Hadka o "real" atd

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Příspěvekod zm » stř 21. bře, 2007 7:14

majkx píše:4 ZM, no víš, Makoto má pravdu minimálně v tom, že pokud se nebojuje(nesparuje), nejede se na na dno možností daného jedince ať duševních či fyzických, tak je to pouhá hra na něco. Pamatuju si tě velice dobře z SP© Brno 99 až 2000 a viděl jsem opakovaně cvičit JJ tebe i tvé studenty a podle toho co jsem tenkrát viděl, tak jste si jen hráli, něco co by se dalo nazvat výukou či tréninkem bojového umění jsem neviděl. Nevím možná si teď na tom jinak, ale z toho co tu od tebe čtu, tak asi pořád stejně!!
S pozdravem Michal Skoumal

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá: Podle mých zkušeností, když se člověk na něco dívá, tak vidí většinou jen to, co chce vidět. Zřejmě tomu tak bude i v Tvém případě, protože moje zkušenosti (bez ohledu na stejné zkušenosti mých učitelů) jsou zcela opačné. Zvláště pokud jsou Tvé zkušenosti jen o tom, co si kde na internetu přečteš.
Mimochodem, kolik jsi toho sám někoho jiného naučil a co vůbec víš o tréninku bojových umění (prosím nezaměňovat s bojovými sporty)? Kolik Tobě přišlo osobně poděkovat lidí, za to, cos je naučil, že jim to zachránilo minimálně zdraví?[/u]
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod majkx » stř 21. bře, 2007 10:12

Píšu na základě zkušeností, které nejsou vyčtené. Poslal jsem ti SZ, ale jak ti píšu i v SZ není pro mě problém vést diskuzi i tady veřejně, ikdyž tím asi naseru dost lidí, proto jsem se taky podepsal, aby bylo jasné, že nejsem žádný anonymní prudič!! Za tím co jsem ti napsal si stojím, jinak bych to tady nepsal!!
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod zm » stř 21. bře, 2007 11:27

majkx píše:Píšu na základě zkušeností, které nejsou vyčtené. Poslal jsem ti SZ, ale jak ti píšu i v SZ není pro mě problém vést diskuzi i tady veřejně, ikdyž tím asi naseru dost lidí, proto jsem se taky podepsal, aby bylo jasné, že nejsem žádný anonymní prudič!! Za tím co jsem ti napsal si stojím, jinak bych to tady nepsal!!

Promiň té SZ jsem si nevšiml, ale už jsem Ti taky odepsal. Problém celého tohoto fóra je v obyčejné lidské toleranci a respektu k těm druhým. Ptám se, proč má někdo zapotřebí se neustále navážet do těch druhých. Každému se líbí něco jiného a preferuje něco jiné. Pojďme to respektovat a hned se bude líp dýchat. Kdo si osobuje právo hodnotit, co je lepší? Na tomto fóru každý, kdo umí něco napsat na PC a jednou se byl podívat v nějaké tělocvičně, kde zrovna náhodou byl (anebo taky nebyl) trénink nějakého bojového umění nebo sportu. Měj se fajn, stejně jako ostatní,
Zdeněk
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gino » čtv 22. bře, 2007 9:48

ukropcany píše:4zm - príliš to prežívaš... bolo by to všetko strašne jednoduché, keby sme sa iba potlapkávali po pleci a boli plní rešpektu (v tomto prípade predposranosti). Výsledky ľudského snaženia nie sú rovnaké, ľudia si nie sú rovní a niektorí si rešpekt zaslúžia a iní nie... diskusné fórum nie je dojo, kde sensei zavelí a všetci sa idú poseríčkať nech by treskol hocijakú blbosť... :idea: Nastal konečne čas, kedy sú vidieť aj veci, ktoré pred 2 (dvomi) rokmi nebolo vidieť, ľudia ich nachádzajú a holt kladú aj nepríjemné otázky a narážky... zvykaj si! :wink:


I kdyz s tim, co jsi napsal v tomto prispevku souhlasim, dovolim si reagovat na to "prilis to prozivas"... nevim, kdo jinej, nez ty (pripadne diablik) do kazdickeho fora nacpe alespon jen jednim slovem ten svuj box :o)

Takze, pokud tady to diskutovani nekdo proziva, nemyslim, ze je to zm.

Pripominam... reaguji jen na tuto tvou hlasku, nereaguji proto, ze bych nesouhlasil s prispevkem (ohledne jine doby, nerovnosti lidi, neposranosti lidi v dojo atp.) To jen na vysvetlenou, abys to na me nezkousel stejnym metrem :o)

Bye
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod zm » čtv 22. bře, 2007 10:18

Gino píše:
ukropcany píše:4zm - príliš to prežívaš... bolo by to všetko strašne jednoduché, keby sme sa iba potlapkávali po pleci a boli plní rešpektu (v tomto prípade predposranosti). Výsledky ľudského snaženia nie sú rovnaké, ľudia si nie sú rovní a niektorí si rešpekt zaslúžia a iní nie... diskusné fórum nie je dojo, kde sensei zavelí a všetci sa idú poseríčkať nech by treskol hocijakú blbosť... :idea: Nastal konečne čas, kedy sú vidieť aj veci, ktoré pred 2 (dvomi) rokmi nebolo vidieť, ľudia ich nachádzajú a holt kladú aj nepríjemné otázky a narážky... zvykaj si! :wink:


I kdyz s tim, co jsi napsal v tomto prispevku souhlasim, dovolim si reagovat na to "prilis to prozivas"... nevim, kdo jinej, nez ty (pripadne diablik) do kazdickeho fora nacpe alespon jen jednim slovem ten svuj box :o)

Takze, pokud tady to diskutovani nekdo proziva, nemyslim, ze je to zm.

Pripominam... reaguji jen na tuto tvou hlasku, nereaguji proto, ze bych nesouhlasil s prispevkem (ohledne jine doby, nerovnosti lidi, neposranosti lidi v dojo atp.) To jen na vysvetlenou, abys to na me nezkousel stejnym metrem :o)

Bye


Diskuse opravdu neprožívám, zvláště příspěvky ukropčányho a to nejen v této diskusi jsou docela ubohý. Budo a zejména jujutsu prožívám docela dost a vůbec se za to nestydím, naopak.
Ukropčány si dost často totiž plete pojmy s dojmy (a ještě častěji s duševními průjmy) a není tady sám. Rozhodně odmítám to, že respekt a slušnost je to samé jako předposranost (statečně napsáno na PC z bezpečí kanceláře nebo pokoje). Nevím proč mají někteří, kdo se zabývají moderními hybridy (bez urážky, taky jsem to dřív provozoval, ale zaplaťpánbůh jsem za tím, poznal jsem, co má trvalou hodnotu), takový mindráky, že si je jednoduše vylívají na ostatních amusí mít neustále pravdu. Já považuju tyto diskuse za prostředek k získávání nových informací, což rozhoně není to, že mi někdo řekne co je reálné a co ne. Po 25 letech cvičení bych to snad už taky mohl poznat sám. A Ty Gino se uropčányho tak neboj. Pokud jsem přece přesvědčenej (zkušeností) o správnosti svého jednání, nemůže mě nějaká diskuse na internetu rozhodit.
Pro "povolaného" ukropčányho: Prosím Tě, co je to tedy ten REÁL? Něco jako svatý grál?
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod zm » čtv 22. bře, 2007 11:18

ukropcany píše:4zm:
1. 8)
2. ja o realite pouličných bitiek viem PRD a nikdy som nikomu netvrdil opak!!! Neposledy som niekomu na ulici treskol pred 12 rokmi.
3. ja sa žiadnym moderným hybridom nezaoberám, to čomu sa venujem je už pár desiatok rokov +/- rovnaké :D
4. nemyslím si, že mám vždy vo všetkom pravdu (toto len zo slušnosti :D ), ale každý má možnosť ma presvedčiť o opaku. Už som raz sadol do auta a dotrepal sa do Prahy pozrieť sa a ukázať sa a keď sa v budúcnosti niečo podobné bude opakovať, zas prídem... nie som žiadny anonym z kancelárie... som kápo z kancelárie, frštanden? 8)
5. čo sa týka tolerancie vs. predposratosti, tak ja si myslím, že toto "Problém celého tohoto fóra je v obyčejné lidské toleranci a respektu k těm druhým. Ptám se, proč má někdo zapotřebí se neustále navážet do těch druhých. Každému se líbí něco jiného a preferuje něco jiné." nie je slušnosť, ale predposratosť, sorry za úprimnosť. Ja holt nemám potrebu s každým za každú cenu dobre vychádzať a ho rešpektovať keď píše/hovorí kraviny, keď si o niekom myslím, že je chuj (nie Tvoj prípad), tak sa k nemu presne podľa toho chovám. Dám mu to jasne najavo, pretože s takým človekom proste nechcem nič mať a chcem aby o tom vedel, pretože sa potom nehanbím pozrieť do zrkadla :idea: Určite poznáš tú teóriu o zmrdológii...
6. odhadol som to správne, že to moc prežívaš... svet nestojí len na BUDO a na japonských ideáloch... existujú aj iné metódy a mne vôbec nevadí, keď niekto napíše, že bežný boxer je vypatlaný... viem že je... :D lenže rozlišujem veci, ktoré niekto smeruje na mňa a ktoré niekto smeruje na "môj" BU štýl - prepáč, ale ja sa tak nefixujem, že by išiel za box položiť život... japonské samurajské ideály už ozaj nejaku dobu sledujem len s POBAVENÍM... :idea: :idea: :idea:
7. ale každému dľa chuti... to že ja si toto myslím neznamená, že mi záleží na tom, či s tým ostatní súhlasia... nikomu to nevnucujem, je mi to ÚPLNE JEDNO.

4Gino - no to vieš, box je box... :D Pre mňa je to ale skôr v rovine zábavy, ako otázky života a smrti, ako mi raz napísal senior... okrem toho, myslím, že naše názory na JJ vs. iné plnokontaktné disciplíny sú jasné, takže nič na Teba skúšať nebudem... :wink:


Jsem rád, že jsi to pojal takto, mohlo to být horší :wink: Ale ono i to, když si myslíš o někom, že je chuj, tak se to dá vyjádřit slušnými (pozor, aby nedocházelo k mýlce vyjadřování sprostými slovy nepokládám za neslušnost, jen za určitou "expresívnost" a zdůraznění výrazu, slušnost je o něčen jiném) a současně tak, aby to pochopil sám (je to důkladnější a na kořen a taky to svědčí o správné taktice tedy o správné aplikaci bojové techniky do praxe). Co se týká respektu, není přece možné zavrhnout někoho jen proto, že má rád řízky a já je nesnáším ale mám rád svíčkovou, anebo proto, že dělá chyby. Každý má právo na omyl a vlastní chyby, samozřejmě pokud se z toho dostatečně poučí. Jo opakovaná chyba je už samozřejmě problém. Ovšem buddhismus jde podstatně dál, považuje za tzv."hřích" i nevědomost. Zkrátka není možno např. trestat dítě za to, že ještě neumí chodit. Je třeba to respektovat, brát jaké to je a samozřejmě s tím něco dělat, ne jen to kritizovat a zavrhnout. To je podle mě realita a platí i v boji a ve výuce bojových umění, to by se nikdo nic nenaučil.
Je docela škoda, že svět nestojí na BUDO a japonských ideálech, protože nejsou o nic lepší nebo horší než jakékoli jiné ideály. Nic přece není špatnýho na cti, věrnosti, loajalitě, úctě ke starším, zdrženlivosti, skromnosti, atd., atd. Snad předejdu námitkám, když řeknu, že každý ideál je možné zneužít, jak je známo z historie. Ajestli to někdo ignoruje nebo z toho má srandu, tak se pak nemůžeme asi divit, že je dnešní svět jaký je.
A že běžný boxer je vypatlaný? To jsem nevěděl, pro mne nová informace, hned jsem se poučil. Musím se na to ale zeptat několika známých boxerů, o nich jsem to ani netušil. Myslím, že mě přesvědčí prostřednictvím několika nečekaných úderů, že zrovna oni ti běžní nejsou. Bacha na to škatulkování a lepení nálepek, to je neskutečně nebezpečná a zavádějící, nohužel však v dnešní době rozšířená věc.
Mně spousta věcí není jedno, ale protože s tím stejně nic nenadělám, tak nepotřebuju se v tom smyslu navážet do jiných a léčit si mindráky, můžu se z toho tak max. poučit a dát si majzla.
Nechci rozhodně nikoho spasit, to je jen takový můj maličký myšlenkový průjem.
Někde jsem četl: "Buď upřímný a čestný, vědomý principů přírody, soucitný a štědrý k druhým, nebuď lakotný, bud vyrovnaný. Své každodenní povinnosti vykonávej přesně, bez chyb. Starej se o věci, aniž bys byl k nim připoután.Být osvobozen od běžných myšlenek o světských záležitostech - v tom spočívá elegance starých časů. Tu už mezi lidmi dnešní doby, posedlými módou, nenacházím.“ No není to paráda?
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod NAIA » čtv 22. bře, 2007 13:04

ZM: Makoto tu někde psal o X bloku proti noži. A nějak moc ho nechválil spíše naopak. Ty jsi psal, že jde o nepochopoení principů. Můžeš to prosímtě trochu vysvětlit. Díky. Jinak se omlouvám za vybočení z tématu.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Panda » čtv 22. bře, 2007 13:24

2 Ukropcany :)
No osobní zkšenost s boxerymoc nemám le je všeobecně známo že Kličko má vyštudovanou vysokou teoretickou fyziku, a co jsem slyšel tak Lukáš prý taky bojuje spíš hlavou (i když ty jeho vypínáky na spodek taky asi mají něco do sebe :)
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod zm » čtv 22. bře, 2007 13:47

NAIA píše:ZM: Makoto tu někde psal o X bloku proti noži. A nějak moc ho nechválil spíše naopak. Ty jsi psal, že jde o nepochopoení principů. Můžeš to prosímtě trochu vysvětlit. Díky. Jinak se omlouvám za vybočení z tématu.

Ach jo, zase se podařilo bez přemýšlení s vaničkou vylít i dítě.
No ale k věci : X blok, tedy to, co mám za to, že je jeho původ a ne to, co se z toho udělalo tady, je na http://www.mmadvd.wz.cz/video/ipura.wmv, http://www.mmadvd.wz.cz/video/gyakudasuura.wmv, http://www.mmadvd.wz.cz/video/iponbuki.wmv.
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Picard » čtv 22. bře, 2007 13:56

zm píše:Ach jo, zase se podařilo bez přemýšlení s vaničkou vylít i dítě.


Sorry tohle mi uteklo, omlouvam se :(
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod graver » čtv 22. bře, 2007 14:34

ukropcany píše:99% ľudí, ktorí proti mojej osobe niečo mali sa osobnej konfrontácii vyhli

Proč? Měli strach, že když ti svůj názor řeknou do očí, dostanou? A dostali by?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod severin » čtv 22. bře, 2007 15:16

Intelektuálové možná tíhnou k b.u. více,protože tam právě uplatní svůj intelekt než jen mlátit levá pravá do pytle.Navíc to dělají především pro zábavu a radost z pohybu,protože většina nezažila a ani nezažije fyzický konflikt.Je to stejné,jako že si nekopu na zahradě protiatomový kryt jen proto,že je tu šance na vypuknutí nukleární války.Pokud nepracuju v nebezpečném prostředí nebo nejsem týpek,který vyvolává nebo přitahuje konflikty,tak si můžu meditovat s mečem v obýváku a každému to může být jedno.Poslední dobou se stále více mluví o reálu,protože lidé,kteří si zkusili nějakou tu rvačku vidí ty ostatní jako Alenčinu říši,ale jde jen o nepochopení.Vždycky bude víc těch co se vyhnou konfliktu,protože je to pohodlnější,bezpečnější a užitečnější.Sám jsem se na vlastní svatbě málem popral po srážce s blbcem,ale radši jsem to šel vydejchat na vzduch.Kdybych mu jí natáhnul,tak bych se uklidnil,ale pak bych měl doma hodně dlouho horší peklo.Je pravda,že hodně lidí postrádají vlastnosti,jako čest a hrdost,ale na druhou stranu by si to neměl nikdo plést s agresivitou a nutností si něco dokazovat.

4:Ukropcany
Rozumím ti,ale z tvých příspěvků je cítit agresivita.Mám přátele,kteří jsou podobného smýšlení jako ty a rozdali kvůli tomu hodně ran.Dnes mají rodiny a na věc koukají malinko jinak.Nejde ani tak o JJ,ale vůbec o napadání příspěvků pořád stejným způsobem.Ano v tělocvičně by se to dokazovalo snadno,jedna rána a konec iluzí,ale tady je forum a když nebude více věcné,tak to bude forum na ho...
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod defendu » čtv 22. bře, 2007 18:17

zm píše:Je docela škoda, že svět nestojí na BUDO a japonských ideálech, protože nejsou o nic lepší nebo horší než jakékoli jiné ideály. Nic přece není špatnýho na cti, věrnosti, loajalitě, úctě ke starším, zdrženlivosti, skromnosti, atd., atd. Snad předejdu námitkám, když řeknu, že každý ideál je možné zneužít, jak je známo z historie. Ajestli to někdo ignoruje nebo z toho má srandu, tak se pak nemůžeme asi divit, že je dnešní svět jaký je.
No není to paráda?


Můžu se zeptat kolik japonských občanů znáš osobně?Tvůj pohled na jap. mentalitu je totiž neuvěřitelně naivní,skoro jako svého času sosukeho.To zvýrazněné přečtu zítra kolegům v práci (jap. firma),všichni se vesele pobaví,aspoň něco při pátku :cry:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Jendis » čtv 22. bře, 2007 19:31

mládenci......co tak obdivujete ducha Budo a tak různě aka bushido,četli jste to vůbec???....žádná prdel teda...v podstatě otroci,hračky v rukách svého pána.....základní pravidlo toho všeho jest:
1) pán má V®DY pravdu
2)pokud ji nemá,platí bod 1


ano,pro znalejší....je to velmi zjednodušeně,ale....je to v podstatě pravda.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod defendu » čtv 22. bře, 2007 19:50

Neni to zjednodušené Jendisi,je to prostě tak jak píšeš a to i teď v 21 stol.

Před pár lety bych tomu nevěřil,ale REALITA mi otevřela oči a to i několika tisícům lidí,kteří v ČR pro ně dělají.

Čest pro japko znamená jen poslouchat a to bez výhrad,vždy a pořád.Znamená slovo čest to samé i pro tebe,zm?
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod jeikob » čtv 22. bře, 2007 21:49

Často se tu řeší realný boj a zda to či ono je učiné v realu či lepší než tamto. Ale možná by stálo za to si říct ,že ten real tedy realný boj muže pro každého znamenat něco jiného a tím pádem i pojetí slova boj a význam bojových umnění. A někdy jsou tady ty hádky a kritika na místě ,nekdy myslím že to je vedle.
Třeba pro ty kluky co se ptaj co je nejlepší pro real ,tak ten real je to aby nedostali od druháku nebo od frajeru na diskotéce či ,když je někde naháněj skini.Tak třeba pro ně je na míste doporučit jim ten box či judo,hlavně dostanou tam do těla zvedne se jim sebevedomí a třeba se už prát nebudou a tím že se budou prát na tréningu tak hned plavou.
Asi pro ně není dlouhá cesta tradičních Bu. V tom třeba maj zastánci boxu pravdu.Pak jsou lidi pro který je realita zrovna to uklidnovaní mláděže na diskotéce ci policisti,pro který jsou konfliktní situace denní chleba .
Tak pro ně je otázka funkčnosti toho či tamtoho životně duležitá totéž platí celkově pro lidi pohybující se v rizikovém prostředí.Tudíž hádky okolo funkčnosti určitých sebeobraných systému či škol ,které se prezentují jako realná sebeobrana jsou na místě,jde o život.
A asi podobně to musí rešit paranoici,kteří se obávají že budou na každém rohu přepadeni.
Pak je asi nejvetší skupina pro ,který je ta realita být případně připraven na ožralu,který obtěžuje přítelkyni a tak podobně. A sebeobraný efekt je jen jedním z mnoha aspektu proč cvičí.Nekdo třeba cvičí Bu ,že vede boj sám ze sebou. Nekdo se rád pere v ringu. Nekomu se líbí filmy o shaolinu.
Tak že tady spory jestli je lepší šilená opice než aikido mají spíš komický charakter,ale patří rozhodně ke koloritu bojových umnění:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Gino » pát 23. bře, 2007 7:50

ukropcany píše:jasné, že ak niekto nejakému BU zasvätí celý život a potom mu to nejaký anonym sprdne za 5 minút tromi vetami, tak ho to naserie, ale holt, s nepriväzovaním sa každý musí vysporiadať sám... :wink:


Tohle byl (a priznavam, ze jeste i trochu je) muj nejvetsi problem...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod zm » pát 23. bře, 2007 8:01

defendu píše:
zm píše:Je docela škoda, že svět nestojí na BUDO a japonských ideálech, protože nejsou o nic lepší nebo horší než jakékoli jiné ideály. Nic přece není špatnýho na cti, věrnosti, loajalitě, úctě ke starším, zdrženlivosti, skromnosti, atd., atd. Snad předejdu námitkám, když řeknu, že každý ideál je možné zneužít, jak je známo z historie. Ajestli to někdo ignoruje nebo z toho má srandu, tak se pak nemůžeme asi divit, že je dnešní svět jaký je.
No není to paráda?


Můžu se zeptat kolik japonských občanů znáš osobně?Tvůj pohled na jap. mentalitu je totiž neuvěřitelně naivní,skoro jako svého času sosukeho.To zvýrazněné přečtu zítra kolegům v práci (jap. firma),všichni se vesele pobaví,aspoň něco při pátku :cry:


Nepsal jsem o japonských občanech ale o ideálech. Ideál lze přirovnat např k pojmu z matematiky limita jdoucí do nekonečna, pokud ti to něco říká. Nebo taky k pohledu na koleje, v dálce je vidět, kde se potkávají, ale když tam chci dojít, jdu pořád dál a dál, čím víc se blížím, tím je dál a konce. Ideálu se lze příblížit, ale nelze jej dosáhnout. Naivita v tomto případě by zřejmě byla to že si myslí, že je ideální. Prosím nezaměňuj pojmy cesta a cíl. Sunryu Suzuki ve své knize Zenová mysl, mysl začátečníka ocitoval buddhistické sliby: "BUDDHISTICKÉ SLIBY:
„I když je nespočetné množství cítících bytostí, slibujeme, že je ochráníme. I když jsou naše zlé žádosti neomezené, slibujeme, že se jich zbavíme. I když je naše učení nekonečné, slibujeme, že se všechno naučíme. I když je buddhismus nedosažitelný, slibujeme, že jej dosáhneme." Bavte se v práci o čem a jak chcete, mysli si co chceš, je mi to fuk, neznám tě. Mimochodem, v Japonsku jsem byl, u japonských učitelů se příležitostně učím.
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod zm » pát 23. bře, 2007 8:10

defendu píše:Neni to zjednodušené Jendisi,je to prostě tak jak píšeš a to i teď v 21 stol.

Před pár lety bych tomu nevěřil,ale REALITA mi otevřela oči a to i několika tisícům lidí,kteří v ČR pro ně dělají.

Čest pro japko znamená jen poslouchat a to bez výhrad,vždy a pořád.Znamená slovo čest to samé i pro tebe,zm?


Nevím, co je to japko, u nás na Moravě se tak říká jablku, ale zřejmě toto vyjádření odráží tvůj stav mysli.
K této tvé velmi, ale velmi omezené definici cti se dá uvést, že pokud to bereš takto, tak znamená to i pro mě. ©irší vysvětlení neuvádím, protože taky jsi jej neuvedl a vzal sis z toho, jen co ti vyhovuje. Možná to povede ke zkresleným závěrům o mně, ale na špatnou otázku neexistuje správná odpověď. Měj se jak můžeš.
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod patrik » pát 23. bře, 2007 8:22

Jako obvyle se tu míchaj hrušky a obráběcí stroje.

mládenci......co tak obdivujete ducha Budo a tak různě aka bushido,četli jste to vůbec??


Nečetli... pokoušíme se to dělat :)
Mimochodem budó je něco jiného než bušidó. Občas slez z fóra a přijď to zkusit. Je to o tomtéž, o čem tu píše tak často třeba ukropčány

- pot, dřina

Jiné jsou cíle (a metody). Furt se tu musí prstem ukazovat na ty zlé a omezené Japonce :) a japonské metody.

V čem se liší? V tom, že jsou dané?

Hele a v boxu si můžete do toho pytle mlátit jak chcete? Nebo Vám někdo řekne, jak máte zavřít pěst a co maj dělat ramena, boky etc..?

Nebo přijdete do tělocvičny a děláte si co, chcete? Nebo Vám někdo řekne: "teď udělej milion dřepů a dvěstětřicetpět kliků" a co Vy na to? "Víš trenére, já se mizerně vyspal, a tak si dám dneska jen tak deset, dvacet, jó?"

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Další

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků