hmmm aikido

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Příspěvekod kik » úte 23. led, 2007 21:13

Ježiš to bych tady vysvětloval strašně dlouho,ale řeknu ti jeden příklad naprosto dokonalé zbraně každá technika se cvičí jak dvě zbraně proti sobě tak ,že jen jeden má zbran a pak samostatně má každá technika své provedení v iaidu jak je to třeba v tom videu.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

 

Příspěvekod kik » úte 23. led, 2007 21:17

a klidně mi napiš odpoved na mou sz konečně se tu aspon s někým dá bavit o technické stránce v aikidu.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod sosuke » úte 23. led, 2007 22:01

Konečně byl panu Quarantovi udělen 6.dan. :D
sosuke
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 298
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Picard » stř 24. led, 2007 0:34

kik píše:Picarde Nišio cvičil až do své smrti a byl neskutečný u nás lidi umírají v 60 a on v 70 běhal po žíněnce

To ja ti prece nevyvracim, akorat jsem provedl jeden pocetni ukon :-)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod henk » stř 24. led, 2007 9:31

TongPa - sice dlouhy ale presny popis realnyho stavu i s duvodama a nasledkama.......malokdo si ale ,evidentne,umi z toho udelat jasne zavery.

Kik - zacinas byt stejne srandovni jako Sosuke......jen se sejit ,hosi... :wink:
henk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: úte 10. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Kubik » stř 24. led, 2007 9:38

kik píše:Řekni mi jak se cvičí u vás uširo ryote tori zajímají mě nohy ,schválně až budeš na tréninku a bude se to tam cvičit tak si toho všimni a hlavně si zapamatuj směry nohou jak jdou ,která ke které se přisouvá a tak.čus
ps -Sosuke ty můžeš odpovědět taky cvičíte stejný styl


Ushiro ryote tori - mae ashi tenchin maeshi irimi popr ushiro ashi irimi.
Netusim co sledujes, vsecko jde delat dobre a spatne, takze jsem ti odpovedel a nic ses nedozvedel... nekdy prijd, muzu ti to ukazat. Sosuke neni z tech ktery by mel rozdavat rozumy...
Kubik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod marvin » stř 24. led, 2007 10:02

:roll: :D
Naposledy upravil marvin dne ned 11. úno, 2007 12:02, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Kubik » stř 24. led, 2007 10:03

marvin píše:no a do toho si treba uvedomit z coho co vychaza a na com stavia. Napr. pri tom aikide sa ludia cuduju preco su vsetky utoky vedene ako uchop za ruku - nie je to vec zaciatocnikov ako si niektori nadsenci myslia. Robia to tak aj vysoke technicke stupne. Techniky aikida totiz vychadzaju s logiky, ze niekto neozbrojeny napadnuty ozbrojenym samurajom v zachvate boja o svoj zivot chyti ruku s mecom, ktora ho ide nakrajat. Preto ten silny uchop. ;) a preco tam chybaju techniky proti uderom? No kto by sa branil udermi proti nikomu kto ma mec, ze ano ;) Takze su tam techniky, ktore vychadzaju z utoku mecom alebo palicou/jo na ozbrojeneho cloveka. Ako tu niekto spravne poznamenal vsetky tie aikido techniky su zobrazitelne v pohybe so zbranou. Takze cela ta logika neublizovania je mierne povedane divna. Hlavne v spojeny s technikami, ktore boli vymyslene na zneskodnenie neozbrojeneho chudaka co bojuje o svoj zivot a pevne drzi ruku v ktorej je mec.


No nevim, asi bych nesouhlasil...
Pripoustim, ze se v Aikido zacina uchopovyma technikama, ale jak rikam zacateniku na treninku uchop neni utok, je to jen zacatek utoku...
Dale musim rict, ze pevny uchop je jen jednou z forem utoku a obrany, existuji i dalsi. Cimz myslim techniky provadene bezuchopove. atd atd...
V aikido existuji techniky proti uderum!

Chlapi, to ze tak nekdo cvici a vy to vztahnete na cele aikido neni uplne koser... Nezasvecenym se tezko vysvetluji rozdily, ale jsou a velike.

Jo a co se tyka zbrani neni pohled v aikido az tak jednotny. Jsou ucitele, kteri na praci se zbranema postavili cele (sve) Aikido - Nishio, Homma... a jsou ucitele, kteri zbrane pri vyuce nepouzivaji - Endo. Ty mluvis nejspise o Iwamaryu. Tam pokud vim na zbranich stavi hodne a z meho pohledu jejich uchopy jsou az moc...
Kubik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod patrik » stř 24. led, 2007 10:58

Kubik píše:Jo a co se tyka zbrani neni pohled v aikido az tak jednotny. Jsou ucitele, kteri na praci se zbranema postavili cele (sve) Aikido - Nishio, Homma... a jsou ucitele, kteri zbrane pri vyuce nepouzivaji - Endo. Ty mluvis nejspise o Iwamaryu. Tam pokud vim na zbranich stavi hodne a z meho pohledu jejich uchopy jsou az moc...


Nerad bych rozpoutal v tomto fóru plném porozumění nějaký flame, ale je to IMHO obráceně. Oni (někteří z nich/většina) postavili své zbraně na své interpretaci aikidó, nikoliv obráceně... ale s tím asi nebudete souhlasit, takže - jako bych tu nebyl ;)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Kubik » stř 24. led, 2007 12:05

patrik píše:Nerad bych rozpoutal v tomto fóru plném porozumění nějaký flame, ale je to IMHO obráceně. Oni (někteří z nich/většina) postavili své zbraně na své interpretaci aikidó, nikoliv obráceně...


Nnnnnnebo tak. Ja souhlasim. Proto se to tak jmenuje aikido a ne xxxxxiaido. :D
Kubik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Kubik » stř 24. led, 2007 12:10

ukropcany píše:no a teraz si zober, že marvin mal taký úchop, že bolo len málo ľudí, ktorí z toho úchopu niečo spravili...


Myslim ze taky umim drzet :-) (tohle musi posoudit jini) a taky mam jednoho kamarada (rika se mu duverne hydraulicky jarda :-)) o tom neco vim...
Kubik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod DrGlock » stř 24. led, 2007 14:07

TongPa píše:To ukropcany: Pěkný příspěvky… :wink:
O to hodnotnější, že to psal někdo, kdo má osobní zkušenosti nejen s Aikidem, ale i jinými BU / BS. Všechno to směřuje k jedinému BU jsou v praxi natolik účinné, jak realistický je jejich trénink. Já začínal s Judem a tam se techniky trénují doopravdy. Na části tréninku je sice při nácviku technik váš soupeř pasivní, ale nijak vám nepomáhá. Takže pokud techniku neprovedete správně, tak ho prostě nehodíte, nejde to. Zbytek tréninku tvoří sparring s aktivně se bránícím i útočícím soupeřem, kde pokud nejste schopni nacvičené techniky provést s maximální rychlostí, silou a správným načasováním, jste v pr***i… Podle mého názoru vám pouze takový trénink, kdy jsou vaše techniky konfrontovány v cvičných soubojích s různými soupeři, umožní je vypilovat k maximální funkčnosti. Tohle na Aikidu absolutně chybí. Já osobně si Aikido x-krát zatrénoval a byl jsem i na semináři. Díky tomu, co jsem viděl a zažil, zůstávám v otázce použitelnosti Aikida jako prostředku účinné sebeobrany velice skeptický. Na Aikido si do technik při tréninku zpravidla gentlemansky padají, takže nemají prakticky žádnou zpětnou vazbu, jestli to dělají správně, či ne. Jakmile jim začnete klást odpor, nefunguje jim to… Prostě místo toho, aby se tedy pokusili trénovat opravdu funkční obranu i proti reálně hrozícím útokům (úder pěstí, kopy, baseballová pálka…), spíše ulétávají na nějaké importované východní filozofii... Pro průměrného judistu pak není ve výsledku aikidista žádným soupeřem, pokud se mu některého z nich pracně podaří přemluvit ke sparringu, vytře s ním tatami na dvě doby. (Osobně testováno.) Ale podobně nerealistickým tréninkem se dá zprznit nejen tím vyhlášené Aikido, ale i jiná BU… V tom mají BS, kde se jede i na plný kontakt obrovský náskok, protože takový způsob sparringu se hodně blíží realitě. Takový box pro neznalé vypadá jako primitivní záležitost, vždyť obsahuje pouze direkty, háky a nějaký ten zvedák… Ale není tomu tak. Pořád se máte co učit. Jak psal ukropcany, zkoušíte to zleva, zprava, při pohybu vpřed, vzad a pořád je co vylepšovat, například návaznost technik, odhad vzdálenosti, čtení soupeře… Já sám k Judu doplňkově trénoval i sebeobranu Jiu – Jitsu. Když jsme zjistili, že jsme na tom ohledně úderů poněkud mizerně, zkoušeli jsme spolu i trochu boxovat (velmi amatérsky, ale lepší než nic). Pak jsem přešel na Karate, abych si zdokonalil úderové techniky. První trenér vyznával jednodušší razantnější Karate, takže to docela šlo. Jelo se hodně fyzicky, jednoduché kombinace a pořádně procvičit. Ale pak toho musel z časových důvodů nechat a jeho nástupce se pro změnu vyžíval v krkolomných kombinacích technik, které byly všechno možné, jen ne použitelné v opravdovém boji. Do toho ještě jeho věčný kecy na téma, že mám špatnou techniku… Tedy moc vysoký postoj, hrbím se, držím bradu na prsou a podobně… Takže jsem toho nechal a hledal nějakou náhradu. Zkusil jsem to s Muay – Thai. Myslel jsem si, že jsem z Karate v hodně dobré fyzické kondici. Ale byl to omyl… Fyzické nasazení na tréninku BS je nesrovnatelně vyšší. Na prvních trénincích jsem měl pocit, že to nevydržím a zdechnu… A to mě jako nováčka šetřili. (Každopádně pro účely sebeobrany nepotřebujete takovou kondici, aby jste vydrželi např. 12 tříminutových kol boxerského zápasu.) Ale také jsem s hrůzou zjistil, že se jako karatista při sparringu skoro vůbec nechytám, musel jsem se ještě hodně učit… Prostě mnohem realističtější trénink. A tak je to se vším. Tím nechci říct, že box je pro sebeobranu naprosto dokonalý a dostatečný, to ne. Ale je to podle mého názoru ten nejsolidnější základ pro práci rukou, jaký můžete mít. Přirozeně by si měl takový boxer pro účely sebeobrany také nacvičit, že se v takovém případě v rozporu s pravidly BS může tlouct i do zátylku, ledvin a pod pás, měl by umět i úder loktem a nějaký ten kop (do koulí, šlapák na koleno, kop kolenem). V ideálním případě by to chtělo i základ hodů a boje na zemi, ačkoliv se v sebeobraně přechod do boje na zemi moc nedoporučuje… (Menší přehled o dění kolem, v případě více útočníků jasná sebevražda.) Avšak pro člověka, který zem umí (např. judisté) je to v boji 1 na 1 s vyšším protivníkem, který dobře vládne úderovými technikami, dobrá možnost, jak zvítězit. Ale zpět k realističnosti tréninku – můžete mít oddíl A, kde se bude sebeobrana cvičit s ochrannými prostředky proti reálně provedeným útokům. Cvičenci v tomto oddílu budou mít naprosto bez iluzí okamžitou zpětnou vazbu, jak jim to jde a kde musí přidat. Pokud to pohnojí, dostanou pěstí do helmy, gumovým nožem do břicha nebo kolenem do suspenzoru ( 8O ), což sice trochu bolí, ale nijak vážně je to neporaní, takže mohou trénovat dál a dál. Cvičenec tohoto oddílu má poměrně solidní přehled o tom, co ho na ulici může potkat. A také můžete mít oddíl B, kde se jede úplně bez chráničů, takže se útoky víceméně jen naznačují. Pokud by se totiž vedly naplno, za chvíli by v oddíle moc funkčních cvičenců nezůstalo… Cvičenci z tohoto oddílu si na ulici můžou poměrně snadno naběhnout, protože takto naučené obranné techniky často proti opravdovému útoku zrovna moc dobře nefungují, což jistě zaregistrovali i ti, kteří někdy přešli z varianty tréninku B na variantu A… Je to prostě o tom, že při variantě A se vás snaží sparringpartner za každou cenu tím gumovým nožem kuchnout, kdežto u varianty B to například s opravdovým kovovým nožem nikdy doopravdy udělat nemůže, takže provede tu někde zde na fóru zmíněnou BU pantomimu… Některé oddíly B se evidentně skrývají za tvrdou ruskou školu, takže cvičí s opravdovými zbraněmi a bez chráničů… Ale nalijme si čistého vína – ona takzvaná ruská tvrdá škola je pouze z nouze ctnost, protože v zemích bývalého CCCP armáda prostě neměla a nemá finance na nákup ochranných pomůcek a cvičných zbraní pro výcvik něčeho tak snadno nahraditelného, jako je lidský materiál… Takže nějaké to zranění nehraje roli a používají se opravdové v armádě zavedení zbraně. Při nácviku obrany proti noži je to zase přirozeně BU pantomima, protože tak vysokou úmrtnost při výcviku si ani ruská armáda nemůže dovolit…
Howgh. (Uff, to jsem se rozepsal… :wink: )


Moc pěkný příspěvek 8)
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Kubik » stř 24. led, 2007 14:11

ukropcany píše:
Kubik píše:Myslim ze taky umim drzet :-)
Ty si písal "že až moc" :P

"Az moc" bylo mineno ve smyslu casto, resp az nesmyslne :-).

BTW Nezastavam teorii, ze se uke "musi" drzet, to je ptakovina. At se klidne pusti, ale pak se samozrejme meni technika :-)

Kdyz se NACVICUJE nejaky pohyb ci princip, a rekne se drz, tak drzim ... at se tori snazi, to je neco jineho... Ti co mne znaji to asi muzou potvrdit.
Kubik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Atilius » stř 24. led, 2007 14:15

ukropcany píše:
Kubik píše:...uchopy jsou az moc...
no a teraz si zober, že marvin mal taký úchop, že bolo len málo ľudí, ktorí z toho úchopu niečo spravili... 95% (t.j. niečo z toho spravili len 3-4 ľudia zo všetkých, s ktorými sme kedy cvičili) sa len metalo a nespravilo (by) ani prd... teda vlastne som chcel povedať, že sa od námahy skoro posrali... no ki ako vyšité... :twisted:


A co jsi myslel tim "drzel"? Jako drzel a drtil ruku? A bylo to pri cviceni, kdy bylo jasne receno, ze budete delat to a to? A nebo pri volne technice? Bylo pri statickem zpusobu cviceni nebo dynamickem?
Atilius
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte 07. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Dalt » stř 24. led, 2007 14:43

ok ok i kdybyste (aikidaci) meli pravdu ze ty obri naprahy ap. jsou jen nacvikem na dalsi fazi - utok pesti, tak jak potom vysvetlite ze na netu neexistuje zadny video s realnym utokem (proste rychlej box - stahovani, necekani na techniky) ale zato je to tam zahlceny temahle artristickyma cislama....
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod DrGlock » stř 24. led, 2007 15:24

Dalt píše:ok ok i kdybyste (aikidaci) meli pravdu ze ty obri naprahy ap. jsou jen nacvikem na dalsi fazi - utok pesti, tak jak potom vysvetlite ze na netu neexistuje zadny video s realnym utokem (proste rychlej box - stahovani, necekani na techniky) ale zato je to tam zahlceny temahle artristickyma cislama....


Ale jo, pár jich existuje, třeba toto: http://www.youtube.com/watch?v=oMgVmFzBrus
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod jeikob » stř 24. led, 2007 16:05

DrGlock píše:
TongPa píše:To ukropcany: Pěkný příspěvky… :wink:
O to hodnotnější, že to psal někdo, kdo má osobní zkušenosti nejen s Aikidem, ale i jinými BU / BS. Všechno to směřuje k jedinému BU jsou v praxi natolik účinné, jak realistický je jejich trénink. Já začínal s Judem a tam se techniky trénují doopravdy. Na části tréninku je sice při nácviku technik váš soupeř pasivní, ale nijak vám nepomáhá. Takže pokud techniku neprovedete správně, tak ho prostě nehodíte, nejde to. Zbytek tréninku tvoří sparring s aktivně se bránícím i útočícím soupeřem, kde pokud nejste schopni nacvičené techniky provést s maximální rychlostí, silou a správným načasováním, jste v pr***i… Podle mého názoru vám pouze takový trénink, kdy jsou vaše techniky konfrontovány v cvičných soubojích s různými soupeři, umožní je vypilovat k maximální funkčnosti. Tohle na Aikidu absolutně chybí. Já osobně si Aikido x-krát zatrénoval a byl jsem i na semináři. Díky tomu, co jsem viděl a zažil, zůstávám v otázce použitelnosti Aikida jako prostředku účinné sebeobrany velice skeptický. Na Aikido si do technik při tréninku zpravidla gentlemansky padají, takže nemají prakticky žádnou zpětnou vazbu, jestli to dělají správně, či ne. Jakmile jim začnete klást odpor, nefunguje jim to… Prostě místo toho, aby se tedy pokusili trénovat opravdu funkční obranu i proti reálně hrozícím útokům (úder pěstí, kopy, baseballová pálka…), spíše ulétávají na nějaké importované východní filozofii... Pro průměrného judistu pak není ve výsledku aikidista žádným soupeřem, pokud se mu některého z nich pracně podaří přemluvit ke sparringu, vytře s ním tatami na dvě doby. (Osobně testováno.) Ale podobně nerealistickým tréninkem se dá zprznit nejen tím vyhlášené Aikido, ale i jiná BU… V tom mají BS, kde se jede i na plný kontakt obrovský náskok, protože takový způsob sparringu se hodně blíží realitě. Takový box pro neznalé vypadá jako primitivní záležitost, vždyť obsahuje pouze direkty, háky a nějaký ten zvedák… Ale není tomu tak. Pořád se máte co učit. Jak psal ukropcany, zkoušíte to zleva, zprava, při pohybu vpřed, vzad a pořád je co vylepšovat, například návaznost technik, odhad vzdálenosti, čtení soupeře… Já sám k Judu doplňkově trénoval i sebeobranu Jiu – Jitsu. Když jsme zjistili, že jsme na tom ohledně úderů poněkud mizerně, zkoušeli jsme spolu i trochu boxovat (velmi amatérsky, ale lepší než nic). Pak jsem přešel na Karate, abych si zdokonalil úderové techniky. První trenér vyznával jednodušší razantnější Karate, takže to docela šlo. Jelo se hodně fyzicky, jednoduché kombinace a pořádně procvičit. Ale pak toho musel z časových důvodů nechat a jeho nástupce se pro změnu vyžíval v krkolomných kombinacích technik, které byly všechno možné, jen ne použitelné v opravdovém boji. Do toho ještě jeho věčný kecy na téma, že mám špatnou techniku… Tedy moc vysoký postoj, hrbím se, držím bradu na prsou a podobně… Takže jsem toho nechal a hledal nějakou náhradu. Zkusil jsem to s Muay – Thai. Myslel jsem si, že jsem z Karate v hodně dobré fyzické kondici. Ale byl to omyl… Fyzické nasazení na tréninku BS je nesrovnatelně vyšší. Na prvních trénincích jsem měl pocit, že to nevydržím a zdechnu… A to mě jako nováčka šetřili. (Každopádně pro účely sebeobrany nepotřebujete takovou kondici, aby jste vydrželi např. 12 tříminutových kol boxerského zápasu.) Ale také jsem s hrůzou zjistil, že se jako karatista při sparringu skoro vůbec nechytám, musel jsem se ještě hodně učit… Prostě mnohem realističtější trénink. A tak je to se vším. Tím nechci říct, že box je pro sebeobranu naprosto dokonalý a dostatečný, to ne. Ale je to podle mého názoru ten nejsolidnější základ pro práci rukou, jaký můžete mít. Přirozeně by si měl takový boxer pro účely sebeobrany také nacvičit, že se v takovém případě v rozporu s pravidly BS může tlouct i do zátylku, ledvin a pod pás, měl by umět i úder loktem a nějaký ten kop (do koulí, šlapák na koleno, kop kolenem). V ideálním případě by to chtělo i základ hodů a boje na zemi, ačkoliv se v sebeobraně přechod do boje na zemi moc nedoporučuje… (Menší přehled o dění kolem, v případě více útočníků jasná sebevražda.) Avšak pro člověka, který zem umí (např. judisté) je to v boji 1 na 1 s vyšším protivníkem, který dobře vládne úderovými technikami, dobrá možnost, jak zvítězit. Ale zpět k realističnosti tréninku – můžete mít oddíl A, kde se bude sebeobrana cvičit s ochrannými prostředky proti reálně provedeným útokům. Cvičenci v tomto oddílu budou mít naprosto bez iluzí okamžitou zpětnou vazbu, jak jim to jde a kde musí přidat. Pokud to pohnojí, dostanou pěstí do helmy, gumovým nožem do břicha nebo kolenem do suspenzoru ( 8O ), což sice trochu bolí, ale nijak vážně je to neporaní, takže mohou trénovat dál a dál. Cvičenec tohoto oddílu má poměrně solidní přehled o tom, co ho na ulici může potkat. A také můžete mít oddíl B, kde se jede úplně bez chráničů, takže se útoky víceméně jen naznačují. Pokud by se totiž vedly naplno, za chvíli by v oddíle moc funkčních cvičenců nezůstalo… Cvičenci z tohoto oddílu si na ulici můžou poměrně snadno naběhnout, protože takto naučené obranné techniky často proti opravdovému útoku zrovna moc dobře nefungují, což jistě zaregistrovali i ti, kteří někdy přešli z varianty tréninku B na variantu A… Je to prostě o tom, že při variantě A se vás snaží sparringpartner za každou cenu tím gumovým nožem kuchnout, kdežto u varianty B to například s opravdovým kovovým nožem nikdy doopravdy udělat nemůže, takže provede tu někde zde na fóru zmíněnou BU pantomimu… Některé oddíly B se evidentně skrývají za tvrdou ruskou školu, takže cvičí s opravdovými zbraněmi a bez chráničů… Ale nalijme si čistého vína – ona takzvaná ruská tvrdá škola je pouze z nouze ctnost, protože v zemích bývalého CCCP armáda prostě neměla a nemá finance na nákup ochranných pomůcek a cvičných zbraní pro výcvik něčeho tak snadno nahraditelného, jako je lidský materiál… Takže nějaké to zranění nehraje roli a používají se opravdové v armádě zavedení zbraně. Při nácviku obrany proti noži je to zase přirozeně BU pantomima, protože tak vysokou úmrtnost při výcviku si ani ruská armáda nemůže dovolit…
Howgh. (Uff, to jsem se rozepsal… :wink: )


Moc pěkný příspěvek 8)


Jo také mi to prijde jako dobrý příspěvek:)Nedávno jsem tu vedl diskusi na téma tradiční BU vs BS. A myslím že karate,taekwondo,nekteré styly kung fu by mohli být ci jsou velice kvalitní sebeobranou pokud reformujou svuj přístup k treningu ve smyslu jak je zde napsáno a přitom si udržet tu tradici treba nácvikem kata
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Skateordie » stř 24. led, 2007 16:06

DrGlock píše:
Dalt píše:ok ok i kdybyste (aikidaci) meli pravdu ze ty obri naprahy ap. jsou jen nacvikem na dalsi fazi - utok pesti, tak jak potom vysvetlite ze na netu neexistuje zadny video s realnym utokem (proste rychlej box - stahovani, necekani na techniky) ale zato je to tam zahlceny temahle artristickyma cislama....


Ale jo, pár jich existuje, třeba toto: http://www.youtube.com/watch?v=oMgVmFzBrus

Skoro sme zabudli :lol: :lol: :lol:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod jeikob » stř 24. led, 2007 16:13

Ješte k tomu aikidu.Zasadní problém je ten že to tradiční aikido bylo vyvinutý a mělo svuj význam ve starém japonsku na boj se samurajem a jeho zpusobu boje.Když se clovek podívá na ty exhibice tak je to tam vidět.Tak že tradičním zpusobem ve dvacátém století jako celek nepoužitelný.Na druhou stranu plno technik muže být užitečných .Jak jsem už psal.Tady se reší hlavně extremní sebeobrana.Ale dneska je konfliktní doba a je hodně agresivních lidí,který nejsou primárně rváči a perou se stylem strkanice ci ceská fackovaná.Agresivní soused nebo ridič ci nejaký ochmelka ci blaznivá starena.Na ně není problém nasadit paku ci setrnější poraz.Je to lepší než je rozsekat jednak z humaního hlediska a také si clovek muže privodit problémy ze zákonem
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Libor » stř 24. led, 2007 16:16

DrGlock píše:
Dalt píše:ok ok i kdybyste (aikidaci) meli pravdu ze ty obri naprahy ap. jsou jen nacvikem na dalsi fazi - utok pesti, tak jak potom vysvetlite ze na netu neexistuje zadny video s realnym utokem (proste rychlej box - stahovani, necekani na techniky) ale zato je to tam zahlceny temahle artristickyma cislama....


Ale jo, pár jich existuje, třeba toto: http://www.youtube.com/watch?v=oMgVmFzBrus

Vzdy ked sa tu objavi diskusia podobna tejto by mal niekto do nej dat toto video.Predide sa mnohym hadkam.
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron