Jóga a BU

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod druss » pon 23. úno, 2009 9:22

DaveStone píše:To je vážně zajímavé sledovat názory na jógu a taiji. Názory na taiji jakožto zdravotní, relaxační, meditační a protahovací cvičení (stoupenec Kolář tuším) jsou zde rozneseny na kopytech (s tím, že taiji je jen jedno a je to plnohodnotné b.u. a kdo tvrdí, že je to zdravotní cvičení, je minimálně podivín), ale že jóga je dobrá na protahování a uvolnění to zde prochází v pohodě. Já teda jógu nikdy necvičil, ale mám kamaráda co ji cvičí a ten mi říkal, že když sem přijel nějaký jogín z Indie a řekli mu, že se u nás cvičí jóga jako protahovací cvičení tak se nestačil divit... Říkal něco ve smyslu, že kdo cvičí jógu jenom jako vnější tělesné cvičení, pak to není jóga.

Druhá věc. Znáte někdo Vlastimila Marka a co si myslíte o jeho učení?





Tak to je tezke kazdy si vypichne co se mu hodi a pak to preda dal my delame cviky z jogy na zacatku treninku pomaha to zkoncetrovat se na stred tela a uvolnit kycle atd ale samozrejme nemuzem rict ze cvicime jogu :-D
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

 

Příspěvekod mao » pon 23. úno, 2009 10:28

druss píše:hele zkouseli jste nekdo tu ocistu tela ? Klystyry ? Jak to pise ve ste knize Lys ... Znate Malachova?


Tak po dlouhe dobe zdravim :)

Neti prakticky nedelam, protoze nemam s ucpanym nosem problemy. Vyplach zaludku VAMANÁDHAUTÍ je ok a dost se hodi kdyz snite neco spatnyho, nebo se prejite a je vam fakt blbe - uleva je okamzita:) Je to jednoducha technika, kterou zvladne kazdej.

pak i ©ankhaprakšálanu (Várisaru). To je o neco horsi, musi byt urcita priprava (napr. nemeli byste jist cokoladu pred tim) Jedna se o vyplach celeho traviciho traktu. Pijete vodu a cviky ji dovedete travicim traktem do strev a pak ji normalne vyloucite. Voda musi byt slana, coz je nejvetsi humus a musi byt silna vule k tomu ji vypit X litru. ze zacatku jen pijete a cvicite, pak jakmile se to rozjede po kazde sklenici jdete na zachod. Opakujete to tak dlouho az z vas tece jen cista voda - jako kdyz vyplachnete sklenici. Klystyr nevyplschne streva tak dokonale, zato je asi milionkrat prijemnejsi :)

Pak je tu jeste varianta a to ze si sednete do vody a natahnete vodu
do strev pomoci vnitrniho tlaku. No ani jsem to nezkousel, protoze jsem se bal, ze budu ve vane plavat v hovnech :)

Malachova znam, ale byl bych opatrny. Pan Malachov se vam nebude zodpovidat pokud si privodite nejake poskozeni zdravi, to konec koncu plati pro vsechny rady. Mate vlastni hlavu, tak ji pouzivejte :)

ad. Marek
Vlastimila Marka neznam, jen jsem cetl jeho knihu cesky zen. Tezko rict, podle knihy je to blazen :) takze vlastne v pojeti zenovych bajek ten nejvetsi mistr :) No a taky uplynula dost dlouha doba, takze treba u nej doslo k posunu, takze nemuzu hodnotit.
mao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 08. úno, 2005 0:00

Příspěvekod majik » pon 23. úno, 2009 11:35

Jasne klystyr je dobra vec ale Malachov pise o klystyrech moci a o cisteni jater pomoci oleje atd mate nejake zkusenosti ... ? ? ? Dik za rady atd


Očistu pečene poznám, robila som ju 2krát, asi pred 4rokmi. Určite to bolo dosť náročné, cítila som sa oslabená,ale prežila som to . Každopádne na to, potrebuješ volný víkend a neobmedzený prístup k wc.
Tento rok sa na to chystám znovu. Najlepší čas na pečeňovú očistu je prvý jarný spln ( že vraj)
majik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 13. lis, 2008 0:00

Příspěvekod PC » pon 23. úno, 2009 12:39

druss píše:hele zkouseli jste nekdo tu ocistu tela ? Klystyry ? Jak to pise ve ste knize Lys ... Znate Malachova?


dle me celkem dobre stranky, tykajici se tohoto tematu: www.pust.cz

PC
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod druss » pon 23. úno, 2009 12:54

majik píše:
Jasne klystyr je dobra vec ale Malachov pise o klystyrech moci a o cisteni jater pomoci oleje atd mate nejake zkusenosti ... ? ? ? Dik za rady atd


Očistu pečene poznám, robila som ju 2krát, asi pred 4rokmi. Určite to bolo dosť náročné, cítila som sa oslabená,ale prežila som to . Každopádne na to, potrebuješ volný víkend a neobmedzený prístup k wc.
Tento rok sa na to chystám znovu. Najlepší čas na pečeňovú očistu je prvý jarný spln ( že vraj)

A jak to probiha ? V cem je to narocne ?
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod mao » pon 23. úno, 2009 13:26

aha, sorry.
Naposledy upravil mao dne pon 23. úno, 2009 15:10, celkově upraveno 1
mao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 08. úno, 2005 0:00

Příspěvekod druss » pon 23. úno, 2009 13:37

Jasan todle jsem zkousel a bylo to ok spis ale mam divny pocit z toho piti oleje atd
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod majik » pon 23. úno, 2009 14:04

Naročné je to vo vypití 2dcl olivového oleja(fuj) a grepovej (citronovej )šťavy a hlavne ,že celý ďalší deň beháš na záchod. ide z teba komplet všetko( to tiež nie je nič príjemné)
Chvílu trvá kým sa ti zas tráviaci systém dostane do normálu.
Par dni po tom som sa cítila slabšia (ako po chorobe) .
Ale celkový pocit z celej očisty je perfektnýýýý.
majik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 13. lis, 2008 0:00

Příspěvekod druss » pon 23. úno, 2009 16:34

A v cem byl ten pocit ze uz zadny dalsi olej ? :-D
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod graver » pon 23. úno, 2009 17:17

Pozor, ono to s tím čištěním (teď myslím jen tlusté střevo) není tak jednoduché. Rozhodně to není tak, že když vypijete flašku vyjetého oleje a 120x za sebou se poděláte jak šakali, tak jste se pročistili střeva. Usazeniny a nánosy tam z větší části zůstanou, i když už z vás teče voda čistější, než když jste ji vypili. Bohužel tomu je potřeba pomoct mechanicky - vláknina resp. něco, co po zhltnutí zvětší objem. Obzvláště otrlí jedinci podstupují "hloubkový výplach", ale na to nemám :?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod druss » pon 23. úno, 2009 17:24

Malachov doporucuje delat klystyr moci udajne sul v ni obsazena pomaha odlepit polypy atd
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod mao » úte 24. úno, 2009 8:17

graver píše:Pozor, ono to s tím čištěním (teď myslím jen tlusté střevo) není tak jednoduché. Rozhodně to není tak, že když vypijete flašku vyjetého oleje a 120x za sebou se poděláte jak šakali, tak jste se pročistili střeva. Usazeniny a nánosy tam z větší části zůstanou, i když už z vás teče voda čistější, než když jste ji vypili. Bohužel tomu je potřeba pomoct mechanicky - vláknina resp. něco, co po zhltnutí zvětší objem. Obzvláště otrlí jedinci podstupují "hloubkový výplach", ale na to nemám :?


taky si myslim ze tim ze vypiju olej se jen podelam. Zkouseli jste treba nadobi umejt olejem :) neco - co neni usazene to namaze a odnese. To co se drzi u povrchu naopak tam zustane protoze po nem ostani veci klouzou. Voda se chova jinak - rozpousti veci, proto se mi zda vhodnejsi.

Jinak co se tyka te mechaniky, tak k tomu slouzi Nauli.
mao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 08. úno, 2005 0:00

Příspěvekod druss » úte 24. úno, 2009 8:42

Dyt ale prece streva se necisti olejem ale klystyry olejem se cisti jatra a kysele stavy se piji protn ze to pomaha aktivovat stavy a enzymy a pak ja pisese vise ten olej ty necistoty snaze pojme
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod pk » úte 24. úno, 2009 9:21

Ahoj,

nétí a šankhaprakšálanu provozuji, nedám na ně dopustit, podle mě jsou oboje velmi prospěšné.

Někdo tady zmínil půsty, ty jsem provozoval dříve, nyní je můj názor na ně (ve shodě se stanoviskem čínské medicíny) negativní. Lidé si často pochvalují, jak z těla odcházejí škodliviny, a neuvědomují si, že ty škodliviny vznikají tím, jak tělo stravuje samo sebe.

Kůru s olejem a šťávou jsem nezkoušel, nicméně k ní mám nedůvěru, na netu se dá najít vysvětlení, jak to funguje - stejně jako u půstů. Z těla neodcházejí škodliviny usazené před kůrou, ale právě důsledkem požití této kombinace vytvořené.

Byl tady zmíněn i Vlasta Marek - něco jsem od něj četl a naopak mi připadá jako velmi rozumný člověk. Doporučuji jeho knihu "Návod na použití člověka", dle mého názoru velmi přínosná.

Petr
pk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00

Příspěvekod mao » úte 24. úno, 2009 9:57

druss píše:Dyt ale prece streva se necisti olejem ale klystyry olejem se cisti jatra a kysele stavy se piji protn ze to pomaha aktivovat stavy a enzymy a pak ja pisese vise ten olej ty necistoty snaze pojme


aha, jestli tomu spravne rozumim tak tolik oleje ma zpusobit sok a aktivovat cesty na odbouravani tuku a tim je "procistit". Otazka je, jestli to tak je a jestli si spis nezpusobite zlucnikovy zachvat :)

mimochodem to uz nema nic spolecneho ani s jogou ani s BU ne? I kdyz vypiti velkeho mnozstvi oleje ma nepochybne vliv na schopnost branit se pripadnemu utocnikovi :D
mao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 08. úno, 2005 0:00

Příspěvekod majik » úte 24. úno, 2009 10:16

aha, jestli tomu spravne rozumim tak tolik oleje ma zpusobit sok a aktivovat cesty na odbouravani tuku a tim je "procistit". Otazka je, jestli to tak je a jestli si spis nezpusobite zlucnikovy zachvat

mimochodem to uz nema nic spolecneho ani s jogou ani s BU ne? I kdyz vypiti velkeho mnozstvi oleje ma nepochybne vliv na schopnost branit se pripadnemu utocnikovi


nie nerozumieš tomu správne, skús si vygoogliť "pečeňovú očistu" nechce sa mi písať celý postup. Tuk si pri očiste určite neodbúraš, a olej spolu s citronovou šťavou a glaubergovou solou sa pijú na to,aby sa ti tie prípadné kamene rozpustili a nespôsobili žlč. záchvat.
a naozaj to nemá nič spoločné s jogou ani Bu , len som odpovedala na otázku.
Ale u teba to tak možno je,že ked vypiješ velké množstvo oleja vieš sa lepšie brániť . Je to zaujímavé, ja som to pri sebe nespozorovala, ale to bude asi tým ,že som len slabá žena :lol: :lol: :lol: :twisted:
majik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 13. lis, 2008 0:00

Příspěvekod PC » úte 24. úno, 2009 11:26

pk píše:Kůru s olejem a šťávou jsem nezkoušel, nicméně k ní mám nedůvěru, na netu se dá najít vysvětlení, jak to funguje - stejně jako u půstů. Z těla neodcházejí škodliviny usazené před kůrou, ale právě důsledkem požití této kombinace vytvořené.
Petr


No nezkousel jsi, takze jen pises cos nekde vycetl, na netu se toho da najit spousta a relevance je mnohdy skutecne diskutabilni.
Mohl by jsi mi popsat jak si predstavujes, ze se ti za den vytvori zlucove kameny (casto i velikosti hrasku), diky ocistne kure? To mi smysl nedava.

Promluv si nekdy s nekym koho dobre znas a kdo to skutecne zkousel,.... pak bych se vyjadroval verejne. Pisu to proto, ze mas asi docela bohate zkusenosti ( a to jej jen dobre) a proto by to mohl nekdo brat jako platnou minci.. coz v tomto pripade tak neni.

Jeste se omlouvam za OT, ale kdyz uz se to tu tak rozjelo.. :-)

PC
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod pk » úte 24. úno, 2009 11:59

PC: hned zkraje bych chtěl říci, že ani jeden z nás by neměl psát, že něco nějak je nebo není - oba prezentujeme své názory, nikoli "pravdu".
O přírodní medicínu a detoxikace se zajímám poměrně dlouho, něco jsem zkoušel, něco ne, mám okolo sebe dost lidí, z nichž někteří se přírodní medicínou živí a mají tedy zkušenosti s tisíci klienty, pochopitelně vycházím i z jejich zkušeností.

Nemyslím si, že abych mohl na něco vyjádřit svůj názor, musím to nutně absolvovat, nehledě na to, že v tomto případě by to ani k ničemu nebylo - to co z lidí "odchází" někdo považuje za žlučové kameny a někdo za látky vytvořené "kůrou", jak poznáš kdy to vzniklo - jestli před rokem nebo před hodinou? Kromě toho tady byla popisována několikadenní únava po očistě, to také považuji za fakt poukazující na nevhodnost tohoto.

Tyhle věci jsou hodně o intuici, o feelingu - pokud si přečtu dva články (názory), které jsou protichůdné, něco na mě působí pravděpodobněji, je na mě, čemu dám přednost.
Nebo si to mohu vyzkoušet, zjistit, jak to na mě působí, je to na každém.

Každopádně jsem chtěl, aby tazatel měl na výběr, aby věděl, že jsou jak lidé, kteří tuto očistu doporučují, tak lidé, kteří ji nedoporučují.

Petr
pk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00

Příspěvekod PC » úte 24. úno, 2009 12:25

pk píše:PC: hned zkraje bych chtěl říci, že ani jeden z nás by neměl psát, že něco nějak je nebo není - oba prezentujeme své názory, nikoli "pravdu".


Ja jsem nikde nic o pravde nepsal, ani o tom jak neco je a neni, prosim nevkladej mi do klapky neco, co sis domyslel.. a nasledne na to reagujes.

pk píše:O přírodní medicínu a detoxikace se zajímám poměrně dlouho, něco jsem zkoušel, něco ne, mám okolo sebe dost lidí, z nichž někteří se přírodní medicínou živí a mají tedy zkušenosti s tisíci klienty, pochopitelně vycházím i z jejich zkušeností.


Tak to jsme na tom stejne.

pk píše:Nemyslím si, že abych mohl na něco vyjádřit svůj názor, musím to nutně absolvovat, nehledě na to, že v tomto případě by to ani k ničemu nebylo - to co z lidí "odchází" někdo považuje za žlučové kameny a někdo za látky vytvořené "kůrou", jak poznáš kdy to vzniklo - jestli před rokem nebo před hodinou? Kromě toho tady byla popisována několikadenní únava po očistě, to také považuji za fakt poukazující na nevhodnost tohoto.


No jo, takle tady pobiha mnoho bojovniku, kteri to sice nikdy nevyzkouseli, ale zato presne vedi o cem je rec ;-)

Co takle rozbor? Mame totiz i zapadni medicinu, ktera disponuje mnoha prostredky pro overeni vysledku.. apod. "Nase" zapadni medicina se take zabyva pomerne do hloubky temito procesy, az prilis na muj vkus. Resi se u nas spise dusledky nez priciny, alespon z meho pohledu.

pk píše:Tyhle věci jsou hodně o intuici, o feelingu - pokud si přečtu dva články (názory), které jsou protichůdné, něco na mě působí pravděpodobněji, je na mě, čemu dám přednost.
Nebo si to mohu vyzkoušet, zjistit, jak to na mě působí, je to na každém.


No prave taky nemusi, mohu precist vyzkouset a nechat si udelat testy, tam bude jista zaruka objektivity. Prave prilisne tahani intuice (kterou vetsina lidi ztratila pred mnoha lety) je to co nahrava ruznym podvodnikum, sarlatanum a prodavacum placebo efektu. Mame technologie, tak proc jich nevyuzit pri oddelovani zrna od plev.

pk píše:Každopádně jsem chtěl, aby tazatel měl na výběr, aby věděl, že jsou jak lidé, kteří tuto očistu doporučují, tak lidé, kteří ji nedoporučují.


A myslis, ze tazatel si jen precte vlakno na serveru o BOJOVYCH umenich o ociste a pujde a udela to? Paklize by byl takto naivni, tak ho muzeme akorat tak politovat. Mimochodem, muzes jmenovat jedinou oblast, tema, zalezitost, na kterou nejsou minimalne dva protichudne nazory? Ja se priznam, ze asi zadnou takovou neznam. ;-) Ale chapu o co ti slo.

Jinak nic ve zlem, mylsim, ze je potreba takto diskutovat! :-)

PC
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod pk » úte 24. úno, 2009 12:47

PC: k tomu vkládání - část věty "coz v tomto pripade tak neni" jsem pochopil ve smyslu "nemáš pravdu, já ji mám", pokud jsem to pochopil špatně, tak se omlouvám.

Jinak co jsem chtěl k tématu napsat jsem napsal, dál už by to bylo hádání se, nehledě na to že jsme už OT.

Každopádně pokud si necháš rozbor udělat, budu za případné informace vděčný, sám si kvůli tomu zdraví ničit nehodlám :-)

edit: ještě doplním - co se týče lidí, ve které mám 100% důvěru, vždy jde o lidi, kteří vystudovali a dlouhou dobu se věnovali i západní medicíně, nikoli pouze o léčitele atd., tedy mají vědomosti a zkušenosti z obou "stran" a mohou je vhodně kombinovat, což je podle mého důležité.
pk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků