Naucit sa bojovam >>problem zo strachu

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Příspěvekod ghekon » čtv 13. pro, 2007 10:45

Hehe, ten typek dobre odletel :)
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

 

Příspěvekod migli » pát 14. pro, 2007 1:27

Mam pocit, ze to tady spis chce psychologa nez BU mistra... :wink:
Jen dotaz na zacatek - resil to nekdo s kantory? Nektere skoly maji i specializovane externisty - psychology, kteri dokazi s problemovymi zaky divy. Nejde o zbabelost a zalovani, ale tam muze byt pricinou porucha chovani, a takovemu cloveku vyprask nepomuze, a ani vasemu kolektivu.

Dale - sou tu vlastne dva problemy: Co chces ty, a co chce ten problemovy kluk. O co vam kazdemu vlastne jde. Proc je to dulezite? Odpovim si sam :twisted: - lisi se podle toho dalsi postup.

Pokud ti jde jen o to, aby si nevsimal jen tebe, a na ostatni prdis, neni nic jednodussiho nez si ho vzit stranou, rict mu neco jako "vynech me ze svych forku nebo te to bude hodne bolet", a kdyz te nebude brat vazne, tak mu dat facku, aby to vazne brat zacal. Ale mas na krku dalsi problem - kdyz tohle uvidi nekdo z kantoru, nebo to nekdo napraska, tak resis navic kazensky prestupek.

Ovsem jestli chces, aby se situace vyresila, a s klukem prestaly byt problemy celkove, tak musis vedet, z jakeho duvodu vlastne pouziva verbalni (i nonverbalni) agresi. Tady se o tom pise v anglictine, ale jednoduse receno - to co v jednom pripade pomuze, v jinem situaci zhorsi. Strach, vztek, nastvanost, vydirani(je to nepresny preklad) - kazdy ma jiny postup pro uklidneni.
Pro priklad - kluk muze mit strach. Treba z toho, ze kdyz nebude agresivni, tak ho nekdo zmlati. Pak, kdyz mu budes vyhrozovat par fackami, tak jen podpris jeho strach a povede to ke zvetseni konfliktu a nejspis i k fyzickemu nasili.
Nebo ma je jen vztek. V tomhle veku obvykla zalezitost - prameni totiz z toho, ze nema jistotu ohledne hranic sveho chovani, sve osobnosti. Tam naopak razantni veta "Uklidni se a nech toho" ty hranice stanovi a muze pomoct. Ke konfliktu muze dojit i tak (proste si vyzkousi, jak je hranice pevna), ale razna facka to muze uklidnit.
Muze byt nastvany. Neboli je jak pretopeny kotel(treba ma problemy doma nebo ho s*re skola), a jen si hleda zaminku k tomu, aby se s nekym popral. Tam pokusem o stanoveni hranic jen odstartujes rvacku. Navic muze stat o obecenstvo, aby predvedl, jaky je machr. Tam naopak muze pomoci jednani, kdy se nenechas jakkoli vytocit a navic odstranis publikum.
A nebo chce vydirat, sikanovat, jde mu o moc nad ostatnimi, pripadne o hmotne pozitky z moci plynouci.

A take muze byt vsechno uplne jinak. Treba chce byt proste jen stredem pozornosti, a protoze nezna zadny jiny postup, tak ma blby forky. Mel jsem je v puberte taky, jako i moji spoluzaci :twisted:, ale nekterym to zustalo dodnes :lol:. Nemusi si uvedomovat nespolecenskost sveho chovani. Tam treba muze pomoci, kdyz za nim nejaka holka prijde, a rekne mu neco jako "Hele, docela se tim shazujes, proc to delas? Skonci s tim, takhle te lidi budou akorat nesnaset."


No a nekdy to vse vyresi obycejna strkanice s kravatou mezi porazenymi zidlemi :twisted:... Proste mate tam problemoveho clovicka, a neco jako univerzalni postup neexistuje.

A k tomu strachu z rvacky - ten ma kazdy. Odvaha neni, ze se nebojis, ale ze jdes dal i presto, ze mas strach :wink:.
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod cudles » pát 14. pro, 2007 9:40

migli píše:Mam pocit, ze to tady spis chce psychologa nez BU mistra... :wink:
Jen dotaz na zacatek - resil to nekdo s kantory? Nektere skoly maji i specializovane externisty - psychology, kteri dokazi s problemovymi zaky divy. Nejde o zbabelost a zalovani, ale tam muze byt pricinou porucha chovani, a takovemu cloveku vyprask nepomuze, a ani vasemu kolektivu.

Dale - sou tu vlastne dva problemy: Co chces ty, a co chce ten problemovy kluk. O co vam kazdemu vlastne jde. Proc je to dulezite? Odpovim si sam :twisted: - lisi se podle toho dalsi postup.

Pokud ti jde jen o to, aby si nevsimal jen tebe, a na ostatni prdis, neni nic jednodussiho nez si ho vzit stranou, rict mu neco jako "vynech me ze svych forku nebo te to bude hodne bolet", a kdyz te nebude brat vazne, tak mu dat facku, aby to vazne brat zacal. Ale mas na krku dalsi problem - kdyz tohle uvidi nekdo z kantoru, nebo to nekdo napraska, tak resis navic kazensky prestupek.

Ovsem jestli chces, aby se situace vyresila, a s klukem prestaly byt problemy celkove, tak musis vedet, z jakeho duvodu vlastne pouziva verbalni (i nonverbalni) agresi. Tady se o tom pise v anglictine, ale jednoduse receno - to co v jednom pripade pomuze, v jinem situaci zhorsi. Strach, vztek, nastvanost, vydirani(je to nepresny preklad) - kazdy ma jiny postup pro uklidneni.
Pro priklad - kluk muze mit strach. Treba z toho, ze kdyz nebude agresivni, tak ho nekdo zmlati. Pak, kdyz mu budes vyhrozovat par fackami, tak jen podpris jeho strach a povede to ke zvetseni konfliktu a nejspis i k fyzickemu nasili.
Nebo ma je jen vztek. V tomhle veku obvykla zalezitost - prameni totiz z toho, ze nema jistotu ohledne hranic sveho chovani, sve osobnosti. Tam naopak razantni veta "Uklidni se a nech toho" ty hranice stanovi a muze pomoct. Ke konfliktu muze dojit i tak (proste si vyzkousi, jak je hranice pevna), ale razna facka to muze uklidnit.
Muze byt nastvany. Neboli je jak pretopeny kotel(treba ma problemy doma nebo ho s*re skola), a jen si hleda zaminku k tomu, aby se s nekym popral. Tam pokusem o stanoveni hranic jen odstartujes rvacku. Navic muze stat o obecenstvo, aby predvedl, jaky je machr. Tam naopak muze pomoci jednani, kdy se nenechas jakkoli vytocit a navic odstranis publikum.
A nebo chce vydirat, sikanovat, jde mu o moc nad ostatnimi, pripadne o hmotne pozitky z moci plynouci.

A take muze byt vsechno uplne jinak. Treba chce byt proste jen stredem pozornosti, a protoze nezna zadny jiny postup, tak ma blby forky. Mel jsem je v puberte taky, jako i moji spoluzaci :twisted:, ale nekterym to zustalo dodnes :lol:. Nemusi si uvedomovat nespolecenskost sveho chovani. Tam treba muze pomoci, kdyz za nim nejaka holka prijde, a rekne mu neco jako "Hele, docela se tim shazujes, proc to delas? Skonci s tim, takhle te lidi budou akorat nesnaset."


No a nekdy to vse vyresi obycejna strkanice s kravatou mezi porazenymi zidlemi :twisted:... Proste mate tam problemoveho clovicka, a neco jako univerzalni postup neexistuje.

A k tomu strachu z rvacky - ten ma kazdy. Odvaha neni, ze se nebojis, ale ze jdes dal i presto, ze mas strach :wink:.

Nevím nakolik je to vážné,ale dovolil bych si nesouhlasit :P Většina lidí má s kantory v tomto ohledu špatné zkušenosti, navíc většině agresorů nějaké napomenutí je fuk,a také mají v hodně případech své ,,nohsledy které agresorovi potvrdí tu jeho verzi. A propos,vidím to trochu jinak...Ten strach by se měl překonat, ten člověk by se měl naučit se postavit i fyzicky proti jednání které se mu nelibí :!: Navíc i z toho důvodu,že ne vždycky bude mít ,,po ruce´´ někoho, s kým to může řešit a který by agresora nějakým způsobem potrestal,jak říkám,jen v nemnoha případech bude mít po ruce nějakého zastánce...A někdy jde také o nutnost vytyčit takovýmto lidem své hranice a zjednat si respekt aby si zabránil pokračování a stupňování konfliktu :idea: Nevím jaká je konkrétně jeho situace,píšu obecně...
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Toman » pát 14. pro, 2007 10:04

Souhlasim, když jsem byl obětí šikany na základní škole, sebral jsem tenkrát všechnu odvahu a výrostka Schultze (dokonce i jmeno si pamatuju) jsem o velke prestavce venku, poslal jakymsi strhem na zem. Kamarad se mu pohotve vrhnul po nohach. No trestan jsem byl samozrejme já, protoze je vzdy jednodussi zariznout slusnyho nez hajzla. Ale my jsme od nej meli navzdy pokoj. I kdyz ted je to jiny na skolach jsou noze, boxery, plynovky. Tyhle veci nevyresi bohuzel ani ucitele ani rodice.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod migli » pát 14. pro, 2007 10:46

Jasne, kdyz me nekdo sikanuje, tak je spravne se mu postavit.

Jenze kdyz si ctu uvodni otazku znovu a znovu, tak mi vychazi tohle:

"Ve tride ma jeden kluk blby poznamky, uz me s*re, tak mu chci dat do huby, ale mam strach. Jak ho mam prekonat, abych mu mohl rozbit tlamu?"


Jsem sam, kdo tady vidi ten nepomer? Nekdo ma blbe poznamky a ja mu pujdu rozbit hubu? Takze to tak budu praktikovat do budoucna vzdycky? Nekdo se mi nebude libit a tak to budu resit nasilim?

Nemuzu souhlasit.


Pokud pujde opravdu o sikanu, neni co resit. Ale nechci radit agresivni postup nekomu, kdo tady planuje nekomu rozbit usta jen proto, ze je neumi zavrit ve spravny okamzik.
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod cudles » pát 14. pro, 2007 12:34

migli píše:Jasne, kdyz me nekdo sikanuje, tak je spravne se mu postavit.

Jenze kdyz si ctu uvodni otazku znovu a znovu, tak mi vychazi tohle:

"Ve tride ma jeden kluk blby poznamky, uz me s*re, tak mu chci dat do huby, ale mam strach. Jak ho mam prekonat, abych mu mohl rozbit tlamu?"


Jsem sam, kdo tady vidi ten nepomer? Nekdo ma blbe poznamky a ja mu pujdu rozbit hubu? Takze to tak budu praktikovat do budoucna vzdycky? Nekdo se mi nebude libit a tak to budu resit nasilim?

Nemuzu souhlasit.


Pokud pujde opravdu o sikanu, neni co resit. Ale nechci radit agresivni postup nekomu, kdo tady planuje nekomu rozbit usta jen proto, ze je neumi zavrit ve spravny okamzik.

Zřejmě jsme se nepochopili,to co jsem psal bylo myšleno obecně,dokonce jsem i psal že nevím přesně v jaké je situaci. Samozřejmě pokud má hloupé řeči,nemělo by se to řešit ihned násilím,ale pokud to trvá dlouho,a dotyčný si nedá nijak říci,pak se to musí řešit jinak a sjednat si respekt :wink:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod migli » pát 14. pro, 2007 12:50

Cudles: OK :)
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Shrek » pát 14. pro, 2007 12:54

Tady pisete o skolni sikane a tak podobne.....Nikdo se nemusi nechat sikanovat je to jen o tom cloveku jak to vezme...Jestli se tim smiri nebo ne s tim nesmiri a bude to nejak resit.....Kdyz se nekoho bojim a vim ze na nej nemam a on stejne na me narazi a ublizuje mi...Tak do nej stejne pudu ikdyz vim ze asi prohraju ale sam si v sobe reknu...NE ja ho proste sundam....A bit se s nim dokud nepadnete nebo on...A on si uvedomi ze nejste lehka korist a ze na vas si dovolovat nemuze...Ikdyz vas prepere vi ze se mu postavite a nenechate si to libit....A on si najde nekoho jinyho.No a k tomu rozbiti huby nekomu za nadavani...Nevim no ja sem radsi pro to kdyz me nekdo nadava tak ho vetsinou sundat nadavkami nebo jinymi poznamkami...Kdyz uz je to neunesnosne samozrejme bych do nej sel....
Shrek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Skateordie » pát 14. pro, 2007 14:26

Ufff no pekne, aj ja som chcel pomoct, ale je to tazke stylizovat
for Toman: zase az take ghetto na tych skolach hadam nie je, zatial som nepocul v TV, ze by niekto skoncil prepichnuty nozom alebo rozbity od teleskopu, netreba sirit poplasne spravy :wink: . TV sice nie je objektivne, ale toto by bolo vsade kebyze sa to stane. Aj ked je pravda, ze sa da k tomu celkom lahko dostat.
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Toman » pát 14. pro, 2007 15:18

Skateordie píše:for Toman: zase az take ghetto na tych skolach hadam nie je, zatial som nepocul v TV, ze by niekto skoncil prepichnuty nozom alebo rozbity od teleskopu, netreba sirit poplasne spravy :wink: .


Skejte to nejsou poplasne zpravy. :x Tady v CR skutecne skoncil kluk roztriskanej boxerem, jinej porezanej, a holku dokonce nejakej smejd zavrazdil ze pry se s nim rozesla. A to se rada veci do TV ani nedostane.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod cudles » pát 14. pro, 2007 16:37

Toman píše:
Skateordie píše:for Toman: zase az take ghetto na tych skolach hadam nie je, zatial som nepocul v TV, ze by niekto skoncil prepichnuty nozom alebo rozbity od teleskopu, netreba sirit poplasne spravy :wink: .


Skejte to nejsou poplasne zpravy. :x Tady v CR skutecne skoncil kluk roztriskanej boxerem, jinej porezanej, a holku dokonce nejakej smejd zavrazdil ze pry se s nim rozesla. A to se rada veci do TV ani nedostane.

A víš čí je to také problém?Ostatních lidí ze třidy,kazdej je podelanej se toho druheho zastat,a agresorovi postavit. Ale zase nemluvím o zadnem bodyguardovi nebo vodeni za rucicku,napadeny proste jednou musi v sobe najit odvahu,ale prave nekdy ten kolektiv nahrava temto situacim :roll:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pát 14. pro, 2007 17:42

Jak říkal Toman, lidi kolem sou různý, když mě někdo nasral, já bejval na základce pomstychtivá svině a mít něco v kapse tak šlo o život. Občas vypne mozek a sem po někom hodil dlaždici, obrovskej květináč nebo nekoho tlouk židlí, zvláštní že mě vyprovokoval jeden a pak jich bylo vždycky víc, tak mě zastavili, prostě mě vyprovokovávali protože věděli že jsem sám :evil:
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod alitranek » pát 14. pro, 2007 18:56

:roll:
alitranek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: sob 29. dub, 2006 23:00

Příspěvekod cudles » pát 14. pro, 2007 19:01

alitranek píše::roll:

Věru,většina tvých příspěvků je velice duchaplných :roll:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod ghekon » pát 14. pro, 2007 21:33

Harutomo: A kam jsi chodil na zakladku? Nejaka zvlastni ne? Hazet po sobe kvetinace a zidle :roll: :roll: :roll:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Emiel » pát 14. pro, 2007 22:13

Na to se nemusí chodit ani na základku. Ještě na nižším stupni gymnázia, kam teď chodím, lítala po třídě po lidech nejedna židle a nejeden jiný pevný předmět...

Autor topicu se v 17ti ještě nepral a považuje to za srabárnu? Proč pro boha? Vždy´t se všechno nemusí řešit násilím..
Pokud tě to trochu uklidní, mě táhne na 18 a trochu vážnější rvačky jsem měl dvě, maximálěn tři a nijak i za to o osobě nemylslím, že jsme bůhví jakej king..
Pokdud se ho chceš zbavit, nemusíš se hned prát. Normálně ho jen nějak poniž, on si pak řpíště neotevře hubu, věř mi. Určitě si nebude chtít zopakovat ponížení... Ovšem neber to hned jako nejlepší radu. Lidé jsou různí a na každého platí něco jiného...
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod jeikob » pát 14. pro, 2007 22:27

no ono také zaleží jakou pozici v kolektivu má utočník a jakou obet.pokud utočník má respekt jen tím že ostatní zastrašuje a není oblíben.tak by to mohlo stačit.pokud je oblíbený a obet je ten třídní otloukánek tak je to dost svízelná situace.a doporučil bych se opravdu obrátit na učitele a případně na policii a když by to brali na lehkou váhu tak otravovat kde koho třeba i novu
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Skateordie » pát 14. pro, 2007 23:10

for Toman: akoze mozne to je stane sa bohuzial vselico, ale zase netreba sirit paniku, lebo si to sem pride citat dajaky fagan mlady a potom ked si to tu precita, tak si asi kupil kalasnikov, aby prezil v skole. A tp asi nechceme.
for Harutomo: ty si bol ine zviera 8O
for alitranek: koho to tu certi nesu :?
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod cudles » sob 15. pro, 2007 2:04

Emiel píše:Na to se nemusí chodit ani na základku. Ještě na nižším stupni gymnázia, kam teď chodím, lítala po třídě po lidech nejedna židle a nejeden jiný pevný předmět...

Autor topicu se v 17ti ještě nepral a považuje to za srabárnu? Proč pro boha? Vždy´t se všechno nemusí řešit násilím..
Pokud tě to trochu uklidní, mě táhne na 18 a trochu vážnější rvačky jsem měl dvě, maximálěn tři a nijak i za to o osobě nemylslím, že jsme bůhví jakej king..
Pokdud se ho chceš zbavit, nemusíš se hned prát. Normálně ho jen nějak poniž, on si pak řpíště neotevře hubu, věř mi. Určitě si nebude chtít zopakovat ponížení... Ovšem neber to hned jako nejlepší radu. Lidé jsou různí a na každého platí něco jiného...

Já to beru jinak,ponízeni vede k tvrde pomste :idea: Tak to beru ja,a tak to bere vetsina,ale jde o to ze jemu by to bylo jen oplaceno,avsak se stejnym efektem....
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod cudles » sob 15. pro, 2007 2:08

jeikob píše:no ono také zaleží jakou pozici v kolektivu má utočník a jakou obet.pokud utočník má respekt jen tím že ostatní zastrašuje a není oblíben.tak by to mohlo stačit.pokud je oblíbený a obet je ten třídní otloukánek tak je to dost svízelná situace.a doporučil bych se opravdu obrátit na učitele a případně na policii a když by to brali na lehkou váhu tak otravovat kde koho třeba i novu

Kantory bych vyskrtl..policie? kdyz bude agresor oblibencem tridy ci je zastrasovat nikdo nic nedosvedci..a nova? nevim jestli by se zabyvala jednim pripadem sikane na nejake skole....
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

PředchozíDalší

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron