Fearless (Huo Yuanjia)

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod koblih » pát 24. úno, 2006 9:16

kjang píše:Nechce někdo zasvěcený napsat článek o tom hlavním hrdinovi Huo Yuan Jia? Film to bude asi slušný a jeho příběh určitě zajímavý. Nevím ovšem jak se liší film od skutečnosti. I to by zajímalo určitě víc lidí. Frekvence článků tu není velká, tak to někdo zkuste!

http://en.wikipedia.org/wiki/Huo_Yuanjia
koblih
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: pát 02. led, 2004 0:00
Bydliště: Morava

 

Příspěvekod Miro » ned 26. úno, 2006 15:55

Prave som dopozeral Fearless a celkove sa mi to pacilo. Nejako som si zabudol vsimnut, kto to reziroval, ale mam pocit, akoby film bol robeny pre Jet Li(ho) na zelanie, zda sa mi, ze Jet Li dozrel, uz to nie su iba bezduche, i ked vyborne mlaticky, ale je to sirsi pohlad na wushu a zivot vobec. Napriklad Hero (ktory sa Pavelovi tak velmi nepaci, :wink: je skvely film, akurat ze to nie je tradicny film o bojovych umeniach, ale skor film o osobnej zodpovednosti ci rieseni problemu zmyslu konania ci obecne o hladani pravdy) vlastne neguje bojove umenia, pretoze aj ked je hlavny hrdina schopny bojovnik, nema svedomie ho pouzit a cisara zabit, vzdava sa toho i za cenu vlastnej smrti... Suhlasim s Pavelom, ze Fist of Legend je lepsi film, ale Fearless omnoho bohatsi svojim nadhladom mudrosti, ktory vo Fist of Legend je iba velmi okrajovo v postave onoho Japonca...
Fearless dalej pokracuje v odburavani bezduchych (avsak tak velmi rozsirenych) nazorov, ze bojove umenia su o tom, ako byt silnejsi ako druhi... Prakticky v celom filme sa v roznych obmenach objavuju hlasky ako napriklad ze bojove umenia nie su na bitie inych ludi (hovori matka mlademu hrdinovi), ze najvacsim nepriatelom je vlastne srdce (scena pri piti caju s Japoncom) a ze bojove umenia su vobec o niecom uplne inom nez o skvelych subojoch - avsak hlavnemu hrdinovi to trvalo prilis dlho, kym to pochopil, a za cenu velkych osobnych strat...
Chen Zhen mi tam vobec nechybal, nie je to ani zivotopisny film, dokonca ani nie legenda o Huo Yuanjia, je to skor pribeh o dozrievani a pochopeni seba sameho (preto mi napriklad vidiecke sceny vobec nevadili, prave naopak)...
Trosku mi vo filme vadilo lietanie v subojoch (i ked oproti napr. Drakovi a tigrovi ho bolo omnoho, omnoho menej), no ale co uz, tej pliagy sa budeme zbavovat asi velmi dlho...
Film rozhodne stoji za zhliadnutie, bojove sekvencie su vyborne, ale podobne ako Hero, je to film skor pre fajnsmekrov, ktori si chcu vychutnat rozne chute, nalady, stavy a myslienky, nez pre tych, ktori idu za jasnym hardcore.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod uniq » ned 26. úno, 2006 16:49

nech to je uz na platne 8O
uniq
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned 11. zář, 2005 23:00

Příspěvekod chorche » ned 26. úno, 2006 16:51

me se Hero libil moc. ze litali sem a tam - to je mi docela jedno, ale ten napad s prevypravenim ruznych verzi jednoho pribehu - velmi povedene!!
chorche
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 27. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Frank » stř 01. bře, 2006 7:19

Víte někdo kdy ten film bude mít premiéru v čechách?
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Raptor » čtv 09. bře, 2006 9:46

Odkaz na torrent DVDRipu je tady.
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod pm » stř 22. bře, 2006 11:40

zdar a silu,

tuto nedeli, tj. 26. brezna od 16 h. poradame u nas ve skole (Praha 3 - Vinohrady, Korunni 109, mapa zde http://www.lghk.org/cz/vyuka/mapa.htm) promitani Fearless (aka Huo Yuanjia). film bude promitan pres dataprojektor, s angl. titulky, mozna bude i nejaky kratky historicky uvod o skutecnem Huo Yuanjia a Jingwu asociaci.

vsichni jste srdescne zvani!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Fukki » stř 22. bře, 2006 15:42

.
Naposledy upravil Fukki dne pát 09. říj, 2020 18:26, celkově upraveno 1
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Fireball » stř 22. bře, 2006 19:27

pm píše:zdar a silu,

tuto nedeli, tj. 26. brezna od 16 h. poradame u nas ve skole (Praha 3 - Vinohrady, Korunni 109, mapa zde http://www.lghk.org/cz/vyuka/mapa.htm) promitani Fearless (aka Huo Yuanjia). film bude promitan pres dataprojektor, s angl. titulky, mozna bude i nejaky kratky historicky uvod o skutecnem Huo Yuanjia a Jingwu asociaci.

vsichni jste srdescne zvani!


Parádna akcia. Super pozitívna reklama pre BU. Držím palce ;)

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod pm » čtv 23. bře, 2006 16:13

...a budou i mozna ceske titulky (diky Frankovi zde z bu.cz)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » sob 07. říj, 2006 7:59

Na youtube to máte rozdělené na 10 částí....

http://www.youtube.com/watch?v=iIhGLKSnaP8
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod NIK » sob 07. říj, 2006 9:06

Jendis píše:Na youtube to máte rozdělené na 10 částí....

http://www.youtube.com/watch?v=iIhGLKSnaP8



Zdravim

Tak to dík.Kouknu na to.Stejně se nudim v práci a zdejší forum už nějak pokulhává pořád ve stejné koleji.... :

Pořád se tu řeší stejné písničky a poslouchat pořád stejné písničky-to je těžká nuda.. :? :roll:

Kdyby byli ještě jiné filmíky tak to sem sázej.Dík :wink:

VR
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fredy » stř 29. lis, 2006 14:58

Jelikož pro mne byla hlavní postava do prvního shlédnutí filmu zcela neznámá, nemohu hodnotit film po stránce pravdivosti příběhu (a kdo by hledal pravdu ve velkofilmu?). Co se mi na filmu líbilo, byla alespoň určitá myšlenka. Nebylo to udělané stylem dlouhodobé řežby a tak. Ze všech tří podobných filmů, které jsem viděl (Tygr a Drak, Hero (Hrdina), Fearless), mi Fearless přišel nejvíc reálný.
Co se mi ale na Fearless nelíbí, je devalvace západních bú. Oni si snad Číňani myslí, že když oni mají BÚ hrdinu, tak se na něj nikam nekaše nikdo jiný, než zase jen jiný BÚ hrdina a to ještě jistě zase jenom z Asie.
Nevěřím, že by si s nejlepším britským boxerem, pikynýrem (nic jiného mě pro instruktora Royal Riders nenapadá) a šermířem v reálu poradil tak v pohodě.
Jistě, můj zájem o BÚ je spíše laický a tak mi nejspíš hodně věcí uniklo 8)
Fredy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 23. črc, 2006 23:00

Příspěvekod Panda » čtv 30. lis, 2006 12:31

Tam jde spíš o to že hlavní finále muselo být proti největšímu odvěkému nepříteli-Japonci.
Beru tak trochu jako zpronevěru proti původním předlohám že japonský protivník byl popisován jako čestný samuraj a ne jako vraždící stroj což bylo zvykem dřívějších ztvárnění, na druhou stranu je to právě to pozivtivní poselství co mě na tom filmu tak zaujalo...
Degradaci západních BS tam rozhodně nevidím, naopak jim tam přiznali víc než bývá obvyklé (opět pod vlivem moderní doby).
Jinak je to ale pořád jenom film...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

trochu oneskorene, ale predsa

Příspěvekod wushi » stř 06. pro, 2006 10:36

film som videl asi v marci, akonáhle bol uvedený v kinách, okamžite bol aj na dvd v číne...filmík ok, konečne slušne sfilmovaný príbeh...jet už pomaly asi dozrieva, podobne ako majster Huo vo filme...
apropó, videl niekto filmík Shinobi o dvoch školách ninjutsu? vrelo doporučujem...
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod horible » čtv 06. pro, 2007 20:55

ked som pocul ze v tom filme hra jet le tak som si myslel ze to bude dalsi fylm tipu:one alebo romeo musi zomriet.No ked som ho videl sa mi velmi pacil.Hlavne ta scena kde sa bil s viacerimi supermi naraz
horible
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 03. říj, 2007 23:00

Příspěvekod hellas » čtv 06. pro, 2007 22:24

the One je super 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

.

Příspěvekod luen » čtv 06. pro, 2007 22:40

Jeee sem si zase precetl, co sem napsal Miro :lol: Jeste, ze moje maminka je normalni a nekeca mi do cviceni ... mam to ale stesti :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Ponocnej » čtv 06. pro, 2007 23:16

kdyz sme u tech filmu nevite nekdo kde sehnat film "xanda" :-)
Ponocnej
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: pon 26. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » čtv 06. pro, 2007 23:33

Ahoj jenom dotázek.
Ten film Fearless-
no já to viděl už před rokem. a já to tady teda nečet, ale mluvíte o tom, jakoby to tu bylo nový. tak mě zajímá jestli vy a já myslíme ten Fearless.
Já viděl Fearle s Jet Li a hrál Mistra, kterej pak založil tu asociaci Chin Woo. V tom filmu vyhrával všechny souboje s lidma, co ho vyzívali na boj a měl čím dál tím víc žáků, ale podléhal chlastu a pak někoho zabil a odešel do hor nebo kam a tam se zamiloval do slepý holky. Pak se vrátil do svýho města a bojoval s bělochama a pak ho japonci otrávili. Tak jestli je to ten Fearles co myslím ten co myslí pm a ostatní tak ten tu je už dlouho ne?
já tam co chodím do půjčovny cd ho maj už víc jako rok, ale třeba myslíte jinej Fearless
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron