Dovozni clo & DPH na zahranicni zbozi od dubna 2011

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod JRup » úte 03. kvě, 2011 18:20

Čus! Chytl jsem to ještě na začátku dubna.
Zásilka z Amazon.
Dodávka od objednání cca 3 týdny. Přijde mi, že v tu dobu to byly cca 3-4 dny navíc oproti stavu před dubnem. Nevím jaká je současná situace. Uvidím tak za 2 týdny - něco mám na cestě.

No a jinak celé kouzlo Miroslavova království spočívá v tom, že po tom co jsem zaplatil x krát daň ze všeho možného, tak platím daň z hodnoty zboží (zatím 14%) - to bych ještě pobral. Ale navíc zaplatíš 180 Kč celnímu úřadu za vystavení dokladu a z toho novou daň 30 Kč, že ti to vystavili.

Nicméně i při těch útrapách je to stále výhodný nákup:
1. Tady mnohé zboží neseženu.
2. Nový CDčko vyjde na 10-15 USD + 4-7 USD balné a doprava. Mnohdy stejný CDčko u nás i na 400 Kč. No a zásilka do cca 22 EUR (30 USD) by neměla podléhat DPH.

Například zde nedávno zmiňovaná kniha China Study je za 10 USD (dnešní sladký kurz dolaru je 16,4 Kč) a u nás byl český překlad této knihy za 590 Kč. Dělají to "dobře" hospodáři naši. Pro kterou třetí stranu asi obcují?
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

 

Příspěvekod JRup » pon 09. kvě, 2011 16:25

Tak je to tady "černé na bílém":

http://www.novinky.cz/finance/232861-zb ... f=stalo-se
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Makoto » pon 09. kvě, 2011 21:39

Chlapi nemate nekoho znameho nebo nejaky overeny postup, jak to protlacit rychleji celni spravou? Uz cekam sedmy tyden na zasilku (-y) z Amazonu a eBay a nic...

Byl jsem tam osobne, ale tam je fronta ja za komousu na banany....jsem to vzdal...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Jian » úte 10. kvě, 2011 16:45

Makoto: pozadovat po dodavateli aby neodesilal zasilku jako EMS nebo obycejne pres CP.
Zkusenosti jsou zatim takove, ze u konkurence (UPS, Fedex, TNT) zabere celni rizeni cca 1-3 dny a poplatky jsou v cene dopravy.

Podle neoficialnich informaci posta pozastavovala vsechny tyto zasilky, jelikoz si za kazdou nauctovala 96 Kc za "docasne uskladneni". Tento poplatek ale nakonec (pod tlakem okolnosti) udajne zrusila, potvrzene to vsak nemam. Pokud si to nevyridis osobne, fronta-nefronta, tak na urychleni zapomen. Muzes zkouset telefonovat i posilat e-maily, ale k nicemu to nebude.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » stř 11. kvě, 2011 8:37

OK, stravim tedy krasne odpoledne na celnim urade....
Diky za tipy jak tomu priste predejit. Domluvim to s odesilateli.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod graver » stř 11. kvě, 2011 9:16

Jian píše:posta pozastavovala vsechny tyto zasilky, jelikoz si za kazdou nauctovala 96 Kc za "docasne uskladneni"

Tyhle informace mám taky, nešťastné oběti vcelku shodně uvádí celkovou dobu řízení něco přes měsíc.
Chci si koupit Kindle a nemám odvahu :evil:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod JRup » úte 17. kvě, 2011 22:47

Tak 24.4. jsem objednal z Amazon US a včera došlo. Vešel jsem se pod kvótu pro uplatnění DPH, takže bez cla a DPH. Celkový čas dodávky něco přes 3 týdny.

Začínám už srovnávat Amazon UK a nevypadá to špatně, takže asi začnu nakupovat v EU, abych se celému procesu vyhnul.
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Makoto » stř 18. kvě, 2011 8:32

Podelim se o svuj zazitek z pobytu na celnim urade tady v Praze (Plzenska ulice).

1. Nejdrive jsem sel do fronty A, kde mi bylo receno, ze musim vystat uplne jinou frontu, protoze nejdrive musim dostat originalni dokumenty k zasilce. Nikde vsak nejsou instrukce, ktere by vas hned napoprve zaradily do spravne fronty....

2. Vystal jsem frontu B, kde mi dali originalni dokumenty k zasilce. Pokousel jsem se je poprosit, zda-li by se rovnou mohli podivat, jestli tam neni jeste neco. Odbyli me, ze toho maji moc a na tohle nemaji cas. Pres e-mail nekomunikuji, protoze "maji vice jak 1,200 neprectenych emailu".

3. Sel jsem opet do fronty A, kde mi bylo receno, ze ted musim do fronty C (prvni patro-posta), kde musim zaplatit poplatek 96 Kc za uskladneni na poste.

4. Vystal jsem frontu C, zaplatil a vratil se opet do fronty A.

5. Pote, co jsem jiz potreti vystal frontu A, jsem predlozil potvrzeni o zaplaceni, dostal stempl a zpet originalni papiry a ...

6. Presel do fronty D, kde jsem vse predlozil a oni mi na zaklade toho vydali zasilku.

Kdyz jsem tam sel o par dni pozdeji znovu (uz jsem si vzal pul dne dovolene), skoncil jsem jiz ve druhem kroku, protoze mi rekli, ze "to uz jsme poslali predevcirem". Nicmene to u nich bylo vice jak 3 tydny, nereagovali na emaily, jestli jeste neco potrebuji, pripadne jestli mam prijit opet osobne a protoze se nic nedelo (viz bod 2), tak jsem nevydrzel a zasel.

Suma sumarum jsem na celnici stravil krasne tri hodky....nasranej jak uz dlouho ne. Celnici nervozni, lidi ve fronte remcali, proste atmosfera jako stvorena na to, ze nekomu jebne brzo v kouli a stane se z toho "Volny pad" v realu.

Takze taky prechazim na UK Amazon a pisu na Generalni Reditelstvi Cel, at prijmou vice lidi, zmeni zakon nebo neco s tim udelaji. Prumerna dodavka knih z US se prodlouzila z cca 2.5 tydne na vice jak 10 tydnu (stav ke dnesku)....za predpokladu, ze pouzivam stejny zpusob objednani a dodani. A to jeste stale nevim, jestli mi ty knihy nakonec dodaji. Na Celnim urade mi to nereknou, na poste nic nevi...a ja uz podruhe zadam amazon v US, aby ty knihy poslali znovu, protoze nevim, jestli se cestou nekde ztratily, nebo stale jeste hnijou u celniku....
Naposledy upravil Makoto dne stř 18. kvě, 2011 16:58, celkově upraveno 1
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod DrGlock » stř 18. kvě, 2011 11:31

Zřejmě vhodná doba přejít na elektronické knihy :idea:
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Yvan » stř 18. kvě, 2011 11:49

JRup píše:
Začínám už srovnávat Amazon UK a nevypadá to špatně, takže asi začnu nakupovat v EU, abych se celému procesu vyhnul.


Makoto píše:Takze taky prechazim na UK Amazon a ....


A koukli jste se, jak to s těma Vašima knihama vypadá na také britském www.bookdepository.co.uk ?
Mně tam ceny i s poštovným byly prakticky stejné jako ceny na britském amazonu bez poštovného!!!


Již jsem to celkem nedávnověkově tady postoval :
http://www.bojovaumeni.cz/modules.php?n ... 586#128586
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod graver » stř 18. kvě, 2011 17:30

ukropcany píše:Tak to vyzerá do momentu, kým Ti nepadne čítačka s 1000 knihami do bazénu..

No jistě, i jako zavilý digifil musím uznat, že knihovna s tisíci papírovými svazky by do bazénu padala mnohem obtížněji :idea:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jian » stř 18. kvě, 2011 18:26

Jestli neni problem i v tom, ze pojem "zalohovani" rade lidi bohuzel stale nic moc nerika.
Naposledy upravil Jian dne stř 18. kvě, 2011 18:28, celkově upraveno 1
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Jian » stř 18. kvě, 2011 18:27

Makoto: kdosi mi rikal, ze CP ma na vyrizovani e-mailu jednoho cloveka. :)
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Jian » čtv 19. kvě, 2011 7:19

ukropcany: je to ruzne, ja treba casto potrebuju prubezne koukat do nejake knizky behem psani a to je s notebookem docela hodne nepohodlne (hlavne kdyz je tech knizek vic nez jedna a mas jenom dve ruce, jeden stul atd.), takze co se tyce odborne literatury (popripade vedeckych praci), jsem jen rad, ze spousta veci se da sehnat v elektronicke forme - pokud text jen nectes, ale potrebujes s nim i "pracovat", tak velke plus.

Beletrii atd. bych ovsem asi takhle necetl - alespon jsem si to rikal v dobe, kdy jeste novinka od S. Kinga nestala tolik co stoji ted. :roll: Ted uz si cas od casu neco stahnu a prectu, ale proste mi to nevyhovuje (asi sila zvyku), mam radeji klasicke knizky.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod graver » čtv 19. kvě, 2011 12:32

Já rozlišuju "číst" a "mít". Mám poměrně rozsáhlou (byť poněkud monotematickou) papírovou knihovnu a jsou tituly, které beru jedině na papíře a chci je mít. No, a pak si občas prostě něco jen tak přečtu - to může být klidně ebook (tu čtečku si jednou koupím :!: ).
Současná cena e-knih mi leze krkem taky, ale warez mě těžce míjí.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod JRup » čtv 19. kvě, 2011 21:57

Yvan píše:A koukli jste se, jak to s těma Vašima knihama vypadá na také britském www.bookdepository.co.uk ?
Mně tam ceny i s poštovným byly prakticky stejné jako ceny na britském amazonu bez poštovného!!!


Již jsem to celkem nedávnověkově tady postoval :
http://www.bojovaumeni.cz/modules.php?n ... 586#128586

Vím o tom. Patřím ještě k bláznům co si kupují CDčka, což mi Amazon nabídne, knihkupectví ne. Občas beru i DVD. Nechci mít více dodavatelů, takže zatím Amazon. Jinak díky za tip.
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod tonglong » sob 28. kvě, 2011 6:44

Tak si myslim, ze je totalni konec s objednavanim z US a Ciny.
V unoru jsem objednal cajove more v Sanghaii. Vcera to doslo. Problem byl, ze obchodnik pribalil maly pytlicek caje, jako darek, coz je u Cinanu zvykem. Vic jak mesic, hlavne kvuli tomu caji, jsem to resil s ceskou postou a calnici. Musim rict, ze tam nepracuji nejchytrejsi lidi. Clo jsem platil z celkove castky, to je nakup + postovne a jeste na to prihodili neco za ten caj. Posta si nauctovala jen 14% z celkove ceny. Vysledek byl ten, ze jsem celkem zaplatil 50% clo.
Jen si rikam, kdo si myslim ze jsem, ze bych chtel tyto statni mafie pripravovat o dobre zivobyti.
tonglong
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 13. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Jian » sob 28. kvě, 2011 7:14

tonglong: jak uz jsem tu psal, zkus se pripadne dohodnout s dodavatelem aby zasilku neodesilal jako EMS nebo obycejne pres CP a vyzkousej radeji nejakou konkurencni zasilatelskou spolecnost.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron