Pochybné charaktery významných lidí

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Anonymní » pon 18. dub, 2005 11:53

plasomrak napsal:
"ja ti to prajem, naozaj, vrat sa k svojej povodnej prirodzenosti (opica), a ja ti potom budem osobne nosit banany, ok? so mnou sa da dohpdnut"

ryunin suhlasil:
"dobre, suhlasim, som opica, dúfam že banán bude následovať "

plasomrak plni slub:
tu mas, opicka, bananik. :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Sai » pon 18. dub, 2005 12:15

UH!! ....Četl jsem dlouho, ale nic z toho nemám....myslím že to někteří tady hodně žerou...např Balerion...proč to tak dlouze rozebíráš??
Buď si z nás dělá srandu, nebo přečetl pár knížek o dalajlámovi, nebo se potřebuje vyzpovídat.
A ted k tobě mudrče....i kdyby tvoje řeči měli hlavu a patu...jak to souvísí z BU?? :wink:
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Sai » pon 18. dub, 2005 12:17

UH!! ....Četl jsem dlouho, ale nic z toho nemám....myslím že to někteří tady hodně žerou...např Balerion...proč to tak dlouze rozebíráš??
Buď si z nás dělá srandu, nebo přečetl pár knížek o dalajlámovi, nebo se potřebuje vyzpovídat.
A ted k tobě mudrče....i kdyby tvoje řeči měli hlavu a patu...jak to souvísí z BU?? :wink:
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ryunin » pon 18. dub, 2005 13:29

marvin píše:ryunin - mozes ten svoj blog nejak prenejsie specifikovat nenasiel som to tam .... a celkom by ma to zaujimalo.


pujdes na www.spirala.cz

vpravo by mel bejt sloupecek s poslednimi prispevky blogu, mozna to budes mit vlevo

tak jsou nazvy blogu jako "ota lunak", "hmmm" nebo "hishiryo", muj se jmenuje "hishiryo", kliknes na jeden z mych poslednich prispevku a jsi v mym blogu

nebo na hlavni strance najdes "blogy", tam je tabulka se vsema blogama a najdes tam muj a kliknes

nebo ti poslu rovnou odkaz: http://www.spirala.cz/tiki-view_blog.php?blogId=60
ryunin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob 16. dub, 2005 23:00

Příspěvekod ryunin » pon 18. dub, 2005 13:33

plasomrak píše:plasomrak napsal:
"ja ti to prajem, naozaj, vrat sa k svojej povodnej prirodzenosti (opica), a ja ti potom budem osobne nosit banany, ok? so mnou sa da dohpdnut"

ryunin suhlasil:
"dobre, suhlasim, som opica, dúfam že banán bude následovať "

plasomrak plni slub:
tu mas, opicka, bananik. :lol:


banany ve snu nemaji zadnou chut
ryunin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob 16. dub, 2005 23:00

Příspěvekod ryunin » pon 18. dub, 2005 13:45

Sai píše:UH!! ....Četl jsem dlouho, ale nic z toho nemám....myslím že to někteří tady hodně žerou...např Balerion...proč to tak dlouze rozebíráš??
Buď si z nás dělá srandu, nebo přečetl pár knížek o dalajlámovi, nebo se potřebuje vyzpovídat.
A ted k tobě mudrče....i kdyby tvoje řeči měli hlavu a patu...jak to souvísí z BU?? :wink:


Balerionovy reakce moc nechapu, nejsem dobrej psycholog, lidi maj nekdy hodne slozity myslenkovy pochody.

Ja myslim ze zazen a Bu spolu souvisi naprosto a neoddelitelne. Ja osobne jsem se k zazenu dostal prave pres Bu. Kdysi davno jsem chodil na karate, to bylo tak v roce 1986. Tam si pamatuju, ze jsme se vzdycky pred prichodem do dojo museli poklonit. Nechapal jsem tehdy vubec proc, jak to souvisi s rozdrcenim soupere. Pak jsme pred samotnym cvicenim vzdycky asi pet minut "relaxovali" v poloze seza. Nebo seiza? Ted nevim presne japosnky nazev. Sedi se na patach a kolena maj muzi asi na sirku pesti od sebe, zeny u sebe, pater rovne, soustredis se na vydech. To je v podstate zazen, akorat ze zazen se tradicne cvici v plnym nebo polovicnim lotosu. Ja si pamatuju, ze jsem tehdy poprve citil "shin jin datsu raku", odhozeni mysli a tela. Od te doby jsem presvedcen, ze shin jin datsu raku je srdcem kazdeho Bu a tudiz je pro me Bu a zazen v podstate totez. Na druhou stranu si umim predstavit, ze spousta lidi, kteri cvici Bu, nemaji o shin jin datsu raku ani poneti. Jde jim proste o to porazit nepritele, coz jim neberu, ale Bu to podle me neni.

No a shin jin datsu raku taky souvisi s tim, ze se nezapletame do intelektualnich diskuzi takovym zpusobem, ktery vede k rozdmychani emoci, nasledne ke hnevu a ztrate koncentrace.

Mozna si tady nekdo rekne, ze jsem idealista a snilek a o Bu nemam ani potuchy. OK, je pravda ze skoro vsechno jsem z karate zapomnel, necvicim skoro nic, ale Bu si vazim. Taky je pravda, ze kdybych necvicil pravidelne zazen, muj zivot by mel hooodne jinou podobu. Myslim, ze bych byl jednou nohou v blazinci. Vim, jak jsem vse vasnive a osobne prozival, nez jsem zacal cvicit. I ted je muz zivot nekdy dramaticky, ale kdyz cvicim zazen, ty dramata se rozplynou jako oblacek.
ryunin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob 16. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » pon 18. dub, 2005 13:48

plasomrak píše:plasomrak napsal:
"ja ti to prajem, naozaj, vrat sa k svojej povodnej prirodzenosti (opica), a ja ti potom budem osobne nosit banany, ok? so mnou sa da dohpdnut"

ryunin suhlasil:
"dobre, suhlasim, som opica, dúfam že banán bude následovať "

plasomrak plni slub:
tu mas, opicka, bananik. :lol:
:lol: Máte u mě voba bod. A za virtuální odpověď virtuální vodměna.

K tomu přátelství:
Nevim proč konkrétně ryunin použit todle slovo. Ale pasuje mi tam slovo "bratrství". Jenže chápu že todle slovo se moc nedá používat, páč bylo příliš často velkohubě zneužívaný, takže by se jeden moh poblejt dřív než by dočet větu. :(
Ale hezky to ukzuje, že bratři sou si blízký přestože sou (dočasně? zdánlivě?) třeba i úhlavní nepřátelé.
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Sai » pon 18. dub, 2005 13:58

asi tě chápu a myslím že vím co chceš říct, ale to sem asi nepatří.. :wink:
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ryunin » pon 18. dub, 2005 14:06

Sai píše:asi tě chápu a myslím že vím co chceš říct, ale to sem asi nepatří.. :wink:


rozhodne se sem nechci cpat, ale mate tady kategorii diskuzniho fora, kt. se jmenuje "relaxace, kondice, zdravi, duchovni rozvoj..." Pokud se nepletu, tak prave v tyhle kategorii se ted nachazime. A zacal si s tim Pavela, kterej cvici v Cine. To nerikam, jako ze zaluju, ale od toho jeho odsouzeni dalajlamy na tomto serveru se to odviji, jinak bych sem vubec nechodil.
ryunin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob 16. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » pon 18. dub, 2005 14:11

Sai píše:...myslím že to někteří tady hodně žerou...např Balerion...proč to tak dlouze rozebíráš??

Víš, mě připadá, že Balerion tu odporuje ryuninovi, ale mnohem víc jiný osobě kterou má v sobě a se kterou neni vyrovnanej. Mám dojem že leccos čemu odporuje řekla ona a ne ryunin. Ale nejni to nic co by Balerionovi ubíralo na cti. Bojuje, protože má o co (i když možná ne úplně vědomě). 8) A my voststní na tom nebejváme líp... :wink: (A tim neřikám že je na tom Balerion špatně - aby bylo úplně jasno).

Sai píše:Buď si z nás dělá srandu, nebo přečetl pár knížek o dalajlámovi, nebo se potřebuje vyzpovídat.

Neřek bych. A taky bych neřek že něco jen papouškuje. To by vypadalo mnohem hůř 8)

No, kdybych řek že je mi zle z toho že tolik psychologizuju a kde že bych se z toho moh vyblejt (=grc :) ), to by se mi sice chtělo ale nebylo by to moc upřimný :o :lol: :lol: :lol:
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod adho » pon 18. dub, 2005 14:47

nechapem tuto diskusiu - asi mi chyba tych 12 rokov zazenu :) Ale myslim,ze prave taky "vysoko duchovne zalozeny clovek" by nemal riesit osoby, ktore nepozna, s ktorymi sa nestretol a nerozpraval s nimi.... Len na zaklade medialnych sprav. Nechcem nikoho obhajovat, ani zatracovat, lebo tych ludi nepoznam.

jedno indianske prislovie hovori: Nesud cloveka, pokial si aspon den nekracal v jeho mokasinach :)

BTW. vedeli ste ze aj severoamericky indiani (cejeni) maji bojove umenie?? Obsahovalo nejake bloky, udery a dokonca aj zapas na zemi :) + samozrejme praca so zbranami :P
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod ryunin » pon 18. dub, 2005 15:09

adho píše:nechapem tuto diskusiu - asi mi chyba tych 12 rokov zazenu :) Ale myslim,ze prave taky "vysoko duchovne zalozeny clovek" by nemal riesit osoby, ktore nepozna, s ktorymi sa nestretol a nerozpraval s nimi.... Len na zaklade medialnych sprav. Nechcem nikoho obhajovat, ani zatracovat, lebo tych ludi nepoznam.

jedno indianske prislovie hovori: Nesud cloveka, pokial si aspon den nekracal v jeho mokasinach :)

BTW. vedeli ste ze aj severoamericky indiani (cejeni) maji bojove umenie?? Obsahovalo nejake bloky, udery a dokonca aj zapas na zemi :) + samozrejme praca so zbranami :P


"taky vysoko duchovne zalozeny clovek by nemal riesit osoby, ktore nepozna" - s tim souhlasim, i kdyz si nemyslim, ze jsem vysoko duchovne zalozeny clovek, spis proste cvicim zazen, ale ja sem nemel v umyslu resit osoby, soudit osoby, slo mi o to zpochybnit smysl odsuzovani Dalajlamy - ono se casto stava v diskuzich lidi, ze puvodni problem zacnou brat osobne, ale to je zbytecne

takze jde o to nesoudit cloveka, a misto toho se zamyslet nad vlastnostmi, ktere ma proste spousta lidi a ktere jim komplikuji zivot - jako je nenavist, zadostivost a nevedomost
ryunin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob 16. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » pon 18. dub, 2005 15:57

Osoby sem tu řešil spíš ja. Snad to přežijou. 8)
adho píše:BTW. vedeli ste ze aj severoamericky indiani (cejeni) maji bojove umenie?? Obsahovalo nejake bloky, udery a dokonca aj zapas na zemi :) + samozrejme praca so zbranami :P

Tak tomu se vůbec nedivim. A řek bych že v něm měli taky estě další věci - třeba jak zacházet s bolestí (zraněním) ... ale ono se vo tom ví něco určitýho?
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Balerion » pon 18. dub, 2005 15:57

"slo mi o to zpochybnit smysl odsuzovani Dalajlamy"
aha takze cela tato diskusia dlha ako roman, bola len o tom aby si spochybnil odsudzovanie dalajlamy... sranda, ze ked som sa ta pytal hned v prvom prispevku o co ti ide, tak si napisal dalsi roman, cela diskusia sa otocila o 180° a nakoniec sa dozviem o co ti islo v jednej vete...paneboze
mal by si sa naucit hovorit k veci...... :roll: :P

"proč to tak dlouze rozebíráš?? "
hm sam ani nevim, hlavne som chcel zistit o co dotycnemu ide, ale namiesto toho aby to povedal rovno, citoval knizky a kadekoho, pisal veci ktore nedavaju zmysel, tvrdil ze on nepotrebuje premyslat a tvaril sa jak samotny budha a chcel ma tu nieco ucit :P a kedze som nemal nic lepsie na praci.... :D
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Balerion » pon 18. dub, 2005 16:29

ryunin píše:
plasomrak píše:plasomrak napsal:
"ja ti to prajem, naozaj, vrat sa k svojej povodnej prirodzenosti (opica), a ja ti potom budem osobne nosit banany, ok? so mnou sa da dohpdnut"

ryunin suhlasil:
"dobre, suhlasim, som opica, dúfam že banán bude následovať "

plasomrak plni slub:
tu mas, opicka, bananik. :lol:


banany ve snu nemaji zadnou chut


dovolim si nesuhlasit o tom, ze banany v sne nemaju ziadnu chut :P staci si pozriet matrix :D
mohli by sme sa pozastavit co je to vlastne 'chut'... ale to sa mi fakt nechce, v matrixe to bolo vyborne povedane (mam na mysli matrxi 1 a rozhovor toho typka z Zionu ktory ich zradil so Smithom v tej restauracii :P )
ono aku chut maju vlastne banany v reale? keby sa ti prerusili chutove kanaliky na jazyku, tak ziadnu ;) a ked sme pri snoch, tak niektore sny su velmi 'zive' a clovek si v sne dokaze vyvoval chut nejake jedla, dotyk predmetu, setko to ma totiz na starosti mozog a skusenosti :P
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 18. dub, 2005 17:08

Jox_off píše:Osoby sem tu řešil spíš ja. Snad to přežijou. 8)
adho píše:BTW. vedeli ste ze aj severoamericky indiani (cejeni) maji bojove umenie?? Obsahovalo nejake bloky, udery a dokonca aj zapas na zemi :) + samozrejme praca so zbranami :P

Tak tomu se vůbec nedivim. A řek bych že v něm měli taky estě další věci - třeba jak zacházet s bolestí (zraněním) ... ale ono se vo tom ví něco určitýho?
___
Jox



Jo,věděl....dokonce o tom kdysi dávno psali v dnes již zaniklém BUDO Journalu......ještě to mám někde v archivu :wink: Jak mi vyjde čas,zkusím to vyhrabat a kdyžtak to naskenuju a případným zájemcům zašlu(snad to ještě mám).
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod ryunin » pon 18. dub, 2005 19:36

Balerion píše:"slo mi o to zpochybnit smysl odsuzovani Dalajlamy"
aha takze cela tato diskusia dlha ako roman, bola len o tom aby si spochybnil odsudzovanie dalajlamy... sranda, ze ked som sa ta pytal hned v prvom prispevku o co ti ide, tak si napisal dalsi roman, cela diskusia sa otocila o 180° a nakoniec sa dozviem o co ti islo v jednej vete...paneboze
mal by si sa naucit hovorit k veci...... :roll: :P

"proč to tak dlouze rozebíráš?? "
hm sam ani nevim, hlavne som chcel zistit o co dotycnemu ide, ale namiesto toho aby to povedal rovno, citoval knizky a kadekoho, pisal veci ktore nedavaju zmysel, tvrdil ze on nepotrebuje premyslat a tvaril sa jak samotny budha a chcel ma tu nieco ucit :P a kedze som nemal nic lepsie na praci.... :D



mne sa slovenčina páči, celé to bola len záminka, v skutočnosti je mi celý ZEN aj s Dalajlámom lahostajný, hlavná vec je, že si trochu zadišputujem so Slovákmi, som napol Slovák a nemám vela príležitestí si po slovensky zadišputovať, tak si vyberem hocjaký web, nadhodím tému a už to jede...
ryunin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob 16. dub, 2005 23:00

Příspěvekod jox » pon 18. dub, 2005 19:50

Balerione, proč si začínal s Matrixem? Začínám mít teď dojem že sem se zapomněl vodpojit... a ryunin určitě nebude Morpheus :?
___
Jox
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Balerion » pon 18. dub, 2005 20:29

jox píše:Balerione, proč si začínal s Matrixem? Začínám mít teď dojem že sem se zapomněl vodpojit... a ryunin určitě nebude Morpheus :?
___
Jox


heh ani nevim :D proste ma to pri tej chuti bananu v sne napadlo a spomenul som si na tu scenu s matrixu :P 8) a ryunin urcite morpheus nebude :P skor by som ho prirovnal k niekomu inemu ked uz sme pri matrixe ^_^
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » pon 18. dub, 2005 22:58

ryunin píše:
plasomrak píše:plasomrak napsal:
"ja ti to prajem, naozaj, vrat sa k svojej povodnej prirodzenosti (opica), a ja ti potom budem osobne nosit banany, ok? so mnou sa da dohpdnut"

ryunin suhlasil:
"dobre, suhlasim, som opica, dúfam že banán bude následovať "

plasomrak plni slub:
tu mas, opicka, bananik. :lol:


ryunin sa snazi kontrovat:
banany ve snu nemaji zadnou chut


ale plasomrak odraza utok a kope supera do kolena:
ty mne dristy, z ktorych sa citim ako v zlom sne, ja tebe banany, ktore som nemusel ani len ukradnut... :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron