tradiční karate na ulici

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod luen » ned 21. pro, 2008 2:48

player píše: ... A to samozrejme nezminuju ani nemoznost rukou zachytavat v bambuli.

To mi vadi take, protoze mame spousty zapasnickych technik, ale co ... to je dan za pravidla :wink:

cudles píše: ... uz jsem to jednou schytal do suspiku, nerikam ze me nezachranil, nemit ho, tak uz asi jen piskam, ale tak nejak si neumim predstavit kdyby ten suspik nejak praskl, to uz by asi byl masakr...proto uvazuju o koupi toho kovoveho. JAke mate vy zkusenosti s plastikovymi?

Ja napr. plastu neverim, protoze jsem jeste kvalitni plast u suspenzoru nevidel a nemluve o tvarech, ktere jsou sice obcas zajimave po designove strance, ale absolutne nevyhovuji anatomii lidskeho tela ... v tomto ohledu se myslim vyplati drzet se tradice a nebyt tester (a nasledne jednokulcak :wink: ) Hlavne tomu kovu verim, protoze neco vazi a je mnohem lepe citit na tele (ze neni jinde, nez ma byt) a i to vazani na telo je z hlediska ochrany velmi dobre (neverim ruznym gumam a elastickym snurkam). Dostal jsem uz i rachu kolenem ... nebylo to prijemne, ale nemelo to vliv na funkci zootechnika :lol: O cemz pochybuji u plastoveho :wink:

4player: Jake pouzivate mrizky resp. helmy ... ja jeste nesehnal helmu s mrizkou, ktera by vydrzela napr. zaslapnuti hlavy, lokty nebo kolena ... klido SZ :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » ned 21. pro, 2008 9:00

Helma má základný problém v tom, že väčšinou strašne zakrýva výhľad. V helme s veľmými lícnicami nie je vidieť ani prd... práve preto nám prídu tie rukavice ako lepšie riešenie... aj som našiel stránku, kde ponúkali tie daytojuku helmy, ale samozrejme že neodpísali, parchanti... ja používam helmu bez lícnic a funguje dobre, žiadne odreniny ani nič a hlavne nezakrýva výhľad...

Inak k tým zápasníckym technikám - my často klinčujeme s rukavicami a je to super tréning. Musím totiž toho človeka udržať stoj čo stoj a pritom nemám prsty... :D Treba sa na to len zvyknúť a potom to už ide dobre... človek sa totiž musí naučiť používať na držaanie také plochy, ktoré si nevyžadujú taký cit - dlane, predlaktia... no a keď potom ako bonus dáme rukavice dole, tak to je ešte len luxus... :wink:
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod hellas » ned 21. pro, 2008 11:07

Já si naivně myslel, že helmy s plexi budou lepší, jak mřížky, ale bylo to ještě horší a tak se na ně práší :evil:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » ned 21. pro, 2008 14:35

hellas - a v čom sú horšie? Ja som to checkoval pre našich chalanov, čo mali nejaké doráchané nosy...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod player » ned 21. pro, 2008 14:41

Luen : heled kupoval jsem na doporuceni TongPa tady tuhle, ale ted koukam, ze maj uz jinej model:

http://www.piransport.cz/prodej/helmy/? ... ail&zid=51

Nejvetsi problem je v tom, ze tahle uz nema podperu v mistech licnich kosti(stejne jako ty z Hayashi), takze jakmile dostanes naraz ne primej, ale mirne ze strany, tak mrizka stopro rupne, nema se o co oprit po narazu.Dyztak tu nasi v pondeli vyfotim.
Zatim, tuky tuk:), vydrzela vsechno, na hlavu si teda nedupem, coz ovsem souvisi s tim co jsem psal drive, na hlavu kontakt bez plneho nasazeni.Ono stacilo svihovite mawashi z predni nohy minuly trenink a ten otres na drepkins kolegovi stacil.

Ukropcany : muzes to brat zas tak, ze pokud dokazes zapasit se zmensenym zornym uhlem, o to sikovnejsi pak budes bez helmy.
player
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RUNAR » ned 21. pro, 2008 14:46

Ke Karate bych chtěl shrnout asi tolik:

Jde o velmi rozšířenou záležitost, kterou cvičí spousta lidí, samozřejmě všichni nemůžou bejt nadupaný bijci, ale to platí stejnou měrou i o xboxech, jak jsem si ověřil na jejich trénincích.

Cvičí se řekl bych hlavní dva směry:

Karate:To čemu říkám Karate, kde je kladen maximální důraz na co největší účinnost technik.S těmi kdo umí takový Karate se tu setkalo jen několik lidí a ty potvrdí jaká je to síla, nejen svalová ale i mozková.Pro mě to nejlepší co jsem poznal vlastní zkušeností.
Takže když mluvím o Karate, nemám na mysly tu plácačku co se tu většinou učila a učí, ČEST A RESPEKT VYJÍMKÁM KTERÝ TU BYLY A JSOU.

Sportovní [nálepka]"Karate"[/nálepka] :) , kde jde buď o vrcholnou gymnastiku(Kata)nebo kumite kde jde o nejryhlejší zasažení soupeře bez důrazu na účinnost technik.Samozřejmě že jsou i mezi sportovními Karatisti výjimky, bijci co maj v technikách k tý přesnosti a rychlosti i pecku ale pro většinu to neplatí.Přesto bych řekl že na sportovní kumiťáky spousta takzvaných tradičňáků vůbec nemá ve střetu šanci.

Takže ani to takzvaný tradiční Karate není žádnou zárukou kvality....ale zárukou kvality není ani xbox klub.

Dál:Jak psal Angus a RBR tak proběhly U NÁS nějaký zápasy kde Karatisti napráskali xboxerům držky, to taky jasně dokladuje účinnost.
Řešit tu co je lepší je hovadina, leda ve srandě to má smysl:

Se svíčkovou!.....néééééé se zelím. :D

Klidně přiznám že jsem i fanoušek některých boxerů:David Tua, Lennox Lewis a další.
Vždyť i svýho kámoše jsem poslal k Honzovi Vávrovi na box/thai, taky protože vím že cesta k dobrýmu Karate by byla u nás v Čechách pro něj možná i nemožná :D .
Řekl bych že o JASNÝ A VYSOKÝ účinnosti xboxu tu nikdo myslící nepochybuje. :)

Ale KVALITNÍ Karate je pro mě pořád to nejúčinější a nejlepší co jsem kdy zažil i ve srovnání s xboxem. 8)
(můj názor, nikomu to nenutim)

P.S:
Je zajímavý že tyhle názory jsem měl ještě dávno před tím než jsem sem začal pisálkovat a nic novýho jsem se tu nějak nedozvěděl. :)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod hellas » ned 21. pro, 2008 15:00

ukropcany píše:hellas - a v čom sú horšie? Ja som to checkoval pre našich chalanov, čo mali nejaké doráchané nosy...

Strašně se mlží, přes otvor pro oči v podstatě není vidět, musela by Ti sedět jako přibitá, jakejkoliv lehej pohyb hlavou a vidíš prdlajs :?
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod hellas » ned 21. pro, 2008 15:04

RUNARe, ty zápasy karatistů a xboxerů myslíš asi SK Global vs. kickbox Staněk ne?
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RUNAR » ned 21. pro, 2008 15:08

Hellas:
Nevím co to přesně bylo, ani jména.....psal to sem Angus a RBR.
Nechtěl jsem hned vytahovat Machidu a jeho bráchu :D.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » ned 21. pro, 2008 15:45

4player - no yo, som měkoň... nechcem dostávať do búdky... :oops: :wink:

4hellas - :?
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » ned 21. pro, 2008 16:20

hellas píše:RUNARe, ty zápasy karatistů a xboxerů myslíš asi SK Global vs. kickbox Staněk ne?

jasně...Ján Stupka..... :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod hellas » ned 21. pro, 2008 16:23

Jendis píše:
hellas píše:RUNARe, ty zápasy karatistů a xboxerů myslíš asi SK Global vs. kickbox Staněk ne?

nj, ale při vší úctě ke klukům od Oldy..byly to začátky, že ano, kick box to ani nebyl..
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » ned 21. pro, 2008 16:26

hellas píše:
Jendis píše:

nj, ale při vší úctě ke klukům od Oldy..byly to začátky, že ano, kick box to ani nebyl..

no jasně....ale na druhou stranu...lidi jako Stupka a Gachulinec by se neztratili...bijci staré školy......při vší úctě k x-boxu......pod takovýma cvičit..... :!: :idea:

btw-tak ví někdo,jestli stále cvičí??????Nebo co s nimi je????? Chlapi ze Slovenska...poptejte se,prosím......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod TongPo » ned 21. pro, 2008 17:09

player píše:...Nejvetsi problem je v tom, ze tahle uz nema podperu v mistech licnich kosti(stejne jako ty z Hayashi), takze jakmile dostanes naraz ne primej, ale mirne ze strany, tak mrizka stopro rupne, nema se o co oprit po narazu...

Mám podobnej názor, nejslabší místo u mřížek je ten přechod do plocha u okraje. Pokud není toto místo podepřený (například lícnicí), už bych tomu nevěřil, opravdu silnej úder to nemusí vydržet. Každopádně my cvičili s přilbama s mřížkou docela dlouho a ještě jsme mřížku nepřerazili - a to nejsme žádní střízlíci. Ale asi jsme měli štěstí + svojí roli určitě sehrál i fakt, že zcela naplno jsme se rubali v boxérkách ( 10 - 14oz) a přilbách bez mřížky, pouze s lícnicí. Každopádně poté, co jsi sem hodil info o té prasklé mřížce, jsme si prozkoumali naše přilby s mřížkama (každej má něco jinýho) a už si dáváme pozor. Přilba od Piransportu (trochu jiná verze, než jsi odkazoval) má sice ten přechod celkem dobře a robusně řešenej, ale taky bez podpěry, takže 100% jistotu to nedává. Docela dobře je na tom přilba od TeamX, má ten přechod podepřenej lícnicí a mřížka je navíc snadno sundatelná, takže je to použitelný i bez mřížky. Tahle přilba je "vypolštářovaná" i shora, takže její nositel dobře snáší i rány do hlavy cvičnými zbraněmi... :twisted: Jinak teď jsem koukal, že TeamX už má v nabídce i přilbu s plexi...
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » ned 21. pro, 2008 18:00

No ja mam na to spatnou vzpominku, jeste za dob ELY jsem jednomu kolegovi, dal zvedak a jemu se ta mrizka zapichla kousek pod oko ... krve by ses nedorezal jak jsem se leknul, jestli to oko ma v poradku ... kdyz ji strhnul a sel na zem s tim, ze si drzi oko :(

Mozna koupit kvalitni helmu a pridelat tam mrizku co maji brankari na hokeji :idea:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod player » ned 21. pro, 2008 18:26

TongPo:
http://www.justfight.eu/inshop/catalogu ... 8_016x.jpg

Tak to je presna ta co pouzivame.

Luen : dovedu si to moc dobre predstavit, zazil jsem temer totez, akorat to byl nos :?
player
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod TongPo » ned 21. pro, 2008 19:16

luen píše:...Mozna koupit kvalitni helmu a pridelat tam mrizku co maji brankari na hokeji :idea:

To by asi mohlo bejt nejjistější řešení, například ochranný oblek pro figuranty výcviku sebeobrany zvaný "Redman" je podobně řešenej. A tady další obrázek s "Redmanem", zajímavá je ta verze přilby s lícnicema a kovovou mřížkou, co na sobě má ta ženština... Jinak máte někdo nějaký zkušenosti ohledně odolnosti proti úderu těch přileb s polycarbonátovým plexi?
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Odpad » ned 21. pro, 2008 21:58

ghekon píše:Odpad: Vazne te to bavi? Ja myslim ze RUNAR uplne staci jako jeden komik ;) BTW: Ta kejuan v praze je pekna sracka, startovka absolutne o nicem, same nevyrovnane fight, slowinsky ma po ko od melvina stop... Jediny na koho bych se podival je kyokushinkaista Soukup.

Tak Kyokushin Soukup oznámil v úvodu že se omlouvá že proti ©udovi nenastoupí protože měl nedávno Angínu...

No a jinak moc se v tom nevyznám ale RESPEKT :oops:

Byl tam Ernesto Hoost se svym svěřencem kterýmu dělal kouče-podobný monstrum jako on.Všechny tam rozsekal a na konci složil nějakýho Rusa KO kolenem do hlavy...hustý...

Moc se v tom neorientuji ale ©udu zná asi každej-je hustej...mlátička jako sviňa.Mluvil sem tam s nějakym jeho známym a prý pracuje jako pečovatel v nějakém ústavu pro postižené děti tak mě to trochu zbavilo předsudků.

Ten Negroň co to vyhrál a ©uda to mě fakt zaujalo,zbytek nic moc :)

Akorát nechápu jak to v těch soutěžích jako je-přišlo mi to dost nespravedlivý :?
Hoostovo mlátička měla 33let a přes šedesát zápasů a postavili proti němu 20letýho Rumuna kterej měl za sebou 10 zápasů...tak nevim..asi divadlo pro lidi kuli kšeftu :(

Ten Hoostovo žák co si tam se všema hrál jak s dětma se jmenuje Ashwin Balrak.Už je to i na youtube jak tam mydlí toho Rusa :) :lol: 8O
Odpad
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Předchozí

Zpět na bojová umění a média...