AIKIDO a sparring!!!

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

AIKIDO a sparring!!!

Příspěvekod tiger » stř 11. říj, 2006 8:19

Tento Temat venujem Ukropcanymu. Pan Ukropcany. Uz sa konecne spamataj a nevyzyvaj stale aikidokov na sparring. Ved aikido nie je o sparringu ani o boji ale o miery a nesutazivosti. Preco kazdeho vyzyvas na to aby porusoval AIKIDO cestu?? Preco myslis ze nikto z AIKIDA s tebou nesparuje resp. nechce sparrovat?? Podla mna sa kazdy drzi tej svojej cesty ktorou ide (nie preto zeby sa bal !!!). Tak preco by mal s tebou niekto od AIKI sparovat??? Pochop to proste nejde. Nemozes neustale konfrontovat sport (napr. MT) proti nesportovemu umeniu.
Ber tento thread len ako informaciu a neurazaj sa hned. OK?? :P :P
tiger
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00

 

Příspěvekod diablik » stř 11. říj, 2006 9:10

tiger-nechcel som uz vstupovat do debat na tomto fore,ale urobim vynimku...velmi by som ti prial spoznat tradicne bojove muaythai /MUAYBORAN/ kde okrem vsetkeho co poznas z zo sportoveho muaythai,sa pouzivaju kopacky do vajec,vpichy do oci,seky do tepien,hlavicky,likvidacne stompkicky do kolien,ako napr. "coup de pied bas" v savate a mnoho dalsich chutoviek,samozrejme bez rukavic.....tam sa uz niet co vyhovarat,je to podobne Daidojuku karate v pouzivani technik.....navrhujem v ramci reality si dat sparing s Ukropcanym v prilbach s klietkami ala Daidojuku,povolit vsetko ako v Daidojuku okrem skakania po hlave na zemi,bez rukavic ako v Daidojuku a nevidim dovod aby si sa vyhovaral na obmedzenia,kvoli rukaviciam,obmedzenim urcitych technik atd....P.S. osobne si myslim,ze aj pri takych uvolnenych pravidlach prehrajes,Ukropcany ta pribije do zeme...nebolo by lepsie uznat,ze su veci na kt. proste nemas,ospravedlnit sa Ukropcanimu,nebudes ani prvy ani posledny/ OYE,Littlearts,Xaltotung a iny/ :wink: :wink: :wink: Ako nezaujaty divak to hodnotim tak,ze Ukropcany a Marvin sa postavili ako chlapi,ale Ty odbiehas,mlzis,fabulujes,plujes spinu na vsetky strany....Xaltotung aspon mal gule dojst ku Sifu Rzounkovi do skoly,aj ked dopadol ako dopadol.... :wink: :idea:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod graver » stř 11. říj, 2006 9:13

Krucisakra, běžte už někam. Já sem jako začátečník lezu proto, abych se něčemu přiučil i mimo dódžó a získal nějaký úhel pohledu na pár věcí. Ale to, co (a jak) tu řešíte pár posledních dnů, už je patologický. Ohazování stylů, mistrů, škol i sebe navzájem, vyzývání na souboje...
Budete zakládat novej topic na to, co si můžete vyřešit mailem nebo SZ?
Já jsem hodně velkej nervák a lehko se nechám vyprovokovat, ale na to, co tu někteří předvádí, fakt nemám :D
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lada » stř 11. říj, 2006 9:24

už zase nanovo :roll:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod tiger » stř 11. říj, 2006 9:43

diablik píše:tiger-nechcel som uz vstupovat do debat na tomto fore,ale urobim vynimku...velmi by som ti prial spoznat tradicne bojove muaythai /MUAYBORAN/ kde okrem vsetkeho co poznas z zo sportoveho muaythai,sa pouzivaju kopacky do vajec,vpichy do oci,seky do tepien,hlavicky,likvidacne stompkicky do kolien,ako napr. "coup de pied bas" v savate a mnoho dalsich chutoviek,samozrejme bez rukavic.....tam sa uz niet co vyhovarat,je to podobne Daidojuku karate v pouzivani technik.....navrhujem v ramci reality si dat sparing s Ukropcanym v prilbach s klietkami ala Daidojuku,povolit vsetko ako v Daidojuku okrem skakania po hlave na zemi,bez rukavic ako v Daidojuku a nevidim dovod aby si sa vyhovaral na obmedzenia,kvoli rukaviciam,obmedzenim urcitych technik atd....P.S. osobne si myslim,ze aj pri takych uvolnenych pravidlach prehrajes,Ukropcany ta pribije do zeme...nebolo by lepsie uznat,ze su veci na kt. proste nemas,ospravedlnit sa Ukropcanimu,nebudes ani prvy ani posledny/ OYE,Littlearts,Xaltotung a iny/ :wink: :wink: :wink: Ako nezaujaty divak to hodnotim tak,ze Ukropcany a Marvin sa postavili ako chlapi,ale Ty odbiehas,mlzis,fabulujes,plujes spinu na vsetky strany....Xaltotung aspon mal gule dojst ku Sifu Rzounkovi do skoly,aj ked dopadol ako dopadol.... :wink: :idea:


Ok ja neberiem Ukropcanymu je ,,dokonalost v boji,, ked je dobry v tom co robi tak nech je, suhlasim s tym. Ale pochop aj ty ze akykolvek porovnavaci zapas je proti AIKIDU, tu neexistuje lepsi ani horsi!!! Chcem len to povedat. Tazko zozenies nejakeho AiKidaka na sparrig. Chapes?? To je ako keby si povedal ze v MT nebojuj. O tom to je. Ale na druhej strane vyuzivat sebaobranu z AIKI ti nic nezakazuje (t.j. kopy do ..., vpichy do oci, popolnik...). Takze takto to ja beriem.
tiger
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00

Příspěvekod marvin » stř 11. říj, 2006 9:46

:roll: :roll: :roll:
Naposledy upravil marvin dne sob 16. pro, 2006 14:41, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Picard » stř 11. říj, 2006 9:52

Presunuto do pratele a nepratele, nadavejte si tu dle libosti....
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

OK

Příspěvekod tiger » stř 11. říj, 2006 10:51

V poriadku MARVIN a UKR. Asi sa potesite ale v tychto debatach urcite nenajdeme spolocnu rec. 2 Odlisne styly nie je mozne zrovnavat. Nema to zmysel sa tu k tomu vyjdrovat. Nechapem preco ste sa vobec do debat AIKIDO zapojili. Ked Vas to neoslovuje tak naco do toho kecat. Nie?? Rieste teda len MT, Box. O to Vam asi ide. Ostatni plebs nie je dolezity. Majte sa
tiger
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00

Příspěvekod hellas » stř 11. říj, 2006 13:30

SMAZAT!!!
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod defendu » stř 11. říj, 2006 18:49

To co se tu odehrává je opravdu legrační :lol:
Nepřijde vám,že všechny styly vznikly jako pomůcka proto,aby jste byli lepší ve skutečném boji?V reálu je totiž nepředstavitelně těžké provést jakoukoliv techniku tak jak se učíte v tělocvičně.Podívejte se na UFC,když jsou tam prostřihy jak ti hoší spárují nebo stínují,tak je to paráda,ale samotný boj už tak skvěle nevypadá-podivné údery,silové přesahy,ztráta rovnováhy apod.,prostě realita.
Z vlastní zkušenosti vím,že ve skutečné rvačce jen těžko poznáte co kdo dělá za styl.
Takže to shrnu : POCHOPTE hovada-že BU jsou jen POMŮCKA jak být lepší než ten druhý-POMŮCKA,nic víc :evil: :evil: :evil:
V reálu jde o odhodlání,agresivitu-nasranost-zuřivost a absolutní sebedůvěru ne o to jestli děláš aikido,MT nebo cokoliv jinýho :!: :evil:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

 

Příspěvekod sam-soi » stř 11. říj, 2006 19:45

me spis prijde, ze je to o tom jestli nekdo ma nebo nema nato aby uznal ze mu neco nefunguje (je jedno jestli kvuli tomu co/jak cvici nebo jako jedincovi) a ze by dostal do drzky ....

coz se netyka pouze tohoto threadu ale dalo by se to interpretovat v obecne rovine na spoustu pripadu ...
sam-soi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 162
Registrován: pát 02. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: AIKIDO a sparring!!!

Příspěvekod xavier » stř 11. říj, 2006 22:00

tiger píše:Ved aikido nie je o sparringu ani o boji ale o miery a nesutazivosti.


Omlouvam se predem, ale neda mi to nereagovat (i kdyz tento thread neni urcen me). Pripada mi to smesne a cele postavene na hlavu. Jak jinak se mas pripravit na "boj" (nebo byt alespon bliz realite) nez sparringem? V posledni dobe jsem zazil to, ze nekteri praktikujici "tradicni bojove umeni" odsuzujou MT kvuli tomu, ze je to "obycejny sport". Co cini dnes bojove umeni bojovym? To, ze budu mavat do vzduchu a pak se osprvedlnovat tim, ze kvuli presvedceni nikoho neuhodim? Mam respekt vuci vsem BU, ale vy nekteri si prosim prestante hrat na bojovniky, kdyz jste nezazili poradny sparring. Porad se jen vymlouvate na to, ze to opravdove BU neni o "mlaceni se".
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod xavier » stř 11. říj, 2006 22:05

tiger píše:Tazko zozenies nejakeho AiKidaka na sparrig. Chapes?? To je ako keby si povedal ze v MT nebojuj. O tom to je.


Se vsi uctou, tenhle pristup mi pripomina gymnastiku, telocvik, relax, ale rozhodne ne bojove umeni.

Omlouvam se za tenhle vypad, ale opravdu mi to uz neda.
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod graver » čtv 12. říj, 2006 5:55

defendu píše:POCHOPTE hovada

My to zkusíme pochopit a ty zkus zklidnit rétoriku :?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: AIKIDO a sparring!!!

Příspěvekod tiger » čtv 12. říj, 2006 8:54

xavier píše:
tiger píše:Ved aikido nie je o sparringu ani o boji ale o miery a nesutazivosti.


Omlouvam se predem, ale neda mi to nereagovat (i kdyz tento thread neni urcen me). Pripada mi to smesne a cele postavene na hlavu. Jak jinak se mas pripravit na "boj" (nebo byt alespon bliz realite) nez sparringem? V posledni dobe jsem zazil to, ze nekteri praktikujici "tradicni bojove umeni" odsuzujou MT kvuli tomu, ze je to "obycejny sport". Co cini dnes bojove umeni bojovym? To, ze budu mavat do vzduchu a pak se osprvedlnovat tim, ze kvuli presvedceni nikoho neuhodim? Mam respekt vuci vsem BU, ale vy nekteri si prosim prestante hrat na bojovniky, kdyz jste nezazili poradny sparring. Porad se jen vymlouvate na to, ze to opravdove BU neni o "mlaceni se".


Tak na toto este musim tiez zareagovat. Ano mas pravdu AIKIDO nie je o "mlaceni se" v tom je odlisne od ostatnych BU. A ci je to este BU ?? Tak to je tazka otazka. Niekto aikido chape ako prvok obrany a povazuje ho za BU, hlada v nom bojovy aspekt. Niekto ho chape ako nieco co ta uvolni - fyzicky a duchovne. Ci je spravne chapanie aikida ako BU alebo relaxu ?? Na to neviem odpovedat.
tiger
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00

Příspěvekod tiger » čtv 12. říj, 2006 8:56

xavier píše:
tiger píše:Tazko zozenies nejakeho AiKidaka na sparrig. Chapes?? To je ako keby si povedal ze v MT nebojuj. O tom to je.


Se vsi uctou, tenhle pristup mi pripomina gymnastiku, telocvik, relax, ale rozhodne ne bojove umeni.

Omlouvam se za tenhle vypad, ale opravdu mi to uz neda.


Presne tak je to nejaka retorika ktora v sebe zahrna BU. (Moj nazor) :idea:
tiger
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00

Příspěvekod xavier » čtv 12. říj, 2006 9:12

tiger: Myslim si, ze jednostranne chapani BS* at uz jako mlaceni se nebo jako relax podle me nema smysl. Kdyz se tomu rika bojove umeni, tak bych ocekaval komplexni prupravu, tj. vcetne sparringu. O Aikido toho, pravda, moc nevim - kdysi jsem byl jen na par hodinach. Trener nam rekl, ze v Aikido zapasy neexistujou, protoze (udajne) Aikidak neutoci jako prvni, tudiz ten, kdo by zautocil, by porusil etiku. Kazde BU ma svoji filosofii, s cimz souhlasim. V tom muze tkvet podle meho nazoru rozdil mezi BU a BS. Prijde mi, ze dnes se bojovy aspekt zcela opomiji nebo vytraci (i vzhledem k tomu, ze zijeme v jine dobe a podminkach nez tehdejsi bojovnici). Kdosi zde na foru napsal, ze Aikido je universita BU a ze tedy je vhodne jako doplnek k nekterym BS. Pokud je Aikido koncipovano takhle, tak to zni rozumne. Nechtel jsem se nijak do Aikida navazet, i kdyz to tak nejspis vyznelo (timto se uprimne omlouvam). Jen jsem chtel naznacit, ze ackoliv filosofie a etika je hodne dulezita pro BU, nestaci proto, aby to, co cvicim, bylo BU. Samozrejme, ze ve sportu se resi vahove kategorie, pravidla... V BS nejsem tak zkuseny, abych si dovolil vyvozovat exaktni zavery, jenom z meho laickeho pohledu prijde vhodnejsi mit urcita pravidla s tim, ze sparring mi da vic i pres to, ze sparring se vzduchem zadna pravidla nema. Proc? Protoze pri sparringu se musim kryt, davat rany, reagovat... vzduch mi nikdy ranu neda a nestane se, ze bych s nim musel drzet tempo.

Jinak nic ve zlym, pouze nazor ;-)

-------------------------------------------------------------------------------------
* Zamerne pouzivam oznaceni BS z duvodu, ze v dnesni dobe, resp. v nasich podminkach neverim, ze se nekde vyucuje BU.
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

To Xavier

Příspěvekod tiger » čtv 12. říj, 2006 10:34

Ano mas pravdu. Plne s tebou suhlasim a s tym co si povedal. Je to naozaj tak v sparringu sa uci rany prijimat a rozdavat ich, v aikide je to len modelova situacia, kde cakam na len na utok, neutocim. Z toho jasne vyplyva ze sparing v aikide nie je mozny, je mozna len modelova situacia!! A ako sa hovori, branit sa je vzdy tazsie ako utocit (samozrejme ze ten co utoci musi vediet utocit). V aikide utok neexistuje a ak ano tak to nie je aikido.V sparingu utocim a branim.
tiger
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00

Re: AIKIDO a sparring!!!

Příspěvekod Skateordie » čtv 12. říj, 2006 11:51

tiger píše:
xavier píše:
tiger píše:Ved aikido nie je o sparringu ani o boji ale o miery a nesutazivosti.


Omlouvam se predem, ale neda mi to nereagovat (i kdyz tento thread neni urcen me). Pripada mi to smesne a cele postavene na hlavu. Jak jinak se mas pripravit na "boj" (nebo byt alespon bliz realite) nez sparringem? V posledni dobe jsem zazil to, ze nekteri praktikujici "tradicni bojove umeni" odsuzujou MT kvuli tomu, ze je to "obycejny sport". Co cini dnes bojove umeni bojovym? To, ze budu mavat do vzduchu a pak se osprvedlnovat tim, ze kvuli presvedceni nikoho neuhodim? Mam respekt vuci vsem BU, ale vy nekteri si prosim prestante hrat na bojovniky, kdyz jste nezazili poradny sparring. Porad se jen vymlouvate na to, ze to opravdove BU neni o "mlaceni se".


Tak na toto este musim tiez zareagovat. Ano mas pravdu AIKIDO nie je o "mlaceni se" v tom je odlisne od ostatnych BU. A ci je to este BU ?? Tak to je tazka otazka. Niekto aikido chape ako prvok obrany a povazuje ho za BU, hlada v nom bojovy aspekt. Niekto ho chape ako nieco co ta uvolni - fyzicky a duchovne. Ci je spravne chapanie aikida ako BU alebo relaxu ?? Na to neviem odpovedat.

Problem je niekde inde. Nie je spravna otazka ci je spravne chapanie aikida ako BU alebo relaxu, to je tvoj subjektivny rozpor. Aikido je predsa bojove umenie. Co z toho vyplyva? Ze by to nemal byt len relax ale aj boj. Inac sa straca podstata. :wink: :wink:.
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Re: AIKIDO a sparring!!!

Příspěvekod adho » čtv 12. říj, 2006 11:57

Skateordie píše: Problem je niekde inde. Nie je spravna otazka ci je spravne chapanie aikida ako BU alebo relaxu, to je tvoj subjektivny rozpor. Aikido je predsa bojove umenie. Co z toho vyplyva? Ze by to nemal byt len relax ale aj boj. Inac sa straca podstata. :wink: :wink:.


hmmm.... aikido pouzitelne v boji neni nahodou aikijutsu??
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Další

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron