Přátelský sparring se zbraněmi

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Příspěvekod Jendis » čtv 13. zář, 2007 15:07

:wink: :twisted: :twisted: ...tak.....nějak...... :roll: :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Jendis » stř 19. zář, 2007 17:32

Takže popojedem...... :wink:


Za sebe,velmi předběžně,navrhuji termín setkání na víkend 13-14.10.2007

Je to velmi dopředu,ale ne až zase tak moc a já jiný termín v říjnu nemám možnost,tohle je pro mne jedna jediná.Další pak až nejdříve v listopadu a to je,dle mne,zbytečně dlouho.....

Takže.....všichni zájemci(a hlavně Hark,který nabídnul prostory a vybavení a možnost přespání)......JAK SE VÁM TO POZDÁVÁ????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Picard » stř 19. zář, 2007 22:46

Jendis píše:13-14.10.2007

Nemuzu :-(
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Hark » čtv 20. zář, 2007 6:38

13-14. jsem na Svojanově s Petrem Skalickým (MCE).

Vidím tedy zájemce:
Jendis
Buff
Picard
Panda
Choze

Takže jestli to všem klapne, bude nás šest.

Dal bych to na listopad, přesnější termín ještě určím.
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Jendis » čtv 20. zář, 2007 8:55

OK...raději bych ten říjen,listopad bude asi hektyš.....ale nemožete-li,tož se nedá nic dělat..... :?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod choze » čtv 20. zář, 2007 9:43

ahojte,

tieto terminy istotne nemozem:

5.-7.10
27.-28.10
1.-4.11
9.-11.11
8.-9.12
15.-16.12

ostatne mam zatial relativne volne...
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Picard » čtv 20. zář, 2007 9:45

Listopad mam taky zasekanej, ale to se asi neda nic delat... holt se asi neda najit termin, ktery by vyhovoval vsem... komu by se to chtelo nejak koordinovat, tak ja jsem na vetsine z tohohle http://www.google.com/calendar/embed?src=cfk%40email.cz
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod BuFF » čtv 20. zář, 2007 10:03

Ty jo, weaponisti jsou ještě víc vytížení jak normální fighteři :lol:
Ale z toho co tady čtu by snad šel domluvit termín 19-21.10 je to říjen a zatím pro 2-3 lidi volný. Picard je asi mimo? ale co ty Jendisy? nešlo by to přece jen u tebe u zařídit? Protože další volnej termín na kterým se tak trochu shodneme se vyskytuje až toho 16-18.11. a to je už dost za dlouho a kdo ví co se do té doby může stát 8)
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Picard » čtv 20. zář, 2007 10:56

BuFF píše:16-18.11.
Fakt to nedelam schvalne, ale to taky nemuzu...

Imho by bylo nejsnazsi, kdyby hark jako poradatel nahodil nekolik terminu (cim vic tim lip) kdy muze a pak udelat nejakou anktetku a usporadat to v terminu pro ktery bude hlasovat nejvic lidi, ze muzou prijit.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » čtv 20. zář, 2007 13:33

BuFF píše:Ty jo, weaponisti jsou ještě víc vytížení jak normální fighteři :lol:
Ale z toho co tady čtu by snad šel domluvit termín 19-21.10 je to říjen a zatím pro 2-3 lidi volný. Picard je asi mimo? ale co ty Jendisy? nešlo by to přece jen u tebe u zařídit? Protože další volnej termín na kterým se tak trochu shodneme se vyskytuje až toho 16-18.11. a to je už dost za dlouho a kdo ví co se do té doby může stát 8)


Buffe...nešlo...prostě buď 13-14.10.......nebo nic a až,možná,listopad......protože začne plesová sezóna a na plesy chodívám,pracovně,tak se mi ten listopad nelíbí....stejně to budu vědět až tak koncem října......SZ..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod BuFF » čtv 20. zář, 2007 13:51

No já s tím v zásadě problém nemám, ale asi všichni ostatní jo :wink: Uvidíme, buď se něco uskuteční ještě v listopadu a nebo příští rok na jaře v létě, jestli se ho všichni ve zdraví dožijeme. Hlavní je, že všichni máme zájem a teď se to už jenom musí sladit :lol: a to už je vlastně jen taková prkotinka :lol: :lol:
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 20. zář, 2007 13:53

BuFF píše:..... a to už je vlastně jen taková prkotinka :lol: :lol:


to bych právě neřekl...... :twisted: :oops:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » čtv 20. zář, 2007 18:10

Picard píše:kdyby hark jako poradatel nahodil nekolik terminu (cim vic tim lip) kdy muze a pak udelat nejakou anktetku a usporadat to v terminu pro ktery bude hlasovat nejvic lidi, ze muzou prijit.


To asi bude nejlepší.....jen aby to nedopadlo:28.3.2009...... :twisted: :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Hark » čtv 20. zář, 2007 18:31

Jendis: non, mon ami :)

Bude to v listopadu a návrhy na termín budou dva.
A pak další třeba v únoru, halt sejdou se Ti, kteří mají vůli se sejít.
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Jendis » čtv 20. zář, 2007 18:35

Hark píše:... halt sejdou se Ti, kteří mají vůli se sejít.


Ta vůle není až tak rozhodující...přes něco vlak prostě nejede...bohužel.Ale jasně...zkusíme to,do konce roku nějaké setkání rozhodně udělat musíme:!: :!: :!:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » pát 21. zář, 2007 9:00

Chlopi...jak řešíte ochranu hlavy???...mi přijde,že šermířská kukla není to pravé....proti třeba bokenu,či ratanu...ostatně viz videjko DB......a viděl jsem už i prasknout plexisklo na hokejové přilbě o sakra tvrdé ráně......

Ptám se proto,že jsem začal kompletovat ochranné pomůcky(zlomili jste mne :oops: )......nevím teda,jak jsou na tom ty nové šermířské masky...ty by údajně měly vydržet......podělte se o zkušenosti.....to sem taky patří.Díky....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Hark » pát 21. zář, 2007 10:04

Jendis píše:Chlopi...jak řešíte ochranu hlavy???...mi přijde,že šermířská kukla není to pravé....proti třeba bokenu,či ratanu...ostatně viz videjko DB......a viděl jsem už i prasknout plexisklo na hokejové přilbě o sakra tvrdé ráně......

Ptám se proto,že jsem začal kompletovat ochranné pomůcky(zlomili jste mne :oops: )......nevím teda,jak jsou na tom ty nové šermířské masky...ty by údajně měly vydržet......podělte se o zkušenosti.....to sem taky patří.Díky....


Mno, záleží na drsnosti sparringu.

Nejspolehlivější je hrncová nebo kbelcová přilba a pod ní vycpávka/batvat. Problém je, že je z toho celkem prd vidět.

Kukla je při tréninku s replikami dobových zbraní jen pojistka, kdyby se něco podělalo - třeba když bodnu na hruď a oponent tam strčí obličej, nebo když se naběhne proti brzděné ráně, tak nebude mít z hlavy kasičku. Takže spíš bezpečnostní prvek než zbroj, která by umožňovala útoky na hlavu.

Když mluvíš o sakra tvrdé ráně - to bychom dělat neměli, i repliky jsou pořád nebezpečné. Kdyby se do toho lidi odhodlali jít nadrsno, tak jsou zapotřebí plechy nebo drátěná košile s hodně dobrou vycpávanicí a na hlavu tu kbelcovku. A dost pochybuji, že třeba Buff by se nechal navléct do plechové zbroje, když posledně v drátěné košili remcal :)

Stejně - na vodorovné seky ze strany na hlavu (ostřím i rubem) nepomůže vůbec nic, to prostě láme vaz ve zbroji i bez ní - takže to dělat nebudeme.

Třeba tou věcí ze spojených ratanových prutů (skleróza) jsme se řezali i bez zbrojí a docela to šlo. Jen na bodání bylo třeba dát extra bacha.


Tož abych to shrnul.

Lehký sparring - pohodička, volnost:
kukla nebo přílba na hlavu, aby to chránilo i krk
gumové (nebo jiné) náloketníky a nákolenky
rukavice
volitelně něco na hruď - koženice, kožená zástěra

Výše uvedené věci můžu půjčit /s výjimkou náloketníků).

Těžší sparring
zbroj - drátěná, plechová nebo alternativy (v kendó je taky nějaká obrana trupu)
přílba, kukla - něco co pokryje hlavu, obličej a krk
rukavice drátěné nebo plechové nebo alternativy
ochrana kolen a loktů

Drátěné zbroje a vycpávanici můžu zařídit, taktéž rukavice (plechy, dráty), zesílenou ochranu kolen (gumové nákolenky z pracovních potřeb :) ), kuklu taky.

Opět upozorňuji, že ani ten těžší sparring není boj v plné rychlosti, jen možnost dát do technik víc síly a rychlosti než do lehkého sparringu.

14.10. budeme na Svojanově zkoušet na plnou rychlost plastové trubky, tak poreferuju, popřípadě na náš sraz jich pár dovezu pro ty, co by si to chtěli vyzkoušet s co největší rychlostí.
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Panda » pát 21. zář, 2007 10:21

Hark a ostatní , chtěl jsem se zeptat jak se díváte na polstrované zbraně?mám jich teď už pár i vlastní výroby a imho mě osobně přijdou jako docela dobré řešení na které jsem zatím narazil, nemusím příliš tlumit a můžu popustit trochu uzdu divočení...pravda že se najdou tací kteří s nimi šidí techniku , ale tak ti škodí jenom sami sobě....
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » pát 21. zář, 2007 12:03

Panda píše:Hark a ostatní , chtěl jsem se zeptat jak se díváte na polstrované zbraně?mám jich teď už pár i vlastní výroby a imho mě osobně přijdou jako docela dobré řešení na které jsem zatím narazil, nemusím příliš tlumit a můžu popustit trochu uzdu divočení...pravda že se najdou tací kteří s nimi šidí techniku , ale tak ti škodí jenom sami sobě....


To je to nejbezpecnejsi .... pokud je to poradne udelane :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Hark » pát 21. zář, 2007 12:06

Panda píše:Hark a ostatní , chtěl jsem se zeptat jak se díváte na polstrované zbraně?mám jich teď už pár i vlastní výroby a imho mě osobně přijdou jako docela dobré řešení na které jsem zatím narazil, nemusím příliš tlumit a můžu popustit trochu uzdu divočení...pravda že se najdou tací kteří s nimi šidí techniku , ale tak ti škodí jenom sami sobě....


Myslíš třeba umělohmotné trubky obalené molitanem a přelepené kobercovkou?

Je to dobrá zábava, ale s opravdovou zbraní nebo replikou to má jen málo společného. Správná technika, "umění" s tím dělat nejde.

I když... No, vyzkouším jak to půjde zakomponovat do normálního tréninku. Na rychlost a pohyb v nohou by to mohlo být užitečné.
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

PředchozíDalší

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron