tradiční karate na ulici

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod RUNAR » stř 03. pro, 2008 10:37

ukropcany píše:
Aj tak sú najlepšie ošuchy... včera mi chlapec zakorčuloval a to som ho trafil tak čaptavo


Heh? Nemůžeš to přeložit? Nějak se v tom nevyznám :)

Zakorčuloval rozumím ostatní ne :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod pucmaz » stř 03. pro, 2008 11:09

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 19:51, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod RUNAR » stř 03. pro, 2008 12:09

Pucmaz:
Vím jen u koho Funakoshi cvičil, kde byl oficiální žák, z toho usuzuju na kvalitu informací.
Jak ale říkám od začátku, osobně tohle neumim, nemám žádnej problém přiznat že já a většina lidí ve střetu nukite ani omylem nepoužijem.


Ovšem zůstává otázka jaktože s tím v Uechi-ryu kopou?


P.S:
Tvůj zdroj informací jsou nejspíš učitelé Goju-ryu, což ale neříká nic o tom co se umělo a fungovalo v Shorin-ryu.

Příklad z běžnýho života:
Mám nějaký okruh známých a kolikrát se ke mně o ostatních co znám dostanou tak zkreslený informace a nesmysly že až žasnu a to ty lidi znám osobně.
Naposledy upravil RUNAR dne stř 03. pro, 2008 12:26, celkově upraveno 1
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » stř 03. pro, 2008 12:20

pucmaz píše:Runnar: no kdyz to rikal pan Funakoshi... :? Otazka zni: a dovedl to pan Funakoshi? Nebo to znal jenom jako poucku, stejne jako ted vy...? :wink:


....to už se nedovíme. Ještě před měsícem se bylo koho zeptat, jak na tom G.F s nukite byl, teď již ne. I když je přerážení o něčem jiném, minimálně nám dokázalo, že se dá tato hrana použít. Otázkou je jak. Nechal bych už nukite plavat.
Mě spíš zajímá co takový iponken a tvoje goju. Jak se díváte na tuto úderovou plochu?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » stř 03. pro, 2008 12:34

RBR:
No spíš bych řekl že Pucmazův názor že Funakoshi znal poučky je naprosto úsměvný až legrační. :D
Však víme kdo Funakoshiho cvičil.


No je zajímavý jak tady někdo úplně neznámý nahodí topic a kam se to dostane :)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod pucmaz » stř 03. pro, 2008 12:43

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 19:51, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod pucmaz » stř 03. pro, 2008 12:55

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 19:50, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Gino » stř 03. pro, 2008 12:59

pucmaz - problem vidim v tom, ze vetsina (ne-li vsichni) lidi tady... a ted nemyslim jen toto forum... nema moznost dostat se k jinym informacim, nez jim reknou jejich ucitele, nebo ktere si prectou v knihach. Nikdo pak nevi, co rekl pan Chóki ani co o Funakoshim rekli ostatni stari mistri z okinawy.

Mozna by to lidem rozsirilo obrozy, ale obecne se domnivam, ze neni prilis snaha tyhle veci rozsirovat, protoze dnesni svet uz je tak zmanipulovanej, ze nikdo nicemu neuveri...

To mas stejny jako s Oyamou... ech, a ted jsem asi pichnul taky hluboko :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod pucmaz » stř 03. pro, 2008 13:09

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 19:50, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » stř 03. pro, 2008 13:29

RUNAR píše:RBR:
No spíš bych řekl že Pucmazův názor že Funakoshi znal poučky je naprosto úsměvný až legrační. :D
Však víme kdo Funakoshiho cvičil.


No je zajímavý jak tady někdo úplně neznámý nahodí topic a kam se to dostane :)


Sice víme, ale je potřeba si zachovat jistou zdravou nedůvěru. Kolem G:F je spousta bájí a pověstí. O Anke Azatovi a jeho cvičení toho moc nevíme. O Macumurovi je faktů o cvičení známo ještě méně.
Než odkazování na dávné veličiny bych v tomto případě dal na praktické zkušenosti. Jak jsem psal výše nukite-tsuky do krku si dokáži představit, ale o ostatních místech si tak jistý nejsem.
Opravdu by mě zajímalo co za informace před námi Pucmaz skrývá (pacholek jeden). Počkáme až nám dorazí pod ruky. Vezmeme jedinou měnu (tekutou), která na Moravě nepodléhá inflaci a Pucmaze sprostě uplatíme. :lol:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » stř 03. pro, 2008 13:29

Pucmaz:
No bylo to spíš Azato a trochu Itosu, legrační a neber to nijak osobně právě proto že od těhle učitelů dostával spíš tvrdý PRAKTICKÝ lekce, než poučky.
Proto ho cituju a považuju za cennej zdroj.
Klidně tady veřejně přiznám že já neumím nukite a proto bych ho vůbec nepoužil, tudíž jen odkazuju jinam.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » stř 03. pro, 2008 13:34

pucmaz píše:
RUNAR píše:RBR:
No spíš bych řekl že Pucmazův názor že Funakoshi znal poučky je naprosto úsměvný až legrační. :D
Však víme kdo Funakoshiho cvičil.


Itosu a trochu i Azato. A proc je muj nazor legracni?


Spíš naopak. Funakoshiho učitel byl hlavně Azato, Itosu byl až druhý. I když by se mohlo říci, že je to jedno, když oba byli žáci Macumury, ale Azato byl uči deši, Itosu sotodeši.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod pucmaz » stř 03. pro, 2008 13:37

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 19:48, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » stř 03. pro, 2008 13:47

pucmaz píše:
RBR píše:Mě spíš zajímá co takový iponken a tvoje goju. Jak se díváte na tuto úderovou plochu?
RBR


A cemu se v shotokanu rika ipponken? Tomu natazenemu ukazovaku? Nebo druhemu kloubu ukazovaku, ktery vycniva z pesti?
To prvni se v goju necvici...


Ipon ken, Nakadaka ipon ken nikoliv (povystrčený ukazováček nebo prostředník). Ten natažený ukazovák.

Hm ... to je binec. jak si můžete tak veledůležitou plochu dovolit ignorovat :lol: Takže dopátrat se praktického využití bude větší problém než jsem čekal.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » stř 03. pro, 2008 13:50

RBR, Pucmaz:
Ale tohle se mi dost líbí, přátelskej přístup k věci, vždyť jsme rádi že snad Pucmaz bude šířit pořádný Karate což je hodně fajn.To si jasně zaslouží naší podporu. 8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 03. pro, 2008 14:00

pucmaz píše:RBR: hahahaaa, vyborne, schyluje se k chlastani :D To muze zkoncit jedine vasim prestupem k okinawa gojuryu! :lol: :lol:



OT....bych řekl,chlapci,že to může skončit jedině těžkou otravou..... :wink: :lol: :lol:
Naposledy upravil Jendis dne stř 03. pro, 2008 14:01, celkově upraveno 1
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RBR » stř 03. pro, 2008 14:00

pucmaz píše:RBR: hahahaaa, vyborne, schyluje se k chlastani :D To muze zkoncit jedine vasim prestupem k okinawa gojuryu! :lol: :lol:


No, no mi netvrď, že si z toho saké plně připraven na nejtvrdší měnu. Piják kvašené rýže nám bude vyhrožovat. Čeho se ještě nedožiji :lol: :lol:

RBR

PS: Zásoby mám připravené, takže není problém spáchat učenou disputaci na téma karate
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » stř 03. pro, 2008 14:14

Jendis píše:
pucmaz píše:RBR: hahahaaa, vyborne, schyluje se k chlastani :D To muze zkoncit jedine vasim prestupem k okinawa gojuryu! :lol: :lol:



OT....bych řekl,chlapci,že to může skončit jedině těžkou otravou..... :wink: :lol: :lol:


Neboj. Nejsme žádní mladí ogaři, co se musí vzájemně trumfovat. Měna poslouží čistě k prolomení komunikačních bariér a zahnání stydlivosti.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » stř 03. pro, 2008 14:40

ukropcany píše:No ja by som to videl tak, že pucmaz si pomaličky, ale iste buduje svoju budúcu pozíciu... 8) Nie je nič lepšie ako kopec otáznikov, na ktoré ma iba jeden človek široko ďaleko odpoveď... :wink:



No POUZE A JENOM co se týká Goju, na Shotokan potažmo Shorin máme svoje experty.A spousta věcí je jasných pokud člověk trochu přemejšlí. :)

Spousta věcí zas žádná věda neni.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod pucmaz » stř 03. pro, 2008 16:14

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 19:47, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků