeřit na žebra, škrtit, páčit atp.

Jak vypadají ty vaše doteky? Fackujete se, nebo jdete sevřenou pěstí? Protože pěstí na hlavu je to cítit dost vždy, podle mě... i když je to jen ťuk, nebo ne? :-)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 20. zář, 2004 20:50

Su rozne typy sparringu, kazdy sluzi na nieco ine... lahky na techniku a koordinaciu, tvrdy na srdce (bojovnicke :twisted: ) a "odburanost", nikdy nemalo zmysel robit iba jeden typ, pretoze clovek je potom bud technicky, ale makky, alebo tvrdy, ale bez techniky, ani jedno nie je dobre... zase na druhej strane napr. v boxe su sparingy tvrde ako zapasy... a potom to tym chlapcom aj funguje... 8)

ad chranice - je to treningova pomocka a tak ju treba aj chapat. Ak chces "realne" podmienky, mozes si dat fight bez chranicov... :D Chranice cloveku umoznuju davat tvrde udery bez toho, aby dosiel partner k zraneniu, neda sa to brat ako perfektne riesenie, ale pre trening je to nevyhnutne. Napr. thajci robia uplne lahucky sparing, ale zato boxuju 10x do roka, takze lahky sparing staci, zapasy su bez chranicou a tvrde az az... rekl bych... tak si vyberte...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Gino » pon 20. zář, 2004 20:56

ukropcany: technika je třeba, ale zase ani bez toho bojového srdce a "odbouranosti" by to taky nešlo... je pravdou, že můžeš dělat co chceš a jak dlouho chceš, ale když nebudeš mít psychicky na to někoho udeřit, či mu způsobit újmu (v sebeobaně samozřejmě) tak skončíš vždycky špatně. Myslím, že i v tom to je... když na to někdo nemá psychicky, tak toho moc nevymyslí. Hlavně mě za to neroztrhejte :-) Dík :-)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marvin » pon 20. zář, 2004 21:15

Gino - mne je uprimne jedno ako to ty robis a ci sa zhodneme, alebo nie. Vzhladom na tvoje reci som cakal, ze mi odpovies na moju otazku ako sa da napredovat a zlepsovat v hore mnou spomenutych schopnostiach bez sparingu / akeho to je na kazdom osobne podla natury a srdca /, ale proste nejakeho. Ty si sparing z treningovej metodiky vylucil tak som cakal, ze ma poucis ako na to bez neho. Tvoja odpoved v duchu ja to riesim tak, ze zavriem oci a strcim hlavu do piesku mi nic o treningu nenapovedala jedine co som si mohol domysliet je aky mas asi postoj a srdco ;) preto som regoval na jedine co si dal o sebe vediet ;) Nechcel som ta urazit len si trosku rypnut ci predsa len z teba nevypadne nieco viacej ...

takze v klude bud o nic nejde 8) ... len som bol zvedavy, ze sa dozviem nico nove ked si sa mi ponukol, ze sa mozem pytat ...
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marvin » pon 20. zář, 2004 21:47

8. Nebojuj (tohle nepochopíš, dokud nebudeš umět bojovat)

jo gino ja moc bruce lee nezerem, ale ak je toto jeho vyrok tak potom plne suhlasim hlavne s tym dodatkom v zatvorke. :D :D
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Gino » pon 20. zář, 2004 22:28

Mno, koukám, že mlčeti zlato, zvláště někdy :D Ne, dobře... v klidu, jen si vyprošuji narážky na mé srdce a strkání hlavy do písku. Tohle, myslím, nemůžeš soudit.

Jinak dobrou noc.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » úte 21. zář, 2004 9:01

4Gino - tie narazky vznikaju zrejme tym, ze si stale NEODPOVEDAL na tu jeho otazku "ako presne trenujes zapas, ked nie sparingom". Mna by to tiez zaujimalo, pretoze jutsu som cvicil na miestne pomery dost dlho a randori ako ho ja poznam nemoze cloveka poriadne pripravit uz len preto, ze ludia co robia jutsu (az na vynimky) nevedia poriadne ani udierat ani kopat (ak sa nedoucuju inde). Ale aby nedoslo k nedorozumeniu - ludia na jutsu vedia aj udriet aj kopnut, ale oproti xxx-boxerovi je to nic... a som si tym dost isty, pretoze vcera som mal 5 kol klincu, z toho boli 3 s ludmi z jedneho spriazneneho jutsu klubu, ktory sa pripravuju na nejake zapasy a okrem ich trenera by som ich vsetkych rozbil na kasu za 10 sekund (a trenera nie preto, lebo zjavne robil dlho box, pretoze ma perfektne dockingy a uhyby)... absolutne nezvladali ani uplne jednoduche kombinacie (zadna-hak-lowkick) a v klinci? 3x za sebou som chlapca spravil rovnako, keby to bolo na ulici, tak by mal xicht na kasu... a ja kolena... :twisted: ...to uz nehovorim o tom, ze vsetci isli hlavou dopredu, takze este pred kolenom by si lizli chrumkavy laket rovno do brady... 8O ...na ten laket kukal jak mucha Puk... 8O

Takze ako to trenujete? Fakt ziadna provokacia! Jasna cista otazka!
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Gino » úte 21. zář, 2004 15:55

ukropcany: omlouvám se, ale myslel jsem, že to z toho vyplynulo. Necvičím zápas, alespoň ne v současné době. Když, tak cvičím spíše něco jako hodně lehký sparring ve smyslu, kdy na mě soupeř útočí údery a já se snažím zautomatizovat si reakci "blok a úder", tedy nejen blok, ale ihned reagovat atemi. Je to spíše takové volnější, není to tvrdý sparring, který cvičíte asi vy. Nemyslím si o sobě bůh ví co, ale to neznamená, že v případě nouze strám hlavu do písku, nebo že nemám bojové srdce. To jen k tomu. Snad jsem to popsal tak nějak dobře. Já jsem na ten tvrdej "zavrhl" tehdy, když jsem cvičíval kickbox a domů jsem chodíval s bolestmi hlavy. ©uda nás nešetřil :-)) Ale jsem zase přesvědčen, že to klukům výsledky nese. Já s tím přestal a cvičím to tak odpočinkově, jak jsem napsal výše. Kdo ví, uvidím, je klidně možné, že dostanu od života někde na hubu a zase zkusím "změnit" repertoár :-) Každopádně jsem přeci snad nenapsal, že je sparring špatný.

Cvičils jutsu? Proč jsi přestal, nevyhovovalo ti to? Jak dlouho je "dlouho na místní poměry" :-)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod player » úte 21. zář, 2004 18:30

Gino:nee,zavrenou pesti fakt ne.To je prave vec,kterou me nuti delat rukavice,ikdyz to sou jen prstovky.Zkratka na hlavu je to lehka facka,na bricho lehky az stredni uder otvernou dlani.
Je pravdou,ze kazdy potrebuju zrejme neco jineho,jiny system sparringu,aby mu doslo, jak moc je "dobrej".Proto sou tu i sparringy ala UFC,kterymi ovsem trosku opovrhuji,ale respektuju je.Ja sem ponekud vnimajici clovek,tudiz nemam zapotrebi(pokud me k tomu z nejakeho duvodu neprinuti) nekoho rezat o sto set,kor kdyz to je kamarad z treninku.Me bohate staci,jak sem jiz zminoval,kdyz se uspesne dotku soupere at uz rukou ci nohou na "bodovanem" miste aniz by byl schopen to kryt,samozrejme.Rany si s prominutim muzu nacvicit na ruznych pomuckach,ne na lidech.A kdyby nahodou nekdo pochyboval o tom,ze nejsem schopen dat razantni kop/uder stejne rychly jako pri fackovacim sparringu, neni problem(ikdyz bych to delal nerad) ho presvedcit o opaku.Ale myslim,ze rozumny clovek moznosti sve i me dokaze odhadnout :wink:
player
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » úte 21. zář, 2004 21:09

4Gino - 5 rokov, z toho 4 u D. Mocika. Skoncil som niekedy v roku 1999 zo zdravotnych dovodov - mal som problemy s chrbticou a so srdcom (doktori na nic neprisli, prejav bol asi taky, ze po 5 minutach aktivity mi doslo zle od srdca a musel som ist domov :cry: ; kondickou to nebolo, spravil som v pohode 300 brusakov, alebo 3x50 klikov). Tak som sa na to vykaslal... dal si par rokov pauzu a skoncil pri iwame... ale to je ina story...

Este cosi - len technicky lahky sparing je na nic. Zmysel ma vtedy, ak clovek normalne zapasi, ak nezapasi, musi robit sparing tvrdy, pretoze iny nema zmysel. Dat bombu do mechu a do zbujaceleho cloveka je dost rozdiel...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj