filmy

knihy, časopisy, TV, film a internet...

filmy

Příspěvekod Anonymní » pát 14. bře, 2003 16:28

jake je vase best of - nejoblibenejsi filmy s tematikou bojova umeni?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

filmy

Příspěvekod laada » pát 14. bře, 2003 16:32

stara hongkongska klasika typu "36 komnat saolinu" a novy filmy s Jet Li nebo se Segalem.
laada
laada
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 13. úno, 2003 0:00

filmy

Příspěvekod pm » sob 15. bře, 2003 14:46

stare filmy od Shaw Brothers (zlata era 70. let HK kinematografie), Bruce Lee - Enter The Dragon (uz z nostalgie), Jackie Chan - obzvlaste Drunken Master 1 a 2, Snake in The Eagle´s Shadow, filmy Stecena Seagala (ty stare cele, z tech novych jen bojove sceny), z novejsich Rachot v Bronxu, nova vlna HK kinematografie - Iron Monkey s Donnie Yenem, Tai Chi Master s Jet Li... no a last but not least Fist of Legend (muj vubec nejoblibenejsi) a z Jet Liho poslednich filmu Kiss Of The Dragon. Matrix a Fight Club asi nejsou filmy s tematikou bu, ale jsou SUPER!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

filmy

Příspěvekod alenash » pon 17. bře, 2003 17:09

Mě osobně velice zaujal film tygr a drak, nejenom pro dokonalé efekty, boj ve vzduchu, ale také proto, že byl dobře herecky obsazen a bylo tam spousta krásných scének boje. <BR> Jinak co mě velice zajíma je nový film SAMASARA, JE TO PŘÍBĚH O TIBETSKÉM MNICHOVY, KTERÉHO DAL JEHO OTEC DO KLÁ©TELA KDY® MU BYLY 4 ROKY, JEDNOHO DNE SE VYDÁVÁ SE SKUPINOU NA POUT DO KLÁ©TERA VE VEDLEJ©Í VESNICI A PO CESTĚ SPATŘÍ KRÁSNOU ®ENU, DO KTERÉ SE ZAMILUJE, JEDNOHO DNE V NOCI OPOU©TÍ KLÁ©TER, ONA MU PO ČASE PORODÍ SYNA A ON SE SETKÁVÁ SE STAROSTMI I RADOSTMI V©EDNÍHO ®IVOTA, UVĚDOMUJE SI ROZDÍLY MEZI SVĚTSKÝM A DUCHONÍM ®IVOTEM.Myslím, že je to zajímavý příběch, který v každém z nás probudí touhu v pochopení sebe samotného, a nalezení cesty naší karmy a opravdové dhary bytí.<BR><BR>[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: monicca dne 17.03. 2003 17:26 ]
alenash
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 10. bře, 2003 0:00

filmy

Příspěvekod pm » úte 18. bře, 2003 11:25

zdar monicco, me se Tygr a drak moc nelibil, mam na mysli bojove sceny (nejde o to, ze to bylo tzv. wire-fu, tzn. moc litacek, byl to film o stredovekych "supermanech", ale nebyly moc dobre natoceny - takova Zelezna opice s Donnie Yenem ma wire-fu sceny mnohem, mnohem lepsi). To, co se mo moc libilo, byl pribeh, perfektni zpracovani tzv. wu-sia ("hrdinskych") pribehu stare Ciny, takova ta tkliva atmosfera, "happy-end"... treba scena, kdy ta mlada holka pise kaligrafii je uzasna, nebo kdyz popisuji vlastnosti Li Mu-pajova mece... no a samozrejme hudba, soundtrack je vytecny!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

filmy

Příspěvekod Anonymní » stř 19. bře, 2003 11:36

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citace:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> <BR> 17.03. 2003 v 17:09, monicca napsal(a): <BR>Mě osobně velice zaujal film tygr a drak, nejenom pro dokonalé efekty, boj ve vzduchu, ale také proto, že byl dobře herecky obsazen a bylo tam spousta krásných scének boje. <BR> Jinak co mě velice zajíma je nový film SAMASARA, JE TO PŘÍBĚH O TIBETSKÉM MNICHOVY, KTERÉHO DAL JEHO OTEC DO KLÁ©TELA KDY® MU BYLY 4 ROKY, JEDNOHO DNE SE VYDÁVÁ SE SKUPINOU NA POUT DO KLÁ©TERA VE VEDLEJ©Í VESNICI A PO CESTĚ SPATŘÍ KRÁSNOU ®ENU, DO KTERÉ SE ZAMILUJE, JEDNOHO DNE V NOCI OPOU©TÍ KLÁ©TER, ONA MU PO ČASE PORODÍ SYNA A ON SE SETKÁVÁ SE STAROSTMI I RADOSTMI V©EDNÍHO ®IVOTA, UVĚDOMUJE SI ROZDÍLY MEZI SVĚTSKÝM A DUCHONÍM ®IVOTEM.Myslím, že je to zajímavý příběch, který v každém z nás probudí touhu v pochopení sebe samotného, a nalezení cesty naší karmy a opravdové dhary bytí. <BR> <BR>[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: monicca dne 17.03. 2003 17:26 ] <BR></BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End --> <BR> <BR>tady vidis jaky jsou tibetsky mnisi cunata:-) potka na ceste zenskou a hned ji udela dite...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

filmy

Příspěvekod Kocka » pát 21. bře, 2003 11:10

Tygr a drak byl super, i když trochu mimo žánr, o němž je tu řeč. Jako filmu mu ale nemam co vytknout, koneckonců ty lítací scény se neměly tvářit nijak realisticky. <BR>Bohužel z honkongské klasiky nemůžu na DVD sehnat skoro nic. Viděla jsem Snake in the eagle´s shadow, Drunken Master 1, Enter the dragon a pak už jen novější věci. Asi to zatim vůbec nevyšlo, nebo někdo víte o něčem dalším?
Kocka
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

filmy

Příspěvekod pm » pát 21. bře, 2003 11:14

kocko, vyslo skoro uplne vsechno - ale v zahranici, mrkni treba na <!-- BBCode Start --><A HREF="http://www.hkflix.com" TARGET="_blank">www.hkflix.com</A><!-- BBCode End -->, <!-- BBCode Start --><A HREF="http://www.kungfumovies.net" TARGET="_blank">www.kungfumovies.net</A><!-- BBCode End --> nebo <!-- BBCode Start --><A HREF="http://www.dvdcult.com/KungFuDVD.htm" TARGET="_blank">www.dvdcult.com</A><!-- BBCode End -->. jinak bych vydrzel ,fimly na VCD/DVD by meli byt zanedlouho k dostani i v CR diky chystanemu internetovemu obchudku bojovaumeni.cz
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

filmy

Příspěvekod paja » pát 21. bře, 2003 12:47

co treba filmiky od akiry kurosawy?videl jsem 7samurai,rashomon,shanim ran.to je sila!take pekny film gohatto(1999) od nagisa oshima o samurajich z prelomu 19. a 20.stol.nove filmy s jet lim,sice trochu zrychlene a vyumelkovane,jinak ale faajn(kiss of the dragon,..).jinak znam zrada a pomsta to je pekna hk zver! :-D
pavel.prucha
paja
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

filmy

Příspěvekod laada » pát 21. bře, 2003 12:55

jojo 7 samuraju je dost dobrej film. :-) <BR>taky sem kdysi videl nejakej film kde se samurai staral o nejakyho kluka a bojoval proti nindzum, bohuzel si nepamatuju jak se to menovalo ani podrobnosti, ale bylo to velmi dobry. :-o
laada
laada
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 13. úno, 2003 0:00

 

filmy

Příspěvekod Anonymní » pát 21. bře, 2003 13:52

Jasne, filmy o samurajoch su dobre, tam aspon vidiet, ze ak ide o zivot a bojuje sa so zbranami, boj trva velmi, velmi kratko ...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

filmy

Příspěvekod QAX » pát 21. bře, 2003 14:16

<a href="http://www.hkstars.net">HONK KONG STARS - téměř vše o filmech s bojovou tématikou.</a>
boj, Jiujutsu, Sport Jiujutsu
QAX
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

filmy

Příspěvekod Acheo » pát 21. bře, 2003 19:19

co poslední samurai? říká vám to něco?
Acheo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

filmy

Příspěvekod laada » pát 21. bře, 2003 22:56

Posledniho samuraje bohuzel neznam, ale rad bych neco kvalitniho s tematikou samuraju skouknul. :-o <BR> <BR>Ted jsem kuokal na Blade II. a ty bojovy sceny tam taky nejsou od veci. Tam sice taky litaj, ale vzhledem k tomu, ze to sou upiri, to toliko nevadi. :-D
laada
laada
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 13. úno, 2003 0:00

filmy

Příspěvekod paja » sob 22. bře, 2003 23:06

gohatto(viz drive)=posledni samuraj.opravdu zajimavy film se silnym dejem(alespon pro mne).hlavne se vyhnete asi poslednimu filmu s jet lim HERO.opravdu nema nic spolecneho s bu.pribeh zalozen na leteckych scenach a osoby v nem se pohybuji jen vzduchem,po vode,na zemi jen zridka a bud se zpomalenim,nebo zrychlenim obrazu :-[ dej:pokus o atentat na 1.svrchovaneho cisare cchinu-fakt jsem pri tom malem take vrazdil. :-Y
pavel.prucha
paja
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

Příspěvekod hungga » ned 23. bře, 2003 10:27

END
Naposledy upravil hungga dne úte 03. čer, 2003 22:27, celkově upraveno 1
hungga
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pát 07. bře, 2003 0:00

filmy

Příspěvekod katana » ned 23. bře, 2003 17:36

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citace:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> <BR> 22.03. 2003 v 23:06, paja napsal(a): <BR>gohatto(viz drive)=posledni samuraj.opravdu zajimavy film se silnym dejem(alespon pro mne).hlavne se vyhnete asi poslednimu filmu s jet lim HERO.opravdu nema nic spolecneho s bu.pribeh zalozen na leteckych scenach a osoby v nem se pohybuji jen vzduchem,po vode,na zemi jen zridka a bud se zpomalenim,nebo zrychlenim obrazu :-[ dej:pokus o atentat na 1.svrchovaneho cisare cchinu-fakt jsem pri tom malem take vrazdil. :-Y <BR></BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->ad Hero - mluvit o akci choreografované špičkovými hongkongskými choreografy, ve které navíc figuruje Jet Li a Donnie Yen, jako o něčem co "nemá nic společného s BU", to už mi přijde jako opravdu silná káva. Například právě duel Jeta s Donniem je pro mě osobně jednou z nejlepších akčních scén poslední doby. Pokud ti nesedí děj (ano, Hero má DĚJ! :-D ), nebo nejsi zvyklý na styl wuxia, opravdu to nic nevypovídá o kvalitách filmu. A nebo jinak - pokud má někdo rád krásné umělecké záběry, dokonalé kulisy a kostýmy, efekty, kvalitní akční choreografii v tom nejlepším obsazení... letos není lepší volba :-] <BR> <BR><!-- BBCode Start --><B>hunga</B><!-- BBCode End --> - ad Ran, nevím, co od filmů Akiry Kurosawy očekáváš, ale pokud je srováváš s "HK klasikou", tak asi ne to, co ti mohou nabídnout...<BR><BR>[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: F4ust dne 23.03. 2003 17:43 ]
katana
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

filmy

Příspěvekod Picard » pon 24. bře, 2003 16:49

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citace:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> <BR> 21.03. 2003 v 12:55, laada napsal(a): <BR>jojo 7 samuraju je dost dobrej film. :-) <BR>taky sem kdysi videl nejakej film kde se samurai staral o nejakyho kluka a bojoval proti nindzum, bohuzel si nepamatuju jak se to menovalo ani podrobnosti, ale bylo to velmi dobry. :-o <BR></BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End --> <BR> <BR>Tohle se tusim jmemovalo "Shogun shadow" a cesky se to jmenovalo "Unos Sogunova naslednika" nebo tak nejak. Docela maso, bezelo to na CT nekdy po revoluci. I kdyz dneska uz bych to asi odsoudil jako silenej brak :-]
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

filmy

Příspěvekod laada » pon 24. bře, 2003 18:12

no ja sem to tenkrat videl ve spanelstine, ale libilo se mi to :-)
laada
laada
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 13. úno, 2003 0:00

filmy

Příspěvekod paja » pon 24. bře, 2003 18:53

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->ad Hero - mluvit o akci choreografované špičkovými hongkongskými choreografy, ve které navíc figuruje Jet Li a Donnie Yen, jako o něčem co "nemá nic společného s BU", to už mi přijde jako opravdu silná káva. Například právě duel Jeta s Donniem je pro mě osobně jednou z nejlepších akčních scén poslední doby. Pokud ti nesedí děj (ano, Hero má DĚJ! :-D ), nebo nejsi zvyklý na styl wuxia, opravdu to nic nevypovídá o kvalitách filmu. A nebo jinak - pokud má někdo rád krásné umělecké záběry, dokonalé kulisy a kostýmy, efekty, kvalitní akční choreografii v tom nejlepším obsazení... letos není lepší volba :-] <BR> <BR>ne opravdu mi zanr filmu wuxia nijak zvlast nesedi.jak jet tak i donnie yen jsou nepochybne skveli bu praktikujici uz od malicka,ale myslim,ze podobne sceny pod hk choreografy by zvladnul i baletak z divadla(nebrat jako urazku). <BR> <BR>jako priklad:ve filmu tygr a drak(uzasne kostymy,interiery,..) prave hl.hrdina Li Mu Bai predstavovany hercem Yun-Fat Chowem se nezabyva bu(hral spise ve skvelych hk akcnakach s pistoli v ruce nebo romantica) a priprava na jeho filmove souboje s mecem mu pry trvala jen 4 mesice. ;-) <BR> <BR>hero-nepovazuji hopsani ve vetru a odrazeni milionu sipu svou rozevlatou kazajkou za film o bu.promin,musel jsem si rypnout. :-D
pavel.prucha
paja
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

Další

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron