Přátelský sparring se zbraněmi

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Přátelský sparring se zbraněmi

Příspěvekod Hark » ned 10. pro, 2006 9:24


=========================
Aktuální info, průběžně upravuju:

Takže finální termín je 10.11.2007-11.11.2007.

Účastníci:
Jendis
Picard
Buff (+1)
Panda
Jian (+Vlk)
Gino neděle (+ 1?)
Mac (+1)
Dalibor Belfín

+ Hark, Melkor a lidi z naší grupy.

=========================

Zdar,
jaký by tady byl zájem o přátelské setkání v Praze s volným sparringem s chladnými zbraněmi? Jde mi o to se potkat, poznat, zablbnout si, nezranit se, navzájem si vyzkoušet skill a vyzkoušet si techniky různých evropských i exotických zbraní.

Pravidla bych nechal na sparringových dvojicích, ať se dohodnou dle svých dovedností. Akorát u bodných zbraní a-la rapír, popř. u chladných zbraní, kde se oba dohodnou na používání bodných technik, budu požadovat ochranu obličeje a hlavy (např. šermířská kukla).

Kdo si doveze i ochranu trupu, bude na tom ještě líp :)

Viděl bych to na nějaký víkend v lednu nebo únoru. Tělocvičnu zajistím, ubytování pro mimopražské můžu zajistit u mně doma v Dejvicích (spacáky s sebou)
Naposledy upravil Hark dne pát 09. lis, 2007 9:32, celkově upraveno 7
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

 

Příspěvekod defendu » ned 10. pro, 2006 9:31

Co takhle přátelský sparring ve stylu Dog Brothers :?: :lol: :lol: :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Jendis » ned 10. pro, 2006 9:33

což o to,zájem bych měl....to je to nejmenší.Jenže záleží na termínu(mám takové zaměstnání,že je problém sebrat se ze dne na den),momentálním zdravotním stavu(jsou dny,kdy jsem rád,že chodím)....obyčejně,když mám volno,tak to stojí s kloubama na pytel,to je jako naschvál...:evil:....už nějakou dobu slibuju klukům z DiPenShi,že bych se zastavil,za Picardem jsem se taky chtěl mrknout...... ale třeba to vyjde...... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » ned 10. pro, 2006 9:39

defendu píše:Co takhle přátelský sparring ve stylu Dog Brothers :?: :lol: :lol: :lol:


no jasně..... :wink: klidně i cross style,ne?!Rapír vs ratan......a tak...... :wink: 8)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod BuFF » ned 10. pro, 2006 10:32

defendu píše:Co takhle přátelský sparring ve stylu Dog Brothers :?: :lol: :lol: :lol:
víš o čem mluvíš :wink: ? Máš na to odpovídající chrániče? připomíná mi to povídku ©+G Branné cvičení"... smál se a smál, až do prvního zásahu..., s přibývající zásahy smích ochaboval a zdálo se jakobychom slyšeli i slabé volání o pomoc... :lol: :lol:
Ale osobně nejsem proti. :wink:
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » ned 10. pro, 2006 11:37

O.K. když nejsi proti tak si to s někým zkus, já to samozřejmě psal v žertu,což jsi doufám pochopil.
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod BuFF » ned 10. pro, 2006 11:59

Já to tady nevytáhnul jako první, jen když jsem viděl tvůj příspevěk tak jsem se chtěl ujistit jestli víš přesně o co jde :wink: DB si přece nechtěj vzájemně zakroutit krkem ani nic dokazovat, je to jen přátelské setkání. Jsem myslel, že zrovna ty jako zastánce reálného tréninku budeš mít pro DB víc pochopení :wink: a ne že to budeš používat jako ftip :D , takže se omlouvám za nepochopení tvé poznámky. Samozřejmě bez odpovídajích chráničů a rozumných lidí nemá smysl o něčem takovym ani uvažovat. Ale za sebe nejsem proti, toť vše :lol:
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » ned 10. pro, 2006 12:16

Ale já taky nejsem proti,dokonce jsem si párkrát podobným tréninkem i prošel,ale jde právě o ty rozumné lidi o kterých píšeš.Myslím,že v provedení z pár klukama různého věku,zkušeností kteří se navíc mezi sebou prakticky neznají by to bylo přinejmenším....ne zcela bezpečné :?:
Jinak vím setsakra dobře o čem je řeč :wink: .Jejich heslo je - Zůstaneš mím kámošem ještě na konci dne? (nějak v takovém duchu to jednou říkal Knaus na kabelovce),než začali ukazovat záběry zlomených kostí které si přátele z klanu způdobili :lol:
Při prvním setkání by to vtip byl,ale asi by se mu nikdo nesmál,to mi věř :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod BuFF » ned 10. pro, 2006 12:27

OK, OK souhlas... proto jsem psal "odpovídající chrániče" a docela se divil když DB téma bylo hned druhým příspěvek v tématu :lol: A když jsem zjistil že autorem jsi ty, tak jsem se chtěl prostě ujistit jak to myslíš :lol:
Jinak tu televizi neber zase tak vážně, tohle se prostě někdy stane a nejenom u DB ale i třeba v MMA, MT, boxu, šermu atd. Není to účelem ale ani extra velkým rizikem. Jde prostě jen o vyzkoušení dovedností, ne o boj za nezávislost :lol: Rozumný lidi se nemaj zájem bezdůvodně zraňovat. A to co jsi viděl bylo asi z toho pořadu o 10 nejtvrdších BU. Co si tak matně pamatuju, to psí bratstvo bylo někde na 9. místě a před nimi byl Thaibox, BJJ, karate,kungfu atd. takže vlastně slabej podprůměr a žádný pořádný bijci. Průměrnej bojovník těch lepších stylů je samozřejmě tvrdší :lol: :lol:
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » ned 10. pro, 2006 13:23

Tu telku samozřejmě vážně neberu :lol: :lol: Ty úrazy byly sestřihem za mnoho let podobných zápasů,to bylo jasně vidět.Podobné souboje jsme zkoušeli z kámošem,takže jen takovou parodii na zpestření real trainingu :lol: ,ale začli jsme po nějaké době "divočit" a začlo jít o zdraví jsme totiž poněkud agresivní :oops: ,takže ten nápad o tom zkusit setkání ala DB,byl skutečně jen vtip.Neberte to prosím vážně :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

 

Příspěvekod Hark » ned 10. pro, 2006 13:41

Jendis píše:no jasně..... :wink: klidně i cross style,ne?!Rapír vs ratan......a tak...... :wink: 8)


ovšem, právě o cross-style jde - různé zbraně, různé školy - zábava :)
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Jendis » ned 10. pro, 2006 14:34

Ani DB nejedou až tak naplno....sice se sešlehaj pořádně,ale kdykoliv na sebe můžou hejknout "STOP",když už cejtěj,že majů dost....je to hlavně o ROZUMNEJCH LIDECH :wink:
Podobným stylem si občas zablbnu s jedním kolegou na šermu(bohužel jen s ním)...máme cvičné,duralové kordy,takže to dělá pěkný modřiny a sem tam škrábanec(nejedeme na xicht)....ale zase...s rozumem.Záleží jen na domluvě....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » ned 09. zář, 2007 12:15

Takže....lidičky zajímající se o crossstyle sparring se zbraní se začínají zjevovat......diskutuje se o pravidlech,o tom,co a jak.....zkusím sehnat místečko třeba u nás v Jihlavě a můžeme se domluvit.....říjen budu(snad) mít volnější,to bysem,eventuelně,mohl i někam dojet....ale rád bych se domluvil,ať jen neplácáme..... :wink:


Věřím tomu,že lidi praktikující kupříkladu Kendó,či sportovní šerm,budou mít trošinku navrch...už jen proto,že spárují pravidelně.....jako histeričtí ( :twisted: ) šermíři budeme možná trošinku out...ale jde o to,dát tomu našemu trošinku jiný nádech....escrimadores,chinese swordsmen a jiní blázni jsou samozřejmě také vítáni...... :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod BuFF » ned 09. zář, 2007 12:22

Pravidla jsou jasný = základ jsou dobrý chrániče alá DB, samozřejmě kdo chce může jet naostro :lol: a osobně bych rád dřevěný zbraně s tupou špičkou(ratanky, bokeny, shinaie atd.), se železem se podle mě nedá jet full a měkčený jsou zase takový divný a omezujou techniku. A to ostatní - boj na zemi, klinč, délka kola atd. se domluví na místě... Body a pichy bych normálně povolil - když je dobrej chránič hlavy + krku + tupá špička tak by to snad mělo být v pohodě. A zbraně cokoliv vs cokoliv dlouhý, krátký, dvě vs 1, dlouhá vs 2krátký atd. atd.
Ale samozřejmě se musí najít vzájemná dohoda, takže tohle je jen návrh z mojí strany :wink:
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 09. zář, 2007 12:28

jasně....dřevěnej kord asi neseženu..ale jak už jsem několikrát psal...mám duralovej,cvičnej.....na "hraní" jak dělaný.....jasně,že bod na játra či slezinu je hóóóóódně nepříjemnej.....nemylsím,že by se jelo až tak brutál......a pokud by se tam chtěl někdo "hojit"...tož použijeme Pepíka(kolega) s jeho velkou palicí......nebo kovovou partyzánou....ale v té chvilce vyklízím pole a budu se jen,pěkně z povzdálí,koukat..... :twisted:
Jinak je mi to putna...kuklu nemám,nepotřeboval jsem ji...zatím :twisted: ......jsem zvyklej útočit na tělo a nohy......ale na xicht to umím taky,zdá se mi ale zbytečný,jet si po hubě......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod BuFF » ned 09. zář, 2007 12:37

Jendis píše:...kuklu nemám,nepotřeboval jsem ji...zatím :twisted: ......jsem zvyklej útočit na tělo a nohy......ale na xicht to umím taky,zdá se mi ale zbytečný,jet si po hubě......
To není ani potřeba, ale je to fakt z hlediska bezpečnosti, náhoda je vůl a osobně jsem měl vždycky nějaký zranění když jsem se nechal přesvědčit jen k takovýmu bezpečnýmu sparringu bez chráničů... :? Když používaj přilbu boxeři, nevidím důvod ji nepoužívat u zbraní. To samý platí o chráničích loktů, kolen a ruky. Klouby praskaj jedna dvě a já osobně se o svoje zdraví docela bojím. Samozřejmě se daj chrániče vždycky půjčit tomu kdo je nemá, ale osobně bez chráničů je to takový.... divný. Nejsem ještě na úrovni E abych do toho šel navostro :lol: A vzhledem k tomu, že se navzájem ani neznáme, tak čím víc chráničů tím lépe. Něco jak psal Lukason - přilba, suspík a 16 základ přátelského poměření :wink:
Pořád nechápu, že když někdo začne mluvit o chráničích tak je hned za šílence který chce druhýho zabít 8) já osobně jsem byl vděčněj za každej chránič co jsem měl na sobě když jsem absolvoval sparingy v zahraničí. Vše bylo v přátelském duchu, ale prostě když se jede tak to občas mlaskne a pořád se omlouvat a kontrolovat.... Jsme rozumný, víme proč se potkáme a tak chrániče beru jako základ, právě proto, že si nechceme ublížit.
Naposledy upravil BuFF dne ned 09. zář, 2007 12:46, celkově upraveno 1
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 09. zář, 2007 12:45

jo..pohoda...když mi ji někdo půjčí.....ale nebojím se jet bez zní.....cabaleros kdysi dávno také mečíkovali bez kukel....neberu ty "změkčilé plechovky" :wink: :twisted: .....ale je fakt,že mé zdraví je už tak v háji a bolí mne to tak,že nějakej otok či rána navíc ....ne,sranduju,každý samozřejmě dle svého......a považuji za samozřejmé,že zařve-li se STOP,že se to ukončí.....a že finální techniky se nedojedou(viz DB).....pamatujte,do mrtvol se nekope...... :wink: 8)


Faktem ale je,že už jsem byl několikrát při "nacvičeném scénáři" pobodanej.....takže i z tohohle pohledu už na to koukám...má-li to přijít,prostě to donde a i kdybych se potento,tak se nevytento.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » ned 09. zář, 2007 12:51

BuFF píše:Pořád nechápu, že když někdo začne mluvit o chráničích tak je hned za šílence který chce druhýho zabít 8) já osobně jsem byl vděčněj za každej chránič co jsem měl na sobě když jsem absolvoval sparingy v zahraničí. Vše bylo v přátelském duchu, ale prostě když se jede tak to občas mlaskne a pořád se omlouvat a kontrolovat.... Jsme rozumný, víme proč se potkáme a tak chrániče beru jako základ, právě proto, že si nechceme ublížit.


Jak říkám....pohodička.....a nevím,jestli by byla co platná omluva za například vydloubnuté oko..... :twisted:
Ale tu kuklu by mi tedy někdo musel půjčit,novou,prosklenou,kupovat nebudu a staré......moc nejsou.A kupovat to jen kvůi zatím nejistému setkání.....pokud by se z toho stala,řekněme TRADICE,potom určitě....

Stejně jsem momentálně ve stavu s nějakým producírováním seknout,ve skupině nám to teď moc nejde,lidi se moc dohadujou....hlavně teď funguju jako krotitel a prudič.Takže se zaměřím trošinku jiným směrem....a tenhle se mi zrovna pozdává..... :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod BuFF » ned 09. zář, 2007 12:51

Ty finální techniky v DB jedou proto, že si to chtěj vyzkoušet až na okraj svých schopností. To je podle mě při našem setkání zbytečný a myslím si, že o to ani nikdo nemá zájem. Tady jde hlavně se vzájemně poznat a trochu si zablbnout, mít co nejmíň zranění a zůstat přáteli i po tomhle setkání.
Samozřejmě, jestli někdo to chce pojmout se vším všudy a s někým si to domluví, tak se rád kouknu :lol:

Chrániče by měly být ověřené a vyzkoušené v praxi a nejlépe by měl mít každej svoje, ale myslím, že se dá domluvit půjčení, máme toho v skupině víc, ale to musím trochu zjistit co a jak, nechci mluvit za ostatní. Ale když už nějaká akce bude na který se zúčastním tak asi vezmu pár věcí navíc. Jinak pod přilbu doporučuju ještě plastový brýle, pro sichr, oko je oko.
Naposledy upravil BuFF dne ned 09. zář, 2007 12:55, celkově upraveno 1
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 09. zář, 2007 12:53

BuFF píše:Ty finální techniky v DB jedou proto, že si to chtěj vyzkoušet až na okraj svých schopností.


Já to myslel tak,že oni už potom finále nedojedou...i na videjkách je vidět(viz třeba LonelyDog),že se soupeř již nebrání a jebnutí přes palici je jen naznačené.....kdyby to dotáhnul,tak mu cákne něco na tenisky a může přijít chlapík s hadrem a minimálně 3x to přejet,páč se to hóóóódně blbě vytírá.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron