lokty

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

lokty

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » ned 09. led, 2005 20:00

Ahoj. Mám problém. Potřeboval bych nějak zpevnit lokty, mám měkou chrupavku kterou jsem si zničil při mnohaletém cvičení u jedné školy "bojových" umění a přeskakují mi v nich šlachy. Viděl bych to na nějaké dlouhodobé statické cvičení. Skoro stejné problémy jsem měl s koleny, ale to jsem vyřešil cvičením v postoji jezdce na koni. Skouším akorát stát v kliku na pěstech, 5 minut denně. Těžko říct jesi se to zlepšuje. Nemůže dát někdo radu? Či nabídnout pomoc třeba v podobě nějakého cvičení?
Je to totiž důležité pro moji budoucnost :(
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod Gino » ned 09. led, 2005 20:05

Pokud se mohu přidat, já bych se rád dozvěděl o něčem podobném, ale pro ramena.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » ned 09. led, 2005 20:40

Gino, jasně že jo. Krom toho když hýbu s ramenem tak se mi nadzvedává(s optickým i zvukovým doprovodem) z kloubu klíční kost na straně u hrudní kosti. To jsem si pro změnu uhodil na brigádě při denním zabalování čerpadel, nejspíš to je tím, že se mi snadno deformuje ona chrupavka.
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod chonglee » ned 09. led, 2005 21:04

zkuste nejakýcho doktora sovu v pášku,mě to celkem pomohlo,nejdřív to chce nějakej čas tak 2násobek doporučený dávky časem snížit na polovinu doporučené dávky.umne nutno trvale jinak recidiva obtíží.pohyblivost lepší+50%-preskakování klobů+křupání v kloubech tak -50%.nejlíp mi působí geladrink forte.ty dražšší z TV reklamy jsem ješte nezkoušel,zatím ale platí dražší lepší.
chonglee
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 30. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » ned 09. led, 2005 21:14

Mám taky problémy s rameny, když se peru na zemi tak mi vypadává levý rameno poměrně pravidelně, naposledy to ruplo tak že jsem nemoh tři měsíce zvednout ruku nad hlavu... docela mi pomoh Proenzi3, když jsem to nasadil tak se to DOST rychle zlepšilo ale je to drahý jako prase.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Gino » ned 09. led, 2005 21:17

Masta - PŘESNĚ! Promiň za caps lock, ale zjistil jsem u tebe naprosto totožný problém, jako mám já :-))
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Re: lokty

Příspěvekod Anonymní » pon 10. led, 2005 14:08

Harutomo_Yasumizu píše:Ahoj. Mám problém. Potřeboval bych nějak zpevnit lokty, mám měkou chrupavku kterou jsem si zničil při mnohaletém cvičení u jedné školy "bojových" umění a přeskakují mi v nich šlachy. Viděl bych to na nějaké dlouhodobé statické cvičení. Skoro stejné problémy jsem měl s koleny, ale to jsem vyřešil cvičením v postoji jezdce na koni. Zkouším akorát stát v kliku na pěstech, 5 minut denně. Těžko říct jesi se to zlepšuje. Nemůže dát někdo radu? Či nabídnout pomoc třeba v podobě nějakého cvičení?
Je to totiž důležité pro moji budoucnost :(


Kliky na pestech jsou fyzioterapeuty vyrazne nedoporucovany, protoze v dlouhodobem uziti deformuji zaprstni kustky (lekari to zacali zkoumat diky karate, kde se to pouziva casto a bohuzel dodnes). Vysledkem jsou revmaticke zanety po tricitce/ctyricitce.

Podporovat rust chrupavky jde urcite pripravky zminenymi drive (dobre zkusenosti s PROENZI, Geladrinkem). Cviceni si zkus dohodnout s fyzioterapeutem (ten te urcite nezmrvi), ale zatezove, staticke cviceni tomu IMHO moc nepomuze. Videl bych to spis smerem k zdrave zivotosprave (spravna volba stravy a denni rytmus) a cviceni spis hodne do vzduchu a uvolnene, bez sily, protahovat jen za pouziti svalu a slach na rukou. Zateze celym telem nebudou to prave.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: lokty

Příspěvekod WT_Martin » pon 10. led, 2005 14:57

Anonymní píše:Podporovat rust chrupavky jde urcite pripravky zminenymi drive (dobre zkusenosti s PROENZI, Geladrinkem).


Ja jsem kvuli problemum s koleny dlouha leta uzival Geladrink a Colafit, ovsem nemuzu rict, ze bych pozoroval nejake vyraznejsi zlepseni. Spis nedochazelo k dalsimu zhorsovani. Nejruznejsi cviceni qigongu/heigungu mohou byt podstatne prinosnejsi, provadeji-li se spravne (provadeji-li se nespravne, hrozi efekt presne opacny).
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pon 10. led, 2005 15:00

Jakej je zásadní rozdíl mezi fyzioterapeutem a ortopedem? S ortopedama se totiž bavit nebudu, pár mě jich už poslalo slušně do prdele. Co jsem byl na pár rehabilitacích tak jsem tam dělal cviky co přitom dělám běžně při cvičení. Slavně jsem dostával i elektrickou masáž, výmysl, k ničemu. To krmení zní jako dobrej nápad, ale slyšel jsem že chrupavka neroste, dá se jen zpravovat to co zbylo, je to tak? Jeden čas jsem bral kolagen, byli to takový jakoby polystyrénoví čtverečky, nepomohlo, jen další kondenzovanej sajrajt moderní vědy, samotnej je v běžný stravě :lol: Kliky s loktem ani nemůžu, ale tak budu pro změnu stát na prstech protože je stějně tak špatný nechat ruce úplně ladem. Vono těch přípravků se prodává jungle, asi si půjdu koupit haribo, jinak díky.
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pon 10. led, 2005 15:10

Matin: právě něco takového bych asi potřeboval, Sifu mi řekl cvičit, a má pravdu, ale otázka jesi to v běžné míře stačí. Např seipingma je dobrý na kolena, to že s nimi nemám už žádné problémy a dřív jsem nemoh občas ani chodit je obrovský úspěch, ale co je na lokty :?:
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod slavaik » pon 10. led, 2005 16:18

Zdravé tělo, zdravý duch. A naopak.
slavaik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 30. lis, 2004 0:00

Re: lokty

Příspěvekod Angus » pon 10. led, 2005 17:03

Anonymní píše:Kliky na pestech jsou fyzioterapeuty vyrazne nedoporucovany, protoze v dlouhodobem uziti deformuji zaprstni kustky (lekari to zacali zkoumat diky karate, kde se to pouziva casto a bohuzel dodnes). Vysledkem jsou revmaticke zanety po tricitce/ctyricitce.


Víš o tom něco bližšího? Nějaký odkaz?

Z revmatických zánětů bych měl obavy, to víš, už je mi po čtyřicítce a furt dělám kliky na kloubech :? :wink:

Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Ninja » pon 10. led, 2005 21:16

ked nerobit kliky na klboch tak potom ako otuzovat klby? lebo podla mna nieje zbytocnost otuzovat klby.
naše ruky sú dvere neprepúšťajúce nepriateľa a naše nohy kladivo, ktoré ho môže zabiť.
Ninja
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pon 15. lis, 2004 0:00
Bydliště: dom

Příspěvekod Anonymní » pon 10. led, 2005 22:18

vubec nejde jen o klouby,samozrejme,kdyz budes delat kliky na nich,casem se vytvori mozoly,ztvrdnou a muzes mlatit treba do zdi.Jde i o zpevneni celeho zapesti,coz mi jiste pani thai,kick,boxeri prominou,styly jez pouzivaj rukavice znacne zanedbavaj,taky jsem si rikalze je to malickost,ale opak je pravdou.Po kumite mam skoro pokazde narazene zapesti..delam fullcontact karate.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pucmaz » úte 11. led, 2005 3:03

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 13:11, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod mardoq » úte 11. led, 2005 9:33

relaxi, ze zkusenosti vim, ze thai/kick boxeri samozrejme taky delaji kliky na kloubech.... atd., cili to s tim zanedbavanim nebude tak horky
"tomorrow never happens man, it's all the same fuckin' day man"
mardoq
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 09. led, 2005 0:00

Příspěvekod Ninja » úte 11. led, 2005 19:18

lebo mech nieje zase nic moc na otuzenie predsa len ked potom niekomu pri nejakom napadnuti buchnes nejako do kosti tak mas po hankach.
ja napriklad udieram do stromu a aj kopem. a dost to otuzuje. ale mozole na hankach nevznikaju ziadne
naše ruky sú dvere neprepúšťajúce nepriateľa a naše nohy kladivo, ktoré ho môže zabiť.
Ninja
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pon 15. lis, 2004 0:00
Bydliště: dom

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » úte 11. led, 2005 19:27

Mozoly časem popraskaj a můžou i hnisat, pakt to můžeš třeba měsíc léčit.
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » úte 11. led, 2005 21:21

tady nejde o to ze by je kickboxeri nedelali,dokonce vim ze si obcas bez nich i zabouchaj do pytle,ale takova ta uvolnena pootevrena ruka kterou vzdycky vidim nekde kde predvadej stinovej boj :lol: kdyz si k tomu pripoctes ze do nikoho daj pecku jak krava a reflexivne nezatnou zapesti(preci jen adrenalin a strach dela svy) ...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 11. led, 2005 21:30

muzu se zeptat co je to siepingma?nebo jak se to provadi?mam totiz obdobny problem, diky
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků