AIKIDO JE PRO MAGORY

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Příspěvekod LiPa » úte 22. kvě, 2007 21:05

ukropcany píše:Čo sa týka grapplingových rukavíc - dávaj na to pozor, pretože rukavice máte na tréningu na to, aby ste sa nezranili a s malými rukavicami hrozí riziko zranenia. Nie je vôbec potrebné tréning tlačiť do rizika... okrem toho, esenciou aikida sú hody a nie páky...

jj, určitě bych s grapplingovýma rukavicema počkal ... a i potom možná místo nich použil třeba "bezprsté" pytlovky od Piranu - mají docela slušnou tlumící vrstvu a chytat se v nich taky dá ... Jinak proč myslíš, že esencí aikida jsou hlavně hody? Podle složení technik bych řekl, že je to tak 50/50, přičemž některé techniky jsou jaksi páka i hod zároveň (shiho nage, kote gaeshi ...)
LiPa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon 30. dub, 2007 23:00
Bydliště: Jičín

 

Příspěvekod TongPa » úte 22. kvě, 2007 21:52

graver píše:...Ad "samodanové" - tím myslíš, že si ty dany udělili sami? Můžeš to něčím podšprajcovat?

Jistě že si ty dany udělili sami. A ptát se ani nemusíš, stačí logika. Například "Sensei" 9. dan Karate Jutsu, jistý Karel Boršek:

Jeho World Association of Karate Jutsu nikde jinde ve světě neexistuje, pouze v ČR je zaregistrována jako občanské sdružení se vznikem k 18.06.2002, zastupováno Karlem Boršekem. Sensei Karel Boršek je shodou okolností držitelem 9. danu Karate Jutsu, tedy nejvyššího stupně touto asociací udělovaného. Tak kdo jiný než on sám by mu ten 9. dan mohl udělit?

Jinak výraz Karate Jutsu ve světě samozřejmě existuje, ale jedná se o pár jednotlivých klubů rozesetých po celém světě, bez jakékoliv vazby na nějakou jednotnou "mateřskou" školu či organizaci, ačkoliv některé z nich se jako představitelé různých Karate Jutsu světových federací, asociací a kdoví čeho ještě tváří. Bohužel - vždy to má jiný název a sídlo... :lol: Také jejich zaměření se různí. Všechny samozřejmě primárně vycházejí z karate (zajímavé že rozličných škol :D ) a někdy je k tomu ještě přimícháno (pochopitelně u každého klubu něco jiného :D ) kobudo, ju jutsu, muay thai, či dokonce tai chi chuan a podobně... Prostě Jutsu znamená umění a vytvořit si vlastní školu BU asi napadlo více rozličných "karate mistrů"... :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Sennin » úte 22. kvě, 2007 22:02

TongPa píše:
graver píše:...Ad "samodanové" - tím myslíš, že si ty dany udělili sami? Můžeš to něčím podšprajcovat?

Jistě že si ty dany udělili sami. A ptát se ani nemusíš, stačí logika. Například "Sensei" 9. dan Karate Jutsu, jistý Karel Boršek:

Jeho World Association of Karate Jutsu nikde jinde ve světě neexistuje, pouze v ČR je zaregistrována jako občanské sdružení se vznikem k 18.06.2002, zastupováno Karlem Boršekem. Sensei Karel Boršek je shodou okolností držitelem 9. danu Karate Jutsu, tedy nejvyššího stupně touto asociací udělovaného. Tak kdo jiný než on sám by mu ten 9. dan mohl udělit?

Jinak výraz Karate Jutsu ve světě samozřejmě existuje, ale jedná se o pár jednotlivých klubů rozesetých po celém světě, bez jakékoliv vazby na nějakou jednotnou "mateřskou" školu či organizaci, ačkoliv některé z nich se jako představitelé různých Karate Jutsu světových federací, asociací a kdoví čeho ještě tváří. Bohužel - vždy to má jiný název a sídlo... :lol: Také jejich zaměření se různí. Všechny samozřejmě primárně vycházejí z karate (zajímavé že rozličných škol :D ) a někdy je k tomu ještě přimícháno (pochopitelně u každého klubu něco jiného :D ) kobudo, ju jutsu, muay thai, či dokonce tai chi chuan a podobně... Prostě Jutsu znamená umění a vytvořit si vlastní školu BU asi napadlo více rozličných "karate mistrů"... :wink:


:lol: :lol: :lol: začínám zjišťovat, že není nad to, založit si vlastní BU, udělit si různé - uchu dobře znějící - tituly a začít rejžovat prachy :wink: Vždyť v ČR takto existuje 90% škol!!! Je to holt byznys jako každý jiný a ruku na srdce, kdo v byznysu nelže a nepřekrucuje fakta??? To je bohužel zcela normální věc...
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod TongPa » úte 22. kvě, 2007 22:22

LiPa píše:
ukropcany píše:Čo sa týka grapplingových rukavíc - dávaj na to pozor, pretože rukavice máte na tréningu na to, aby ste sa nezranili a s malými rukavicami hrozí riziko zranenia. Nie je vôbec potrebné tréning tlačiť do rizika... okrem toho, esenciou aikida sú hody a nie páky...

jj, určitě bych s grapplingovýma rukavicema počkal ... a i potom možná místo nich použil třeba "bezprsté" pytlovky od Piranu - mají docela slušnou tlumící vrstvu a chytat se v nich taky dá ...

Asi myslíš něco takového, že?

Obrázek

My pro sparring při tréninku sebeobrany používáme něco podobnýho, ale už ani nevím, jaký značky. Zejméma při nácviku obrany se cvičnými zbraněmi a k tomu se vážící potřeby kvalitního úchopu, jsou prstovky prakticky nezbytností. Ale opravdu je třeba počítat s tím, že jejich použití je mnohem destruktivnější, než například klasické 10oz boxerky. Z vlastní zkušenosti vím, že když někoho pěkně natáhnu na žebra 10oz rukavicí, určitě ho to bolí a někteří i kleknou, ale je to víceméně bez vážnějších následků. Když to samý udělám s malou a relativně tvrdou graplingovou rukavicí, je z toho u toho samého člověka x - týdenní neschopnost tréninku. A to nemluvím o hlavě. Ale my při tvrdém sparringu s prstovkamma vždy používali přilby s mřížkou.
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod marvin » úte 22. kvě, 2007 22:54

Z vlastní zkušenosti vím, že když někoho pěkně natáhnu na žebra 10oz rukavicí, určitě ho to bolí a někteří i kleknou, ale je to víceméně bez vážnějších následků.


sa tam nejak setrite ;) ... ked sa zle kryjes a urobis tu chybu, ze nachytas s 14/16 oz a na odkryte rebra tak je to tak 1:2, ze mas na 3 a viacej tyzdnov pauzu.
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod TongPa » úte 22. kvě, 2007 23:02

Sennin píše::lol: :lol: :lol: začínám zjišťovat, že není nad to, založit si vlastní BU, udělit si různé - uchu dobře znějící - tituly a začít rejžovat prachy :wink: Vždyť v ČR takto existuje 90% škol!!! Je to holt byznys jako každý jiný a ruku na srdce, kdo v byznysu nelže a nepřekrucuje fakta??? To je bohužel zcela normální věc...

Ale jo, proč ne? Je to sice svým způsobem podvod, ale pokud není takový "vedoucí" například onoho Karate Jutsu nějaký úchyl, je tam dobrá atmosféra a výuka BU samotná má alespoň nějakou úroveň, pořád je lepší, když například dítě chodí cvičit tam, než aby vysedávalo celý dny u her na PC. :wink: A mnohdy ani nemusí jít ze strany takového senseie o výdělečný podnik.
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod LiPa » úte 22. kvě, 2007 23:10

4 TongPa
Nene, myslel jsem tyhle: http://www.piransport.cz/?id=1&pid=13&u ... ail&zid=38 ... mám je doma a v porovnání třeba s 10 oz jsou sice o něco tvrdší, ale díky poměrně silné vrstvě nad klouby ne tolik jako klasické grapplingy, na druhou stranu v některých situacích trochu vadí ten "váleček" v dlani ... Jinak na sebeobraně taky používáme přilby s mřížkou, ale ty naše poněkud omezují periferní vidění, takže už jsem párkrát koupil pravý hák, o kterém jsem až do okamžiku jeho dopadu vůbec nevěděl :roll:.
LiPa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon 30. dub, 2007 23:00
Bydliště: Jičín

Příspěvekod TongPa » úte 22. kvě, 2007 23:22

marvin píše:
Z vlastní zkušenosti vím, že když někoho pěkně natáhnu na žebra 10oz rukavicí, určitě ho to bolí a někteří i kleknou, ale je to víceméně bez vážnějších následků.


sa tam nejak setrite ;) ... ked sa zle kryjes a urobis tu chybu, ze nachytas s 14/16 oz a na odkryte rebra tak je to tak 1:2, ze mas na 3 a viacej tyzdnov pauzu.

Vždyť jo, záleží na tom, jak to sedne. "Dobře" naražený žebra od 10oz rukavice jsou do 1 měsíce OK = bez vážnějších následků... :twisted: Můj poslední "žebrový" případ od grapplingovky si dotyčný užíval víc jak dva měsíce a to jsem ho po předchozích negativních zkušenostech nevzal naplno... :?
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod TongPa » úte 22. kvě, 2007 23:38

LiPa píše:... Jinak na sebeobraně taky používáme přilby s mřížkou, ale ty naše poněkud omezují periferní vidění...

Všechny přilby s mřížkou víceméně omezují vidění, co naděláš. Něco za něco... :? Lepší varianta by pravděpodobně byla přilba s polycarbonátovým sklem, už i proto, že například gumový nůž normální mřížkou v pohodě projde... :( Ale i když vím že existují, zatím jsem je v prodeji u nás neviděl a ceny asi také budou zajímavé... Ačkoliv - třeba by někdo věděl :?:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 23. kvě, 2007 5:05

LiPa píše:4 Jendis
Nesmíš házet všechny do jednoho pytle - znám pár aikidoků, kteří si chodí "zablbnout" pravidelně a někteří z nich fakt umí ...


bylo to myšleno v kontextu diskuze,tím "zablbnout si" jsem myslel jít si zablbnout třeba s Ukropčánym ši jiným zdejším kritikem a ukázat jim,že to jde..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod graver » stř 23. kvě, 2007 6:08

TongPa píše:
graver píše:...Ad "samodanové" - tím myslíš, že si ty dany udělili sami? Můžeš to něčím podšprajcovat?

Jistě že si ty dany udělili sami. A ptát se ani nemusíš, stačí logika

OK, to je jasně řečeno. Používáš plurál, takže máš na mysli oba - JH i KB o KB a jeho karatejutsu nevím nic, s JH cvičím. Nechceš se zastavit u nás (nebo mu napsat) a zeptat se ho? :lol: Chápu, že je to poněkud obtížnější, než spekulace.
Nicméně, zapomeňme na konkrétní x-té dany. Víš něco o minulosti těch lidí? Kdy, kde, co cvičili, jestli se umístili v nějaké oficiální soutěži, jestli se v karate/BU angažují nějak jinak, než že si založí své vlastní ryu? Nějaké trenérské licence apod. - cokoliv?
Jinak tvá logika má logiku - ale minimálně v jednom případě bude poněkud mimo :?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod TongPa » stř 23. kvě, 2007 10:11

graver píše:OK, to je jasně řečeno. Používáš plurál, takže máš na mysli oba - JH i KB o KB a jeho karatejutsu nevím nic, s JH cvičím. Nechceš se zastavit u nás (nebo mu napsat) a zeptat se ho? :lol: Chápu, že je to poněkud obtížnější, než spekulace.
Nicméně, zapomeňme na konkrétní x-té dany. Víš něco o minulosti těch lidí? Kdy, kde, co cvičili, jestli se umístili v nějaké oficiální soutěži, jestli se v karate/BU angažují nějak jinak, než že si založí své vlastní ryu? Nějaké trenérské licence apod. - cokoliv?
Jinak tvá logika má logiku - ale minimálně v jednom případě bude poněkud mimo :?

U jak píšeš ve zkratkách JH jsem moc nepátral, ale dobrá: Když si hodíš například do Google výraz "wander-ryu karate jutsu" nebo "wander ryu karate jutsu" a podobně, tak mimo stránky http://ktkstrilky.wz.cz/seznam.htm nikde jinde u nás či ve světě ani ťuk, takže co to znamená? To samé jako u KB... Samozřejmě, že pánové KB a JH mohou mít třeba i několik danů z jiných, u nás i ve světě opravdu existujících japonských škol BU. Také jako trenéři / bojovníci nemusí být špatní. Ale tohle objektivně posoudit, to už by je člověk opravdu musel znát osobně. A co se týče trenérských licencí, tu má přece i ten vyhlášený brněnský "mistr" BU Kroupa... :lol: Takže v klidu... :wink: Mně šlo jen o to, že všechny indicie nasvědčují tomu, že tito pánové si založili vlastní školy BU a sami si udělili tak vysoké stupně. Jinak ce se týče mého eventuelního osobního dotazu na původ těchto danů, na Moravu kvůli tomu opravdu jet nehodlám... :? Ale ty jak píšeš s JH cvičíš, takže by ses jej na to přece mohl jednoduše zeptat, pak nám to sem napsat a "očistit" tak jeho jméno... :)

PS: Pokud bys nenalezl odvahu se na to svého Senseie zeptat, dej mi vědět, já mu pak napíšu, aby bylo jasno... :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Hosobiki » stř 23. kvě, 2007 10:15

No, ale jen tak mimochodem... takhle se přece normálně zakládají školy, ne?
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hosobiki » stř 23. kvě, 2007 10:15

teda netuším na jaké jsou úrovni, ale...
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zm » stř 23. kvě, 2007 10:21

Prosím nenavážejte se do Jiřího Hausnera shihana. Znám jej osobně velice dobře a karate tady v ČR cvičil, když ještě většina z vás ještě nebyla ani v plánu a bojovník je excelentní. Vede oddíl karate v rámci SKKP Brno http://skkp-karate.xf.cz , tam najdete zřejmě relevantní informace. O podrobné informace se obraťte tam. O Vander ryu vím jen z doslechu, takže k tomu se vyjadřovat nechci, bylo by to asi zavádějící, ale tato škola opravdu existuje (že ji někdo nenašel na netu, není rozhodující).
Naposledy upravil zm dne stř 23. kvě, 2007 12:13, celkově upraveno 1
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod TongPa » stř 23. kvě, 2007 10:28

ukropcany píše:4TongPa - 10oz nepoužívam, pretože so 16oz som už pár ľuďom zlámal rebrá... :oops: A furt mi potom hubujú, že som to a hento... :oops: :twisted: A to ani nepoužívam bandáže :P

No ty seš ale zvíře... :D Já jiný rukavice než grapplingy a 10oz nepoužívám, ale musím se přiznat, že jsem hroznej dobrák, takže když "spáruju" s někým výrazně lehčím, mlátím do něj těma 10oz víc zlehka a technicky, ale i to jim obvykle stačí... 8) A když se pak řežu s někým nadupaným, tam se ty 10oz už docela hodí... :twisted:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod TRiTON » stř 23. kvě, 2007 11:11

Jeden japonskej mistr(bohužel si nevzpomínám který)řekl:Před návštěvou aikido doja musíš nejdřív zaklepat a vejít do karate doja a judo doja,pak teprve tvá aikido cesta bude úplná..myslim,že to je jediný,co se k aikidu dá říct..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod Jendis » stř 23. kvě, 2007 11:32

ukropcany píše:4jendis - no šak to dúfam, že sa LiPa dostaví na najbližšiu šeslost, nech môže dostať certifikát "Ukropčány ready" (TM) a v prípade obzvlášť dobrého skóre aj prívesok "Pitbull inside" (R) :twisted: :wink: :D




:twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: ....Ty jsi wůl...... :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod graver » stř 23. kvě, 2007 12:05

TongPa píše:Pokud bys nenalezl odvahu se na to svého Senseie zeptat, dej mi vědět, já mu pak napíšu, aby bylo jasno

Heh, máš recht -nic jiného bych sám neodpověděl :lol: :lol: . No, proč lhát - kamenujte mě, ale asi nenajdu odvahu :oops:
Hlavně asi nenajdu důvod - jak už jsem psal (a byl za to kamenován) v jiném threadu, je mi to fuk, protože pro mě má význam, co mě může naučit teď a tady (a toho je dost) - bez ohledu na to, jestli si nebo mně nebo někomu jinému udělí třeba čestný titul "Master of the Universe".
Já jsem se jen ptal, čím můžeš podložit své tvrzení (nikoliv jak to doopravdy je). Ty jsi mi odpověděl naprosto jasně - to je v pohodě.
Jinak co je to wander-ryu taky netuším (a ne že bych nehledal) - mně JH učí shotokan. Asi se stejně shodneme na tom, že na danu nezáleží...
Jinak ze své úrovně nemůžu než vcelku potvrdit, co píše [zm] (ten mírně nefunkční odkaz v jeho postu je na náš oddíl).
4zm: nepotkali jsme se tam někdy?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod zm » stř 23. kvě, 2007 12:18

graver píše:Jinak ze své úrovně nemůžu než vcelku potvrdit, co píše [zm] (ten mírně nefunkční odkaz v jeho postu je na náš oddíl).
4zm: nepotkali jsme se tam někdy?

No předpokládám, že jsme se už na tréninku na Vodové určitě potkali, marně však pátrám v paměti, kterej seš (kdyžtak jestli chceš mi pošli SZ nebo mail). Mou maličkost najdeš na http://www.otokodate.com/yudanshakai.php (druhý shora). Odkaz na váš oddíl jsem už upravil, tak už valí.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron