Gumové kolečko

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Gumové kolečko

Příspěvekod tombl » stř 08. zář, 2004 10:15

Zajímalo by mne, jestli gumové kolečko na posilování předloktí a stisku ruky nějakým způsobem ovlivňuje funkci zápěstí. Dostal jsem se do debaty s kamarádem a nekompromisně mi tvrdí, že si tímhle způsobem zápěstí a zápěstní kůstky odrovnám. Mohli byste mi prosím poradit, jak to tedy je :?: :?: :?:
tombl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

 

Příspěvekod Angus » stř 08. zář, 2004 11:09

Nevím jak to je dneska :lol: , ale před dvaceti lety jsem s ním asi 2 roky velmi pravidelně cvičil a nic jsem si neodrovnal.
Ale všeho s mírou, jak poznamenává ukropcany.
Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

gumove kolecko a zapesti

Příspěvekod Hark » stř 08. zář, 2004 11:56

Pokud budes kolecko mackat POUZE prsty tak, aby se ti zapesti nepohnulo, a aby zaprstni kustky (hrbet ruky mezi zapestim a prsty) celou dobu byly v rovine s predloktim, nebo se ohybaly jen dovnitr, tak to nezpusobi poskozeni.

Problem je, kdyz to kolecko mackas s pohybem v zapesti smerem ven z dlane, ktery muze zpusobit syndrom karpalniho tunylku (skripnuti nervu mezi zapestni kustky), coz je velmi bolestiva vec, ktera se da lecit pouze operativne. Trpi tim treba programatori nebo lidi, kteri v zamestnani dlouhodobe maji zapesti v neprirozene poloze a vyvijeji v teto poloze na zapesti tlak. Je to ale otazka mnoha hodin a let, nez se to projevi.

Zasada je jednoducha - pokud cvicim zapesti, melo by se protahovat stejne do vsech smeru. Tozn. ohybat ven i dovnitr, protiklady. Pokud jen mackam kolecko i s pohybem v zapesti, pak porad vyvijim tlak na zapesti v jednom smeru, ktery neni vhodny.
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

KOLIESKA

Příspěvekod MROZEK » stř 08. zář, 2004 12:50

ukropcany píše:...a odjebane (pardon za vyraz, ale ine slovo to nevystihuje dostatocne) prsty... bolestivost casto aj na dotyk a podobne. Jeho prsty ako dopadli neviem...:




Spomínanú pryž som používal pár mesiacov, cca 1000 stiskov denne každou rukou. Sila úchopu išla hore v priebehu dvoch-troch týždňov niekoľkonásobne... potom však začali kĺby prstov pobolievať. Bral som to ako pretrénovanie, a aspoň udržiavacím režimom som takto cvičil aj naďalej... až dovtedy, kým som kvôli bolesti a znecitliveniu prstov nedokázal otvoriť ani papierový obal od sušienok. Až vtedy som s touto cvičebnou pomôckou prestal. :(

V súčasnosti, bezmála trištvrť roka po, sú dni, keď ešte stále celkom nedokážem zatnúť ruku v päsť, hlavne, keď je chladnejšie.

Dobrým typom na zvýšenie sily úchopu (a nielen), sú zhyby na hrazde, s rôznou šírkou úchopu, podhmatom, nadhmatom, izometrické... atď.

Ďalší typ- http://hory.lezec.cz/koment.php?skey=G807, na lište vľavo je "TRENINK", tak tam zavaď zreničkou. 8)

Alebo sa priamo popýtaj nejakého horolezca.

Servus.
"Mínění jest překážkou postupu".
MROZEK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř 25. srp, 2004 23:00
Bydliště: Košice

Re: gumove kolecko a zapesti

Příspěvekod MROZEK » stř 08. zář, 2004 12:56

Hark píše:Pokud budes kolecko mackat POUZE prsty tak, aby se ti zapesti nepohnulo, a aby zaprstni kustky (hrbet ruky mezi zapestim a prsty) celou dobu byly v rovine s predloktim, nebo se ohybaly jen dovnitr, tak to nezpusobi poskozeni.


Sorry, mám inú skúsenosť... :?

[/quote]Zasada je jednoducha - pokud cvicim zapesti, melo by se protahovat stejne do vsech smeru. Tozn. ohybat ven i dovnitr, protiklady. Pokud jen mackam kolecko i s pohybem v zapesti, pak porad vyvijim tlak na zapesti v jednom smeru, ktery neni vhodny.[/quote]

Súhlas.
"Mínění jest překážkou postupu".
MROZEK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř 25. srp, 2004 23:00
Bydliště: Košice

Příspěvekod tombl » čtv 09. zář, 2004 7:43

Všem moc díky za příspěvky, určitě jsem moudřejší :) :) :)
tombl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Re: gumove kolecko a zapesti

Příspěvekod Hark » čtv 09. zář, 2004 10:18

MROZEK píše:
Hark píše:Pokud budes kolecko mackat POUZE prsty tak, aby se ti zapesti nepohnulo, a aby zaprstni kustky (hrbet ruky mezi zapestim a prsty) celou dobu byly v rovine s predloktim, nebo se ohybaly jen dovnitr, tak to nezpusobi poskozeni.


Sorry, mám inú skúsenosť... :?


Jasne 1000 denne je prave uz to, co se vymyka popisu "rozumne mnozstvi" a "neprehanet". IMHO staci zacit 40 denne a postupne zvysovat (+10 kazdy tyden) az se to dostane treba na 100 denne. IMHO je to ale stejne neprirozeny pohyb pro ruku i zapesti, idealni na posilovani jsou jen prirozene pohyby (tozn. otvirani a zavirani prstu).
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod sun » čtv 09. zář, 2004 10:56

nejspíš se vám to bude zdát jako úplná kravina, ale na tomto lze krásně demostrovat rozdíl mezi vnitřním a vnějším přístupem. Ve vnitřním stylu aby člověk měl silu v zápěstí a prstech, musí mít silné kotníky a chodidla.
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Re: gumove kolecko a zapesti

Příspěvekod MROZEK » čtv 09. zář, 2004 13:32

Hark píše:Jasne 1000 denne je prave uz to, co se vymyka popisu "rozumne mnozstvi" a "neprehanet". IMHO staci zacit 40 denne a postupne zvysovat (+10 kazdy tyden) az se to dostane treba na 100 denne. IMHO je to ale stejne neprirozeny pohyb pro ruku i zapesti, idealni na posilovani jsou jen prirozene pohyby (tozn. otvirani a zavirani prstu).


Tak je. :oops:
"Mínění jest překážkou postupu".
MROZEK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř 25. srp, 2004 23:00
Bydliště: Košice


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron