FALUN GONG

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Kocka

Příspěvekod Jamamba » čtv 12. čer, 2003 14:55

Máš v mnoha věcech pravdu, ale proč tedy nelegalizovat distribuci drog???
S tím svobodným rozhodnutím je to možná i trošičku jinak. Když dítě v 10 letech začne zneužívat návykové látky jen pro to, že mu je někdo doporučil a jeho rodiče nestojí za nic a tak ani neví co se děje!
To je svobodná volba??????!!!!!!
Když otec uřízne svému dítěti penis, jen pro to, že mu to ve snu sdělil pan Li!
To je svobodná volba????
Bohužel za odpovědnost z těchto činů nikoho zavřít nemohu, ale né proto, že žijeme v demokracii, ale jen proto, že nemám dostatečný politický vliv.To je celý kouzlo.
Představ si ale, že spravuješ zemi s 1 250 000 000 lidmi, kde je ještě ke všemu, především na venkově, vysoká negramotnost a to nemluvím o důvěřivosti číňanů apod.. Jak ochránit tyto masy před takovýma magorama????????????????????????????????????????????
Zatím Howk
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

 

Příspěvekod Kocka » čtv 12. čer, 2003 15:47

Mluvila jsem o dospelych a svepravnych lidech!! Pokud se budeme bavit o ochrane deti pred takovymi vecmi, je to neco uplne jineho.
Cele je to ale hrozne slozite. Distribuce drog je ilegalni, ale stejne tady mame zavisle (i deti). Zakaz tohle nevyresi, to maji resit rodice tech deti. Pokud na to rodice dlabou, jsou jenom omezene moznosti (prakticky zadne) jim do toho zasahovat. Nakonec tedy dospeju k zaveru, ze spolecnost je prohnila a neexistuje v ni zadna spravedlnost. Bohuzel spolecnost prohnila je a dejou se v ni takove veci a budou se dit vzdycky. Na to neni zadny argument.
(S tim penisem to ale neni dobrej priklad - pokud te nekdo zabije, tak to taky neni zadna svobodna volba.)
To, ze u nas zakony stojej za prd, vime vsichni. Tady muzes klidne svoje dite umucit a vyvaznes s nejakyma dvema rokama za katrem. To je hruza, nic vic k tomu nereknu. Co s tim chces delat?

Uz jsem trochu prehrata, desne se do toho zamotavam a zacinam placat, takze pro dnesek adios :wink: .
Kocka
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jamamba » čtv 12. čer, 2003 16:07

Kocko. Jam mam taky dost, ale prece jen.
Není to nic společnýho s prohnilostí společnosti a s ochranou dětí. Důležitý je si uvědomit, že za distribuci takovejch sraček musí být, alespoň formálně uznaný nějaký trest. A ne říct je to Tvoje volba, když mu na to skočíš.
Ten příběh s tím dítětem byl příběh vyznavače FALUN GONG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod pavela » čtv 12. čer, 2003 21:34

V Číně, ať už si o jejich právním systému myslíme cokoliv, mají na sekty bezva zákon. Věřit si může kdo chce čemu chce ale pozor, zakázaná je "apoštolská" činnost, tzn. to že někoho přijdou domů otravovat jehovisté je trestné. To zavést u nás, tak by bylo po sektách :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » čtv 12. čer, 2003 21:34

V Číně, ať už si o jejich právním systému myslíme cokoliv, mají na sekty bezva zákon. Věřit si může kdo chce čemu chce ale pozor, zakázaná je "apoštolská" činnost, tzn. to že někoho přijdou domů otravovat jehovisté je trestné. To zavést u nás, tak by bylo po sektách :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod WICKING » čtv 12. čer, 2003 22:48

no huste, huste
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

Příspěvekod F4ust » pát 13. čer, 2003 7:30

Pavela: chtěl bych se zeptat, jestli bys něco nenapsal o detailech důvodů, proč byl Falungong v ČLR zakázán, četl jsem něco o nějakých politických nárocích..
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

Příspěvekod pavela » pát 13. čer, 2003 16:59

No samozřejmě, jak je u číňanů zvykem(z historie známo-®luté turbany, povstání boxerů) tak ten podvodník Li Chung-č (američan čínského původu, nejvíce sekt je právě z USA) spojil v sektě Falun cvičení falešného Čchikungu s tradičním sektářským vymýváním mozků a odporem proti čínské vládě(vůbec bych se mimochodem nedivil, kdyby byl agentem CIA) Samozřejmě ale hlavním účelem byly prachy. No a někdejšího prezidenta «ianga ti pomýlení chudáci definitivně nasrali, když se rozhodli provozovat svoje cvičení přímo pod okny jeho úřadu. Tím definitivně vyhlásil boj proti této sektě, zejména masivní kampaní.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » pát 13. čer, 2003 16:59

No samozřejmě, jak je u číňanů zvykem(z historie známo-®luté turbany, povstání boxerů) tak ten podvodník Li Chung-č (američan čínského původu, nejvíce sekt je právě z USA) spojil v sektě Falun cvičení falešného Čchikungu s tradičním sektářským vymýváním mozků a odporem proti čínské vládě(vůbec bych se mimochodem nedivil, kdyby byl agentem CIA) Samozřejmě ale hlavním účelem byly prachy. No a někdejšího prezidenta «ianga ti pomýlení chudáci definitivně nasrali, když se rozhodli provozovat svoje cvičení přímo pod okny jeho úřadu. Tím definitivně vyhlásil boj proti této sektě, zejména masivní kampaní.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Jamamba » úte 17. čer, 2003 13:22

FALUN GONG, dle mého názoru byl zakázán především pro velice časté sebepoškozování jeho přívrženců.
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

trochu rozjedem diskusi

Příspěvekod Anonymní » čtv 19. čer, 2003 13:36

Tak se mi zdá, že bychom mohli diskusi trochu rozjet dál :)
Ví tady vůbec někdo o Falun Gongu něco seriózního?
Z toho, co jsem tady přímo o FG četl, mám dojem, že tyto infomrace o Falun Gongu jsou z 90 % nesmysly až naprosto ujetý věci, zvláště pak od Jamamby (promiň).
Můžete připsat něco o hledně toho (pokud o tom máte informace), co tito lidé chtějí? Jak se projevují? Co konkrétně! ve svém životě vyznávají, jak se chovají, podle jakých principů se řídí?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

trochu rozjedem diskusi

Příspěvekod Anonymní » čtv 19. čer, 2003 13:37

Tak se mi zdá, že bychom mohli diskusi trochu rozjet dál :)
Ví tady vůbec někdo o Falun Gongu něco seriózního?
Z toho, co jsem tady přímo o FG četl, mám dojem, že tyto infomrace o Falun Gongu jsou z 90 % nesmysly až naprosto ujetý věci, zvláště pak od Jamamby (promiň).
Můžete připsat něco o hledně toho (pokud o tom máte informace), co tito lidé chtějí? Jak se projevují? Co konkrétně! ve svém životě vyznávají, jak se chovají, podle jakých principů se řídí?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

trochu rozjedem diskusi

Příspěvekod Anonymní » čtv 19. čer, 2003 13:37

Tak se mi zdá, že bychom mohli diskusi trochu rozjet dál :)
Ví tady vůbec někdo o Falun Gongu něco seriózního?
Z toho, co jsem tady přímo o FG četl, mám dojem, že tyto infomrace o Falun Gongu jsou z 90 % nesmysly až naprosto ujetý věci, zvláště pak od Jamamby (promiň).
Můžete připsat něco o hledně toho (pokud o tom máte informace), co tito lidé chtějí? Jak se projevují? Co konkrétně! ve svém životě vyznávají, jak se chovají, podle jakých principů se řídí?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

trochu rozjedem diskusi

Příspěvekod Anonymní » čtv 19. čer, 2003 13:38

Tak se mi zdá, že bychom mohli diskusi trochu rozjet dál
Ví tady vůbec někdo o Falun Gongu něco seriózního?
Z toho, co jsem tady přímo o FG četl, mám dojem, že tyto infomrace o Falun Gongu jsou z 90 % nesmysly až naprosto ujetý věci, zvláště pak od Jamamby (promiň).
Můžete připsat něco o hledně toho (pokud o tom máte informace), co tito lidé chtějí? Jak se projevují? Co konkrétně! ve svém životě vyznávají, jak se chovají, podle jakých principů se řídí?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Navrat k teme diskusie

Příspěvekod Anonymní » čtv 19. čer, 2003 15:00

Napisem nieco z pohladu seba ako cloveka, ktory sa Falun Gongu venuje.
Na Falun Gongu ma oslovili jeho hodnoty, ktore su myslim spolocne vsetkym ludom, pokial vnimaju hlas svojho vnutra. Nebudem tu podrobnejsie diskutovat o filozofii Falun Gongu, zalozenej na pravdivosti, dobrote, znasanlivosti, niekoho moze oslovit, niekoho nie, je to volba cloveka. Zaujemcovia si ju mozu pozriet na nasich web strankach, www.falungong.sk.

Co ma vsak trosku zaraza je to, ze su ludia, ktori nachadzaju ospravedlnenie pre prenasledovanie inych ludi, navyse ludi, ktori nikomu neublizuju, vyznavaju svoje hodnoty a dokonca ani napriek tazkemu prenasledovaniu a muceniu, ktore si len tazko vieme predstavit, neodplacaju toto zaobchadzanie. Ako si mozno taketo pocinanie ospravedlnit pred sebou samym? Neplati tu ono zname, ze ak nezakrocime proti nepravosti, ktora sa dnes deje susedovi, zajtra sa moze stat nieco podobne nam? Uz si nepamatame, co u nas robili komunisti?

Este by som sa vyjadril k niektorym famam, ktore v diskusii zazneli:
- privrzenci Falun Gongu sa sebeposkodzuju: Podla filozofie Falun Gongu nie je dovolene zabit iny zivot, ani vlastny, ani ho umyselne poskodzovat. Tie nezmysly, ktore siri cinska vlada nie su zalozene na pravde - vacsinou to boli zinscenovane veci alebo prekrutene skutocnosti (napr. tzv. incident sebeupalenia sa uz v zahranici nikto neodvazi ani odvysielat, lebo je v nom viac dier ako v ementali - kamera, ktorou sa filmovalo mohla robit zazracny "zoom", chlapik tam nesedi v lotosovom sede, clovek, s ktorym sa robil potom rozhovor v nemocnici je iny clovek ako ten na filme, tzv. voice recognition nesedi tiez, susedia toho cloveka, ktory udajne praktizoval Falun Gong ho nikdy nevideli cvicit; incident bol odvysielany cca po 3 hodinach od jeho udiania sa, co je v Cine prakticky nemozne vzhladom na vsemozne schvalovacie postupy, atd.)
- Falun Gong je proti cinskej vlade: Falun Gong nie je proti nikomu a vobec mu neide o moc. Pocit ohrozenia cinskej vlady mozno vyplyva z toho, kolko privrzencov si Falun Gong ziskal do roku 1997 (az 100 milionov) a navyse s podporou vlady. Preco zrazu vlada zmenila nazor? Nie je to obycajny strach o popularitu veducich miest?

Falun Gong bol (a je) nepochybne najpopularnejsi cchi-kung (qigong) v Cine, aj napriek prenasledovaniu. Nie je to dovod na zamyslenie, preco je to tak? Ludia, ktori sa mu venuju su zo vsetkych oblasti zivota, od robotnikov po vysokopostavenych uradnikov, nie su to, s prepacenim, ziadni blbci. Skusme sa zamysliet, predtym nez vynesieme sud.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod WICKING » čtv 19. čer, 2003 20:28

ok spoustu toho je vec nazoru, ktery s tebou muzu nebo nemusim sdilet (nesdilim), ale napriklad v utahu jsou "nejpopularnejsi" mormoni a co to vypovida? vubec nic. ani o mormonech, ani o tom zda jsou "dobri" ci "zli", takze jestli neco obhajujes, tak to obhajuj argumenty. me o Falun Gong zajimaji veci, tak bud konkretni. jinak to cemu rikas "magicky zoom" jsem videl dnes na zaznamu a je z nej houby poznat, takze budu tvrdit pravy opak toho, co tvrdis ty a nebude to nic proti nicemu (nepredpokladam, zes u toho incidentu byl)
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

Fakta

Příspěvekod Anonymní » pát 20. čer, 2003 5:59

Konečně se diskuse vrací(?) alespoň faktům - díky za to všem wickingům :)
Wicky - co tě teda konkrétně zajímá? Jaká fakta? Já se o FG také zajímám a nevěděl jsem, zda se mám nad fakty z této diskusí smát (asi si někdo dělá srandu, ne?), nebo plakat - myslím, že ty argumenty jsou většinou ... no řekněme že (hodně) nepřesné, pokud je máme brát jako fakta.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jamamba » pát 20. čer, 2003 7:51

Boďa, Wiking -
Pánové vy se pousmíváte nad mým argumentem, proto vám velice doporučuji přečtěte si knihu Falun Gongu, tam najdete nejvíce informací, které svědčí o nebezpečnosti této sekty!!!!
Co se týče qi gongu, každý člověk, který praktikuje qi gong a který se mu serizně věnuje a studuje jej, nad cvičením falun dafa jen zakroutí hlavou.
Pokud jde o persekuce čínské vlády proti Falun gong - jak je možné, že potkáte demonstrující z Falun gongu v zemi středu aniž by proti nim někdo zasahoval?
Myslím, že asi žijete v domnění, že Čína je dodnes zemí kulturní revoluce. Zeptejte se Pavely, který tam žije jak dnes Čína vypadá.
Možná by jste si také o sektě Falun gong mohli popovídat s jakýmkoliv číňanem, ale to asi bude pravděpodobně podle Vás zasranej komunistickej agent, i když žije v emigraci, že??
Na druhou stranu, je to jen problém toho, kdo to chce praktikovat, fandím Vám. Čím víc demonstrativních upalení tím lépe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ještě pro potencionální zájemce cvičení Falun gong. promluvte si s někým, kdo toto cvičení praktikuje a pokud Vám projev toho člověka přijde vpořádku, myslím člověka, který je v této sektě déle, pak do ní vstupte a třeba se tam .... nemá cenu Vám radit. Závislému nemá cenu pomáhat pokud sám nechce.

Nezahazujte svůj rozum a zkuste trochu přemýšlet, třeba neztratíte zbatečně roky života!!!!
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod WICKING » pát 20. čer, 2003 8:11

Jam: nebud magor nikdo nikam nechce vstupovat, ale zajima me co to je za typy...rad si ocekovavam sekty, ale ne z toho duvodu, ze bych chtel vstoupit

ale kdyz tady to forum je, tak jsem se o nich chtel dozvedet, ale rozhodne ne nejaky vagni veci co tady psal Marek

+ nevim jak jsem se pousmival nad tvym argumentem
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

ta fakta?

Příspěvekod Anonymní » pát 20. čer, 2003 8:22

No knihu Falun Gong jsem četl - kde se v ní píše, že dotyční se maji upálit? V čem je její nebezpečnost? To mi není jasné. Tedy zpřesni ta fakta, jinak jsou to podle mne zbloudilý řeči, a o zbytku si můžu (můžeš) myslet cokoli.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron