Hadka o "real" atd

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Příspěvekod Jendis » pát 23. bře, 2007 14:05

zm píše:
Jendis píše:nebylo to směřováno konkrétně,pokud se Tě to dotklo jako urážka či projev arogance,tak se omlouvám...a na cti a zásadách není špatného vůbec,VŮBEC NIC!!!!!
:wink:

Není třeba se omlouvat, nedotklo se mě nic. Mé ego zůstalo už dávno na smetišti dějin, kam taky patří. Jsem rád, že jsme se shodli. Zajímají mě jen opravdu důležité věci. S balastem zacházím jako s tím egem a vůbec by to taky neškodilo i mnohým jiným. Nemyslím to vůbec osobně, ale kdo z přítomných dam (jsem zastáncem rovnosti příležitostí) a pánů se cítí, tak se vtípí.

ne,neshodli,na cti a zásadách špatného nic není,to je ale úplně o něčem jiném,než byl kontext debaty.Pitvat se mi to ale dále nechce,za sebe jsem,v podstatě,vše řekl již v prvním příspěvku.Jinak přeju pěkný den.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 23. bře, 2007 14:13

Inak je ftipné ako som sa dostal jedným príspevkom kde som sa snažil ukľudniť zm do debaty o reále o ktorom neviem nič až k pitvaniu japonska o ktorom tiež neviem nič (na rozdiel od dojo jbu tu) :D Asi už starnem a úsudok mi otupieva... 8)
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod patrik » pát 23. bře, 2007 14:29

no, pár detailov Ti z môjho príspevku uniklo

Ale Tobě přece taky :)

Popravdě, už nějak nestíhám... zřejmě každej píšeme o něčem jiném a to se nezmění.

Každej si vybíráme, z psaní toho druhého to, co jsme schopní pochopit a asi to nestačí.

:)

Tady bychom omýlali stále dokola totéž.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 23. bře, 2007 18:37

Pre mňa v poho... 8)
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod defendu » pát 23. bře, 2007 19:42

4zm

Podle tvých reakcí na to co jsem napsal,mi přijde,že patříš mezi ty davy lidí co se shlédli ve východní filozofii a kteří se shovívavě usmívají nad názory hloupých materialistů,kteří nevědí.

Citovat vyčtené,mluvit o svém zahozeném egu a předhazovat druhým v jakém stavu je jejich mysl,tak to jsou přesně ty symptomy,říká se tomu tuším misionářský komplex.

Ideál je od slova idea - myšlenka,jakožto určitě "fundovaný" buddhista,tedy víš že v myšlení moc pravdy nenajdeš,žít podle ideálů navíc někoho cizího.......no jak myslíš ne-egoisto :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Skateordie » sob 24. bře, 2007 21:04

ukropcany píše:sensei nás dodrbal, že keď má niekto vyšší pásik, tak mu nemám nič opravovať a hovoriť a nemám mu ani robiť zle a ani na to poukazovať :D

To hadam nemyslis vazne. Tak to je fakt sila 8O 8O 8O 8O
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Panda » ned 25. bře, 2007 11:25

Skateordie píše:
ukropcany píše:sensei nás dodrbal, že keď má niekto vyšší pásik, tak mu nemám nič opravovať a hovoriť a nemám mu ani robiť zle a ani na to poukazovať :D

:lol: :lol: :lol: tak já si jdu rychle do Makra koupit vyšší pásek než máš ty abys mě nemohlk kritizovat...joo to dává smysl :lol: :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Skateordie » ned 25. bře, 2007 15:37

Panda píše:
Skateordie píše:

:lol: :lol: :lol: tak já si jdu rychle do Makra koupit vyšší pásek než máš ty abys mě nemohlk kritizovat...joo to dává smysl :lol: :lol:

Nerob si prcu. Ved to je logicke ze kto ma vyssi pasek ten je lepsi. :D :D
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod graver » ned 01. dub, 2007 16:10

Tradiční, sportovní nebo reálné - tenhle to rozsekl:
http://magazin.danjutsu.com/view.php?na ... 2006120025
Aikido, kendo, shotokan karate v jednom pytli jako styly, které "umřely na tradici a staly se mrtvými exhibicemi".
A teď se hádejte :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
graver
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » ned 01. dub, 2007 18:37

Takovejhle článek napíše bez problému 10 letý dítě co čte knížky od Poláka, má to pro mě 0 hodnotu :lol:
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod hellas » ned 01. dub, 2007 19:42

graver píše:Tradiční, sportovní nebo reálné - tenhle to rozsekl:
http://magazin.danjutsu.com/view.php?na ... 2006120025
Aikido, kendo, shotokan karate v jednom pytli jako styly, které "umřely na tradici a staly se mrtvými exhibicemi".
A teď se hádejte :wink:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Pepah » ned 01. dub, 2007 19:45

Harutomo_Yasumizu píše:Takovejhle článek napíše bez problému 10 letý dítě co čte knížky od Poláka, má to pro mě 0 hodnotu :lol:

Ja bych to zase tak nepodcenoval... Je videt, ze autor ma mnohalete zkusenosti prakticky se vsim co by se dalo zaradit do onech tri kategorii a vsechno uz nejednou vyzkousel v praxi. A neverim, ze by po tech "tri sta letech" usilovneho cviceni a zkouseni jen tak placal .... 8)
Pepah
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Sennin » pon 02. dub, 2007 9:29

Pepah píše:
Harutomo_Yasumizu píše:Takovejhle článek napíše bez problému 10 letý dítě co čte knížky od Poláka, má to pro mě 0 hodnotu :lol:

Ja bych to zase tak nepodcenoval... Je videt, ze autor ma mnohalete zkusenosti prakticky se vsim co by se dalo zaradit do onech tri kategorii a vsechno uz nejednou vyzkousel v praxi. A neverim, ze by po tech "tri sta letech" usilovneho cviceni a zkouseni jen tak placal .... 8)

Autora (Mika "Lokwona" Janouška) znám osobně a má opravdu BOHATÉ zkušenosti...
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pon 02. dub, 2007 18:16

Sennin: hodnitil sem článek, v tomhle článku se buď zkušenostem velkým obloukem vyhl nebo má někde mezeru, v mnohým mám zkušenosti opačný.

Pepah: třeba 300 let nevěděl co třídí, já fakt nevím, ale roztřídit BU podle stylů do pytlů (funkční a nefunkční) mi příde amatérský. Kdyby doporučil jistý styl a napsal proč se mu líbí a doporučil tamtu školu protože tam zná dobrýho šéfa tak ani neceknu. Jakejkoli styl se dá cvičit jako sportovní(že se v něm závodí), bojovej(trénujou se i věci co bolej víc než je hezký), zdravotní(jede se na kondičku) a jesi tradiční nebo né to už je něco jinýho. Prostě obecně je rozdělit do 3 kategorií je blbost. Třeba tahle věta: "Obecně lze říci, že tradičními bojovými uměními jsou nazývány ty styly, které se dnes snaží předávat svým žákům totéž, co bylo cvičeno již před několika stovkami, resp. tisíci lety.", to je úplný nesmysl stejně jako většina jeho ostatních konečnejch výroků. Styl je flexibilní podle zkušeností a dokonce momentální nálady učitele, nikdo pokud učí BOJOVÉ umění nebude předávat něco zbytečnýho!
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pon 02. dub, 2007 18:40

Aha předmět zní: Hádka o...
Už se nehádám, ani nečtu, sorry, sem překlikl topic, sem tu offtopic porušuju pravidla :wink:
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Angus » úte 03. dub, 2007 9:50

Harutomo to vystihl přesně, takto napsaný článek je úplná kravina. Vždyť např. shotokan zde řadí do jedné škatulky, a přitom se u nás cvičí jak tzv. tradiční, tak tzv. sportovní.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod graver » úte 03. dub, 2007 9:57

Angus píše:Vždyť např. shotokan zde řadí do jedné škatulky, a přitom se u nás cvičí jak tzv. tradiční, tak tzv. sportovní.

A právě ten tradiční (aspoň tak, jak ho cvičíme my) je imho té realitě blíž (než např. sportovní) aspoň v tom, že není svázán sportovními pravidly. Přinejmenším u nás se často (neříkám pořád) procvičují techniky ve vztahu k reálné situaci.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
graver
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Angus » úte 03. dub, 2007 11:06

graver píše:A právě ten tradiční (aspoň tak, jak ho cvičíme my) je imho té realitě blíž (než např. sportovní) aspoň v tom, že není svázán sportovními pravidly. Přinejmenším u nás se často (neříkám pořád) procvičují techniky ve vztahu k reálné situaci.

O to nešlo, to je otázka názoru a věčný spor. Ale právě proto je nesmysl zařadit tento styl pouze do jedné škatulky.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na přátelé a nepřátelé