Hrdinové gungfu - původní český "rodokaps"!

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod luen » stř 29. čer, 2011 10:29

cohen píše:mackopes, to je... ani ryba, ani rak :D :twisted: :idea:

bez diakritiky, je to pes pm, ne? :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod pm » stř 29. čer, 2011 12:39

wrrrrrr :twisted: :D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Hrdinové Gungfu

Příspěvekod mnich » pát 01. črc, 2011 10:29

Ahoj Jendo jsem rád že se ti má kniha líbila.A musím tě zklamat krom Všichni lidé jsou bratři a pár knih o soudci Ti u nás nic nevyšlo.Ostatním dostávám od vás strašně moc objednávek.Tak že musím na pošto chodit na etapy tak že se nezlobte přijde li vám kniha z malým zpožděním.děkuji Ata
mnich
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00
Bydliště: teplice/praha

Příspěvekod Jendis » pát 01. črc, 2011 16:04

Líbila moc. A rád čtu, že je zájem.......protože to značí, že se na to nevysereš a vydáš další :wink: :!: :twisted:

Jinak škoda. Zkusím někde sehnat "Všichni lidé jsou bratři" ....od Gulika mám přečtené asi všechno.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pm » pát 01. črc, 2011 19:37

v cestine to vyslo 2x, jednou jako Vsichni lide jsou bratri, dvojsvazkove, v mezivalecny dobe, a podruhe tusim v sedesatych/sedmdesatych jako Pribehy od jezerniho brehu, oboji obcas k sehnani v antikvariatech
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod mnich » pát 28. říj, 2011 17:08

Zdravím své čtenáře a fanynky :-)

Má kniha Hrdinové Gungfu má novéé internetové stránky - www.kungfuknihy.cz.

Je zde mimo jiné i jedna celá kapitola ke stažení.

Mrkněte i na stránky knihy na Faceboku - www.facebook.com/hrdinovegungfu


V blízké době se těšte zde na béůčkách na můj článek o kung-fu románech a wuxia novelách.

S pozdravem Eduard Ata Štěpař
mnich
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00
Bydliště: teplice/praha

Příspěvekod Jendis » sob 29. říj, 2011 9:27

Edo...kua...pokračování, POKRAČOVÁNÍ !!!!!! jen houšť a větší kapky :lol: :lol:

A tu další mi podepíšeš, než mi jí pošleš, jasné ?????!!!! :twisted: :lol: :lol: :lol:


Mimochodem, trochu OT...taky mi vyšel nějakej text...v říjnovém čísle časopisu Naše Kočky :oops: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod mnich » sob 29. říj, 2011 12:56

Jendis píše:Edo...kua...pokračování, POKRAČOVÁNÍ !!!!!! jen houšť a větší kapky :lol: :lol:

A tu další mi podepíšeš, než mi jí pošleš, jasné ?????!!!! :twisted: :lol: :lol: :lol:


Mimochodem, trochu OT...taky mi vyšel nějakej text...v říjnovém čísle časopisu Naše Kočky :oops: :lol:
---Ahoj Jendo knihu ti rad podepisu.Jenom se zastav u Pavla ve skole a dej vedet kdy tam budes.Jinak knihu rozepsanou mam ale,do vydavani se mne moc nechce.I kdyz moje prvotina byla v kungfu kruzich uspesna.Tak stim jsou jenom problemy.
mnich
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00
Bydliště: teplice/praha

Příspěvekod Jendis » sob 29. říj, 2011 16:41

SZ
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » čtv 01. pro, 2011 9:21

4Edus:

konecne jsem v klidu docetl hrdinové gungfu. pekne napsany, ctivy..., ale mam par dotazu, jelikoz se o historii nekterych gungfu stylu take tak trochu zajimam ...

1) chtel jsem se zeptat na fung siu chinga a jeho pusobeni na dzunkach. do jake miry je to realnej pribeh a co je uz za hranici reality? o dzunkach se toho obecne moc nevi, nekde tam se to spojuje s ostatnima jihocinskyma stylama, ale ... uz pred tim nejspise ve fujianu z bileho jeraba ...

2) nenarazil jsi pri svejch vyzkumech na to, odkud vzal yip man dreveneho panaka? resp. z jake linie? nejde mi ani tak o pohyby ve forme, jako o panaka jako takoveho (jak vypada, ukotveni do ramu, atd...). popr. nejake historky o odlisnosti tohoto cvic. aparatu mezi jednotlivejma skolama, rodinama ...

3) jak to vypada s pokracovanim?

Dikes
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod mnich » čtv 01. pro, 2011 16:05

[quote="luen"]4Edus:

konecne jsem v klidu docetl hrdinové gungfu. pekne napsany, ctivy..., ale mam par dotazu, jelikoz se o historii nekterych gungfu stylu take tak trochu zajimam ...

1) chtel jsem se zeptat na fung siu chinga a jeho pusobeni na dzunkach. do jake miry je to realnej pribeh a co je uz za hranici reality? o dzunkach se toho obecne moc nevi, nekde tam se to spojuje s ostatnima jihocinskyma stylama, ale ... uz pred tim nejspise ve fujianu z bileho jeraba ...

2) nenarazil jsi pri svejch vyzkumech na to, odkud vzal yip man dreveneho panaka? resp. z jake linie? nejde mi ani tak o pohyby ve forme, jako o panaka jako takoveho (jak vypada, ukotveni do ramu, atd...). popr. nejake historky o odlisnosti tohoto cvic. aparatu mezi jednotlivejma skolama, rodinama ...

3) jak to vypada s pokracovanim?

Ted pospícham na trening ale neboj odpovím ti nevykašlu se na tebe.
mnich
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00
Bydliště: teplice/praha

Příspěvekod mnich » pát 02. pro, 2011 16:20

luen píše:4Edus:

konecne jsem v klidu docetl hrdinové gungfu. pekne napsany, ctivy..., ale mam par dotazu, jelikoz se o historii nekterych gungfu stylu take tak trochu zajimam ...

1) chtel jsem se zeptat na fung siu chinga a jeho pusobeni na dzunkach. do jake miry je to realnej pribeh a co je uz za hranici reality? o dzunkach se toho obecne moc nevi, nekde tam se to spojuje s ostatnima jihocinskyma stylama, ale ... uz pred tim nejspise ve fujianu z bileho jeraba ...

2) nenarazil jsi pri svejch vyzkumech na to, odkud vzal yip man dreveneho panaka? resp. z jake linie? nejde mi ani tak o pohyby ve forme, jako o panaka jako takoveho (jak vypada, ukotveni do ramu, atd...). popr. nejake historky o odlisnosti tohoto cvic. aparatu mezi jednotlivejma skolama, rodinama ...

3) jak to vypada s pokracovanim?

Dikes
----Ahoj Honzo takže s tím futienskym jeřábem to maš asi na mysli vesnici Yong Chun ve Futienu.To tě musím zklamat protože bilej jeřáb má na náš Wing Chun stejný vliv jako Hung Ga Pak Mei nebo Jižní Kudlanka.V dobách kdy se Fung Siu Ching učil na džůnkách.Tak se veškerému jižnímu kungfu říkalo prostě Jížní Šaolin/Nam Siulam/.Do příběhu o Fung Siu Chingovy jsem použil názvy technik a sestav které se opravdu na rudých džůnkách cvičili.Jinak je taky pravdou že Fung Siu Ching se chtěl stát původně hercem opery.Ale protože neměl hudební nadání tak se věnoval tomu co by jsme dnes nazvali securitakem/tak že Honziku kolega :)Také není fikce to že herci z džůnek byli zaháčkovaní z Triádama.Tak též i Lee Man Mao je historickou postavou,a stal se legendární tím že vedl útok povstalců takzvanou Kozí Bránu v Kantonu.I spousta jiných mistrů kungfu se vyučilo na rudých džůnkách.Ale o tom až v pokračování mé knihy Hrdinové Gungfu.2.Co se týče panáka Yp Man Wing Chunu?Pravdě podobně se jej naučil od svého sihinga Ng Chung So.To ukotvení?Je o tom spousty storek.Já si myslím že je to šumák.Lidi občas hledají tajemství tam kde žádné není.Doufám že tě mé odpovědi uspokojili.J.S pozdravem Ata
mnich
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00
Bydliště: teplice/praha

Příspěvekod Jendis » pát 02. pro, 2011 17:55

Ty wolle...jak napíná...prej :" o tom až v pokračování".....chci ho !!!! :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pm » pát 02. pro, 2011 18:41

Ata, diky za zajimaci info!

uz jsem videl rukopis druheho dilu, a panove, je na co se tesit!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pm » ned 18. pro, 2011 11:43

BOMBAAA! trailer na filmovou adaptaci jedne z Atovych povidek! cesky old-school eastern!

http://kungfuknihy.cz/2011/12/dreveny-m ... h-povidek/
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » ned 18. pro, 2011 12:34

4Edus: dikes :wink:

4PM: kdy uz to konecne vyjde?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod mnich » ned 18. pro, 2011 14:18

pm píše:BOMBAAA! trailer na filmovou adaptaci jedne z Atovych povidek! cesky old-school eastern!

http://kungfuknihy.cz/2011/12/dreveny-m ... h-povidek/
---No tedaaa rozdýchávam to.Čiči Kmotr a sifu Hušek super.Kluci díky všem kdo jste se na filmu podíleli.Jsem nad míru spokojen.A hlavně Jarda a Tým filmařů umí.
mnich
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00
Bydliště: teplice/praha

Příspěvekod Jendis » ned 18. pro, 2011 14:37

super, pánové, fakt super :!: :!:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pm » ned 18. pro, 2011 14:45

luen: dokument je ve schvalovacim rizeni, ale mel by byt co nevidet v kine, gungfu film bude poustenej asi jako bonus, zeptam se rejzi!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » ned 18. pro, 2011 15:56

A půjde to po republice, nebo jen u vás, v Práglu ??? Já chci taky vidět....všechno !!!!
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron