AIKIDO JE PRO MAGORY

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

back to...

Příspěvekod kumori » sob 09. čer, 2007 9:25

byl jsem trošku pryč a jak tak koukám, nic nového a zásadního pod sluncem.snažil jsem se zjistit něco o wander ryu (je to teď takový můj malý rébus-myslím, že jan tleskač by měl radost :lol: ), ale nic, tajemno...tož se nedá nic dělat :P stále čekám na nějakou informaci abych byl informován, hola kluci ze štatlu pod špilasem 8)

docela mně zaujal příspěvek chlapce, který cvičí aiki a jeden ze trenérů tam přidává i něco z TKD a druhý je judoka, karateka etc., to už se nedá hovořit o aikido, to už je MMA en :lol: :lol: :twisted: ?
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

 

Aikido

Příspěvekod Onman » úte 04. lis, 2008 14:17

Aikido že nefunguje? Tvoje aikido nefunguje. Aikido neni bojový umění, který se dá naučit za pár let. Je to studium na celej život. Pouze technik obsahuje zhruba 10000. Aikido neni pouze waza, ta hraje pouze 30% roli. Největší roli hraje mysl. A to se nejde naučit opravdu za pár let. A bohužel kdo povyšuje jedno bojový umění nad jiný, tak zřejmě nepochopil smysl bojových umění.
Aikido na ulici funguje. Aikido funguje vždycky a všude. Tvoje aikido nefunguje a to je rozdíl.
Pokud se chceš naučit za 3 měsíce bojovat na ulici, dej si kurz sebeobrany a ne aikida.
Onman
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 04. lis, 2008 0:00

Příspěvekod Rony » úte 04. lis, 2008 21:24

Musím se tu trochu zastat aikiďáků. Ono záleží trochu taky na tom, kdo, jak a s jakým záměrem vás trénuje. Stejně tak jako všechno ostatní, tak i aikido může být špatné i dobré. Záleží co od toho čekáš a zda ti to dotyčný klub (organizace) dokáže nabídnout. Jasně, pokud budeme posuzovat funkčnost v nějakém předem dohodnutém zápase, kde protivník je cvičený a připravený na kopy a údery včetně spousty fingovaných útoků aby soupeře "rozebral", tak to bude asi žalostný pohled a osobně bych si na něj i vsadil. Pokud ovšem budeme posuzovat funkčnost proti nahodilým, neplánovaným a impulsivním útokům, pak je to trochu o něčem jiném, včetně toho, že aikidista si dokáže pomocí kontroly protívníka zajistit "bariéru, rukojmí, atd." včetně lepší kontroly nad útočníkem jako takovým, který po prvním nezdařeném útoku může sáhnout po zbrani. Tedy, pokud už ji nedrží:-)
Všehno má svá + a - a proto si myslím, že je dobré zohlednit oboje.

Tady dávám odkaz, že i takhle se dá třeba cvičit aikido a má to poměrně smysl. Jasně, kdo cvičí něco jiného, určitě má celou řadu jiných řešení, ale o tom to přeci je :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=fN7yn0XOSMQ&feature=related
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod NAIA » stř 05. lis, 2008 9:13

Rony píše:...Jasně, pokud budeme posuzovat funkčnost v nějakém předem dohodnutém zápase, kde protivník je cvičený a připravený na kopy a údery včetně spousty fingovaných útoků aby soupeře "rozebral", tak to bude asi žalostný pohled a osobně bych si na něj i vsadil. Pokud ovšem budeme posuzovat funkčnost proti nahodilým, neplánovaným a impulsivním útokům, pak je to trochu o něčem jiném, včetně toho, že aikidista si dokáže pomocí kontroly protívníka zajistit "bariéru, rukojmí, atd." včetně lepší kontroly nad útočníkem jako takovým, který po prvním nezdařeném útoku může sáhnout po zbrani.


Nějak mi z toho vyplývá, že přepadení je "menší zlo" než souboj. Tady bych ale trochu ubral protože u souboje aspoň obránce ví, že se bojuje. U přepadení to ví jen útočník a jestli není úplně neschopný tak se o tom obránce dozví až z doslechu:)

Ale nějak bych neřešil jestli je aikido účinější než xyz. Každý cvičí z jiného důvodu a sebeobrana je jen jedna z možností. Jestli aikidista cvičí aikido jen pro sebeobranu tak je mimo protože tu jsou efektivnější systémy a jestli někdo cvičí Kapap aby se naučil prvky z aikida tak je mimo úplně stejně.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Rony » stř 05. lis, 2008 14:07

4NAIA: nechci tě nijak osočovat ani napadat, protože to nemám ve zvyku, ale vzhledem k tomu, jak často se tu prezentuješ a vyjadřuješ ke kde čemu a působíš dojmem, že v BU se nějakou dobu už pohybuješ, tak bys mohl třeba taky lépe číst a některé věci se doučit a nedělat z příspěvků větné rozbory.

Nikde jsem v tom příspěvku nezmiňoval nic o přepadení, ale o nahodilých, impulsivních a emotivních útocích. To je samozřejmě trochu rozdíl. A to by ses měl naučit vidět a chápat. Programově plánované přepadení či napadení je samozřejmě problém, ale o tom tu řeč momentálně nebyla :idea:

Ano, souhlasím, že cvičit aikido jen pro sebeobranu je dost na prd, ale to rozumný člověk snad dokáže vyhodnotit sám a proto asi ví, proč to dělá. Nehodlám se tady zastávat aikiďáků (ať se obhajují sami), protože osobně je mi to úplně u pr... a dělám zcela něco jiného, kde útok nožem nebo tyčí není jen fikce. Nicméně jsem aikido pár let cvičil a tak trochu vím o čem mluvím.

Doufám, že už mi z toho nebudeš zas dělat větný rozbor, protože to je o ho... a bylo by zcela zbytečné sem dál přispívat. Dívejme se na věci z nadhledem a snažme se je pochopit, ne pošpinit :wink:
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod NAIA » stř 05. lis, 2008 14:33

V pohodě asi jsem nepochopil co jsi myslel tím "nahodilé, impulzivní a emotivní útoky". Myslel jsem že máš na mysli přepadení. Evidentně ne, tak to nechme být. Sice netuším co jsi tím vlastně myslel :D ale to je jedno
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod lucifer66 » čtv 06. lis, 2008 13:28

no boli tu nejae reci o aikide, podla mna je aikido uplne funkcne a pouzitelne... ale ako umenie, :)
http://www.youtube.com/watch?v=rG_tnefyOcc

proste nadhera
:evil: :evil: :evil:
lucifer66
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 22. bře, 2003 0:00
Bydliště: stropkov

Příspěvekod graver » čtv 06. lis, 2008 17:44

Boreas píše:Tak, nebudu vám tu konkurovat, cvičím teprve 3/4 roku. Pády z aikida mi ale fungují i na betonu. :twisted:

Jestli ti fungují i na betonu bez následků, tak jdu k tobě do učení :wink: Ty ale nevážíš skoro metrák :oops:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Boreas » čtv 06. lis, 2008 17:53

graver píše:
Boreas píše:Tak, nebudu vám tu konkurovat, cvičím teprve 3/4 roku. Pády z aikida mi ale fungují i na betonu. :twisted:

Jestli ti fungují i na betonu bez následků, tak jdu k tobě do učení :wink: Ty ale nevážíš skoro metrák :oops:


No to ne :lol: mam 70..
No fungují...když s sebou praštim sám, nebo když mě někdo nehodí na hlavu, :oops: tak mi to jakž takž funguje, příště klidně předvedu :)
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod Boreas » čtv 06. lis, 2008 17:58

Jo a zásadně na betonu, ne po BETONU(pro vtipálky) :wink:
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 06. lis, 2008 18:05

Mě taky takhle zafungoval judistickej pád, byla námraza a uklouznul jsem na zledovatělým chodníku, praštil jsem sebou o zem dost tvrdě a díky technice pádů jsem se nepřizabil, neměl jsem dokonce ani nic naraženýho.
Samo bylo to v zimě ale měl jsem jen lehkou bundu.

Takže můžu potvrdit že to takhle funguje, samozřejmě pokud vás na beton hodí zápasník nebo judista tak je to o dost jiný(horší) :) .
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod zdenda » čtv 06. lis, 2008 21:35

jestli je aikido dobry nebo ne,je vec nazoru....at nejdriv si ho kazdej zkusi a pak neco hodnoti....
zdenda
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 06. lis, 2008 0:00

Re: Aikido

Příspěvekod zdenda » čtv 06. lis, 2008 21:48

Onman píše:Aikido že nefunguje? Tvoje aikido nefunguje. Aikido neni bojový umění, který se dá naučit za pár let. Je to studium na celej život. Pouze technik obsahuje zhruba 10000. Aikido neni pouze waza, ta hraje pouze 30% roli. Největší roli hraje mysl. A to se nejde naučit opravdu za pár let. A bohužel kdo povyšuje jedno bojový umění nad jiný, tak zřejmě nepochopil smysl bojových umění.
Aikido na ulici funguje. Aikido funguje vždycky a všude. Tvoje aikido nefunguje a to je rozdíl.
Pokud se chceš naučit za 3 měsíce bojovat na ulici, dej si kurz sebeobrany a ne aikida.
efeef
zdenda
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 06. lis, 2008 0:00

Příspěvekod lucifer66 » čtv 06. lis, 2008 22:39

4RUNAR
"pokud vás na beton hodí zápasník nebo judista tak je to o dost jiný(horší) Usmívající ."

-alebo pravy hak ;)
:evil: :evil: :evil:
lucifer66
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 22. bře, 2003 0:00
Bydliště: stropkov

Předchozí

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron