Meditace a bojova umeni

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Riverman » pát 17. čer, 2005 10:20

Krokac píše:
Riverman píše:
Krokac píše:No to je super, já dělám něco podobného. Bohužel né pravidelně poněvač chodím všelijak pozdě domů. A v 23h se mi fakt už nechce.

Ty to provádíš před spaním ? To já bych při té koncentraci i po 10 min usnul a meditoval bych až do rána. :D Seš fakt dobrej, že se z toho probereš.


no vetsinou usnu, ale to me nijak nevadi...je docela fajn pocit uvedomovat si jak se pomalu posunujes k te hranici, kde vypnes a usnes:)....


Doufám, že si to odemě nepochopli nijak špatně !!! Pochopil jsem Tě a souhlasím. Taky se o to tak nějak pokouším :)

jasne pochopil:)
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

 

Re: Meditace a bojova umeni

Příspěvekod daudi » pát 16. črc, 2010 14:28

Riverman píše:Je podle vas dulezita meditace v bojovych umenich v dnesni dobe?...a venujete se ji?




Ano, ANO:)

každej bojovník ví, že je tak silnej, jako jeho nejslabší článek, kterým bývá často púrávě psychika v momentu boje.

D
vsechny moje prispevky musi byt brany s rezervou, protoze vim prd o tom, co rikam:)
daudi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 27. zář, 2003 23:00
Bydliště: Praha 1

Re: Meditace a bojova umeni

Příspěvekod luen » ned 18. črc, 2010 16:41

daudi píše:
Riverman píše:Je podle vas dulezita meditace v bojovych umenich v dnesni dobe?...a venujete se ji?




Ano, ANO:)

každej bojovník ví, že je tak silnej, jako jeho nejslabší článek, kterým bývá často púrávě psychika v momentu boje.

D


Tak to budou jogini a dalsi nejlepsi fighteri :lol: ti medituji na 120%. Ja si treba take myslim ze by ananda sestrelil fedora... :roll:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » ned 18. črc, 2010 16:46

Já osobně tu meditaci moc nespojuji s BU,ale pravidelně ne přímo medituji,ale čistím hlavu. PM mi poradil pár cviků(i na "hlavu")......psychika přímo souvisí se zdravím a pokud jsi od rána bolavej a nasranej,tak to asi moc pohodový nejni. Takže netvrdím,že mi to jde nějak moc,ale snažím se hlavně negativa "zahazovat" a brát to pozitivně.....
Pak jsou ale občas nasraní lidi okolo,protože mne znají a vědí,že třeba nejsem v poho ,ale nemůžou vedle mne moc "brblat" a stěžovat si,páč jim to přijde blbé-i když,to je vlastně taky pozitivní,tak co ?! :wink: :lol: :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod graver » ned 18. črc, 2010 16:58

Jendis píše:ne přímo medituji,ale čistím hlavu. PM mi poradil pár cviků(i na "hlavu")

Podělíš se?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » ned 18. črc, 2010 17:08

Člověče,písmenkama Ti to nepopíšu. Je to takovej čikung,cvičím to ráno a večer . Zkus kontaktovat PM :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod mysmys » ned 18. črc, 2010 17:23

Ahoj,
take zkusim trochu prispet do diskuze. Kdo z vas videl film "Zachrante vojina Ryana", tak si jiste vzpomene na scenu, kdy se jednotky blizi ve vylodovacich clunech pobrezi pod nepratelskou palbou. Nekteri z vojaku zvraceji ze stresu, i hlavni hrdina se dostava do jakehosi psychickeho soku, kdy moc nevnima situaci kolem nej. Tak to zrejme nejak mohlo byt i ve skutecnosti.

Co chci rici, je to, ze zrejme v situacich ohrozeni zivota, bitvy, zapasu atd. je stres veliky a muze znamenat neschopnost bojovat nebo adekvatne reagovat na danou situaci-podnet. To muze byt prinos meditace, dechovych cviceni do BU - psychicka odolnost, navozeni si klidu v mysleni, at je situace jakakoliv. Obcas se s tim lze myslim setkat, ze ucitele rikaji neco jako: klidna mysl jako je hladina rybnika odrazejici obraz mesice. To si take myslim je jeden z duvodu, proc v minulosti asijsti valecnici hledali pomoc v zenovych klasterech. Ale muzu se mylit. Priznavam.

Jinak meditaci necvicim (k tomu nic rict nemuzu), nejaky typ prace s dechem ano. Jinak zajimave o tom pise take treba Koici Tohei v knize Ki v kazdodennim zivote. Sam ma zkusenosti z boju v 2.sv. valce v Cine.

Osobne mam jinak zkusenost ze zapasu ci cviceni, ze jsem-li klidnejsi, tak lepe vnimam pohyb protivnika a i provedeni zautomatizovane techniky nebo reakce je cetnejsi a byva efektivnejsi, nez kdyz jsem v mysleni nejak zamestnanej ... :D
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » ned 18. črc, 2010 22:43

No mě by zajímalo, co pro koho meditace vlastně je.
Pro sebe si dovedu představit, že si hodim nohy na stůl, projedu si všechny povinnosti a osunu je na neurčito a začnu křepčit ke Starymu Olsovi :lol:
Ale nevím jestli to není něco jiného než máte na mysli (jako že asi je)
Co tedy pro vás znamená meditovat?

edit: Mysmys: Ten stres bude asi hodně subjektivní záležitost, já jsem neakceschopný naopak bez stresu a napětí, nedostatek stresu mě jakýmsi způsobem zpomaluje a frustruje.
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pali » pon 19. črc, 2010 7:05

Stručné vymedzenie aj tu:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Medit%C3%A1cia
Mne sa páčilo toto vymedzenie, je to však v angličtine:
http://en.wikipedia.org/wiki/Meditation
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Re: Meditace a bojova umeni

Příspěvekod daudi » pon 19. črc, 2010 12:06

luen píše:
daudi píše:
Riverman píše:Je podle vas dulezita meditace v bojovych umenich v dnesni dobe?...a venujete se ji?




Ano, ANO:)

každej bojovník ví, že je tak silnej, jako jeho nejslabší článek, kterým bývá často púrávě psychika v momentu boje.

D


Tak to budou jogini a dalsi nejlepsi fighteri :lol: ti medituji na 120%. Ja si treba take myslim ze by ananda sestrelil fedora... :roll:



Špatně jsi to pochopil Luene. Opakuju, psychika je důležitým článkem boje, pokud tě ovládá, technika ti kolikrát k ničemu neni. btw. Možná by vážně Fedora sestřelil, protože by ho vzal do koulí:)))) což Fedor nemá zažito.
vsechny moje prispevky musi byt brany s rezervou, protoze vim prd o tom, co rikam:)
daudi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 27. zář, 2003 23:00
Bydliště: Praha 1

Příspěvekod luen » pon 19. črc, 2010 12:57

Problem vsech tehle veci je proste v tom, ze nefunguji. Nefunguje to, ze si cvicim v klidu a v lotosovem sedu, jakekoli koncentracni, meditacni, konteplacni cviceni ... na boj se pripravite zase bojem. Zadna meditace vam neda klidek v momente, kdy nekdo chytne vasi dceru s nozem pod krkem. Pokud si tohle namlouvate, tak jste zhuleni ufoni.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod daudi » pon 19. črc, 2010 13:48

luen píše:Problem vsech tehle veci je proste v tom, ze nefunguji. Nefunguje to, ze si cvicim v klidu a v lotosovem sedu, jakekoli koncentracni, meditacni, konteplacni cviceni ... na boj se pripravite zase bojem. Zadna meditace vam neda klidek v momente, kdy nekdo chytne vasi dceru s nozem pod krkem. Pokud si tohle namlouvate, tak jste zhuleni ufoni.


Luene, máš moc rychlý soudy. Je to na škodu kolikrát.
vsechny moje prispevky musi byt brany s rezervou, protoze vim prd o tom, co rikam:)
daudi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 27. zář, 2003 23:00
Bydliště: Praha 1

Příspěvekod fakt » pon 19. črc, 2010 14:09

Lepší je mít jistotu, že se dokážu vybudit než zklidnit. Tak kde se očekává akceschopnost není čas na spaní.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod defendu » pon 19. črc, 2010 20:44

Neřešte co je lepší,jestli "zklidňování" pomocí meditace nebo "nabuzení" pomocí brutálního tréninku zaměřeného na agresivní boj.Praktikujte obojí-cvičením obou záležitostí dosáhnete jen jediné věci-BUDETE LEPŠÍ...tak tu neřešte kraviny a jděte radši zuřivě s pěnou u huby rozmlátit boxovací pytel a pak hned sedněte a jenom nestraně sledujte co se vám odvíjí v palici za film...Jakákoliv metoda,fyzická,psychická,tradiční,moderní,která může zlepšit vaše bojové schopnosti je dobrá.
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod luen » pon 19. črc, 2010 23:01

daudi píše:
luen píše:Problem vsech tehle veci je proste v tom, ze nefunguji. Nefunguje to, ze si cvicim v klidu a v lotosovem sedu, jakekoli koncentracni, meditacni, konteplacni cviceni ... na boj se pripravite zase bojem. Zadna meditace vam neda klidek v momente, kdy nekdo chytne vasi dceru s nozem pod krkem. Pokud si tohle namlouvate, tak jste zhuleni ufoni.


Luene, máš moc rychlý soudy. Je to na škodu kolikrát.


OK, tak ja to opravim. Nefunguji 90% parktikantu BU. Protoze zacinaji koncem, konci zacatkem a planovite resi metafyzicke otazky, misto prostych a jednoduse fungujicich zalezitosti. Nerikam, ze je nejakej nastroj k nicemu. Ale kdyz das opici krizovej sroubovak a nenaucis ji s tim nastrojem pracovat, tak to nebude fungovat jako tem 90% lidi s divnejma znakama na exotickejch obleccich... muj nazor :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod daudi » úte 20. črc, 2010 9:40

luen píše:
daudi píše:
luen píše:Problem vsech tehle veci je proste v tom, ze nefunguji. Nefunguje to, ze si cvicim v klidu a v lotosovem sedu, jakekoli koncentracni, meditacni, konteplacni cviceni ... na boj se pripravite zase bojem. Zadna meditace vam neda klidek v momente, kdy nekdo chytne vasi dceru s nozem pod krkem. Pokud si tohle namlouvate, tak jste zhuleni ufoni.


Luene, máš moc rychlý soudy. Je to na škodu kolikrát.


OK, tak ja to opravim. Nefunguji 90% parktikantu BU. Protoze zacinaji koncem, konci zacatkem a planovite resi metafyzicke otazky, misto prostych a jednoduse fungujicich zalezitosti. Nerikam, ze je nejakej nastroj k nicemu. Ale kdyz das opici krizovej sroubovak a nenaucis ji s tim nastrojem pracovat, tak to nebude fungovat jako tem 90% lidi s divnejma znakama na exotickejch obleccich... muj nazor :wink:




souhlas
vsechny moje prispevky musi byt brany s rezervou, protoze vim prd o tom, co rikam:)
daudi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 27. zář, 2003 23:00
Bydliště: Praha 1

Předchozí

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron