Nákup DVD ze zahraničí

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Nákup DVD ze zahraničí

Příspěvekod DongFangSue » sob 06. kvě, 2006 13:43

Chtěl bych zde shromáždit nějaké zkušenosti s nakupováním dvd na zahraničních e-shopech, co které shopy vyžadují, kde je nakupování nejjednodušší, kde nejlevnější a podobně. Popřípadě jestli znáte nějaký český shop, který je schopen tyto disky dovézt a za jakou cenu atd.
DongFangSue
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 04. kvě, 2006 23:00

 

Příspěvekod Picard » sob 06. kvě, 2006 15:06

Ja si nedavno kupoval dve dvdecka na britskym amazonu, staci ti kreditka a jedes, casto ti nakup filmu takhle venku po netu vyjde o hodne levnejsi nez v nejakym obchode u nas, kde se sazi na zabednenost zakazniku :]
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod DongFangSue » sob 06. kvě, 2006 17:58

Picard píše:Ja si nedavno kupoval dve dvdecka na britskym amazonu, staci ti kreditka a jedes, casto ti nakup filmu takhle venku po netu vyjde o hodne levnejsi nez v nejakym obchode u nas, kde se sazi na zabednenost zakazniku :]


Já jsem amazon taky zkoušel, ale chtěli po mě poslat faxem nějaký Acount Statement a já vůbec nevěděl co to je. Ani v bance, kde mi vydali kartu mi nebyli schopni poradit. Nevím co tím v amazonu mysleli, jestli chtěli prohlášení od banky, že účet je můj a je platný nebo jen kopii výpisu......nevím. Začal jsem pak nakupovat přes www.musickatalog.cz .
Tam je celkem dost zajímavých věcí za vpodstatě domácí ceny. Dodací lhůta je ale většinou měsíc. Pak jsem taky zkusil objednávat přes www.filmcity.cz , kde jsou schopni dovézt do 14ti dnů ne všechno, ale hodně věcí z Anglie, Holandska, Francie, Německa i Ameriky. Ale cena jednoho disku nejde pod 1000,-kč. Je pravda, že za některé klenoty do sbírky jsem byl ochoten cenu akceptovat, ale hledám jiné, levnější zdroje. Protože když je Musickatalog schopen sehnat dvd od Hong Kong Legends přibližně za 500,- , nechápu, proč na Filmcity je seženou za 1200,-. Každopádně ani tyhle dva obchody nejsou schopny pokrýt mou poptávku, takže hledám dál.
DongFangSue
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 04. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod Picard » sob 06. kvě, 2006 23:26

Tak to je divny, po me nic nechteli. Koupil jsem si tam bozi sermovaci film Duelanti a stalo to asi 600 Kc, no nekup to, prislo to asi za 5 dni.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod dondyna » ned 07. kvě, 2006 5:15

http://global.yesasia.com/en/Search/SearchResult.aspx

na kunfárny OK.pozor na DVD regiony a PAL/NTSC! a na titule! u čínských filmů bývají někdy jen čínské titule. spolehlivé několikrát vyzkoušeno.nad 50 USD bývalo shippingfree. vyplatí se hlídat slevy a bonusy za opakované objednávky.ted vidim že stačí už jen za 25 USD.má to ale háček jde to lodí a trvá to měsíc až 6 týdnů :D Je to od poslední objednávky víc jak rok a můj účet stále funguje. dneska už můžete platit i v EUR - podle výhodnosti.
dondyna
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 141
Registrován: úte 10. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Makoto » ned 07. kvě, 2006 13:56

Ja jedu pres americkej amazon.com, protoze ma lepsi ceny nez ten britskej. Zadrhel je malicko v tom, ze musim pak na celnici a vysvetlovat, ze jde o soukromou potrebu, ze s tim nechci dal kseftovat. jinak se to ale vyplat vice nez pres UK.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Picard » ned 07. kvě, 2006 15:26

No vidis, americkej jsem nezkousel, prave proto, ze mi kamosi rikali, ze ta pak prudej celnici, tak jestli staci rict, ze to je pro osobni potrebu a daj ti pokoj tak je to dobry.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » pon 08. kvě, 2006 15:44

mno to toho nesmíte brát kamion ;)

Po jednom kuse od titulu kniha nebo DVD není problém... ale jak mi šlo 15 ks třídílné sady (tj. 5 od jednoho titulu), až jsem platit musel...

Jinak k těm zahraničním platbám. Záleží na tom, jakou kartu člověk má. Bankomatová karta na to vždy nestačí, i když je na ní napsané VISA.

Ale kdo má tyhle levnější karty, může si zařídit internetovou, respektive virtuální kartu... což je jenom papír, kde má všechny čísla, který potřebuje. Ty potom (třeba na tom Amazonu) vepíšeš do formáláře... a šlus.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín


Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků