Památný souboj Pavely s Kurfurstem

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Příspěvekod RBR » pát 17. úno, 2006 14:44

Low píše:rbr: to že má nepřetžitou kulturní tradici neznamená že to neni kýč - možná od dob kdy jí ovlivnil západ. Myslim že stačí zajít na čínský tržistě a vidíš čínu v malym.. ten střet dvou civilizací :) kde se čína snaží západu přizpůsobit.. nemluvim o žádnmy porcelánu ani chrámech, to vzniklo v době kdy žili svym životem.


Oni stále žijí svým způsobem. Systém tržnic k nim prostě patří i ta jejich barevnost. Někdo v tom spatřuje kouzlo orientu, někdo kýč. Mě se nelíbilo jak na základě úzkého úhlu pohledu si děláš závěry o celé kultuře, bez pochopení všech souvislostí. I v současné době tam vznikají předměty vysoké umělecké hodnoty. Bohužel komercionalizace proniká i tam.
U nás máš taky spoustu kýče např. tvrdě se zde zavádí západní kýč typu svátek sv. Valentýna atd.


RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

 

Příspěvekod Low » pát 17. úno, 2006 14:50

no sv.valentýn mi jako kýč nepřipadá, prostě svátek převzatej k nám.. možná kýč Haloween ale to je stejně tak jako Mikuláš.. stejnej kýč je vidět i v japosnku - mánie z elektronickej her, robotů a podobnejch blbostí (tamagoči po kterym tak dneska už možná nikdo ani nevzdechne) , malý japonky nasazený na půlmetrovejch lakovanejch podpatcích, neony, kam se na to hrabe Las Vegas..

neznamená že když se nějaká věc převezme z jiný kultury a postaví jinam musí to bejt kýč - když vidíš v praze americký auto, klidně i nějaký moderní třeba r.v. 2005 taky vypadá kýčovitě, prostě se mezy ty evrospký krasavce nehodí, ale nenapadne ti říct že je to kýč.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Tibet - suroviny

Příspěvekod mamushi » sob 25. bře, 2006 14:29

Dong_wu píše:Zil jsem skoro 2 roky v Sichuanu, ktery sousedi s tibetem a mel jsem tudiz dost prilezitosti jezdit do oblasti, kde ziji tibetane a zabyvat si i timhle problemem.
Faktem je to, ze tibet byl od cca 12. stoleti soucasti ciny (pomerne vyznamnou).

:?: :?: :?:
Jaky Ciny??? Cina (v dnesni rozloze a usporadani) nikdy nebyla jednotnej stat. Je to v podstate neco jako bejvala Jugoslavie, jen jazykove jeste vic nesouroda s pomerne velkym mnozstvim muslimu.


V tibetu panovalo feudalni usporadani a "lenni pan" mohl se svymi oddanymi zachazet jak se mu zachtelo a vyjimecny nebyl ani trest ztazeni z kuze. Lenni panove s polu samozrejme casto bojovali, cimz take trpeli obycejni venkovane.


No, to je argument... Zejmena ve srovnani s Cinou. Stazeni z kuze ne, Konfuciovo (dodnes praktikovane) topeni devcatek ano???

- tibet je mimo jine strategicky dobre polozene uzemi s obrovskymi zasobami nerostneho bohatstvi).


Timhle si mel zacit, protoze tady je popsano presne, o co v Tibetu jde. Pro cinany Tibet = Plyn, ropa. Plyn, ropa = Tibet. Tibetani a Dalajlama a zatim pro cinany neprekonatelna hloubka k loziskum brani tomu, aby Tibetskym plynen dopovali Sanghaiskou a Pekingskou vystavni skrin. (zcela mimo tema: Na rozvoj Sanghaje a Pekingu jde zhruba 30 procent celocinskych dani)

Je pravda, ze cinska armada delala v tibetu dost hrozne veci (jako jakakoliv jina armada kdekoliv na svete), ale je take potreba si uvedomit, ze i tibetan je asiat a tudiz jejich pohled na krutost se od naseho diametralne lisi a pachali na sobe stejne hruzy jako cinska armada.

8O

Pravda je i to, ze cinska armada zpustosila v tibetu mnoho klasteru a odvezla poklady do ciny.

No, to si ale komunisti za kulturni revoluce znicili i v Cine, takze to se nepocita ne???

V soucasne dobe je situace zhruba takova, ze tibetane nemaji radi cinany, ale maji moc radi vymozenosti, ktere s sebou cinska "okupace" prinesla. Nikdo nepotlacuje jejich viru ani jejich kulturu. Cinska armada samozrejme vsude hlida, protoze se obava pripadnych problemu, coz je spis projev opatrnosti nez utlaku.


V soucasny dobe je situace takova, ze pod Tibetem lezi neuveritelny zasoby plynu, kterej ale Cinani sami svejma technologiema nejsou schopny dostat ven. (Zatim) Mit do Tibetu pristup neja zapadni tezarska spolecnost, tak uz ten plyn za Dolary nebo Eura tece pryc a Tibet je na tom daleko lip, nez treba velmi dobre se rozvijejici Kazachsatn. Aby to ovsem nikdy nenastalo je hlavni duvod, proc
z opatrnosti
na Tibet dohlizi Cinska armada. Kam nasledne potecou zisky z plynu (pokud pri souctu ztrat cinskech technologii a nasledny hospodarnosti cinsky vyroby nejaky budou), je asi jasny... Do Tibetu to rozhodne nebude...

K otazce Taiwanu se moc vyjadrovat nechci - byl by to dlouhy clanek a navic tu jsou kompetentnejsi (napr. Miro) - takze kratce: na Taiwan uprchla stara cinska vlada po Maove revoluci, proto nejakou dobu reprezentoval cinu Taiwan, nez se situace "vyjasnila". Cina tezko muze dat Taiwanu samostatnost z mnoha duvodu. Jeden z nich je i to, ze kdyz daji samostatnost Taiwanu, bude ji chtit i Tibet (dneska uz mozna ne) a Xinjiang.
Xinjiang je velka, prevazne muslimska provincie, kde ziji ujguri (jen maloceho se bezny cinan boji, ale ujguri mezi to patri).


a spousta dalsich. To je taky duvod, proc komunisti drzi "svobodu" na uzde zuby nechty, protoze jak se Cina jednou zacne sypat, tak se to nezastavi a se svetem to asi poradne zatrese. Obavam se ale, ze neni problem "jestli", ale "kdy". Jeden z odhadu scenaru je Cinsko - Taiwanska valka nekdy kolem roku 2012. To, ze Cina je treba za lonsko celosvetove nejvetsim dovozcem zbrani by k tomu mohlo smerovat.

Je otazka, jestli na ukocirovani vlastni zeme jsou zbrane nejlepsi reseni...
...but your counsciosness is all you, can take to your grave.
mamushi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 09. zář, 2004 23:00
Bydliště: Miya

Příspěvekod Zigi » sob 25. bře, 2006 19:14

2 mamushi: Mě nepřestane udivovat, jaké argumenty si někteří lidé najdou, aby mohli napadat "komunismus".... 8O 8)


Co zneužívání a rabování střední a jižní ameriky pod režií USA za dob studené války? Co jak USA obsadila Granadu jen pro to, že si zvolili levicovou vládu s odůvodněním, že nebude mít "komunismus" tak blízko svých hranic? Jak je možné že USA bombardovala svévolně Bělehrad a OSN dodala souhlas až dodatečně? A je toho víc...jo a to se bavím o "baště demokracie", USA 8) BTW: k tomu topení děvčátek...děje se to v zaostalých částech číny, jak jistě víš zdaleka ne celá čína je dnes moderně vyspělá. Takže to topení děvčátek, které chuděry hynou za to, že se nenarodily jako synové by se dělo za jakéhokoli režimu...

S těmihle "informacemi" se nedivím, že dnes pro většinu mladých lidí jsou"komunisti" horší než nacisté nebo dokonce snad sám dábel...Jak řekl Goebls, 1000x opakovaná lež se stává pravdouo 8) A ono se nemusí ani lhát, stačí tu pravdu trochu poupravit, vytrhnout z kontextu... :twisted:

ps: Abys mě nepomluvil, NEJSEM komunista 8) Jen se snažím být objektivní, což je v tomto světě těžké :roll: :cry:
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Skateordie » sob 25. bře, 2006 22:13

to Zigi: Vies o tom, ze odbornici prirovnavaju dosledky komunizmu na uroven nacizmu alebo este vyssie. Myslim tym obete, ale nie len zabiti ludia, ale aj uvazneni a tak. Inac to s tym USA si vystihol. Vsade si vtrhnu a OSN cela ustrachana, im nakoniec da k tomu suhlas. To je novodoba demokracia. Ved oni mozu mat atomove zbrane a ostatni to musia obmedzovat. Ved to je normalne, lebo oni su bohovia. GOD BLESS AMERICA. :evil: :evil:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Zigi » sob 25. bře, 2006 23:15

Skateordie píše:to Zigi: Vies o tom, ze odbornici prirovnavaju dosledky komunizmu na uroven nacizmu alebo este vyssie. Myslim tym obete, ale nie len zabiti ludia, ale aj uvazneni a tak. Inac to s tym USA si vystihol. Vsade si vtrhnu a OSN cela ustrachana, im nakoniec da k tomu suhlas. To je novodoba demokracia. Ved oni mozu mat atomove zbrane a ostatni to musia obmedzovat. Ved to je normalne, lebo oni su bohovia. GOD BLESS AMERICA. :evil: :evil:



Hehe, slyšel jsem např. o té "Černé knize komunismu"....je to shit, na nic je, že dneska může o historii psát kdokoliv, napíše si tam pár svých názorůa jeho čtenáři si pak udělají jeho názor, pokud nečetli i materiály jiných autorů na dané téma. Jako příklad si vem proces se spisovatelem Irwingem, za popírání holocaustu. O obětech by to byla asi zbytečná spekulace, každý bude věřit svému "zdroji", ke kterému má názorově nejblíže... ale jsem si jist, že si nacismus, komunismus a např. jisté náboženství můžou podat ruce(věřící prominou, není to narážka). Navíc nelze srovnávat stalinismus s komunismem Tita v jugoslávii nebo manýry velkého otce Maa apod.

K těm jaderným zbraním...před časem jsem měl názor jako ty, že USA sami mají jaderné zbraně a jiným je zakazují, ale změnil jsem ho.
Proč?
Jednoduše proto že si myslím, že státy jako USA, Rusko, Francie, VB aj. vyspělé státy v současné době nemají ambice být agresory v jaderné válce(nemluvím o historii, kdy USA zbombardovali Japonsko, nebo chtěli zahájit preventivní bombardování sovětského svazu či studenou válku obecně aj...). Oproti tomu KLDR, Pákistán, teď to zkouší Írán.....myslím že těmto státům a jim podobným do rukou nepatří...asi všichni rozumní víme proč...
Takže teď s tím trendem zabraňování šíření jaderných zbraní souhlasím. Klub už je i tak dost velký;)

OMG, to je zase totální off topic :oops:
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Skateordie » ned 26. bře, 2006 9:42

Zigi píše:
Skateordie píše:to Zigi: Vies o tom, ze odbornici prirovnavaju dosledky komunizmu na uroven nacizmu alebo este vyssie. Myslim tym obete, ale nie len zabiti ludia, ale aj uvazneni a tak. Inac to s tym USA si vystihol. Vsade si vtrhnu a OSN cela ustrachana, im nakoniec da k tomu suhlas. To je novodoba demokracia. Ved oni mozu mat atomove zbrane a ostatni to musia obmedzovat. Ved to je normalne, lebo oni su bohovia. GOD BLESS AMERICA. :evil: :evil:



Hehe, slyšel jsem např. o té "Černé knize komunismu"....je to shit, na nic je, že dneska může o historii psát kdokoliv, napíše si tam pár svých názorůa jeho čtenáři si pak udělají jeho názor, pokud nečetli i materiály jiných autorů na dané téma. Jako příklad si vem proces se spisovatelem Irwingem, za popírání holocaustu. O obětech by to byla asi zbytečná spekulace, každý bude věřit svému "zdroji", ke kterému má názorově nejblíže... ale jsem si jist, že si nacismus, komunismus a např. jisté náboženství můžou podat ruce(věřící prominou, není to narážka). Navíc nelze srovnávat stalinismus s komunismem Tita v jugoslávii nebo manýry velkého otce Maa apod.

K těm jaderným zbraním...před časem jsem měl názor jako ty, že USA sami mají jaderné zbraně a jiným je zakazují, ale změnil jsem ho.
Proč?
Jednoduše proto že si myslím, že státy jako USA, Rusko, Francie, VB aj. vyspělé státy v současné době nemají ambice být agresory v jaderné válce(nemluvím o historii, kdy USA zbombardovali Japonsko, nebo chtěli zahájit preventivní bombardování sovětského svazu či studenou válku obecně aj...). Oproti tomu KLDR, Pákistán, teď to zkouší Írán.....myslím že těmto státům a jim podobným do rukou nepatří...asi všichni rozumní víme proč...
Takže teď s tím trendem zabraňování šíření jaderných zbraní souhlasím. Klub už je i tak dost velký;)

OMG, to je zase totální off topic :oops:


To s tym nacizmom, komunizmom a niektorym nabozenstvami je pravda. Je to skoro to iste. Ja som v podstate tiez rad, ze Iranu a inym statom zakazuju jadrove programy, ale je to zvlastne, ked prikazuju inemu statu, co smie a co nie. Bohuzial je to aj tak na hovno, lebo kym tam vojensky nezakrocia, tak sa na ich hrozby Iran vyprdne. Zase to dopadne tak, ze sa vycka kym sa nieco stane a az potom to zacnu naozaj riesit. Smutne :cry:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Zigi » ned 26. bře, 2006 10:00

2skateordie: jo, svět je na hlavu :o
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pavela » ned 26. bře, 2006 13:04

mamushi dvě otázky: 1.Byl jsi v Tibetu? 2.Viděl jsi někdy naživo nějakého Tibeťana,či dokonce mluvil jsi s nějakým? nemusíš odpovídat samozřejmě,zanícený bojovníku proti komunismu... :? PS: ty tvoje pohádky o plynu, těženém nějakými hodnými Džejáry, okamžitě předávajícím ztržené peníze Tibetskému lidu,zízkavšímu skrze toto blahobyt, čemuž brání přihlouplí čínští komunisté, kteří nemají ani základní technologie (kromě lopaty a krumpáče) a proto jim ten plyn stále samovolně odněkud uniká mě opravdu dojaly až k slzám, God Bless America :roll:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod mamushi » ned 26. bře, 2006 14:36

To Zigi: Ja se nebavim o USA a ani USA nehajim. S jejich pojetim demokracie nejsem unesen a se spiustou veci nesouhlasim. Tady se snazim mluvit o TIBETU. Jistli jsi vyse uvedene pochopil jako obhajobu USA, je to Tvoje dedukce.

To Pavela: V Tibetu jsem zatim nebyl.

S Tibetany jsem se bavil, ale jiste to je spochybnitelne co do "statistickeho vzorku." To info, co jsem tady pouzil mam od Cinanu, kteri se v soucasny dobe u Tebou tolik nenavidenych Japoncu uci, jak ten plyn ze zeme?dostat ven a jak eliminovat neuveritelny ztraty pri vyrobe temer cehokoliv... (kde teda neni jedinym vkladem lidska prace :twisted: ), aby se ten boom, na jehoz zaklade honi svaly Pekingu a Sanghaji, v kratky dobe nezaseknul...
...but your counsciosness is all you, can take to your grave.
mamushi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 09. zář, 2004 23:00
Bydliště: Miya

Příspěvekod Zigi » ned 26. bře, 2006 15:30

2mamushi: Pravda, ale ten článek začal jinak než osočováním usa:) jediné co tím mělo být řečeno je to, že pokud tady někdo haní nějaký politický systém, je to pokaždé "rudá čína" ajim podobní 8)
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pavela » pon 27. bře, 2006 6:32

mamushi píše:To Zigi: Ja se nebavim o USA a ani USA nehajim. S jejich pojetim demokracie nejsem unesen a se spiustou veci nesouhlasim. Tady se snazim mluvit o TIBETU. Jistli jsi vyse uvedene pochopil jako obhajobu USA, je to Tvoje dedukce.

To Pavela: V Tibetu jsem zatim nebyl.

S Tibetany jsem se bavil, ale jiste to je spochybnitelne co do "statistickeho vzorku." To info, co jsem tady pouzil mam od Cinanu, kteri se v soucasny dobe u Tebou tolik nenavidenych Japoncu uci, jak ten plyn ze zeme?dostat ven a jak eliminovat neuveritelny ztraty pri vyrobe temer cehokoliv... (kde teda neni jedinym vkladem lidska prace :twisted: ), aby se ten boom, na jehoz zaklade honi svaly Pekingu a Sanghaji, v kratky dobe nezaseknul...
Máš to nějaký pomatený, byl si někdy v Číně? Peking je naopak nejzaostalejší pokud se jedná o investice,až teď se konečně něco děje kvůli OH. Ovšem do tibetu se zatím ze státního rozpočtu pouze sype a to těžce. Spousta malejch měst na jihu Číny, v «iangsu, Čeťiangu atd. jsou na mnohem vyšší úrovni moderní výstavby atd. Byl jsem dokonce v úplně malinkym městečku C´ Po v provincii ©antung a koukal jsem jako blázen, jak to tam maji skvělý a moderní... Jinak o Japoncích, když si to načal, nemam rád Japonce,neplatí to ovšem o Japonkách. Už jenom jak se k nim tahle entita chová svědčí o tom, že jsou kulturně daleko za číňany. Takže můj postoj, mám MOC rád japonky, dokonce jsem s jednou móóc pěknou i chodil, mňam mňam. :wink:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Zigi » pon 27. bře, 2006 12:15

pavela píše: Takže můj postoj, mám MOC rád japonky, dokonce jsem s jednou móóc pěknou i chodil, mňam mňam. :wink:


:P :P :P :wink:
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mamushi » pon 27. bře, 2006 17:06

To: pavela

Ne, v Cine jsem nebyl. Brzo se chystam (Sanghai) a tesim se. To, ze 30% celkove vybranejch dani jde na rozvoj Pekingu a Sanghaje je cinska agenturni zprava nekdy z unora tohoto roku. Jak jsem dostal, tak prodavam. A obavy z konfliktu s Taiwanem jsou i motorem toho, proc Americani i pres strasny odpor Japonskyho obyvatelstva na Japonsky zakladny chteji presunovat atomovym reaktorem pohaneny vykonejsi letadlovy lode na misto konvencnich, ktery tam maji.
O Tibetu a jeho plynu je to od kolegy (Cinana), ktery momentalne v Japanu studuje, jak tu tezbu plynu uskutecnit. Pokud s nim nakousnu tema Tibet a jeho nezavislost - rika narovinu, ze predstava, ze by plyn z Tibetu mel byt do Ciny prodavan je pro kohokoliv v Cine naprosto neprijatelna... Takze sorry, ale proste minimalne z tohohle duvodu ma Tibet smulu. A I pres nekolik regulernich (Narozdil od Iraku) rezoluci OSN do valky s Cinou kvuli Tibetu nikdo nepujde, protoze to by byl silenej masakr...

Vadi mi tedy asi nejvic rozdil v prezentaci daneho jako:

Cina, diky niz Tibet prosperuje
Namisto Cina, ktera planuje vyuzivat jeho nerostne bohatstvi, tak ho rozviji, aby to netlouklo do oci tak moc. A tim rozvojem ho i prevychovava... Plati jeste, ze Cinani v Tibetu nejsou omezovani jednim ditetem???

Jinak sorry, ale co jsem se mel moznost setkat se s cinskym oficialnim vystupovanim v zahranici, tak bohuzel, ale je to presne ten typ komunisticky arogance, jakou provozovali rusaci vuzi nam... Napr, kdyz prijeli CR v roce 1968 "osvobodit".

At uz to jsou projevy vuci Taiwanu, nebo - ale to radsi snad maximalne do SZ, pokud bys mel zajem.

Opet (asi ponekolikate) pripominam, ze nemam naprosto nic proti Cine jako takove, beznejm Cinanum (od lidi formatu Chuang-c`az po soucasny cinanky :wink: ), naopak, mam dost cinskejch kamaradu. Mozna, ze pojednani na tema Cinanky x Japonky by mohl bejt jeden z nejctenejsich threadu tehle diskuze:-)))
...but your counsciosness is all you, can take to your grave.
mamushi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 09. zář, 2004 23:00
Bydliště: Miya

Příspěvekod pavela » úte 28. bře, 2006 2:46

mamushi,čínanky,japonky souhlas,koneckonců v Sanghaji budeš mít dost příležitostí. Ostatní-TY NAIVO!!!
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pucmaz » úte 28. bře, 2006 4:29

pavela píše: Už jenom jak se k nim tahle entita chová svědčí o tom, že jsou kulturně daleko za číňany.


No tak tohle by me zajimalo, jak se k nim chovaji?
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod patrik » úte 28. bře, 2006 5:25

IMHO je to blbost, tahle "politika", protože se nikam nedostanete...

Jenom věcná... Pavelo, Tys byl v Japonsku? Myslím, že o něm a o Japoncích píšeš z podobnýho úhlu jako mamushi a další o Číně a Tibetu...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod th » úte 28. bře, 2006 7:08

pavela píše:mamushi,čínanky,japonky souhlas,koneckonců v Sanghaji budeš mít dost příležitostí. Ostatní-TY NAIVO!!!


Pavela nic proti tebe ale si myslis ,ze ked si v Cine tak si najmudrejsi na svete.Aj ini ludia tam ziju a dlhsie ako ty a vacsinou to troska vidia inak ako ty - politiku. Ja by som ti navrhoval TIEZ aby si sa radsej drzal debaty o Bojovych umeniach a o com vela nevies tak o tom radsej nevrav. Uz vidim ako debatujes cele dni o smerovani CINY A JEJ POLITIKY A TIEZ POCHYBUJEM ,ZE CHODIS NA DEBATY S POLITIKMI A VEDIETE DLHE RECI DO NOCI:) rozpravas iba to co pocujes tam na ulici alebo na trhu.Co ti ti ludia tam povedia o tibete - nic, seru nato ich to nazaujima chcu sa najest a zit a nie hovorit o niecom takom vzdialenom ako je tibet a nebudu nadavat sami na seba a na svoju vladu.A najhorsie je ze to nezaujima ani mladych tibetanov ti chcu sa tiez obliekat moderne mat mobil... kto by chcel zit v stredoveku vsak? A nakoniec skutocneho tibetana tam uz skoro ani nenajdes (napr.v Lhase)je to tam skoro sami cinan. Chod sa debatovat o tibete do Butanu ,Nepalu alebo do severnej Indii (len nie do USA) kde poutekali alebo staci ked sa vyberies na zapad od Lhasy napr. do Shigatse alebo este dalej a uvidis ako maju radi Cinanov - ale nesmies sa ist spytat na "narodny vybor":) kde sa podebatujes len s Cinanmi.Alebo ti navrhujem chod zit na niekolko mesiacov s pastiermi (ale nie pri Pekingu ) a potom sa budes cudovat aky tam bol masaker pred par desiatkami rokov.Samozrejme ,ze nie taky ako hovoria co ja viem Americania ,to sa po case uz troska vzdy zvelicuje.Cinania sice buduju znova klastory a kulturna pamiatky vsak musia zalepit svetu oci a turisticky ruch je tiez dolezity nie?Lenze kym to vytiahnes z tych starych ludi tak ti to potrva troska dlhsie ,ti chcu mat tiez uz pokoj a pokojne dozit a radsej si uz nikto nic nepamata.Ti si tak nadseny tou Cinou ,ze AJ keby ti osobne napisal Cinsky prezident ako to bolo tak tomu neuveris a budes si rozpravat stale to svoje.Kamarat zije v Kanade a mal to stastie ,ze stretol ludi s ktorymi sa mohol dobre porozpravat aj cinanmi aj s tibetanmi aj s chlanmi ktori tam chodia (NEPAL TIBET BUTAN) ktori to vidia triezvejsie ako ty a tiez si to skusili na vlastnej kozi.A nie su to ziadne somare ale vzdelany ludia ktori si chceli tiez len zistit co sa vravi a co je fakt pravda (aj ked je pravda,ze to bolo asi asi pred 15 rokmi tie ich potulky po tibete) ale co sa stalo sa stalo a uz sa neodstane ani casom sa nezmeni. Najvacsi Naiva si ty a nebud najmudejsi na svete a fakt radsej debatuj o BU to ti ide lepsie. Este chcem napisat,ze nie som nijaky Tibetsky nacionalista ani Proti Cinsky terorista len som chcel aby ludia vedeli,ze to nebolo take jednoduche ako sa oficialne pise a vravi
th
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 06. bře, 2006 0:00

Příspěvekod pavela » úte 28. bře, 2006 9:58

TH: Sorry ale žít s "pastiermi" ti rád přenechám, žiju tady v poněkud vyšší společnosti a na "poněkud" lepší úrovni. Další debata na téma tibet mi připadá zbytečným mlácením prázdné slámy a proto se nezúčastním dalších hádek s chytrolíny, vševědy a bojovníky za svobodu někoho, koho znají akorát z televize, místo aby se starali o vlastní podělaný dvorek(třeba aby nebyl podělaný). Napsal jsem tady na tohle téma mnoho argumentů a odpovědí mi byl akorát fanatický řev a nařčení z inklinace ke komančům. Na dementní lživé argumenty vyhrabané odněkud od amnesty international se nedá ani nic odpovídat, bylo by to donekonečna. je to jako se přít s vypatlanými mozky od Falun či jiné sekty...Nemám na to čas ani náladu, a navíc jsem notoricky zaneprázdněn vyděláváním peněz, což mi připadá mnohem bohulibější, než přesvědčovat někoho, kdo chce být hluchý jako pařez.... Hodně štěstí v boji za mír, tibeťani na vás už čekají.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod th » úte 28. bře, 2006 11:40

pavela píše:TH: Sorry ale žít s "pastiermi" ti rád přenechám, žiju tady v poněkud vyšší společnosti a na "poněkud" lepší úrovni. Další debata na téma tibet mi připadá zbytečným mlácením prázdné slámy a proto se nezúčastním dalších hádek s chytrolíny, vševědy a bojovníky za svobodu někoho, koho znají akorát z televize, místo aby se starali o vlastní podělaný dvorek(třeba aby nebyl podělaný). Napsal jsem tady na tohle téma mnoho argumentů a odpovědí mi byl akorát fanatický řev a nařčení z inklinace ke komančům. Na dementní lživé argumenty vyhrabané odněkud od amnesty international se nedá ani nic odpovídat, bylo by to donekonečna. je to jako se přít s vypatlanými mozky od Falun či jiné sekty...Nemám na to čas ani náladu, a navíc jsem notoricky zaneprázdněn vyděláváním peněz, což mi připadá mnohem bohulibější, než přesvědčovat někoho, kdo chce být hluchý jako pařez.... Hodně štěstí v boji za mír, tibeťani na vás už čekají.


Aby sme si tu nepisali ako male deti tak to ukoncime ale mam jednu poznamku: by som si nedovolil pisat to co " jedna babka povedala " to co som napisal bola normalna pravdiva skusenost ludi ktory si dali tu namahu aby zistili co sa len trepe v televizii a v radiach a co je skutocnost a boli to normalni ludia nie ziadny stupenci nejakej organizacie a ani tibetski super nacionalisti - boli len zvedavy a tak si dali tu namahu a vela penazi (aby sa niekde dostali ,v cine nikdy nie je baksisu dost) a pokial viem tak sa uz ani tymto nezaujimaju - vztahmi tibet a cina - takze to bola urcita myslienka nieco zistit a nie ich zivotne poslanie a dozivotny boj za nieco.To co tu pisali nejake individua to boli veci ktore si domysleli po pozreti "siedmych rokov v tibete" a pri pisani s fanatickymi exotmi z USA(tam je viac lamov ako bolo v celom tibete:) ) ktori brania tibet a pri tom nevedia kde je.Taketo veci ako urobila cina tibetu sa stavaju aj dnes napr. v afrike sa mlatia a sekaju macetov cele narody atd... takze to nemozme celkom zvalovat na komunistov je to jednoducho v ludoch takze ta nikdo neobvinuje ze hajis komunistov a im podobnych.
Ale ty jednoducho ani nechces zmenit nazor ty ho mas uz urobeny do konca zivota a je tiez zbytocne ti hovorit tak ako v Severnej Korei hovorit decku ,ze v tom co ziju je iluzia statu a su schopny udat aj vlastneho otca.Ty neberies ziadne argumenty ,ty sa len robis ze si spravodlivy a tolerantny - to ti nejako nejde radsej riadne cvic BU lebo ako vidim v tej zlosti si sa prezradil a tie peniaze ti pekne idu na mozog ty cvicis tie BU len aby si mal co robit ked sa nudis a mohol o tom rozpravat ostanym ale
si zlostny a netolerantny a uznavas len par ludi ktory sa ti pchaju do ... a oslavuju tvoje ego a potom takych z ktorych nieco mas.Tak pekne existuj na vysokej urovni a vo vyssej spolocnosti a zarabaj vela penazi a oblbuj ludi ,ktori ti uveria vsetko lebo ty v tom svojom "bojovom parku" mas patent na rozum. Ja ti nezavidim ja mam penazi tiez dost ale tebe z toho sibe a prenasas to do vsetkych oblasti.
th
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 06. bře, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron