filmy

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod patrik » pon 26. dub, 2004 7:27

wushi píše:osobne nezbožňujem Cruisa, takže...ale fakt, čo sa ti na tom páči (okrem výpravy, celkom dobré dobové scény), podľa mňa tam BU nestojí za veľa... :wink:


bať, bať... obzvlášť BU, které naučili Cruise...

Kvalitnější scény BU najdeš v Posledním samuraji (Gohatto) z japonský produkce... je to běžně v půjčovnách... Nicméně jsou tam všichni teplí, takže ten scénář taky nic moc...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

 

Příspěvekod wushi » pon 26. dub, 2004 7:32

díky za tip, osobne mi tepľoši nevadia, kým nie sú bližšie ako 1meter odo mňa a mojej rodiny... :twisted: , ak by predsa, viem byť pekne :evil:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod Zombius » pon 26. dub, 2004 7:33

patrik: Hlavně ten příběh a výprava.
Zombius
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pát 12. bře, 2004 0:00

Příspěvekod patrik » pon 26. dub, 2004 7:37

Zombius píše:patrik: Hlavně ten příběh a výprava.


...výprava ano, ale čím se Ti zdá ten příběh zajímavý...

Vždyť je to zase jenom reklama na amerického herce v trochu jiném prostředí...

...ozvlášť ten happy end je přesně to, co se hodí do japonského prostředí...

Snad se neurazíš :wink:

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod wushi » pon 26. dub, 2004 7:51

nevidel som, uvidím, zhodnotím... :wink: :D
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod Zombius » pon 24. kvě, 2004 8:23

Patrik: Ne, neurazim. :D Nedavno jsem videl film Od kolebky do hrobu s Jet - Lim. Co rikas na nej?
Zombius
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pát 12. bře, 2004 0:00

Příspěvekod patrik » pon 24. kvě, 2004 8:34

Zombius píše:Patrik: Ne, neurazim. :D Nedavno jsem videl film Od kolebky do hrobu s Jet - Lim. Co rikas na nej?



...neviděl jsem.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod wushi » pon 24. kvě, 2004 9:59

videl som, je to veeeelmi dobre, najmä tie scény v zápasišti...veľmi sa mi páči wushu v podaní Marca Dacascosa (wun hop kuen do, kajukenbo, okrem toho klasika wushu a navyše capoeira), len škoda, že ten záverečný fight trval tak krátko a bol v daždi...ale inak je to moc pekný kúsok...ešte ma trošku sralo prerušovanie fight scén rôznymi naháňačkami...
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod patrik » stř 23. čer, 2004 12:28

patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod hrom » stř 23. čer, 2004 12:50

Hmm, to se divím, že se Poslední samuraj nelíbil. Na drahej hollywoodskej film (rozuměj: nemůžem si dovolit žádný experimenty) to nebylo vůbec špatný. Proslov císaře byl teda trochu trapný, ale jinak to bylo vcelku štřídmé a byly tam i skvělé scény (třeba jak zmlátěj Cruise bokkenem). A hlavně ten zlom, ta změna dobového ovzduší, nástup moderny a co to znamenalo pro tradiční chápání světa, to tam bylo podáno docela pěkně.
Co se týče Cruise a BU, tak jsem byl spíš mile překvapen (ale necítím se v tomhle ohledu jako odborník - i když jeden známý přes samuraje si ho taky pochvaloval). Mohlo to být i horší - na to že to je film pro širokou veřejnost. Takže z 5 hvězdiček bych dal nejméně 4.

Lone Wolf neznám, jedinýho Osamělýho vlka, co znám, je Chuck Norris, ale to je hodně starej film :)
hrom
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát 14. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod patrik » stř 23. čer, 2004 12:55

Právě bych ocenil nějakej ten experiment... třeba kdyby Cruise kuchli :wink: pokud možno už na začátku...

Patrik

P.S.
Pravda ale je, že na konci by se to už docela hodilo...
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Anonymní » stř 23. čer, 2004 13:47

Poslední samurai: uplně skvělej film o historii a myšlení samuraju. Moc se mi to líbí.
Ong Bag: co si budeme povídat :o))) realisticky natočenej filmeček. ®ádný provazy ani počítačový efekty. A MT je tam fuckt dobrej.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod hrom » stř 23. čer, 2004 14:31

8) Ještě si neodpustím poznámku, že lepší Cruis než Uma Thurman v Kill Bill 1 a její souboj s 88. Holka sice hodně dřela, ale moc jí to tam nešlapalo. Ten souboj s černoškou byl mnohem lepší. Aby bylo jasno, taky nejsem zrovna cruisofil. Top Gun je úplně příšernej :wink:

Nekamenujte mě za to, ale jedna z mých klasik je Americký bojovník. Ten Dudikoff tam byl takovej uvolněnej a hravej, že mě dostal. Do tý doby jsem viděl jenom takové to ufuněné a uřvané a křečovité kungfu. Za komančů toho moc nebylo. A to, co mě přivedlo k BU byla Zrada a pomsta, jestli to někdo pamatujete. :lol:

Jo, a ještě na jednu věc jsem si vzpoměl. Velké nesnáze v malé Číně. Skvělá zábava.
hrom
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát 14. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod Kocka » čtv 24. čer, 2004 12:10

Jezismarja - posledni samuraj :roll:
Patetictejsi a stupidnejsi film jsem nevidela ani nepamatuju. Cruise fakt nemusim, coz k tomu asi prispelo, ale i tak - pribeh jak v pohadce pro petilete deti, podle me dost nezvladnute vykresleni kulturniho prostredi, jedno klise za druhym a ty hlasky 8O .
I tak by to stale mohl byt slusny akcnak, pokud by tam ovsem byla nejaka akce. Misto toho triminutove zabery na dramaticky se tvariciho Cruise. Fujtajbl never more
Kocka
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 24. čer, 2004 13:27

nejlepsi filmy s tematikou BU? Pride Final Conflict DVD. fakt realisticky. doporucuju :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Picard » čtv 24. čer, 2004 15:11

Kocka píše:Jezismarja - posledni samuraj :roll:
Patetictejsi a stupidnejsi film jsem nevidela ani nepamatuju. Cruise fakt nemusim, coz k tomu asi prispelo, ale i tak - pribeh jak v pohadce pro petilete deti, podle me dost nezvladnute vykresleni kulturniho prostredi, jedno klise za druhym a ty hlasky 8O .
I tak by to stale mohl byt slusny akcnak, pokud by tam ovsem byla nejaka akce. Misto toho triminutove zabery na dramaticky se tvariciho Cruise. Fujtajbl never more


Mluvis mi z duse :)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » čtv 24. čer, 2004 15:16

2kocka

100procentní souhlas...

Mám rozhašenej zvuk na PC, takže to nemůžu vidět jako celek ale vychutnal jsem si souboje v "SAMURAI II - Duel at Ichijoji Temple" v hlavní roli s Toširo Mifunem a je to bomba (rok výroby 1955)...

http://tesla.liketelevision.com/liketel ... heme=guide

Patrik

P.S.
Hned na začátku je souboj nittó vs. kusarigama a to je naozaj chutné...
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod hrom » čtv 24. čer, 2004 15:49

:lol: Pohádka pro pětileté děti, takové mám nejradši a proto se mi to asi líbilo. :lol:

A co říkáte na Troju? Po dlouhé době efektní souboje bez kung-fu + správně namíchaný koktejl příběhu = spokojenost při odchodu z kina.

Rozesmálo mě, když scénárista prohlásil, že ho za jeho úpravy v Homérově příběhu budou chtít tradicionalisté zavraždit bronzovými dýkami. No já bych mu dal milost (ale nejsem tradicionalista :D )
hrom
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát 14. kvě, 2004 23:00

Nejlepší Film BU za posledních 5let!!!!

Příspěvekod Anonymní » čtv 24. čer, 2004 15:58

Nejlepší film za poslednich 5let co jsem s tematikou bojovych umeni videl je bezesporu thajsky film Ong Bak aka "Ong Bak: Muay Thai Warrior". Muzu rict ze jsem videl stovky filmu s BU, ale tohle me doslova rosekalo...na to ze je to thajsky film je to absolutni BOMBA...a muzu Vam rict..tem co jej nevideli..ze o tomhle filmu dozajista uslysite!!!!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: filmy

Příspěvekod daudi » pon 19. črc, 2004 23:04

[quote="paja"]gohatto(viz drive)=posledni samuraj.opravdu zajimavy film se silnym dejem(alespon pro mne).hlavne se vyhnete asi poslednimu filmu s jet lim HERO.opravdu nema nic spolecneho s bu.pribeh zalozen na leteckych scenach a osoby v nem se pohybuji jen vzduchem,po vode,na zemi jen zridka a bud se zpomalenim,nebo zrychlenim obrazu :-[ dej:pokus o atentat na 1.svrchovaneho cisare cchinu-fakt jsem pri tom malem take vrazdil. :-Y [/quote

Zdravim, film HERO neni o povrchu "bojoveho umeni", je to mnohem vic pokus, dostat na platno skryte bu principy a symboliku. Musis se na to divat jako na kaligrafii nebo poezii a ne jako na dokument Na vlastni oci :wink: Pro me osobne je to hodne dobry pokus. David
vsechny moje prispevky musi byt brany s rezervou, protoze vim prd o tom, co rikam:)
daudi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 27. zář, 2003 23:00
Bydliště: Praha 1

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron