NAGULAL JEDE ;O)

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod wushi » úte 08. čer, 2004 12:32

...a to bude teda ako prosím pekne inštruktorka čoho??? :lol:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

 

Příspěvekod andromeda » úte 08. čer, 2004 12:34

wushi píše:...a to bude teda ako prosím pekne inštruktorka čoho??? :lol:



Pokud bude, tak akcí s dětmi - příroda, energie, cvičení, ......
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

Příspěvekod andromeda » úte 08. čer, 2004 12:36

wushi píše:...26 rokov...ty brďo, to už je čo povedať, takže oslovenie sensei(shifu, guru, ...)je celkom na mieste...len koľko z tých 26 rokov bol fakt tréning? trebárs aj bez učiteľa, ale fakt tréning, teda nie pozeranie videa a čítanie príručiek BU...to mám k svojim 17 rokom praxe pripočítať aj ďalších asi 5, keď som sa karate venoval á la "vidím-to-z-rýchliku"? tak to už cvičím 22 rokov, no to som káder...volajte ma SIFU !!!! :lol:



Jasně, 25 a půl roku jsem si četl základní příručku sebeobrany od Lebedy a pak jsem si dal černý pás v NIN TSUN DO - ne já si vlastně dal hned čtyři :D
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

Příspěvekod andromeda » úte 08. čer, 2004 12:38

Jinak s tím "šestadvacetiletým základem", přijde mi to trošku jako demagogie, proč do toho zahrnujete patnáct let, za kterých jste se slušně řečeno věnoval jen podnikání? Kolik z těch šestadvaceti let je skutečně strávených skutečným tréninkem pod skutečným učitelem? Jinak bych ještě rád naťuknul vaše neochvějné letité základy, vzpomínám si, že pro danisty Bujinkan Czech Dojo bylo vždycky vítanou atrakcí navštívit vaše tréninky a z pozice nováčka si vyslechnout "jak to vlastně je" s ninjutsu. :D[/quote]


Když si na to vzpomínám, tak jsem opravdu asi jednou, možná dvakrát v tomto období trénoval.

Nebo se mi to jen zdálo :D ?
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

Příspěvekod andromeda » úte 08. čer, 2004 12:39

Sorry všem slušným lidem na tomto fóru, ale mně už pár z vás poslední dobou tak rozesmává, že jsem se dneska neudržel :D :D :D

Ostatní, promiňte :D
Neberte to osobně. Dík.
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Picard » úte 08. čer, 2004 12:48

andromeda píše:
Picard píše:Kontrola ... mecem .... to je zajimava myslenka. Doporucuji to prednest prislusnym organum Prazske hromadne dopravy, jejim revizorum by se tyto techniky velmi hodily pri kontrole jizdenek.


Ha.......ha.......ha........vtipné :? Máš snad na víc, nebo ne ? :)


Bohuzel nemam prosim za prominuti ... prosim take o osvetleni te "kontroly mecem", dekuji
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod wushi » úte 08. čer, 2004 12:48

andromeda píše:
wushi píše:...a to bude teda ako prosím pekne inštruktorka čoho??? :lol:



Pokud bude, tak akcí s dětmi - příroda, energie, cvičení, ......


...s deťmi, v prírode, energia a cvičenie? tak to ti prajem hodne úspechov, sám asi s deťmi veľa času netráviš...na to treba mať skúsenosti, ktoré, ako si sám uviedol, nemáš (pokiaľ si dobre spomínam na palicu...), a kto to tých inštruktorov naučí? no comment...
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod wushi » úte 08. čer, 2004 12:52

"Sorry všem slušným lidem na tomto fóru, ale mně už pár z vás poslední dobou tak rozesmává, že jsem se dneska neudržel

Ostatní, promiňte
Neberte to osobně. Dík."

"Když si na to vzpomínám, tak jsem opravdu asi jednou, možná dvakrát v tomto období trénoval.

Nebo se mi to jen zdálo ?"

"Jasně, 25 a půl roku jsem si četl základní příručku sebeobrany od Lebedy a pak jsem si dal černý pás v NIN TSUN DO - ne já si vlastně dal hned čtyři"

"No přeci v oblbování takových mistrů, jakým jistě jsi ... Dále ve vymýšlení si neexistujících pohybů, supermistrů z Marsu - zemřelých na Jupiteru v minulém století,.......

a tak ..... Přece mně dobře osobně znáš"

...tak toto sú výplody andromedy, už som čakal, že trochu zmúdrel z toľkých rád, ktoré sme mu tu dali, no ako vidím...len ho to trošku lízlo.... :lol: :lol: :lol: :twisted:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod Masta » úte 08. čer, 2004 13:05

Pane Polák já myslím že tu nejde o to zda vás osobně znám či ne, ale když se mě někdo zeptá zdá jsem trénoval muay thai a zda tomu rozumím a já mu odpovím ano rozumím, několikrát jsem o něm mluvil s petrem macháčkem a párkrát mi ukázal hakim lowkick tak si o mě lidi budou myslet že jsem magor....a nemyslím že na tom něco změní to že mě nebudou znát osobně.
Masta
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod F4ust » úte 08. čer, 2004 16:00

"Sorry všem slušným lidem na tomto fóru, ale mně už pár z vás poslední dobou tak rozesmává"

jinými slovy, cítíte se trapne, ze nemate v rukavu zadnou uspokojivou ospoved? :lol:
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

Příspěvekod andromeda » stř 09. čer, 2004 13:59

F4ust píše:"Sorry všem slušným lidem na tomto fóru, ale mně už pár z vás poslední dobou tak rozesmává"

jinými slovy, cítíte se trapne, ze nemate v rukavu zadnou uspokojivou ospoved? :lol:





Tady už bylo tolik uspokojivých odpovědí ....... a slov ........ a argumentů ..... a není to k ničemu. Ve vašem případě.

A trapně z toho, že se směju, mi teda rozhodně není :D :D :D Je totiž čemu se smát. Ve vašem případě. Opět. :D
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

Příspěvekod andromeda » stř 09. čer, 2004 14:02

Masta píše:Pane Polák já myslím že tu nejde o to zda vás osobně znám či ne, ale když se mě někdo zeptá zdá jsem trénoval muay thai a zda tomu rozumím a já mu odpovím ano rozumím, několikrát jsem o něm mluvil s petrem macháčkem a párkrát mi ukázal hakim lowkick tak si o mě lidi budou myslet že jsem magor....a nemyslím že na tom něco změní to že mě nebudou znát osobně.




Pokud budu vědět, že léta trénujete různé systémy a řeknete mi, že vám Petr Macháček na jednom tréninku ukázal pohyb, který jste od něj pochytil, pochopil a začal jej trénovat, bez problémů vám uvěřím.

®e vás magoři budou považovat za magora, to už není váš problém. Nebo ano ?
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

Příspěvekod andromeda » stř 09. čer, 2004 14:04

wushi píše:
andromeda píše:
wushi píše:...a to bude teda ako prosím pekne inštruktorka čoho??? :lol:



Pokud bude, tak akcí s dětmi - příroda, energie, cvičení, ......


...s deťmi, v prírode, energia a cvičenie? tak to ti prajem hodne úspechov, sám asi s deťmi veľa času netráviš...na to treba mať skúsenosti, ktoré, ako si sám uviedol, nemáš (pokiaľ si dobre spomínam na palicu...), a kto to tých inštruktorov naučí? no comment...



Pleteš záměrně páté přes deváté a vytrhuješ slovíčka z kontextů....... gratuluji. Druhý Klaus. Či ©pidla ? :D
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

Příspěvekod F4ust » stř 09. čer, 2004 14:05

hmm, tohle už hraničí s chorobou. jinými slovy tady dáváte již několik dní najevo, že sám sebe považujete za velmi zkušeného a všestranného cvičence bojových uměních, který má natolik nadřeno, že může zkusit cokoliv a bude mu to fungovat...? to jsou mi věci...
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

Příspěvekod andromeda » stř 09. čer, 2004 14:08

Bohuzel nemam prosim za prominuti ... prosim take o osvetleni te "kontroly mecem", dekuji[/quote]




Bez urážky, neber to ve zlém..... ale jak si představuješ, že ti v rámci tohoto dialogu odpovím ?

Jak ti mám objasnit to, na co se ptáš ?

Já vím přesně, co cítím, když jsem na tréninku. Ale jak to tu mám vysvětlit slovy, aniž by se jednotlivých slovíček hned nechytla již sehraná partička patrika a spol.

Dej mi rozumný návod a já budu naprosto otevřený.
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

Příspěvekod andromeda » stř 09. čer, 2004 14:09

F4ust píše:hmm, tohle už hraničí s chorobou. jinými slovy tady dáváte již několik dní najevo, že sám sebe považujete za velmi zkušeného a všestranného cvičence bojových uměních, který má natolik nadřeno, že může zkusit cokoliv a bude mu to fungovat...? to jsou mi věci...



A kdepak jsem zase tuto větu přesně napsal ? :D
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » stř 09. čer, 2004 14:23

andromeda píše:
F4ust píše:"Sorry všem slušným lidem na tomto fóru, ale mně už pár z vás poslední dobou tak rozesmává"

jinými slovy, cítíte se trapne, ze nemate v rukavu zadnou uspokojivou ospoved? :lol:





Tady už bylo tolik uspokojivých odpovědí ....... a slov ........ a argumentů ..... a není to k ničemu. Ve vašem případě.

A trapně z toho, že se směju, mi teda rozhodně není :D :D :D Je totiž čemu se smát. Ve vašem případě. Opět. :D


Snažím se na tuto diskuzi dívat nezaujetě a měl bych výhrady k jedné i druhé straně názorů ale .....
Pane Polák, z vaší strany jsem však moc uspokojivých odpovědí nečetl. Třeba jeden z posledních konkrétních dotazů na vás.
"kdybyste mi zkrátka napsal, u koho, kde, co a jak dlouho jste se učil" - jste odpověděl, že nějaké roky Judo a Karate a zbytek jste odkoukal z videokazet. Tato odpověd se mně (a asi všem) zdá poněkud ubohá. Z této odpovědí vyplívá, že moc praktické zkušenosti z BU nemáte. Nobo to je naopak a už konečně odpovíte kdy, u koho a jak dlouhou :?: Nepo považujete učení z videokazet za dostačující :?: :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod F4ust » stř 09. čer, 2004 14:25

"předkládám sedmiletou praxi v Judu a pětiletou v Karate, která mi umožňuje přijímat techniky Ninjutsu na stejném základě, ať už se jim říká "techniky Ninjutsu", či jakéhokoli jiného "-jutsu".
Převzal a upravil jsem principy, na to nebylo a není třeba postupovat začátečnický výcvik - po dvacetileté praxi v jiných oblastech.
To ocenil i pan Kolman a až budete mít 7. dan, můžete s ním o tom i diskutovat.
Nyní již přebírám techniky z nejrůznějších stylů - po celkem 26 leté praxi není obtížné porozumět jakékoli - pro mne vhodné - technice. Samozřejmě netrénuji vše"

zhruba tak... znám mnoho lidí, kteří ani po LEGITIMNÍ celoživotní dřině nemají odvahu něco podobného jen naznačit, to ale není váš případ, vy naprosto bez uzardění sám sebe označujete za člověka na svém místě, ale čemu se divit u postavičky, která sama o sobě samé ve třetí osobě píše, jak je moudrá, zkušená, mladě vypadající a tak dále... vypadá to na maniodepresivní psychózu, jen jsem ještě nenarazil na žádné vaše depresivní období... možná až na dobu, kdy jste si "zlomil ruku a díky tomu se pro vás zhroutil celý svět"? :D
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

Příspěvekod Picard » stř 09. čer, 2004 15:42

andromeda píše:
Bohuzel nemam prosim za prominuti ... prosim take o osvetleni te "kontroly mecem", dekuji





Bez urážky, neber to ve zlém..... ale jak si představuješ, že ti v rámci tohoto dialogu odpovím ?

Jak ti mám objasnit to, na co se ptáš ?

Já vím přesně, co cítím, když jsem na tréninku. Ale jak to tu mám vysvětlit slovy, aniž by se jednotlivých slovíček hned nechytla již sehraná partička patrika a spol.

Dej mi rozumný návod a já budu naprosto otevřený.


V tom pripade si Vas dovolim ocitovat:

Ze zbraní používám nůž, krátkou tyč (aplikace na mačetu), středně dlouhou tyč (100 - 120 cm), meč (a boken), řetěz (šňůru,...) - ovšem v rámci praktických a jednoduchých technik, vhodných pro bodyguardy. (Hlavní je kontrola, ne smrt).

Tedy ucite boj mecem v technikach vhodnych pro bodyguardy, jejichz ukolem je kontrola.

Tomu nerozumim a prosim o vysvetleni. Jak takove techniky vypadaji? Pripadne nejaky priklad.

Vidite, prosim Vas o vecnou odpoved. Vsimnete si, ze si Vam nijak nenadavam ani Vas neurazim. Vazne me to zajima.

Necitim se byt clenem zadne patrikovy particky ani jakekoliv jine.

Diky
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod F4ust » stř 09. čer, 2004 16:22

koukám, že se tu z nás pomalu stává gang vyvrhelů chlapci :lol:
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron