Rychlost

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Re: Luen:

Příspěvekod scout » sob 23. úno, 2008 20:22

Vsechny reci o tom, ze na ulici je neco nepotrebne vetsinou rikaji lide, kteri se po setmeni bez 15-ti teleskopu a nozu nevydaji na nakup! Jsou to kecy, lidi, ktere by kazdy jouda sejmul.....kurva luene co mas proti lidem co u sebe noseji 15 nozu a teleskopu :lol: :lol: :lol: ...vzdyt vis ze na rozdil od akcnich filmu s van damem a chuckem jsou klouby relativne krehke ....v poslednich letech sem mel nastesti od ulice relativne klid..ale v poslednich 3 mesicich me 2krat vytazeni teleskopu vytahlo z brindy...ani jsem ho nemusel nastesti pouzit...
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

 

Příspěvekod scout » sob 23. úno, 2008 20:25

a v obouch pripadech se shylovalo k boji proti presile.... :wink:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod scout » sob 23. úno, 2008 20:52

dobre prece vis ze kdyz te obklopi 2-3 zivly a jeden bude mit v ruce boxera a druhy nuz..si vicemene v prd..... i s vinchunem nebo krav magou....tak nechapu proc nezvysit svy sance na navrat domu k rodine v relativne neporusenym stavu...
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod scout » sob 23. úno, 2008 20:52

dobre prece vis ze kdyz te obklopi 2-3 zivly a jeden bude mit v ruce boxera a druhy nuz..si vicemene v prd..... i s vinchunem nebo krav magou....tak nechapu proc nezvysit svy sance na navrat domu k rodine v relativne neporusenym stavu...
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod player » sob 23. úno, 2008 22:04

scout píše:promin playere proc delit tak diametralne BU a BS ...vzpominam si ze kdyz jsem trenoval s ivou kosinou zaklady aikujutsu tak byla vzdycky tak brutalni rozcvicka ...zamerena i na vytrvalost...ze se ti malem spustila krev z nosu... :) :) ...a jak vidim netery zapasy ve sportovnim karate ...tak tam tak porad poskakujou ze museji byt za par minut uplne vyštaveny.....vytrvalost se snad hodi vzdycky ne ??


od kdy je sportovni karate bojove umeni?
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod luen » ned 24. úno, 2008 2:20

severin píše:Když jsem viděl kdysi Drdlu nebo Mathiase z EWTO,ať si říká kdo chce co chce,jak to rozjeli tak mi to jako epileptickej záchvat nepřišlo,ale odborník na WCH nejsem.Samozřejmě jde o to,jestli chci udělat trénink rychlostně vytrvalostní nebo zaměřenej na maximální rychlost.Max. rychlost není o fyzičce,protože štáva /ATP/,kterou při tom tělo pálí vydrží na pár sekund ! Proto mezi nácvikem musí být pauzy,aby se šťáva doplnila.Když jí nechám vyčerpat a vyčerpám i CP,tak musím začít dychat,spalovat glukózu a nastupuje fyzička.Jenže to mě opět omezí v rozvoji rychlosti.
Kromě rozvoje rychlosti práce svalů,by se tu neměla opomenout také rychlost nervového systému,tam by mě zajímali vaše názory ?


Tomasi to je tvuj nazor a nikdo ti ho nebere na adresu teto organizace a kvalit jejich celnich predstavitelu uz tady bylo napsano mnoho a netreba se k tomu vracet ... vsem doslo o co jde!!! Ale to je presne to o cem tady Ukropcany a mnoho dalsich vcetne me malickosti piseme ..., ze totiz to, cemu nekdo rika "dobra fyzicka" je pro jine smesne vypadajici parodie na jakykoli stabilni vykon ... nehlede na jejich pohybove schopnosti :lol:

Jestli se ti to libi a nejakym zpusobem se v tom vidis, ok. Pro me je to zaruka shitu a odrbavani lidi ... vetsinou ewto obhajuji lide, kteri na konec sklapnou ocas mezi pulky a delaji mrtve brouky ... Nemaji argumenty k teorii, vyuce, pristupu k lidem, metodice, a hlavne ve schopnosti cokoli seriozniho ukazat ci predvadet!

for all:

Mate kratkou pamet, neni to tak dlouho co rady techto propagatoru, teto sekty, ci jejich sesterskych nebo odpadlich skupinek lidi tvrdili, ze neni treba sila, neni treba kopat, neni treba makat ... je skodlive se pri treninku potit ... a podobne SHITY ... Nejak rychle se zapomina na jejich prusvihy, skandaly ... a na konec se zacne tvrdit, ze jsou dobri, v pohode a vlastne jsou to frajeri :lol: :lol: :lol:

Sorry ja uz sice neco pamatuji, ale nejsem idiot a nenecham se opit rohlikem a nenecham nekoho krmit mi usi polivkou, kterou vari ze studene vody!!!

Nemusi s tim nikdo souhlasit, ale ja mam sve zkusenosti s managmentem techto sekt a neutikam na konec k tomu, ze reknu ja do toho nevidim, nic ukazat neumim a nechte me bejt, ja jsem chudak, ktery nic nevi, nic neumi a jen jsem se zastal kamarada, protoze je to asi hodnej kluk!!!

Vlastne me udivuje, ze se jeste dneska najde tydyt, kterej je podporuje a dotuje jejich nove podvody a upgradovane zpusoby okradani lidi!!!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod severin » ned 24. úno, 2008 9:05

EWTO se samozřejmě zastávat nechci a doufám,že kromě nás dvou se toho už nikdo nechytne,ale ti dva mi prostě naběhli jako první co se týče předvedení rychlosti cílených úderů.
Samozřejmě ohledně té fyzičky atd. si myslím rozumíme.Ještě jsem zblblej z trenérský školy a rozebírám tu rychlost jednotlivě a vyhybám se tomu obecnému.Také můj známý-bývalý trenér TKD-ITF je trenérem repre a tak zhruba vím,jak tam aplikujou tyhle sportovní postupy.
Závěrem k tomuhle tématu bych řekl,že když někdo trénuje 2x týdně,tak jsou mu postupy téměř na houby a měl by využít trénink maximálním způsobem.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod severin » ned 24. úno, 2008 9:50

Jj s tím souhlasím.Ten trénink úderů jak si popsal zhruba odpovídá.Ta přestávka po max výkonu může být samozřejmě aktivní /pomalé údery,nácvik techniky atd./,ale nesmí být moc krátká.Samozřejmě tohle vypiplat si můžou jen vrcholový sportovci,nebo velký nadšenci.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Sinister » ned 24. úno, 2008 10:48

Ok tak kdyz uz se tu dosahlo relativni shody co se tyce rychlosti svalu, co ty reflexy? Jak trenovat? Samozrejme krome sparringu. Priznam se, ze o tom moc nevim...
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

Re: Luen:

Příspěvekod TongPa » ned 24. úno, 2008 11:37

Franz píše:
TongPa píše:No kurňa luene, nejsou tyhle diskuzní fóra skvělý? :lol: ®e se vždy najde někdo evidentně mnohem zkušenější, kdo ti může fundovaně poradit! :lol: :lol: :roll:


omg... to byl dotaz, to nebylo myšleno, že bych se snažil někoho poučovat... ale nechápu co sem si myslel, když sem psal dotaz na rychlost, mi bylo jasný, že to nakonec bude směřovat někam jinam, na každýho z vás, až si napíšete, jakej ste borec...
to co píšete není k tématu, tak nebrečte.... :roll:


Jo to byl dotaz... No já nevím, ale i podle tohoto tvého příspěvku =>

Franz píše:
Ynseminator píše:
Franz píše:Luen: Nevím, ale po třech ranách když umíš dát slušnou šlehu, a dáš mu na nos, tak kolikrat ani ty 3 nedáš, on si to rozmyslí, teda zase pokud to není nějaký boxer... ... navíc existuje tolik slabin na lidském těle, strašně moc jich je, to většina ani neví kde všude...


Ze jsou na tele slabiny vi asi kazdej. Ale otazka zn i dokazes je trefit ve rvacce? Kdyz ti tece adrenalin i z usi? Popripade se u protivnika objevi kamos (at uz clovek nebo v podobe noze, telskopu, kasru apod.)?
Celkem me dosavaji lidi co porad mluvi o tom kolik je na tele slabin, ale kdyz na to prijde tak zapomenou i utikat.... :idea:


to si píš, že bych dokazal... když tě ted dotyčný nasere, tak to de samo¨a bez emocí

... to na mě působilo spíš tak, že vystupuješ jako borec, který by i ve stresu reálného fyzického konfliktu dokázal naprosto chladnokrevně a s vysokou přesností zasahovat protivníka do zranitelných míst, zejména do nosu, kdy se každá agresivní pouliční mlátička rozbrečí a uteče domů... :roll: Ale asi jsem to vážně špatně pochopil, když to měl být jen dotaz... :?
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod TongPa » ned 24. úno, 2008 12:30

Taky koukám, že ohledně vnímání tréninku rychlosti se to tu pomalu usadilo... Já osobně Ukropcanyho hlavní myšlenku, kterou se nám tady snažil sdělit - tedy že pro rozvoj rychlosti musíš mít dostatečný základ = dobrou fyzickou kondici včetně potřebné míry vytrvalosti, pochopil hned. Jinak bych ještě doplnil můj názor pro ty, kteří se zaklínají tím, že "na ulici" vytrvalost nepotřebují, protože se vše vyřeší za pár sekund: Pokud trénujete BU pro sebeobranu, měli by jste časem zkusit i scénáře, kdy bojujete proti skupině osob. Takový boj se může protáhnout i na pár minut, protože nemáte čas jednotlivé soupeře kvalitně "dorazit", vše to může probíhat ve stylu bum - bum, úhyb, krátký sprint, bum - bum - bum, odstrčení, krátký sprint, bum, krátký sprint a to všechno tak dlouho, dokud nebudete mít kudy utéct, nebo jich nesundáte tolik, aby toho ten zbytek nechal a nebo je prostě nesundáte všechny. Jak to chcete napumpovaný adrenalinem udejchat, když mnozí z vás neudejchají ani dvouminutové kolo plnokontaktního sparringu jeden na jednoho? Ti co mě viděli na setkání bu č. 2 ví, že jsem tam vypadal jako takovej pupkatej strejda, přesto nemám problém udejchat tříminutové kolo sparringu mimo jiné i díky tomu, že 2x týdně běhám 10 km.
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod luen » ned 24. úno, 2008 13:07

TongPa píše:Taky koukám, že ohledně vnímání tréninku rychlosti se to tu pomalu usadilo... Já osobně Ukropcanyho hlavní myšlenku, kterou se nám tady snažil sdělit - tedy že pro rozvoj rychlosti musíš mít dostatečný základ = dobrou fyzickou kondici včetně potřebné míry vytrvalosti, pochopil hned. Jinak bych ještě doplnil můj názor pro ty, kteří se zaklínají tím, že "na ulici" vytrvalost nepotřebují, protože se vše vyřeší za pár sekund: Pokud trénujete BU pro sebeobranu, měli by jste časem zkusit i scénáře, kdy bojujete proti skupině osob. Takový boj se může protáhnout i na pár minut, protože nemáte čas jednotlivé soupeře kvalitně "dorazit", vše to může probíhat ve stylu bum - bum, úhyb, krátký sprint, bum - bum - bum, odstrčení, krátký sprint, bum, krátký sprint a to všechno tak dlouho, dokud nebudete mít kudy utéct, nebo jich nesundáte tolik, aby toho ten zbytek nechal a nebo je prostě nesundáte všechny. Jak to chcete napumpovaný adrenalinem udejchat, když mnozí z vás neudejchají ani dvouminutové kolo plnokontaktního sparringu jeden na jednoho? Ti co mě viděli na setkání bu č. 2 ví, že jsem tam vypadal jako takovej pupkatej strejda, přesto nemám problém udejchat tříminutové kolo sparringu mimo jiné i díky tomu, že 2x týdně běhám 10 km.


Presne tak ... rozdil je v vetsinou v tom, ze my tomuhle nerikame fyzicka, ale pro jine je to vrcholne cislo jejich moznosti!!! Proto se casto zbytecne dohadujeme, nebot kazdy mluvi o necem jinem. U nas na wing chun, je to treba tak, ze clovek musi byt schopen makat 1 hod. v kuse, aby pak obstal v realnem boji a zvladal zpracovavat stres, adrenalin, situaci jako takovou ... Jenze tohle se clovek nedozvi, pokud bude cvicit s lamou v naprosto pohodovem tempu, kde neni opravdovej adrenalin, stres a kde mu da souper (byt treninkovej) naprostej coud!!! Pak je vse snadne a neni to meritelne ... znam spousty lidi, kteri jak v kung fu komunite, tak v tzv. real street ... neudelaji ani 5 kliku! Co jim pak zbejva, nez nejake to zklinadlo :wink:
Naposledy upravil luen dne ned 24. úno, 2008 14:03, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod TongPa » ned 24. úno, 2008 13:16

Sinister píše:Ok tak kdyz uz se tu dosahlo relativni shody co se tyce rychlosti svalu, co ty reflexy? Jak trenovat? Samozrejme krome sparringu. Priznam se, ze o tom moc nevim...

Reflexy jistě půjdou trénovat i jiným způsobem, než je sparring, klidně i formou různých her zaměřených na postřech. Ale v případě tréninku BU je podle mého názoru smysluplnější "zabít dvě mouchy jednou ranou", tedy učit se reagovat rychle na takové podněty, které s BU přímo souvisí - takže údery, kopy... A jsme zpět u sparringu... :lol: Ale nejedná se jen o sparring, na začátku všeho stojí drily ve dvojici, kdy se cvičenci učí správně aplikovat obranu proti útoku, který je jim předem znám. Slouží to k tomu, aby si člověk zautomatizoval reakci na určitý druh útoku. V plnokontaktních BU / BS musí ve vlastním zájmu reagovat dostatečně rychle, jinak tu ránu opravdu koupí. :twisted: Později přichází řízené sparringy, kdy je omezeno spektrum útoků, aby to zejména začátečníci stačili vstřebat, ve finále přijde volný sparring s plným spektrem technik. Ale to už popsal Ukropcany ve svém příspěvku výše. :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » ned 24. úno, 2008 13:54

TongPa píše:Reflexy jistě půjdou trénovat i jiným způsobem, než je sparring, klidně i formou různých her zaměřených na postřech. Ale v případě tréninku BU je podle mého názoru smysluplnější "zabít dvě mouchy jednou ranou", tedy učit se reagovat rychle na takové podněty, které s BU přímo souvisí - takže údery, kopy...


to ale mluvíš o neozbrojeném BU....vztáhnu-li to na šerm,kterému se věnuju nejvíce,potom využíváme jak "volného šermu"-sparringu,tak i "her".....chytání hůlek,útoky na rukavici na tlesknutí....vycukávání...a p. Nicméně...nechce se mi to moc vypisovat,přijde mi to moc zdlouhavé a složité...kdyžtak předvedu.
Dril ve dvojici+řízený sparring...o tom žádná.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Panda » ned 24. úno, 2008 14:40

Je to tak jak říká Jendis, v šermu jsou treningy reflexů promakány dost dopodrobna...kdybys měl nějáký link tak ho postni...já jsem dřív trénoval ten klasický s pouštěním tužky, kolega drží tužku konečky prstů, vy nad ní máte rozevřenou ruku, v momentě kdy jí kolega pustí ji musíte chytit dřív než dopadne na zem...myslím že mi to docela dost pomáhalo, byl jsem pak i při sparingu rychlý jako blesk :wink:
Obecně si myslím že rychlost oka se natrénovat dá a i když ve sparingu to máte samozřejmě "all in one" izolací jednotivých věcí můžete dosáhnout lepších výsledků...stejně jako někdo sbírá sílu do zápasu v posilovně a ne jenom sparingem, může tak specializovaným tréningem získávat i reflexy...jen můj názor :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » ned 24. úno, 2008 15:05

Panda píše:Je to tak jak říká Jendis, v šermu jsou treningy reflexů promakány dost dopodrobna...kdybys měl nějáký link tak ho postni...já jsem dřív trénoval ten klasický s pouštěním tužky, kolega drží tužku konečky prstů, vy nad ní máte rozevřenou ruku, v momentě kdy jí kolega pustí ji musíte chytit dřív než dopadne na zem...myslím že mi to docela dost pomáhalo, byl jsem pak i při sparingu rychlý jako blesk :wink:
Obecně si myslím že rychlost oka se natrénovat dá a i když ve sparingu to máte samozřejmě "all in one" izolací jednotivých věcí můžete dosáhnout lepších výsledků...stejně jako někdo sbírá sílu do zápasu v posilovně a ne jenom sparingem, může tak specializovaným tréningem získávat i reflexy...jen můj názor :wink:


Ano, ale po te co clovek ziska aspon nejake zakladni schopnosti ve sparingu jako takovem ... Kdyby nekdo chytal jen tuzku, tak mu to nic platne nebude!!!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod player » ned 24. úno, 2008 16:12

Hele bezte si nekdy zkusit vyfotit vazku v letu, tam se teprve ukaze, jake mate reflexy, kam se hrabe sparring:)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod scout » ned 24. úno, 2008 17:28

jo jo playere sport karate....ale myslim ze takovej kyokushin balancuje na pomezi BU BS ....a kdyz sem videl ze nektery nejlepsi borci pak absoulovali 100 zapasu za sebou.....nebo na jejich mistrovstvich se jede snad neco podobneho pyramide ne ?? ...zabredli jsme od rychlosti k vyrtrvalosti ...ale myslim ze by bez kondicky ti borci nemeli sanci.....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod scout » ned 24. úno, 2008 17:31

a kdyz se jde k jadru problemu....BU byla stvorena puvodne jen pro maximalni a ucinou, ekonomickou likvidaci .....jenze si uvedom ze bitvy trvaly celej den ...nebo s prestavkou nekolik dni......dlouhy pesi pochody aj. ..nedostatek jidla,pocasi....kurva ty musely bejt v kondici ....vo tom se tady jen malokomu zda.....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Franz » ned 24. úno, 2008 20:32

TongPa: hmm... borce ze sebe nedělam, a pokud by mě dotyčnej, nedržel v kravatě, pokud by mě neměl na válečkách tak bych se pravděpodobně trefil do krku, hrudní kosti, nebo solaru.. ale prosim to ted neberte že sem nějakej vrahoun, a já tady na vás nemachruju, ale prostě v tu chvíli by šlo o to dát pořádnou ránu, a to by byl ten nej, problém...

a myslím, že luen má pravdu, rychlost a fyzička by měli bejt, když and tím přemýšlím tak snad ani nejde rychlsot trénovat bez fyzičky ne???

začnu zase běhat....
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

PředchozíDalší

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků