Profesionalita

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Profesionalita

Příspěvekod Empty_Bell » pon 13. čer, 2005 7:14

Jaký máte názor na "profesionalitu" v oblasti duchovního vývoje člověka, který zahrnuje i např. vnitřní taoistická cvičení, vnitřní styly wushu atd?

Co říkáte na několikatisícové částky, požadované na některých několikadenních kurzech, kdy v nich není zahrnuta strava a ubytování?

Může být navázán správný vztah žák - učitel, když je tento vztah postaven na základ ekonomických možností žáka?
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

 

Příspěvekod Riverman » pon 13. čer, 2005 8:14

z romantickych predstav uceni se kung-fu zadarmo a sam pod nejakym dobrym mistrem jsem davno vyrostl....v dnesni dobe mam zkusenost, ze pokud nemas v kapse zlatou kreditku tak se k nejlepsim mistrum ani nepriblizis...
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Anonymní » pon 13. čer, 2005 8:36

Riverman píše:z romantickych predstav uceni se kung-fu zadarmo a sam pod nejakym dobrym mistrem jsem davno vyrostl....v dnesni dobe mam zkusenost, ze pokud nemas v kapse zlatou kreditku tak se k nejlepsim mistrum ani nepriblizis...


Může to být i tak, že tato skutečnost je prvotním ukazatelem, že takový mistr není ten pravý.

Jedna věc je romantická představa, což asi taky není to pravé ořechové, druhá věc je obchod, stavět duchovní nauky a duchovní cvičení do stejné roviny jako nákupy v supermarketu. Když žák hodně zaplatí a váží si cvičení hlavně skrze finanční částku, kterou musel obětovat, je celé cvičení postavené na špatném základě. Něco dostaneš, když náležitě zaplatíš. Čím vyšší kvalita cvičení, tím tučnější honorář. Tímto sítem neprojdou ani tak kvalitní žáci, jako movití konzumenti.

Mistrů, kteří se nezabývají profesionalitou je jako šafránu. Vyplatí se hledat.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Empty_Bell » pon 13. čer, 2005 8:57

Riverman píše:z romantickych predstav uceni se kung-fu zadarmo a sam pod nejakym dobrym mistrem jsem davno vyrostl....v dnesni dobe mam zkusenost, ze pokud nemas v kapse zlatou kreditku tak se k nejlepsim mistrum ani nepriblizis...


No já bych to trochu otočil. Dokud budou existovat romantické představy studentů, budou tito studenti platit horentní sumy za několikadenní kurzy, očekávajíc, že dostanou něco lepšího. Začátečnící a pokročilí nemohou během pár dnů vstřebat víc než na co mají a nikdo to do nich nemůže "našlapat". A velmi pokročilí studenti by si již měli vyhledat opravdového mistra "neprofesionála" kvůli správnému duchu a odlišnému základu cvičení, jiné filozofii.

V případě romantických představ jde ruku v ruce poptávka a nabídka. Celé to samozřejmě funguje na reklamě a na "chtění". Když zmizí chtění a očekávání, tito profesionálové prostě propadnou, zmizí. Naneštěstí romantické představy a očekávání jsou mocnými hybateli.
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Příspěvekod Riverman » pon 13. čer, 2005 10:52

Mam jednu takovou zkusenost s mistrem Chen Xiao Wangem (chen taiji, elita) na seminari ve Wroclavi...nastesti jsem zaplatil jen 2 dny (a ne 5) po 50eurech /den/cca 6hod (a to jeste nebylo euro co ted)...za tu dobu mistr ukazal parkrat danou cast sestavy a pak stal na lavicce ve sportovni hale ve slunecnich brylych (!) a jeho poskoci predcvicovali...zadnej osobni pristup, hala narvana lidima od naprostych zacatecniku az po relativne pokrocile, zadne opravovani pohybu, proste ztrata casu...ale vsichni meli blazenej usmev na tvari jak jsou zaci nejlepsiho mistra...CXW byl ale nejspokojenejsi, aby ne za ty prachy...hrozne me to tehdy zklamalo
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Riverman » pon 13. čer, 2005 10:55

ukropcany píše:
Riverman píše:z romantickych predstav uceni se kung-fu zadarmo a sam pod nejakym dobrym mistrem jsem davno vyrostl....v dnesni dobe mam zkusenost, ze pokud nemas v kapse zlatou kreditku tak se k nejlepsim mistrum ani nepriblizis...
Našťastie sa mýliš... samozrejme, že vo väčšine prípadov máš pravdu, ale ešte stále existujú (a verím, že aj naďalej existovať budú) ľudia, ktorí toto pravidlo vyvracajú...


ale jo ja tomu verim, napsal jsem to trochu nadsazene...za kvalitu se plati, beru, doba je jaka je...ale porad mam pocit, ze se to nekam zvrhava a degraduje...kungfu=penize...nevim nevimi
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod nemea » pon 13. čer, 2005 14:08

hm, debaty o peniazoch, kvalite a ekonomickom aspekte BU sme tu už mali. ja som si myslela, že sa to týka iba aikida. a teraz zisťujem, že ani inde to nie je o nič lepšie. aj keď súhlasím s ukropcanym. len potom už nie sú problém peniaze, ale mať chuť hľadať a mať šťastie, ak niekoho dobrého nájdete vo svojom blízkom okolí. aj keď sa môže stať, že sa taký človek nachádza trochu ďalej a potom treba mať prachy na cestovanie za dobrým majstrom. ale to neznamená, že neexistujú :D
nemea
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 06. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Raptor » úte 14. čer, 2005 11:23

Pánové a dámy,

uvažoval někdy někdo z vás, jak se jednotliví učitelé dopracovali ke své úrovni? Co všechno museli v životě obětovat, aby se stali tím, čím jsou nyní, že museli investovat svoji vůli, obrovský kus svého života a v neposlední řadě ve většině případů i hodně peněz, než se dostali tam, kde jsou teď?

Uvažoval dál někdy někdo z vás, že pokud se pořádá seminář někde řekněme v Praze, tak tam musí dotyčný učitel přicestovat kdoví z jaké tramtárie, což není levná záležitost, musí se pronajmout a zaplatit tělocvična, udělat té akci reklama, ten učitel musí taky někde bydlet, musí se něčím živit, atd atd ... a všechno to, kupodivu, stojí peníze.

A uvědomil si někdo z vás i tu skutečnost, že pro dost mistrů je výuka bojových umění jejich regulérní zaměstnání, které zajišťuje obživu jim a jejich rodinám? Je zcela v pořádku, že chtějí za to, jestliže vám předávají svoje zkušenosti, získat adekvátní hodnotu. Nebo vy snad za práci, kterou odvádíte ve svém zaměstnání, nechcete žádnou mzdu / plat?

V neposlední řadě si uvědomte, že pokud sem přicestuje někdo z Japonska, Hong Kongu, Anglie nebo Ameriky, tak za dobu, co učí na semináři tady, by mohl vydělat u sebe doma dva až třikrát víc a například by si tak vydělal na zaplacení nájmu, školeného pro své děti, lékařskou péči pro členy své rodiny a podobně ... každý učitel je jen normální člověk, který žije svůj běžný život a to v dnešním světě stojí peníze, nikdo nežije ve vzduchoprázdnu.

A další aspekt - uvědomte si, že i lidé, kteří jsou sami zatraceně dobří, se jezdí také sami učit ke svým učitelům, a věřte tomu, že oni to rozhodně taky zadarmo nemají.

A dál, stejně jako téměř všechno v našem světě, i tento vztah má několik poloh, takže tady nejde jenom to, co od vás dostane učitel, ale i o to, jakou pro vás má cvičení hodnotu a nakolik si ho ceníte a co jste pro cvičení ochotni obětovat. Navíc je to, že svému učiteli za jeho učení zaplatíte, i výrazem vaší úcty k němu a ocenění toho, že vám věnoval svůj čas. A dál, vy neplatíte svému učiteli jen za jeho čas a námahu, kterou s vámi má, vy platíte hlavně za kvalitní informace, které jsou vám poskytovány - informace, bez kterých se ve svém cvičení neobejdete, pokud chcete cvičit na slušné úrovni a chcete se dál zlepšovat.

K ceně semináře s Chen Xiao Wangem - nebudu se vyjadřovat k tomu, jak to probíhalo - nebyl jsem tam, ale zkusil jsi zjistit, kolik stojí soukromá lekce? 50 € za 6 hodin cvičení s takovou kapacitou je docela směšných, soukromé lekce se pohybují někde jinde - a to jak finančně, tak samozřejmě i informační hodnotou.

Problém, hlavně ze začátku cvičení, bývá jen rozlišit kvalitního učitele od učitele méně fundovaného, ale to je na jinou debatu.
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Anonymní » úte 14. čer, 2005 11:58

uvažoval někdy někdo z vás, jak se jednotliví učitelé dopracovali ke své úrovni? Co všechno museli v životě obětovat, aby se stali tím, čím jsou nyní, že museli investovat svoji vůli, obrovský kus svého života a v neposlední řadě ve většině případů i hodně peněz, než se dostali tam, kde jsou teď?

Tento argument neberu, dotyčný to dělal pro sebe, nebo s vědomím, že své úsilí v budoucnu finančně zúročí? Pokud platí ten druhý případ, byla to jen investice do budoucího podnikání.

Uvažoval dál někdy někdo z vás, že pokud se pořádá seminář někde řekněme v Praze, tak tam musí dotyčný učitel přicestovat kdoví z jaké tramtárie, což není levná záležitost, musí se pronajmout a zaplatit tělocvična, udělat té akci reklama, ten učitel musí taky někde bydlet, musí se něčím živit, atd atd ... a všechno to, kupodivu, stojí peníze.

Jistě, cesta např. z východního Slovenska do Prahy a zpět může stát okolo 1500. Pokud však cestuje z Číny na 10 dnů do Prahy, může se částka jistě zvednout. Reklama, pokud to nebude přímo v televizi, např. potřebné množství černobílých plakátů lze vytisknout do 2000. Něco na stravu a ubytování, dejme tomu do 8000 pro mistra na týden. Málo?

A uvědomil si někdo z vás i tu skutečnost, že pro dost mistrů je výuka bojových umění jejich regulérní zaměstnání, které zajišťuje obživu jim a jejich rodinám? Je zcela v pořádku, že chtějí za to, jestliže vám předávají svoje zkušenosti, získat adekvátní hodnotu. Nebo vy snad za práci, kterou odvádíte ve svém zaměstnání, nechcete žádnou mzdu / plat?

Přesně to jsem měl na mysli, když se někomu pomáhá V OBLASTI DUCHOVNÍHO ROZVOJE, je profesionalita nesmysl, neboť tato pomoc se degraduje do pouhého obchodu. Všechno je postaveno na špatném základě, a žádný z učitelů, kteří to mysleli s učením opravdu vážně, neudělali si z toho profesi. Buddha: "Jo, přijdi, ale dám ti dharmu, až zaplatíš. Musím nějak život stádo mnichů, zaplatit daně a cestovat."

V neposlední řadě si uvědomte, že pokud sem přicestuje někdo z Japonska, Hong Kongu, Anglie nebo Ameriky, tak za dobu, co učí na semináři tady, by mohl vydělat u sebe doma dva až třikrát víc a například by si tak vydělal na zaplacení nájmu, školeného pro své děti, lékařskou péči pro členy své rodiny a podobně ... každý učitel je jen normální člověk, který žije svůj běžný život a to v dnešním světě stojí peníze, nikdo nežije ve vzduchoprázdnu.

Jasně, takže si udělal živnost. Proti tomu nic nemám, to jistě funguje, ale JE TO CELÉ ÚPLNĚ JINDE, než kdyby to jako živnost neprovozoval, a měl dejme tomu jen 5 žáků za celý život, bez ohledu na jejich finanční možnosti.

A další aspekt - uvědomte si, že i lidé, kteří jsou sami zatraceně dobří, se jezdí také sami učit ke svým učitelům, a věřte tomu, že oni to rozhodně taky zadarmo nemají.

Takže jsou sami chyceni v pasti, kterou pokládají pro ty druhé...

A dál, stejně jako téměř všechno v našem světě, i tento vztah má několik poloh, takže tady nejde jenom to, co od vás dostane učitel, ale i o to, jakou pro vás má cvičení hodnotu a nakolik si ho ceníte a co jste pro cvičení ochotni obětovat. Navíc je to, že svému učiteli za jeho učení zaplatíte, i výrazem vaší úcty k němu a ocenění toho, že vám věnoval svůj čas. A dál, vy neplatíte svému učiteli jen za jeho čas a námahu, kterou s vámi má, vy platíte hlavně za kvalitní informace, které jsou vám poskytovány - informace, bez kterých se ve svém cvičení neobejdete, pokud chcete cvičit na slušné úrovni a chcete se dál zlepšovat.

Takže když má student dostatek peněz, či bohaté rodiče, může konečně dostatečně vyjádřit svou vděčnost, nebo jakou hodnotu má jeho oběť... To snad nemyslíš vážně! Tobě už tento systém docela sežehnul mozek?...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Empty_Bell » úte 14. čer, 2005 12:20

...ten anonymní byl ode mne.
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

 

profesionalita

Příspěvekod yingjowpai » úte 14. čer, 2005 12:24

to raptor: velmi dobře napsáno, ještě bych snad doplnil, že člověk občas i mnohé informace nedokáže docenit i když mají svou hodnotu, protože očekává něco jiného...a přijde na to později, pokud samozřejmě cvičí dál. Mistra Chen Xiao Wanga si pamatuji z dřívějších let, několik seminářů jsem absolvoval, i když asi v menším počtu lidí a vždy to bylo velmi dobré, obzvlášť, když byl v ČR (v Brně) poprvé. Kdo chce opravdu ale studovat kung fu navážno musí privátně s učitelem. Když bych se chtěl naučit hrát na klavír a hrát dobře Bethovena, těžko budu chodit po seminářích..., Někdy mám občas pocit, že lidi by ho chtěli umět hrát nejlépe za půl roku, při cvičení 2x týdně a ještě skoro zadarmo. Přitom učitelům, co je učí odrhovačky platí mnohdy víc a možná jsou i spokojenější, protože je to lehčí a jde to snadněji. Možná se už mistr nemohl na studenty dívat, tak si vzal černé brýle.. :lol:
yingjowpai
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

Re: profesionalita

Příspěvekod Empty_Bell » úte 14. čer, 2005 12:35

yingjowpai píše:Možná se už mistr nemohl na studenty dívat, tak si vzal černé brýle.. :lol:


tak si měl vzít i slepeckou hůl a jít do invalidky, nevím co tam dělal :roll:
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Re: profesionalita

Příspěvekod Empty_Bell » úte 14. čer, 2005 12:35

END
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Příspěvekod Raptor » úte 14. čer, 2005 13:04

to yingjowpai: díky za doplnění, naprosto souhlasím ... občas nějaká informace docvakne až za delší dobu, ale pak to stojí za to ;) Příměr s klavírem a Beethovenem naprosto sedne. A situaci v oblasti bojových umění přesně vystihl jeden z učitelů, se kterýma jsem cvičil: "Lidi nechtějí ani tak cvičit, chtějí o cvičení hlavně kecat" ...

to Empty_Bell: nebavil jsem se o oblasti duchovního rozvoje, ale o bojových uměních. Pokud se týká vnitřních stylů (bavím se o Číně, o ostatních nemám tolik informací), tak ty jsou současně a neoddělitelně jak efektivní systémy fyzického, energetického a duševního rozvoje člověka, tak i systémy maximálně účinného boje. Pokud se na to chceš dívat jen jako na "oblast duchovního vývoje člověka", tak se pohybuješ ve sféře New Age a v tom případě si to užij.

Pokud si myslíš, že kvalitní učitelé bojových umění nemají na práci nic jiného, než jezdit do Prahy, do Brna nebo kamkoli jinam po ČR, a tam za hubičku z čirého altruismu učit lidi to, čemu oni se věnovali skoro celý svůj život a k čemu se oni museli propracovávat hodně dlouho, složitě a kolikrát i bolestivě, tak žiješ asi ještě v dobách poměrně nedávno minulých. Ty doby jsou naštěstí pryč, takže pokud se chceš opravdu něco z bojových umění naučit, tak za kvalitu musíš zaplatit. Pokud ne, je tady plno jiných alternativ - například volejbal je prima hra.

A dále nikoli, systém mi kupodivu nesežehl mozek, jen se pohybuji v reálném světě a za dobu, kterou se věnuji cvičení, jsem tak trochu zjistil, jak to chodí v tradičním čínském systému. Pokud by sis přečetl pořádně to, co jsem napsal, tak bys zjistil, že jsem se nikde nebavil o takových pojmech, jako je dostatek peněz a bohatství. Psal jsem, že ten vztah je mimo jiné i o tom, co je student pro cvičení ochoten obětovat. Tedy například pokud není výdělečně činný, tak si o prázdninách nebude válet šunky u vody, ale pokud chce cvičit, tak si najde pořádnou brigádu a na cvičení si vydělá. Například v zahraničí, což s ohledem na to, že jsme v EU už není takový problém.

Pokud to nechápeš, mě to nevadí. Buď to přijde samo, nebo ne ... tvoje věc. Každý má to, co si zaslouží ;)
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Anonymní » úte 14. čer, 2005 13:10

Napr. chci se naucit hrat na trubku. V lidove skole umeni za to platim.

Chci dal. Chdim soukrome k odbornikovi zase platim.

Dal konzervator, VS, vse se plati. Cim lepsi ucitel tim drazsi.

A pritom i on se ucil hrat protoze ho to bavilo. chtel to umet. ( Jiste i tady je pra machru co nekoho uci zadarmo)

Je to spatne? ne to je uplne priorzene a nikdo se nad tim nezastavi......

A pritom je hudba tak duchovni zalezitost.


Je potreba si vybirat podle skutecne kvality a ne podle ceny. Tj. nekdy i seminar zadarmo je moc drahy.
Nekdy zas i spousta penez je pakatel za kvalitu!!!!

Nemuzete to takhle zjednodusovat.

(EB dej si sprchu 8) )
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

A

Příspěvekod roza » úte 14. čer, 2005 13:51

To Ukropcany - samozrejme je tato debata zbytecna ,jako ostatne kazda ,ktere Empty Bell venuje vice nez tri prispevky.

Skola naseho mistra v Cantonu ma pomerne dost zaku ,ale ,jako vsude jinde na svete ,neni zak jako zak :D #
Nekolik kazdodennich ,nekolik "parkrat v tydnu" ,nekolik "kdyz skola a rodice dovoli" ,nekolik dojizdejicich ,nekolik navstev za rok atd.
Podobne to funguje i v dalsich skolach ,ktere jsme navstivili ,nebo s jejichz predstaviteli jsme byli na caji.

Nic specialniho ,ale urcite najdes i vyjimky ,aby mne nekdo nechytal za slovo.

Roza
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Re: A

Příspěvekod Empty_Bell » úte 14. čer, 2005 13:57

roza píše:To Ukropcany - samozrejme je tato debata zbytecna ,jako ostatne kazda ,ktere Empty Bell venuje vice nez tri prispevky.

Skola naseho mistra v Cantonu ma pomerne dost zaku ,ale ,jako vsude jinde na svete ,neni zak jako zak :D #
Nekolik kazdodennich ,nekolik "parkrat v tydnu" ,nekolik "kdyz skola a rodice dovoli" ,nekolik dojizdejicich ,nekolik navstev za rok atd.
Podobne to funguje i v dalsich skolach ,ktere jsme navstivili ,nebo s jejichz predstaviteli jsme byli na caji.

Nic specialniho ,ale urcite najdes i vyjimky ,aby mne nekdo nechytal za slovo.

Roza


Bez tohoto prispevku to byly akorát 3 :wink: :D
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Příspěvekod nemea » úte 14. čer, 2005 13:59

poznám z počutia prípad, kedy tu z okolia jeden chlapík predal rodinný dom a odišiel do japonska študovať BU. je mi jasné, že môžem 100x povedať, že mám niečo rada, ale toto asi pre cvičenie urobiť nedokážem.
problém aj u nás je, ako to tu už bolo napísané , že trvá občas dlhšie, kým zistíme, kedy sú vynaložené finančné prostriedky adekvátne k tomu, čo za ne dostaneme. aj mne sa stáva, že niekedy premýšľam, prečo niektorý seminár so 4.sanom stojí raz toľko ako s 8.danom. ale porovnala som si aj ceny seminárov v zahraničí a zistila som, že ten istý 8.dan je u nás o polovicu lacnejší ako v inej krajine. a potom je to tak, ako som už písala, aj tak treba mať peniaze na to, aby som mohla cestovať za majstrami a zlepšovať sa. v našich stredoeurópskych podmienkach sa mi zdá, že neustále sa odvolávame, alebo obraciame pohľad do histórie, alebo k východnej mentalite. žijeme v západnom svete, ktorému sa prispôsobuje aj štýl učenia a celý systém.
keď sa to tak vezme, kedysi žiaci v malom počte žili v dome svojho učiteľa, stali sa súčasťou rodiny, museli sa zúčastňovať na chode domácnosti a ešte sa zvyklo aj finančne prispievať. aspoň tak som čítala. neviem, ako by sa toto v našich podmienkach praktizovalo. všetko má svoje za aj proti, každá vec, či už platiť, alebo neplatiť má svoje argumenty aj protiargumenty. dôležité je vedieť, čo očakávam a čo som ochotný obetovať ako protihodnotu. a nejde iba o peniaze.
nemea
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 06. dub, 2005 23:00

EB

Příspěvekod roza » úte 14. čer, 2005 14:03

jsi predvidatelny
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod Miro » úte 14. čer, 2005 14:04

/end/
Naposledy upravil Miro dne úte 14. čer, 2005 14:29, celkově upraveno 1
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků