ad qin

dotazy, připomínky, návrhy etc., týkající se serveru bojovaumeni.cz

Moderátor: bojovaumeni_cz

Příspěvekod Anonymní » úte 04. říj, 2005 8:55

to je u ceskych chen taijistu takovy nejaky pravidlo koukam, ze je mistri neuci ani tuej sou, jsi uz druhej od koho neco takoveho slysim

neni to k tematu? ja myslim, ze jo:-)

kdybych moh bydlet naporad v nemecku tak asi nemam problem, ale tady opravdu nevim, vsichni kdo tu uci chen jsou na me moc tvrdaci, videl jsem tu tuej sou cvicit jen jednou a bylo to takovy divny strkani. Je skoda, ze delas neco jinyho, libi se mi tvoje nazory.

srac mm
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Dong_wu » úte 04. říj, 2005 11:53

Anonymni: Nerad se micham do vasi soukrome debaty s MM, ale musim rict, ze s nim souhlasim ve vsech bodech, ktere o Qinovi napsal. Znamena to, ze me chces vyzvat taky? 8O
MM napsal, ze Qina vyuka kungfu zivi - to se neda poprit.......
to, ze kdyz cloveka uceni zivi, trochu snizuje kvalitu vyuky tim, ze ji prizpusobuje aby se libila vetsimu poctu zajemcu je taky fakt..........
ze je Qin v kungfu liga B je pravda taky - zil jsem v cine dost dlouho na to abych videl jak vypada liga A. To ceho Qin v kungfu dosahl si vazim, a proto nepisu, ze je liga C a ikdyby byl, je to porad vic nez kdokoliv z nas v zivote dosahne..........

Rozhodne nechci s nikym bojovat (zvlaste ne kvuli tomuhle), jen jsem to chtel trochu shrnout.
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pavela » úte 04. říj, 2005 12:15

Dongwu, já bych to teda na nějaký ligy nedělil, protože co je to první liga v kungfu? Sami číňani v naději že bude wušu olympijskym sportem udělali Duany(dany) ve wušu a je to tak, že ta když už teda podle mě 1 liga maji cca 6 duan(Ling Changyong atd), sedmej maji lidi co maji zásluhy(Zhang Baoyang), devátej si dal Wubin sám jako šéf a 10 maji ty co už umřeli, takže je jasný, že škatulkovat to na ligy nemá smysl. Qin je ve wušu jednoznačně špičkovej, otázka je samozřejmě, že to pravý wušu nevyučuje, ono to ani na západě pořádně nejde(koukni na Dufukuna, kromě těch pár magorů který to vydrželi utekla spousta lidí, páč jim SKUTEčNÁ výuka nic neříká. naprosto se nezlobim na Qina, že výuku komercionalizuje, to dělá spousta lidí a na rozdíl od nich to Qin opravdu umí. Bral bych to s větší pokorou, protože Qin umí a vždycky bude umět víc než já, má totiž 1)větší náskok 2)je to číňan a tudíž věc která nám trvá pochopit rok tak jemu tejden. :idea: poznámka, Qin NENÍ můj mistr, přesto ho uznávám.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » úte 04. říj, 2005 12:20

Teď to po sobě čtu a je to dost zmatený, takžeto jednou větou shrnu, ve wušu je pořád se co učit, takže žádná první liga neexistuje.(tak se mi tak vybavuje scéna ze starýho HK seriálu Jing Wu Men, jak ten Chen Zhen pořád vyzývá Huo Yuanjia k souboji a ten se ho tá proč a Chen Zhen mu říká, proto aby všichni viděli, že jsem NEJLEP©Í v ©anghaji. Tak Huo Zuanjia povídá, OK počkej na mě v tý a tý uličce. Von tam na něj čeká a Huo Yuanjia pořád nikde a všude vokolo jsou obchůdky z mečema. Bohužel Chen Zhen neumí číst, jinak by si přečetl, že na každém z těch stánků je napsáno, " NEJLEP©Í meče v ©anghaji"... ale kterej z nich to je ?
Naposledy upravil pavela dne stř 05. říj, 2005 2:38, celkově upraveno 2
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Anonymní » úte 04. říj, 2005 12:21

Dong_wu píše:Anonymni: Nerad se micham do vasi soukrome debaty s MM, ale musim rict, ze s nim souhlasim ve vsech bodech, ktere o Qinovi napsal. Znamena to, ze me chces vyzvat taky? 8O
MM napsal, ze Qina vyuka kungfu zivi - to se neda poprit.......
to, ze kdyz cloveka uceni zivi, trochu snizuje kvalitu vyuky tim, ze ji prizpusobuje aby se libila vetsimu poctu zajemcu je taky fakt..........
ze je Qin v kungfu liga B je pravda taky - zil jsem v cine dost dlouho na to abych videl jak vypada liga A. To ceho Qin v kungfu dosahl si vazim, a proto nepisu, ze je liga C a ikdyby byl, je to porad vic nez kdokoliv z nas v zivote dosahne..........

Rozhodne nechci s nikym bojovat (zvlaste ne kvuli tomuhle), jen jsem to chtel trochu shrnout.



:roll: Dongwu, a jaká liga je Du Fukun a proč ?
Peťas
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Dong_wu » úte 04. říj, 2005 12:21

Jasny pavelo, naprosto souhlesim. Jen mi reakce s vyzvama prisla trochu prehnana, tak jsem to chtel trochu uklidnit.
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dong_wu » úte 04. říj, 2005 12:28

Petas: Ted jsi me dostal :P
Abych rekl pravdu, rad bych se tomuhle vyhnu.... je to muj ucitel, takze moje hodnoceni asi nemuze byt povazovano za objektivni a je tam hodne aspektu.......
Navic jak napsal pavela, ta hranice neni nikde presne stanovena.

Posilam ti neco do SZ........
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dong_wu » úte 04. říj, 2005 12:31

Petas: Sakra nemas SZ :cry:
dobre....... jeste jsem nevidel nikoho, kdo by me lezerne odhodil cca 5-7 metru nebo zvednul jednou rukou za krk do vzduchu. Na druhou stranu jsem v cine videl lidi, ktery zase umeli jiny veci.........
Obrazek si udelej sam :wink:
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » úte 04. říj, 2005 13:35

Dong_wu píše:Petas: Ted jsi me dostal :P
Abych rekl pravdu, rad bych se tomuhle vyhnu.... je to muj ucitel, takze moje hodnoceni asi nemuze byt povazovano za objektivni a je tam hodne aspektu.......
Navic jak napsal pavela, ta hranice neni nikde presne stanovena.

Posilam ti neco do SZ........


Nerozumim ti, proc tedy pises tohle :
ze je Qin v kungfu liga B je pravda taky - zil jsem v cine dost dlouho na to abych videl jak vypada liga A

------------> kdyz neni hranice nikde stanovena. Hodnoceni pana Qin se nevyhybas ale Du Fukuna neohodnotis? Jinak,jednou rukou za krk te zvednu taky....... Podle toho si mam na nej udelat obrazek? :wink: Nic, utikam na trenink.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 04. říj, 2005 13:38

jeste dodatek - z moji strany se mi zda tema uz vycpele a tak koncim a jiz nebudu nijak reagovat. :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

bulid

Příspěvekod Anonymní » úte 04. říj, 2005 13:43

kromě těch pár magorů který to vydrželi utekla spousta lidí, páč jim SKUTEčNÁ výuka nic neříká.
nevim, myslim ze tenhle problem je asi vsude ne, neni to jen vec cech. asiati maji asi vetsi oddanost, lip se s nima asi ucitelum pracuje, evropani porad nekde hlodaj neco lepsiho, jsou preletavy, evropani moc casto debatujou, spekulujou o tom, co je dobry a spatky, a lepsi a horsi. Ale asi i v Cine je dost preletavcu:-)

rikas skutecne výuka - ja bych dodal skutecná praxe - ucitel v tom zas tak moc velkou roli nehraje, kdyz necvicis je to tvuj problem, ne?. Ale zkus rict nekomu kdo dneska prijde a chce se ucit Chen nebo cokoli jinyho, ze bude muset deset let cvicit stejnou sestavy, v maximalne hlubokym postoji pri udrzeni - round the crotch, a pet let tocit rukou ....-)lidi chteji cvicit s mecem po dvou letech, chtej se prat hned....bojovy umeni se ale predavali v malejch rodinach a v uplne jinym tempu, tradicne, tak to s nima asi neco dela.....

tal se dostávám k jádru veci: komercionalizace - to je asi to správný slovo. co znamená masifikace a komercionalizace pro výuku bojovýho umení? jasne ze se to neda pausalne rict, ale presto -

Masifikace: ucit dobre taiji v padesati lidech je snad nemozny, nebo musis bejt fenomenalni systematik:-)a mit zcela disciplinovany a oddany zaky:-)anebo to jede v tom mystickym a tajemnym diskurzu - mluvis o tajemne a bajne cine, o legendarnich henanu, o vehlasnych bojovnicich, a o tajemne vseprostupujici vnitrni sile:-) - prikladu se da i v CR najit dost. Kazdej si konecne muze vybrat. dobrý a špatny neexsituje.

Komerce - ja ti platim, a ty me musis naucit tohle a tohle - jasne ze penize jsou vsude, ale je to podle me bremeno - vsichni vi, jaky je to psychicky bremeno, kdyz mas kolem sebe lidi, barak, telocvicnu, který musíš uživit. Pak to svadí k tomu, že lidi jsou schopny dělat ze sebe neco co nejsou, delaj show. Opet, kazdej si muze vybrat, neni lepsich nebo horsich. (No stat tri dny v Zhanzhuangu za 4000 CZK mi kdysi pripadalo jako ulet:-) dneska je to normalni.....

je to pekny forum, clovek se tu lecos dozvi o bulidech:-)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 04. říj, 2005 13:50

omlouvam se za sve vyroky, kterých jsem se dopustil o Vasem uciteli Qinovi.

nic to ovsem nemeni na mych nazorech na ten clanek.

srac mm
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod mao » úte 04. říj, 2005 14:08

pavela píše:(koukni na Dufukuna, kromě těch pár magorů který to vydrželi utekla spousta lidí, páč jim SKUTEčNÁ výuka nic neříká.


muzes prosim popsat co je to skutecna vyuka?
mao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 08. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Anonymní » stř 05. říj, 2005 2:35

pavela píše:Teď to po sobě čtu a je to dost zmatený, takžeto jednou větou shrnu, ve wušu je pořád se co učit, takže žádná první liga neexistuje.(tak se mi tak vybavuje scéna ze starýho HK seriálu Jing Wu Men, jak ten Chen Zhen pořád vyzývá Huo Yuanjia k souboji a ten se ho tá proč a Chen Zhen mu říká, proto aby všichni viděli, že jsem NEJLEP©Í v ©anghaji. Tak Huo Zuanjia povídá, OK počkej na mě v tý a tý uličce. Von tam na něj čeká a Huo Yuanjia pořád nikde a všude vokolo jsou obchůdky z mečema. Bohužel Chen Zhen neumí číst, jinak by si přečetl, že na každém z těch stánků je napsáno, " NEJLEP©Í meče v ©anghaji"... ale kterej z nich to je ?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pavela » stř 05. říj, 2005 2:50

mao píše:
pavela píše:(koukni na Dufukuna, kromě těch pár magorů který to vydrželi utekla spousta lidí, páč jim SKUTEčNÁ výuka nic neříká.


muzes prosim popsat co je to skutecna vyuka?


dyť to tady právě popsal ten anonym. veskrze nudná donekonečna se opakující dřina přinášející výsledky až za několik let.Nic pro evropany. A KURVA znova to opakuju, ANONYMOVÉ přihlašte se, nebo se aspoň nějak odlište, takhle je v tom BORDEL, kdo je kdo. Apropó, ten anonym, co tady plácal, že vyzvedne Dongwu za krk, to mě rozesmálo, asi ho neznáš, doporučuju to zkusit a nejlepší bude se před tim vsadit, sorry ale vsadim si na Dongwu i kdyby si byl ©varcenegr...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Dong_wu » stř 05. říj, 2005 6:11

nemyslim, ze to bylo od anonyma myslemo jako vyzva
rekl bych, ze tim myslel, ze neni problem nekoho zvednout za krk (coz neni) - problem je udelat to tak rychle aby ani nezjistil co se deje a uz trepal nohama ve vzduchu :)
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na bojovaumeni.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků