Rozbijec kokosu

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod RUNAR » čtv 02. črc, 2009 11:00

Hele Ahoj.....léto ještě není uprostřed s tím bych nesouhlasil hned na úvod :D

Jestli to vyznívá tak že si myslím že Karate rozumím jenom já pak nevím....vždyť tu píšu jak to Moto, podle mě, pěkně napsal.

A když nějakej Karatista napíše že jeho naučili jiný použití NIKITE :) tak řeknu že namám žádnej argument proto že moje znalost je lepší nebo původnější atd.

Jinak klíďo tu někdo může napsat že je nukite ARMBAR a to třeba i NASKOČENEJ :D když to někdo má našlápnutý.
A proč? Protože to dost připomíná kde páčit ruku a jak má bejt natočená....malíková hrana dole.
Je to účinný......tak proč ne.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod luen » čtv 02. črc, 2009 11:20

RUNAR píše:
luen píše:To zname, prijde se ucit synek a chce se ucit. Ucitel ho nemuze z nejakych nam neznamich duvodu odmitnout, ale ucit ho nechce, tak ho uci jen formy?

A nebo se to proste jen obecne nesiri, protoze se to vlastne nevi? Resp. se napr. jedna o linii, ktera je od zevlaka a ten to neumel a ted se to zpetne vsechno pokoutne vyskladava ale vsichni se maji tvarit, ze to vzdy vedeli? Byt je jasne, ze na zacatku byl nekdo, kdo vedel ...

Tohle totiz neni scenar jen karate, ale obecne vetsiny TBU!!!

:roll:
Proč píšeš tyhle obecný žvásty pod můj příspěvek..... jak to s ním souvisí?
Jakej scénář jakýho karate?

O karate toho mnoho nevíš tak se do něj nepleť....že si někde chvíli něco pod nálepkou karate cvičil neznamená že víš nebo umíš.


Protože jsem karate cvičil a s největší pravděpodobností déle než ty a zřejmě i s nějakýma výsledkama ... Nestavím se do pozice, že mu rozumím, ale píši o tom co jsem zažil viděl a vidím TEĎ!

Klasické chození kolem horké kaše. V podstatě každej, kdo kdy dělal shotokan, se setkal u nukite s výkladem, že jde o párání břicha ... což je nehorázná debilita. Místo, abys sem napsal jako fundovanej shotokaňák něco zasvěceného, tak vidím z tvé strany jen samé náznaky, vyhýbání se přímé odpovědi ... No prostě klasa ve smyslu toho, co jsem napsal!

Znám pár kvalitních lidí, kteří dělají karate. Vím jaké mají názory na dění u nás a co je trápí ... vlastně žádný rozdíl mezi JPN TBU a těma z říše středu. Všechno se to jako vždy točí kolem pár "soudruhů", ktří sedí na na prameni (v jejich případě vlastně mimo pramen) a jen škodí ostatním.

Mezi náma je asi rozdíl v tom, že já tohle otevřeně kritizuji a to jak v kung fu, tak i jinde, ale ty si pořád meleš tu svou o tom, jak je vše super a O.K. Nemůžu za to, že se neumíš postavit čelem k otevřené kritice a nebo si s ní neumíš jinak poradit ...

Jinak to, co jsem napsal byl obecný popis situace u nás a ve světě. Proč si to vztáhnul na sebe nevím a proč píšeš sračky typu:

O karate toho mnoho nevíš tak se do něj nepleť....že si někde chvíli něco pod nálepkou karate cvičil neznamená že víš nebo umíš.

se můžu jen domýšlet ... Nicméně mi to přijde dětinské a už jsem ti to myslím psal ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod graver » čtv 02. črc, 2009 11:45

luen píše:V podstatě každej, kdo kdy dělal shotokan, se setkal u nukite s výkladem, že jde o párání břicha

U nás (věřím, že jsem své učitele pochopil správně) se to prezentuje prostě jako úder na chudan - konkrétně na plexus solaris. ®ádné párání mě nikdo nikdy neučil.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » čtv 02. črc, 2009 11:53

graver píše:
luen píše:V podstatě každej, kdo kdy dělal shotokan, se setkal u nukite s výkladem, že jde o párání břicha

U nás (věřím, že jsem své učitele pochopil správně) se to prezentuje prostě jako úder na chudan - konkrétně na plexus solaris. ®ádné párání mě nikdo nikdy neučil.


To je dobře, že se to zlepšuje, ale asi jsem každej jinej ročník a doba už pokročila k lepšímu :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod PC » čtv 02. črc, 2009 12:17

Jeee, nene, Nukite: normalne mu prorves solar, chytnes za pater a vytrhnes, jako mrkev! takle me to ucili. :D :D :D :wink:
pulka skoly se me pak bala, kdyz sem to kamosum vysvetlil a ty to pak roznesli dal. :D :D
Jinak v Karate je asi stejne bordel jako vsude jinde, staci i prolezt par dizkusi, akorat by asi meli mit penez od statu, preci jen ta tradice uz tu nejaka byla pred zmenou rezimu.
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod cudles » čtv 02. črc, 2009 12:41

pm píše:i o tom jednom prstu do oka bych se trochu prel, mame neco podobnyho, ale uprimne, i kdyz je prst jak ze zeleza, trefit se... kdyz prstama do oci, tak pekne vsema, on se jeden alespon do jednoho trefi

MOzna blba otazka, ale kdyz uz pises jak to pouzivate u vas, tak pokud vsema prstama, tak u tech ostatnich je ale pravdepodobnost ze si je zranis, polames, nebo ne? Muzes postnout nakej obrazek kde to treba je, neumim si to totiz predstavit..
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod RUNAR » čtv 02. črc, 2009 12:42

luen píše: V podstatě každej, kdo kdy dělal shotokan, se setkal u nukite s výkladem, že jde o párání břicha ....


Nééééé, to je blbost, nikdy jsem takový použití nukite u nás ani jinde neslyšel.
Nejde si myslet že když si to takhle zažil tak to takhle muselo bejt všude.....psát všichni a všude a jiný hovadiny.


luen píše:Mezi náma je asi rozdíl v tom, že já tohle otevřeně kritizuji a to jak v kung fu, tak i jinde, ale ty si pořád meleš tu svou o tom, jak je vše super a O.K.


Nééééé, to je vyložená lež......mám tu dohledat a nalinkovat svoje roky starý příspěvky o Karate u nás atd....?


luen píše:Místo, abys sem napsal jako fundovanej shotokaňák něco zasvěceného, tak vidím z tvé strany jen samé náznaky, vyhýbání se přímé odpovědi ....


Psal jsem hned nazačátku že sem takový věci postovat nebudu, že je mi proti srsti psát tohle na veřejný forum, nenapíšu sem ani spoustu dalších zajímavých věcí ze Shotokanu.
Ale pro důvtipálky jsem to mezi řádky napsal.
Jak to působí je mi u prdele....
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » čtv 02. črc, 2009 13:40

RUNAR píše:
luen píše: V podstatě každej, kdo kdy dělal shotokan, se setkal u nukite s výkladem, že jde o párání břicha ....


Nééééé, to je blbost, nikdy jsem takový použití nukite u nás ani jinde neslyšel.
Nejde si myslet že když si to takhle zažil tak to takhle muselo bejt všude.....psát všichni a všude a jiný hovadiny.



Začínám pochybovat, že si karate někdy cvičil :lol: :lol: :lol: Právě proto, že jsem jezdil hodně na závody, už za komárů, tak jsme to diskutovali napříč všema klubama ... A světe div se, zase z toho vyšlo párání břicha ... Mimochodem to bylo i několikrát publikováno v knihách atd ... tak nevím asi jsi od jinud :lol: 8)

Proč je ti proti srsti napsat něco k tématu, když v tomto vláknu máš nejvíc příspěvků nechápu, ale asi tuším :lol:
Naposledy upravil luen dne čtv 02. črc, 2009 13:44, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod hellas » čtv 02. črc, 2009 13:42

cudles píše:
pm píše:i o tom jednom prstu do oka bych se trochu prel, mame neco podobnyho, ale uprimne, i kdyz je prst jak ze zeleza, trefit se... kdyz prstama do oci, tak pekne vsema, on se jeden alespon do jednoho trefi

MOzna blba otazka, ale kdyz uz pises jak to pouzivate u vas, tak pokud vsema prstama, tak u tech ostatnich je ale pravdepodobnost ze si je zranis, polames, nebo ne? Muzes postnout nakej obrazek kde to treba je, neumim si to totiz predstavit..


Mirko bodá zásadně všema a nezraní se :wink:

http://kimjudas.blogspot.com/search?q=c ... vs+al-turk
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 02. črc, 2009 14:14

Hlavně tohle téma bylo o tom že borec umí PRSTEM PROPÍCHNOUT KOKOS.
PM potvrdil že to není levárna a že to borec umí.....

Na to jsme navázal tím že pokud na to někdo má výcvik může účinně udírat s nukite na solar a lovu zdar.

Navíc jsem mezi řádky psal co vím o použití z kata.

Nemůžu ale psát že je to ode mě všechno :D ..... poněvadž nevim co tu bude kdo postovat dál.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod jeikob » čtv 02. črc, 2009 14:41

cvičil jsem shotokan tak cirka čtyři roky v praze a v děčíně.nikde jsme se těmhle technikám jako nukite a a jiný uderový plochy příliš nevěnovali. jedině pokud to bylo v katě nebo kihon na zkoušky tak semo tamo když to trenér věděl tak vysvětlil. nukite nám prostě řek ,že to je bodnutí prstama a že se to asi moc použít nedá.
hlavně jsme cvičili klasický cuki,uraken, a kopy,jo a takové ty techniky lokte myslím empi
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod luen » čtv 02. črc, 2009 18:33

RUNAR píše:Hlavně tohle téma bylo o tom že borec umí PRSTEM PROPÍCHNOUT KOKOS.
PM potvrdil že to není levárna a že to borec umí.....


To nikdo nezpochybnuje, ale kokos neni lidske telo, ktere pruzi ... Mimochodem prohlidni si nekdy kokosovej orech, treba prijdes na tu fintu, s tema predprivanejma dirama v nem ... priroda vedela, ze se do nej budeme chtit dostat ... byt nezpochybnuji, ze je to i tak husta vec. :wink:

RUNAR píše:Na to jsme navázal tím že pokud na to někdo má výcvik může účinně udírat s nukite na solar a lovu zdar.


To prave ani nahodou a i kdyby, jakoze neeee, tak k cemu takovej uder bude? Jakoze bude riskovat zraneni, jen aby nekoho nastval a pak koupil kladivo do tlamy??? Jak jsem uz napsal tyhle dilci veci, jsou spise pro zabavu, pro pobaveni publika, ale s praktickym BU to nema absolutne nic spolecneho.

RUNAR píše:Navíc jsem mezi řádky psal co vím o použití z kata.


Tak prestan hrat tajemnyho a napis co vis, kdyz nekdo neco vi, tak se nemusi stydet, za takovymhle studem je vetsinou jen prozaitska neznalost a hra na znalost - aspon z me zkusenosti. Nemas duvod hrat tuhle komedii :wink:

RUNAR píše:Nemůžu ale psát že je to ode mě všechno :D ..... poněvadž nevim co tu bude kdo postovat dál.


:wink: Tak a ted mas duvod :lol: Budu se tesit na bujarou a vycerpavajici odpoved k tematu :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » pát 03. črc, 2009 8:33

Luen:
Ty tu píšeš nějaký scénáře....že když někdo dostane od chlápka co to má našlapaný nukite na solar tak pak bude ještě dávat nějaký kladiva, když to schytá od týpka jako Fujimoto pak neudělá ani prd, nebo možná že prd ano......to ovšem nukitáře nijak neohrozí.

Jak jsem psal už asi stokrát.....je to jen pro lidi co to maj našlapaný a výhody jsou jasný, delší dosah, menší úderová plocha=větší průraznost a lepší průchodnost krytím.

No a když jeden úder nezabere což se v pohybu stává, je jedno jestli nukite nebo pěst, tak se jedou hned další a další.

Jestli tebe učí že po úderu máš stát jak trdlo a čekat co se bude dít......pak nemáme co řešit.


Použítí z kata tu psát nebudu(ale znám)....je mi u prdele co si o tom myslíš.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod pm » pát 03. črc, 2009 9:20

RUNAR: to je problem napsat - pouziti je takovy a makovy? nebo: nechci to rict, necham si to pro sebe. nebo: nevim, mlzim

cudles: ne uplne stejne, ale podobne (palec nejde do zubu :-) ale taky do oci, proste hrabe do obliceneje, na relativne blizkou/tesnou vzdalenost):

Obrázek

jinak, pro kazdou techniku je treba mit dovednost, tj. necvicis prsty = nepouzivas je (a nacvik prstu nebo jkekoliv jine dovednosti, to je sakra vopruz - min. 2x denne pul hodiny, po dobu minimalne nekolika mesicu)

castym mytem je "vypichnuti/vydloubnuti oka" - za prvy to neni tak lehky, za druhy to neni treba, staci nekomu do tech oci hrabnout, slzi, nevidi, pokadi se, a lze navazovat cimkoliv. tez to neni vsespasne, jeden kluk cu u me cvicil vrazil nejakymu naspeedovanymu fetakovi prsty do oci, a frajer se rezal dal.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod RUNAR » pát 03. črc, 2009 10:39

PM:
Psal jsem to asi desetkrát: nechci říct a nechávám si pro sebe.
Ale pro přesnost.....Moto to použití jak ho znám já napsal hned několikrát.

Hlavně Karate není : použij nukite určitě vždy jak je to jen trochu možný. :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod choze » pát 03. črc, 2009 14:21

k teme nukite a jeho pouzitie:
http://www.youtube.com/watch?v=ev3hwvphOAI
priklady: 8:23 a 8:30

trochu o niecom inom, ale v podstate o tom istom: myslim, ze minuly rok, sme sa na jednom treningu dostali k teme, ci sa da kopat prstami mae geri, toshihiro oshiro vtedy ukazoval, ze sa da, len je dobre sa na to aj pripravit (ostatne ako pri vsetkom ostatnom). pri tej prilezitosti povedal: ak neviete spravit nieco taketo, nekopte radsej prstami... a postavil sa na prsty na nohach ako baletka a asi 2-3 sekundy takto stal :)
pri tej prilezitosti demonstroval aj ine veci, co dokazu prsty na nohach, a niektore priklady ako to trenovat, jedna fotka na ilustraciu
http://www.kobudo.sk/galeria/54%20Klatovy%20august%202008/IMG_9842.jpg
Naposledy upravil choze dne pon 06. črc, 2009 15:13, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod RUNAR » pát 03. črc, 2009 20:24

Trocha ranního otužováni z Okinawy:

Ten holohlavý pán mi příjde svým výrazem a ksichtem jako příliš velký fanatik.....a to je co říct.
:)

http://www.youtube.com/watch?v=Ep2rovVDZYI
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron