Pochybné charaktery významných lidí

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Jendis » čtv 21. dub, 2005 17:18

Hmmm,chlapi,asi Vás naštvu,ale......prokousal jsem se tady tím a došlo mi jedno....Buddhisti,Katolíci,Protestanti....Pravoslavní,vyznavatelé islámu,...všechno stejná pakáž.Budeme si hrabat pouze na vlastním písečku,kdo nevyznává to,co já,toho patří zlikvidovat.....oháníte se tu nějakou vírou a přitom je to jen berlička pro chudé duchem.
Ve jménu "víry" tu bylo nespočetně válek,vražd....černoprdelníci by nám chtěli určovat,kdy a s kým se milovat,ženám upírají právo rozhodovat sami o sobě.....protestanti s katolíkama se rvou jako psi,pouštní zmetci jdou po krku izraelitům.....JDĚTE se všichni bodnout.......nejste schopní si normálně popovídat ani na netu :evil: Uřvat,ukřičet se navzájem.....kurňa,všichni jsme lidi,každej máme hlavu,ruce a nohy.....někdo má jinou barvu kůže,ale ve své podstatě jsme úplně STEJNÍ!!!!!!!!!!
Věřím v lidi(a někdy na to dojíždím) a ne v nějakou "vyšší moc"....... :!:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod jox » čtv 21. dub, 2005 17:26

ryunin píše:Dogen to říká jasně a kdo umí japonsky, tak si to může ověžit.
Jo. Dogenovi v ňáký době vo něco šlo. Pak to zformuloval do bonmotu v takový s prominutim děsně jednoznačný řeči jako je japonština. Pak to po x letech jiná mysl někam přepsala do svejch kněh. Pak to zas někdo jinej nák pochopil, ňák přeložil do úplně jiný kultury a jinak postavenýho jazyka a zas to napsal do kněh, a kdoví jak je to s jeho znalostma jazyků a kultur. Pak to úplně jiná mysl přečte a ňák to pochopí a ňák si to pro sebe vyloží. Pak se podivá do Dogena a vidí tam ty breberky co by možná čekal a možná ne a Dogen k němu hovoří jasně. Miluju slovo jasně.
___
Jox
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod jox » čtv 21. dub, 2005 17:29

4Jendis: Nezapomněls náhodou jmenovat ateisty nebo agnostiky? 8) :lol:
___
Jox
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 21. dub, 2005 17:35

jox píše:4Jendis: Nezapomněls náhodou jmenovat ateisty nebo agnostiky? 8) :lol:
___
Jox


možná...já měl dneska výstup s jedním černoprdelníkem,pak mne otravoval jehovista(a ten teda byl neodbytnej) a tady pak čtu tohle.Asi nějako nezvládám...... :oops:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod ryunin » čtv 21. dub, 2005 17:37

Jendis píše:Hmmm,chlapi,asi Vás naštvu,ale......prokousal jsem se tady tím a došlo mi jedno....Buddhisti,Katolíci,Protestanti....Pravoslavní,vyznavatelé islámu,...všechno stejná pakáž.Budeme si hrabat pouze na vlastním písečku,kdo nevyznává to,co já,toho patří zlikvidovat.....oháníte se tu nějakou vírou a přitom je to jen berlička pro chudé duchem.
Ve jménu "víry" tu bylo nespočetně válek,vražd....černoprdelníci by nám chtěli určovat,kdy a s kým se milovat,ženám upírají právo rozhodovat sami o sobě.....protestanti s katolíkama se rvou jako psi,pouštní zmetci jdou po krku izraelitům.....JDĚTE se všichni bodnout.......nejste schopní si normálně popovídat ani na netu :evil: Uřvat,ukřičet se navzájem.....kurňa,všichni jsme lidi,každej máme hlavu,ruce a nohy.....někdo má jinou barvu kůže,ale ve své podstatě jsme úplně STEJNÍ!!!!!!!!!!
Věřím v lidi(a někdy na to dojíždím) a ne v nějakou "vyšší moc"....... :!:


naprosto souhlasim, ale myslim , ze se tu spis melou buddhisti mezi sebou
ryunin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob 16. dub, 2005 23:00

Re: pre budhistov

Příspěvekod jox » čtv 21. dub, 2005 17:40

ryunin píše:Lžeš o nějaké maličkosti, protože druhým nechceš kazit radost. Pak jsou lži, které právě někomu mohou zachránit život. Takže důležité je říkat to, co povede ke štěstí a překonání utrpení druhých.

Znám lidi co neradi ubližujou. Rači se jich neptám na to co považuju za důležitý.
___
Jox
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Miro » čtv 21. dub, 2005 17:42

Caf Ryunin,

Miro, mužeš mi říct, co za zen cvičíš? Kde bereš svoje myšlenky? kdo byl nebo je tvůj učitel? Mám takovej dojem, že tě někdo pěkně tahá za nos.

Moj prvy ucitel je Venerable Sheng Yen, je drzitelom linie v oboch hlavnych smeroch zenu (Dogenova linia Caodong = Soto a tiez linia Linji = Rinzai), takze som absolvoval vycvik v oboch tychto styloch.
Moj druhy (a este lepsi) ucitel je Venerable Ming Ding, on je sice analfabet, takze nejaky papier o osvieteni by prenho mohol byt dobry tak akurat v takej malej miestnostke, ale zase stravil v meditaciach nepretrzite 10 rokov zamurovany v jednej miestnosti (okrem ineho).
Mam povolenie ucit a tak ucim par ziakov, nemam ziaden oficialny klastor (ale keby si mi chcel kupit ci venovat nejake pekne priestory na zriadenie klastora, tak ich vdacne prijmem) a tak ucim u mna doma, medzi nebom a zemou - a na internete. :-)

Ty principy, ktery jsem uvedl, jsem si nevymyslel, vychazi to z uceni mistra Kodo Sawakiho. V podstate jsem jen napsal to, co on cely zivot ucil. Promin, ze jsem nenapsal, ze to je uceni Kodo Sawakiho. Ale on si to nevycucal z prstu, vychazel z uceni mistra Dogena. Protoze pro beznyho smrtelnika je uceni mistra Dogena nepochopitelny, Kodo Sawaki to genialne shrnul do par jasne vyjadrenych slov.
Nedivim se, ze tyto principy neznas, zna je jen par lidi, ktery sledujou linii mistra Dogena.


Poznam tak trochu ucenie Dogena. Su to sice pekne veticky, len im treba aj trochu rozumiet. :-)

Klidne muzeme rict, ze to jsou blaboly. Ale to nestaci, je potreba to taky cvicit.

A co chces cvicit? Tie blaboly?

Ted tady ocituju 7 principu uceni mistra Dogena z knihy Taisena Deshimaru, Kruh Cesty, abyste videli, ze si nevymyslim nejaky nesmysly, ale ze vychazim z Dogena.

Vychadzas? Uz si sa dostal za ne? Kdeze, este si sa nedostal ani k nim, iba ich opakujes bez toho, aby si im rozumel - co je samo osebe sice pekne, ale uplne bezcenne. Je to ako keby si recitoval a zapalisto obhajoval telefonny zoznam - taky telefonny zoznam je tiez genialne zhrnuty a pre bezneho smrtelnika nepochopitelny.

1. Shu sho ichi nyo. Cviceni a satori nejsou dvě (různé věci).
2. Sho butsu ichi nyo. Všechny žijící existence se neliší od Buddhy.
3. Shoden no buppo. Pravý předávaný buddhismus. (V podstatě necvičíš zazen, nejsi buddhista - učí Taisen Deshimaru).
4. Jijuyu zanmai. Samadhi můžeme prožít jen my sami, nikdo jiný to nemůže udělat za nás. (Vy nemáte mou zkušenost, já nemám vaší zkušenost, takže hádat se, kdo je osvícenější nebo moudřejší je dost hloupý. Každý má svou vlastní zkušenost, kterou druhým nevysvětlí.)
5. Kyo gyo sho itto. Učení, cvičení a satori jsou jedno.
6. Butsu kojo no homon. Buddha je ideál, ale nesmíme k němu být připoutaní. (Pokud někdo hledá osvícení mimo sebe, u někoho jiného, u Buddhy nebo mistra, ztrácí čas a přehlíží svůj vlastní poklad).
7. Shin jin ichi nyo. Tělo a mysl nejsou oddělené.


To je v poriadku, to co tvrdil Dogen, je pravda. Ked to vsak tvrdis Ty, tak to pravda nie je. Je to velmi jednoznacne v komentaroch, napriklad k bodu 4. Dogen tvrdil, ze u dvoch osvietenych nema zmysel hovorit o vacsom osvieteni - avsak je extremny rozdiel medzi osvietenym a neosvietenym clovekom: osvieteny a mudry clovek je osvieteny a mudry, neosvieteny a nemudry je neosvieteny a nemudry. Napriklad ja som velmi lahko spoznal, ze o zene zatial nemas ani sajn...
Este raz to opakujem, aby bolo jasno: toto su tezy pozicie osvieteneho cloveka, tie vsak neplatia pre normalnych ludi, pre nich je to nanajvys krasny ideal, ale nie pravda. Az raz dosiahnes osvietenie, potom to bude pravda, zatial je to pre Teba iba bezcenny blabol, ideal, ku ktoremu Ta priputali Tvoji ucitelia, aby si mohol ist dalej.

Když to shrnu, tak z toho vyplývá to, co už jsem psal už dřív. Všechny bytosti jsou v podstatě Buddha.

Hovno, hovno, zlata rybka. Dolezite je tam to slovicko *v podstate*, to slovicko tam ma ten vyznam, ze Ti hovori, ze vsetky bytosti nie su Buddha, su nimi "iba v podstate", idealne su Buddhom, v skutocnosti nie. Kapisto?

Cvičit zazen je totéž co mít zkušenost satori. Dogen to říká jasně a kdo umí japonsky, tak si to může ověžit.

Ten stary chren nataral blbosti a dodnes sa nad tym v hrobe chechce. Nehovoriac ani o tom, ze ked dvaja robia zazen, nie je to to iste, to mozno platilo pre Dogenov zazen, ale urcite to neplati pre ten Tvoj.

Mezi tělem a myslí není rozdíl. Naše tělo projevuje naši mysl a naopak, naše mysl ovnivňuje, co děláme se tělem. Takže veškeré učení buddhismu nám jen říká, co máme dělat s tělem a neříká nám, jaké máme mít názory. Neříká nám dokonce ani, abychom věřili slovům Buddhů jako definitivním poučkám, natož abychom věřili tomu, co říkám já, kdo neznamenám vůbec nic pro nikoho. Takže ano, vše, co jsem napsal jsou bláboly. Důležité je mít vlastní zkušenost. A kde tu zkušenost najdeme? Tady a teď.

No a co za skusenost si tu a teraz nasiel? Nasiel si nieco? Tvrdim, ze nie, ze si tu nic nenasiel. Co s tym bezcennym tu a teraz v tomto momente, myslim tu a teraz?

Lidi se tady přou o to, zda mám pravdu nebo píšu bláboly. Ani jedno není pravda. Nemám ani pravdu, ani nelze říct, že bych psal bláboly. Obojí jsou zavádějící kategorie a pravda je nikoliv uprostřed, ale ZA.

Ja sa s Tebou nepriem, ja Ti iba tvrdim, ze hovoris blaboly a v podstate ma Tvoje reakcie nezaujimaju. Kde ZA je ta pravda? Za skrinou, za uchom, za rohom, za tymto vesmirom, za pravdou?

Když Buddha řekl, že nikdy nic neučil, že není co by učil, byla to pravda nebo lež?

Buddha to nikdy nepovedal, naopak, mnohokrat sa vyslovil jednoznacne, ze uci a ako uci. Ten vyrok patri zenovym majstrom, ktori radi taraju blbosti, aby svojim ziakom nasadili chrobakov do hlavy, pretoze inak su uplne blbi a ti chrobaci sa cez mozog prehryzu do oci, urobia v nich diery a ziaci potom konecne uvidia to prave svetlo.
Maj sa fajn, len uz ma nenut pisat znovu. Najdi si nejakeho ucitela a zacni ten zen robit poriadne, drzim Ti palce.

Caf
Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod ryunin » čtv 21. dub, 2005 17:43

jox píše:
ryunin píše:Dogen to říká jasně a kdo umí japonsky, tak si to může ověžit.
Jo. Dogenovi v ňáký době vo něco šlo. Pak to zformuloval do bonmotu v takový s prominutim děsně jednoznačný řeči jako je japonština. Pak to po x letech jiná mysl někam přepsala do svejch kněh. Pak to zas někdo jinej nák pochopil, ňák přeložil do úplně jiný kultury a jinak postavenýho jazyka a zas to napsal do kněh, a kdoví jak je to s jeho znalostma jazyků a kultur. Pak to úplně jiná mysl přečte a ňák to pochopí a ňák si to pro sebe vyloží. Pak se podivá do Dogena a vidí tam ty breberky co by možná čekal a možná ne a Dogen k němu hovoří jasně. Miluju slovo jasně.
___
Jox


Vim, na co narazis, ale dnes mame dost moznosti overit si kvality toho ktereho mistra. Vem si roshi Suzukiho. Mam doma jeho dve knizky, to je asi jeho 100 prednasek. Z fotek, z vyrazu tvare poznas uprimnost, nebo aspon citis. Cetl jsem jeho zivotopis. Pak proste bude se poklonis a nasledjujes, nebo si reknes "Buh vi jak to ten Dogen myslel."

jenze ja mam doma tri dily Shobogenzo od mistra Dogena, ale pozor, nikoliv prelozeny tak nejak priblizne, ale mam tu verzi, ktera je prelozena naprosto dolsova, pricemze ty podivnosti, pokud jsou opravdu podivny slova, tak to pak pod carou dole je vysvetleny

Tim chci rict, ze pokud neveris, ze dnes nekdo pokracuje v autenticky tradici ve stopach Dogena, never. Tvoje vec. Ja se kouknu na svyho mistra, jak sedi v zazenu, jak ji, jak mluvi, jak uci, jak se smeje, a neni co resit.

ALe lidi stouraj, neverej, pochybujou. Ja neverim intelektualnim neshodam, verim vlastni prdeli na zafu tady a ted. A ta me neklame.
ryunin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob 16. dub, 2005 23:00

Příspěvekod ryunin » čtv 21. dub, 2005 17:47

Miro píše:Caf Ryunin,

Miro, mužeš mi říct, co za zen cvičíš? Kde bereš svoje myšlenky? kdo byl nebo je tvůj učitel? Mám takovej dojem, že tě někdo pěkně tahá za nos.

Moj prvy ucitel je Venerable Sheng Yen, je drzitelom linie v oboch hlavnych smeroch zenu (Dogenova linia Caodong = Soto a tiez linia Linji = Rinzai), takze som absolvoval vycvik v oboch tychto styloch.
Moj druhy (a este lepsi) ucitel je Venerable Ming Ding, on je sice analfabet, takze nejaky papier o osvieteni by prenho mohol byt dobry tak akurat v takej malej miestnostke, ale zase stravil v meditaciach nepretrzite 10 rokov zamurovany v jednej miestnosti (okrem ineho).
Mam povolenie ucit a tak ucim par ziakov, nemam ziaden oficialny klastor (ale keby si mi chcel kupit ci venovat nejake pekne priestory na zriadenie klastora, tak ich vdacne prijmem) a tak ucim u mna doma, medzi nebom a zemou - a na internete. :-)

Ty principy, ktery jsem uvedl, jsem si nevymyslel, vychazi to z uceni mistra Kodo Sawakiho. V podstate jsem jen napsal to, co on cely zivot ucil. Promin, ze jsem nenapsal, ze to je uceni Kodo Sawakiho. Ale on si to nevycucal z prstu, vychazel z uceni mistra Dogena. Protoze pro beznyho smrtelnika je uceni mistra Dogena nepochopitelny, Kodo Sawaki to genialne shrnul do par jasne vyjadrenych slov.
Nedivim se, ze tyto principy neznas, zna je jen par lidi, ktery sledujou linii mistra Dogena.


Poznam tak trochu ucenie Dogena. Su to sice pekne veticky, len im treba aj trochu rozumiet. :-)

Klidne muzeme rict, ze to jsou blaboly. Ale to nestaci, je potreba to taky cvicit.

A co chces cvicit? Tie blaboly?

Ted tady ocituju 7 principu uceni mistra Dogena z knihy Taisena Deshimaru, Kruh Cesty, abyste videli, ze si nevymyslim nejaky nesmysly, ale ze vychazim z Dogena.

Vychadzas? Uz si sa dostal za ne? Kdeze, este si sa nedostal ani k nim, iba ich opakujes bez toho, aby si im rozumel - co je samo osebe sice pekne, ale uplne bezcenne. Je to ako keby si recitoval a zapalisto obhajoval telefonny zoznam - taky telefonny zoznam je tiez genialne zhrnuty a pre bezneho smrtelnika nepochopitelny.

1. Shu sho ichi nyo. Cviceni a satori nejsou dvě (různé věci).
2. Sho butsu ichi nyo. Všechny žijící existence se neliší od Buddhy.
3. Shoden no buppo. Pravý předávaný buddhismus. (V podstatě necvičíš zazen, nejsi buddhista - učí Taisen Deshimaru).
4. Jijuyu zanmai. Samadhi můžeme prožít jen my sami, nikdo jiný to nemůže udělat za nás. (Vy nemáte mou zkušenost, já nemám vaší zkušenost, takže hádat se, kdo je osvícenější nebo moudřejší je dost hloupý. Každý má svou vlastní zkušenost, kterou druhým nevysvětlí.)
5. Kyo gyo sho itto. Učení, cvičení a satori jsou jedno.
6. Butsu kojo no homon. Buddha je ideál, ale nesmíme k němu být připoutaní. (Pokud někdo hledá osvícení mimo sebe, u někoho jiného, u Buddhy nebo mistra, ztrácí čas a přehlíží svůj vlastní poklad).
7. Shin jin ichi nyo. Tělo a mysl nejsou oddělené.


To je v poriadku, to co tvrdil Dogen, je pravda. Ked to vsak tvrdis Ty, tak to pravda nie je. Je to velmi jednoznacne v komentaroch, napriklad k bodu 4. Dogen tvrdil, ze u dvoch osvietenych nema zmysel hovorit o vacsom osvieteni - avsak je extremny rozdiel medzi osvietenym a neosvietenym clovekom: osvieteny a mudry clovek je osvieteny a mudry, neosvieteny a nemudry je neosvieteny a nemudry. Napriklad ja som velmi lahko spoznal, ze o zene zatial nemas ani sajn...
Este raz to opakujem, aby bolo jasno: toto su tezy pozicie osvieteneho cloveka, tie vsak neplatia pre normalnych ludi, pre nich je to nanajvys krasny ideal, ale nie pravda. Az raz dosiahnes osvietenie, potom to bude pravda, zatial je to pre Teba iba bezcenny blabol, ideal, ku ktoremu Ta priputali Tvoji ucitelia, aby si mohol ist dalej.

Když to shrnu, tak z toho vyplývá to, co už jsem psal už dřív. Všechny bytosti jsou v podstatě Buddha.

Hovno, hovno, zlata rybka. Dolezite je tam to slovicko *v podstate*, to slovicko tam ma ten vyznam, ze Ti hovori, ze vsetky bytosti nie su Buddha, su nimi "iba v podstate", idealne su Buddhom, v skutocnosti nie. Kapisto?

Cvičit zazen je totéž co mít zkušenost satori. Dogen to říká jasně a kdo umí japonsky, tak si to může ověžit.

Ten stary chren nataral blbosti a dodnes sa nad tym v hrobe chechce. Nehovoriac ani o tom, ze ked dvaja robia zazen, nie je to to iste, to mozno platilo pre Dogenov zazen, ale urcite to neplati pre ten Tvoj.

Mezi tělem a myslí není rozdíl. Naše tělo projevuje naši mysl a naopak, naše mysl ovnivňuje, co děláme se tělem. Takže veškeré učení buddhismu nám jen říká, co máme dělat s tělem a neříká nám, jaké máme mít názory. Neříká nám dokonce ani, abychom věřili slovům Buddhů jako definitivním poučkám, natož abychom věřili tomu, co říkám já, kdo neznamenám vůbec nic pro nikoho. Takže ano, vše, co jsem napsal jsou bláboly. Důležité je mít vlastní zkušenost. A kde tu zkušenost najdeme? Tady a teď.

No a co za skusenost si tu a teraz nasiel? Nasiel si nieco? Tvrdim, ze nie, ze si tu nic nenasiel. Co s tym bezcennym tu a teraz v tomto momente, myslim tu a teraz?

Lidi se tady přou o to, zda mám pravdu nebo píšu bláboly. Ani jedno není pravda. Nemám ani pravdu, ani nelze říct, že bych psal bláboly. Obojí jsou zavádějící kategorie a pravda je nikoliv uprostřed, ale ZA.

Ja sa s Tebou nepriem, ja Ti iba tvrdim, ze hovoris blaboly a v podstate ma Tvoje reakcie nezaujimaju. Kde ZA je ta pravda? Za skrinou, za uchom, za rohom, za tymto vesmirom, za pravdou?

Když Buddha řekl, že nikdy nic neučil, že není co by učil, byla to pravda nebo lež?

Buddha to nikdy nepovedal, naopak, mnohokrat sa vyslovil jednoznacne, ze uci a ako uci. Ten vyrok patri zenovym majstrom, ktori radi taraju blbosti, aby svojim ziakom nasadili chrobakov do hlavy, pretoze inak su uplne blbi a ti chrobaci sa cez mozog prehryzu do oci, urobia v nich diery a ziaci potom konecne uvidia to prave svetlo.
Maj sa fajn, len uz ma nenut pisat znovu. Najdi si nejakeho ucitela a zacni ten zen robit poriadne, drzim Ti palce.

Caf
Miro


To myslis vazne?
ryunin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob 16. dub, 2005 23:00

Příspěvekod jox » čtv 21. dub, 2005 17:49

Jendis píše:pak mne otravoval jehovista(a ten teda byl neodbytnej)
Nojo :wink: u nás ve vokolí sou jehovisti cvičený bejt civilizovaný. Když jim na otázku "slyšel ste vo tý katastrofě" řeknu že si s nima povídat nechci a vo tu jejich pravdu nestojim, tak po druhym vopakování mě se smutkem ve vočích vyhodnotěj jako ztracenej případ a se vší slušností vodjedou. Asi tam máte ňákej divokej druh :lol:
___
Jox
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 21. dub, 2005 17:56

Civilizovanej nebyl....vlezlej byl!!!!!Já měl ssebou kluka(a ještě jsem po noční a nespal jsem),takže jsem nechtěl být sprostý,nebo dokonce mírně agresivní.....paradoxně mi pomohlo,když se k němu přidala "komplicka"(u nás chodí dost často kombinace babochlap),tak jsem se jí začal ptát,jestli nosí spodní prádlo,jestli je pravda to o těch orgiích a začal mít (mírně) nemravné návrhy-tomu prcek nerozumí(zatím)-a tak mne pak nechali být.....ale víš,co mne to stálo nervů?????? :oops: :oops: :oops: :evil: :roll:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: pre budhistov

Příspěvekod jox » čtv 21. dub, 2005 17:59

Anonymní píše:V krestanstve je to jasne (akurat nie katolickej cirkvy)
A hele, i tady je to milovany slovo :P
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Miro » čtv 21. dub, 2005 18:10

To myslis vazne?

No co myslis?

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod jox » čtv 21. dub, 2005 18:12

4Jendis: Hale ty bojovej umělče, co ses celou tu dobu učil vo přepadení skupinou? To by ses taky do nekonečna fackoval s tim co na tebe první plivne? Ne. Vybereš si přece vůdce (u jehovistů často zkušenější zaučuje toho kerej tě vosloví první - ale něco takovýho ty určitě neslyšíš poprvý žejo) a tomu dáš jasně a pevně na srozuměnou že tu cíle nedojde, a pak vodtáhnou voba, ne :idea:
___
Jox
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod ryunin » čtv 21. dub, 2005 18:15

Miro píše:To myslis vazne?

No co myslis?

Miro


Doufam, ze Zenu rozumis, i kdyz sedis na zachode.
ryunin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob 16. dub, 2005 23:00

Příspěvekod jox » čtv 21. dub, 2005 18:37

ryunin píše: Ja se kouknu na svyho mistra, jak sedi v zazenu, jak ji, jak mluvi, jak uci, jak se smeje, a neni co resit.

No, tims to trošičku vylepšil. Dyž si psal vo těch svejch knížkách, hlavně vo těch "naprosto doslova" přeloženejch, a jak si podle kněh a fotek snad ověřuješ kvality toho kterýho mistra, tak už se mi začaly zvětšovat voči - no doufám že sem nechápal správně.
___
Jox
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 21. dub, 2005 19:08

jox píše:4Jendis: Hale ty bojovej umělče, co ses celou tu dobu učil vo přepadení skupinou? To by ses taky do nekonečna fackoval s tim co na tebe první plivne? Ne. Vybereš si přece vůdce (u jehovistů často zkušenější zaučuje toho kerej tě vosloví první - ale něco takovýho ty určitě neslyšíš poprvý žejo) a tomu dáš jasně a pevně na srozuměnou že tu cíle nedojde, a pak vodtáhnou voba, ne :idea:
___
Jox


Já měl ssebou malé děcko..... :wink: :lol: To víš,musím být ten "Velký Vzor"...... 8) 8) 8) Takhle to šlo taky a aspoň byla "prdel" :wink: Ta dotyčná krásně změnila barvu obličeje(a ne do zelena,kdyby sis chtěl rýpnout)...... :wink: 8) :twisted:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod ryunin » čtv 21. dub, 2005 19:24

Lidi, abyste z toho buddhismu nezblbli.

Já vám řeknu, jak to je s buddhismem, ale nechte si to pro sebe.

Já se od osmi koukal v TV na Samotáře. Myslel jsem si, že to je blbost, ale něco mě tam zaujalo. Jenže mám jen přenosnou anténu, která špatně chytá první program. Tak jsem to vypnul a rozhodl se, že si naproti v ulici pujčim normálně DVD s tím samým filmem a kouknu se na to kvalitně a stereo.


To je celý. Víc na tom buddhismu prostě není, kdybyste se rozkrájeli.

Tím končím své působení na tomto serveru, mějte se tu pěkně a kdo bude chtít, může navštívit můj blog na Spirále.
ryunin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob 16. dub, 2005 23:00

Příspěvekod WT_Martin » čtv 21. dub, 2005 19:29

jdu pro Samotare... :-)
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod Sinister » čtv 21. dub, 2005 21:14

Ryunin: To je nejaka nova vetev budhismu? :lol:

Jendis: neni pravda, ze vira je jen "berlicka pro slabeho ducha". Sam jsem sice neverici, filozofii tak trochu stoik, ale znam mnoho moudrych a laskavych lidi, kteri veri. A rozhodne nejsou slabeho ducha. Jo a valci jen fanatici, a ty mas vsude :? Ale jinak prihody s jehovisty chapu, odbyvam je podobne jako ty :P
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků