Jaké jsou časopisy?

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Jaké jsou časopisy?

Příspěvekod Ji31 » pát 07. dub, 2006 13:39

Jaké jsou vůbec na trhu časopisy?
A jaký je nejlepší?
Jsou taky k dostání časopisy zaměřené třeba jenom na jedno BU (myslím tím třeba na ty nejrozšířenější - Karate, Kung-Fu)?

Díky
Ji31
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 11. pro, 2005 0:00

 

Příspěvekod masta_FN » pát 07. dub, 2006 14:12

Co myslíš tím "na trhu" :) jestli v ČR tak to asi moc specializovaných časopisů nenajdeš.
masta_FN
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

časopisy budo v ČR

Příspěvekod Patayon » pát 07. dub, 2006 14:47

Nyní vychází v ČR jen dvouměsíčník ,,FIGHTER'S MAGAZÍN,, .
Kdysi dávněji zde vycházely např.Budo Journal,Warrior,Attack,ze Slovenska Samurai,ale ty již nevychází.
Fighter's magazín je specializován na budo jako takové,nikoliv jen na jeden jediný styl.
Občas vychází v military magazínech články o bojových umění - např.
Střelecký magazín (nyní je tam Pekiti Tirsia Kali),dále ZBRANĚ A NÁBOJE
(vyšly zde články např. o boji nožem atd...) .
Patayon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Ralph » sob 08. dub, 2006 12:06

Fighters sem si kdysi kupoval, ale dospěl jsem k názoru že je to shit.
Pořád dokola stejný věci! Neustále jen KARATE, TAEKWONDO, BOX, KICKBOX, THAIBOX. Výsledky ze zápasů a nějakej plakát. Toť vše!!!
Navíc v časopisu prezentují ty kteří si to zaplatili, takže jsou tam furt ti stejní!!!
Ralph
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 28. bře, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ji31 » sob 08. dub, 2006 20:51

No já si pomatuju hlavně BUDO - to mě překvapilo, že už nevychází, to je škoda, líbilo se mi...

Tak si koupím ten Fighter's magazin a uvidím....ale jestli je to na jedno brdo...
Ji31
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 11. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Frank » sob 08. dub, 2006 21:21

Ale prdlasj ve Fighteru jsou občas zajímavý věci.Je to slušnej časopis aspoň nějakej něz žádnej.
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod masta_FN » pon 10. dub, 2006 14:32

Ralph: možná bys moh zkusit náký novější číslo, divil by ses kolik se změnilo věcí...
masta_FN
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pavela » pon 10. dub, 2006 15:59

Ji31 píše:No já si pomatuju hlavně BUDO - to mě překvapilo, že už nevychází, to je škoda, líbilo se mi...

Tak si koupím ten Fighter's magazin a uvidím....ale jestli je to na jedno brdo...
Budo Journal vydával Polda Roma z Blavy a bohužel mu to krachlo, byl to jedinej slušnej časopis. Fighters je skutečně shit, dal jsem jim tam kdysi článeček,napsaný mimochodem velmi primitivně a vrátili mi ho s tím, že by tomu nikdo nerozuměl, protože oni tomu taky nerozumí. Podle sebe soudím tebe. Neustálé článečky, jejihž jediná informační hodnota je, že je zase někdo z jejich líhně mistr světa v mjůzik-kata-tancování.Nevhodné dokonce(díky tvrdosti papíru) ani k použití, úměrnému obsahu :?
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod jox » pon 10. dub, 2006 17:00

pavela: A můžeš svou zkušenost s Fajtrem ňák datovat?
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Fukki » pon 10. dub, 2006 18:51

.
Naposledy upravil Fukki dne pát 09. říj, 2020 18:23, celkově upraveno 1
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

 

Příspěvekod Ralph » pon 10. dub, 2006 19:01

pavela píše:
Ji31 píše:No já si pomatuju hlavně BUDO - to mě překvapilo, že už nevychází, to je škoda, líbilo se mi...

Tak si koupím ten Fighter's magazin a uvidím....ale jestli je to na jedno brdo...
Budo Journal vydával Polda Roma z Blavy a bohužel mu to krachlo, byl to jedinej slušnej časopis. Fighters je skutečně shit, dal jsem jim tam kdysi článeček,napsaný mimochodem velmi primitivně a vrátili mi ho s tím, že by tomu nikdo nerozuměl, protože oni tomu taky nerozumí. Podle sebe soudím tebe. Neustálé článečky, jejihž jediná informační hodnota je, že je zase někdo z jejich líhně mistr světa v mjůzik-kata-tancování.Nevhodné dokonce(díky tvrdosti papíru) ani k použití, úměrnému obsahu :?



Hi, hi. Tak to se 100% shodnem :D :D
Ralph
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 28. bře, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Moshe » pon 10. dub, 2006 20:05

pavela píše:... Fighters je skutečně shit, dal jsem jim tam kdysi článeček,napsaný mimochodem velmi primitivně a vrátili mi ho s tím, že by tomu nikdo nerozuměl, protože oni tomu taky nerozumí. Podle sebe soudím tebe. Neustálé článečky, jejihž jediná informační hodnota je, že je zase někdo z jejich líhně mistr světa v mjůzik-kata-tancování.Nevhodné dokonce(díky tvrdosti papíru) ani k použití, úměrnému obsahu :?


Souhlasím s Pavelou, Fajtrs je podle mě škoda peněz. Udělalo to na mě dojem, že se jedná pouze o reklamní plátek, který jediný cíl: podpořit prodej v jejich šopu.
Moshe
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 13. zář, 2004 23:00
Bydliště: Na strahovskym vršku

Příspěvekod player » pon 10. dub, 2006 22:36

no..koukam, ze nejsu jediny, kdo cte FM na hajzlu:)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod patrik » úte 11. dub, 2006 5:57

Mno já bych to tak jednoznačně neviděl.

Fighter´s magazín je lepší než byl a IMHO je v současnosti lepší, než byl Budo journal. Do BJ psali pořád stejní lidé, do FM píší také... ale moje zkušenost je taková, že do FM se s článkem dostat dá, zatímco do BJ to možné nebylo... IMHO byl BJ dost "snobská" záležitost, na to, že v něm bývalo prd.

Pozitiva fajtru...

Dělá na sobě, grafická i obsahová úroveň je lepší a jestli se nepletu, už je to měsíčník. Neomezuje se na karate+džúdó+freehardsoftsemifullsestavynebojak setotancováníjmenuje+apod. ale poslední dobou se nebrání vydávyt texty o "exotických" BU jako je naginata, kjúdó, nebo džutte.

Negativní je, že tam pořád vychází poměrně dost přihlouplých reportů z pořád stejných, přitom každý rok těch největších budo šoust v každé vesnici. Nikdo si zřejmě nedovolí upozornit některé autory, že k tomu, aby napsali reportáž je třeba si zopakovat něco ze školy (sloh, styl...). Takže vedle poměrně kvalitních textů člověk najde reporty, které jakoby psalo desetileté dítě odkaz. Někdy uteče pravopisná chyba, jindy faktická... což IMHO nevadí na Inetu, ale v tištěné formě bych s tím něco dělal.

Myslím, že je škoda, že FM není aktivnější ve spolupráci s lidmi, kteří cvičí dlouho a pravidelně. Tj, že očekává že takový se budou chtít sami zviditelnit. Nebudou, většinou na to nahlíží jako Pavela a obvykle se zviditelňují jen opravdu, ale opravdu nemocní jedinci.

Reklama? Je jí tam dost, ale šmarjá, jednak tto redakce FM dělá za svý prachy a potom... otevřete si jakýkoliv časopis a spočtěte, kolik stran je o reklamě... Výhoda týhle reklamy je ale v tom, že jde o odborný časopis a ta nabídka se tohoto oboru týká. Víc by mi vadilo, kdyby byl FM plnej reklamy na mobily, auta a podobný věci.

IMHO FM není bůhvíjakej zázrak, ale svůj účel splňuje, ačkoliv jim to někdy ujede a člověk se tam dozví, co fakticky vědět nemusel.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod pavela » úte 11. dub, 2006 7:52

Moje zkušenost s fajtrsmag je cca 4-5 let dozadu, jestli se zlepšili tak sorry. Koupil jsem to asi 3x a dozvěděl jsem se prd. Tady v ČLR odbírám už léta pekingský Wu Hun a to je jinačí počteníčko(každá strana nabitá informacemi o BU a nejenom o čínském, jsou tam semtam články i o aikidu karate a dalších věcech). A nesouhlasím, že by Budo magazín blahé paměti byl horší než FM, myslím, že do Buda psali lidi, kteří chtěli něco sdělit o BU, nikoliv pouze jak jsou sami dobří kdo se v který vesnici v "černé pri piči" stal na "mezinárodním mistrovství" mistrem světa. Už jen to, že hlavním přispěvovatelem za kungfu(záměrně neříkám wušu, protože se jednalo zejmína o KUNGFU) byl věhlasný odborník Sifu Hladík, (přičemž články od něj dokonce byly to nejlepší z té hrůzy a informačního embarga :?) mě odradilo tahat z kapsy prachy a kupovat to...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod patrik » úte 11. dub, 2006 8:10

Pavelo, napsal jsem, že je lepší, než byl Budo journal... tj. současná podoba FM je lepší, než kdy byl Budo journal.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Fukki » úte 11. dub, 2006 8:27

.
Naposledy upravil Fukki dne pát 09. říj, 2020 18:38, celkově upraveno 1
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Příspěvekod patrik » úte 11. dub, 2006 8:33

Fukki píše:(...)ta vědička Džute.. to se mi hodně líbilo, protože jsem o tom zhola nic nevědl.


Čteš málo bojovaumeni.cz džutte

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Re: Jaké jsou časopisy?

Příspěvekod Boxerista » čtv 06. lis, 2014 12:46

Ja som tiež patril dlhodobým odberateľom BJ. Teraz keď som sa vrátil k bojovým umeniam tak som mal tu česť čítať 3 rôzne FM a musím povedať, že prvý moment je to časopis, len o samých rozhovoroch a reportážiach prevažne MMA, kick boxu a thajskeho boxu poprípade BJJ, čiže je to len o populárnych BU respektíve BŠ. BJ malo aj veľa článkou aj z histórie a malo svoju hodnotu.

FM je len gýč a nemá pre čitateľa žiadnu hodnotu je to ako bulvár :cry:
Boxerista
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: ned 31. srp, 2014 10:47

Re: Jaké jsou časopisy?

Příspěvekod frajerKokoMihule » pát 07. lis, 2014 11:55

Fighter's to jeste vychazi? :D Taky jsem mival rad Budo Journal, ale ty doby jsou holt pryc.

Rekl bych ze hlavni problem je internet. V dobe nejvetsi slavy BJ tady bylo tuhe informacni embargo, a nikde jinde by se clovek nedocetl o takovych vecech jako napr. bylo NgoChoKun ci trojdilna tyc :wink:
Dnes staci otevrit google, napsat 'wu zu quan' a clovek ma u nosu presnejsi informace a de fakto zadarmo.
(To, ze ho to napsat nenapadne, je jiny problem).

Dneska jsou zkratka lidi takovych informaci, o jakych psal BJ, prezrani, a tak se takovej casopis neuzivi.
Koneckoncu, pro ilustraci se staci porozhlednout zde - bojovaumeni.cz jsou nejspis nejpopularnejsi forum BU v ceske republice (mohu se mylit) - a o cem se tu diskutuje? O behani a o kettlech, a to jeste sporadicky (vetsinou kdyz se pm chce pochlubit novym certifikatem :wink: ).

Jo to v tech letech devadesatych, to bylo jiny toco :lol: Takovy auditko na Okounovi, kde se hadali, zda nejlepsi WingChun maji v Orlickych horach, nebo zda Erle Montaigue trpi padoucnici, to byla takova psina, ze si to pamatuju jeste ted. :wink:
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00


Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků