Aikidó funguje!

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Aikidó funguje!

Příspěvekod Bokuto » sob 11. dub, 2009 16:15

Božííínku to nééé! :o
Chlapi měli byste zhubnout.. Ne, teď už vážně.. Co mají znamenat ty vaše velkohubé kecy o tom, že aikidó nefunguje když s ním nemáte zkušenost a nebo jen minimální na nějaké stáži ČAA, případně že jste to nějakému cičenci aikidó nandali? :D Příjde mi směšné podle tohoto odsuzovat celé BU, sám už nějakou dobu Aikidó necvičím, i když se k němu plánuju vrátit, pravda že jsou mnohem účinnější BU a BS, ale aikidó taky funguje. Zajeďte si někdy na stáž Nishio-ryu (Nishio-sensei byl žák Moriheie Ueshiby (zakladatele aikidó) a sám cvičil i jiná bojová umění jako třeba Judo, Karate, Iaido, Jodo...) nebo můžete navštívit i stáže Yoshinkanu, který u mě není moc oblíbený, ale až pak tady melte ta svá moudra... Jinak se vám nabízím i já sám, jsem sice mladý a nezkušený, v aikidó jsem žádných významných výsledků nedosáhl, ale myslím že mé zkušenosti z ostatních BU/BS a cvičení v posilovně mi dovolí udělat chybu a třeba pár úderů příjmout bez toho abych se sesypal jako mnoho aikidóků. Zvláště pak, pokud se vysmíváte tomu, že aikidisté nejedou naplno a že techniky jsou neúčinné, že nedokáží člověku ublížit.. Rád vám ty techniky ukážu, podělím se s vámi o zkušenosti a vědomosti, které mám.. Dokonce vám rád předvedu veškerá bolestivá osae, u kterých budete mlátit do země jako šílení a řvát že aikidó funguje. Toť můj názor.. Kontaktovat mě můžete přímo zde v tomto tématu, ať už budete chtít zjistit zda se ve vašem okolí nepořádá nějaká stáž, na kterou byste se mohli podívat a nebo pokud se se mnou budete chtít setkat.. :wink:
Bokuto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

 

Re: Aikidó funguje!

Příspěvekod NOKT » sob 11. dub, 2009 16:53

Bokuto píše:Božííínku to nééé! :o
Chlapi měli byste zhubnout.. Ne, teď už vážně.. Co mají znamenat ty vaše velkohubé kecy o tom, že aikidó nefunguje když s ním nemáte zkušenost a nebo jen minimální na nějaké stáži ČAA, případně že jste to nějakému cičenci aikidó nandali? :D Příjde mi směšné podle tohoto odsuzovat celé BU, sám už nějakou dobu Aikidó necvičím, i když se k němu plánuju vrátit, pravda že jsou mnohem účinnější BU a BS, ale aikidó taky funguje. Zajeďte si někdy na stáž Nishio-ryu (Nishio-sensei byl žák Moriheie Ueshiby (zakladatele aikidó) a sám cvičil i jiná bojová umění jako třeba Judo, Karate, Iaido, Jodo...) nebo můžete navštívit i stáže Yoshinkanu, který u mě není moc oblíbený, ale až pak tady melte ta svá moudra... Jinak se vám nabízím i já sám, jsem sice mladý a nezkušený, v aikidó jsem žádných významných výsledků nedosáhl, ale myslím že mé zkušenosti z ostatních BU/BS a cvičení v posilovně mi dovolí udělat chybu a třeba pár úderů příjmout bez toho abych se sesypal jako mnoho aikidóků. Zvláště pak, pokud se vysmíváte tomu, že aikidisté nejedou naplno a že techniky jsou neúčinné, že nedokáží člověku ublížit.. Rád vám ty techniky ukážu, podělím se s vámi o zkušenosti a vědomosti, které mám.. Dokonce vám rád předvedu veškerá bolestivá osae, u kterých budete mlátit do země jako šílení a řvát že aikidó funguje. Toť můj názor.. Kontaktovat mě můžete přímo zde v tomto tématu, ať už budete chtít zjistit zda se ve vašem okolí nepořádá nějaká stáž, na kterou byste se mohli podívat a nebo pokud se se mnou budete chtít setkat.. :wink:


Bokuto, ty jsi strašná tlučhuba.... A jak koukám tak nejen na lidech...
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod fighter99 » sob 11. dub, 2009 16:58

Teda, ty máš odvahu :lol: BTW, seš ten samej Bokuto jako z lide.cz?
Upřímně si myslím že pokud někdo fakt s tebou půjde do sparingu a bude to striker, tak se k němu ani nedostaneš na takovou vzdálenost aby si ho vůbec nějak uchopil.. Stačilo by když by tě rozkopal lowkickama..
No ale nebudu tě podceňovat, jinak teda pokud by to oboum účastníkům sparingu nevadilo tak bych docela rád viděl videozáznam :twisted:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Bokuto » sob 11. dub, 2009 17:03

Ano, jsem ten samej a pokud ti připadám jako tlučhuba, tak tě tady na nějaký sparring rád uvítám... :wink: Tlučhubové jsou tady pro mě ti co pomlouvají něco co nepoznali 8)
Bokuto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod NOKT » sob 11. dub, 2009 17:06

Bokuto píše:Ano, jsem ten samej a pokud ti připadám jako tlučhuba, tak tě tady na nějaký sparring rád uvítám... :wink: Tlučhubové jsou tady pro mě ti co pomlouvají něco co nepoznali 8)


Hmmm strejda QuiGon.Jinn o tom už přemýšlel :D :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod fighter99 » sob 11. dub, 2009 17:14

NOKT píše:Hmmm strejda QuiGon.Jinn o tom už přemýšlel :D :D


Taky už jsem o tom přemýšlel, ale nikam se mě nechce cestovat abych si něco dokázal.. Sparing s lidma co dělaj aikido si můžu dát i v místě svýho bydliště, ale myslím si že ty lidi by nešli do nějakýho sparingu s pravidlama MMA.. proč taky? Jsou lidi který dokážou aikido použít, ale po x letech kdy to má člověk tak nadrilovaný že to přejde do podvědomí.. Ale i tak to není 100%.. Osobně si myslím že Bokuto akorát riskuje to že někdo s ním fakt do toho fightu půjde a to pak bude něco :lol:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod NOKT » sob 11. dub, 2009 17:24

fighter99 píše:
NOKT píše:Hmmm strejda QuiGon.Jinn o tom už přemýšlel :D :D


Taky už jsem o tom přemýšlel, ale nikam se mě nechce cestovat abych si něco dokázal.. Sparing s lidma co dělaj aikido si můžu dát i v místě svýho bydliště, ale myslím si že ty lidi by nešli do nějakýho sparingu s pravidlama MMA.. proč taky? Jsou lidi který dokážou aikido použít, ale po x letech kdy to má člověk tak nadrilovaný že to přejde do podvědomí.. Ale i tak to není 100%.. Osobně si myslím že Bokuto akorát riskuje to že někdo s ním fakt do toho fightu půjde a to pak bude něco :lol:


Na jednu stranu máš pravdu... Já bych Aikido třeba dělal... Ale jen jako doplňěk k jujutsu a judo. A to jen v této kombinaci těchto 3 stylů. Ale honit si ego na tom, že si dám sparing s někým kdo je teoreticky o několik úrovní vejš je blbost. Tenhle výkřik do tmy je zbytečný a nemístný a navíc mě ruší v odpoledním tréninku :D :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod mirsv » sob 11. dub, 2009 17:41

Cau,vidim ze jsi taky ze Sumperka,takze tvoji vyzvu rad prijmam :wink: Akorat se teda musime domluvit na pravidlech a kde dame spicha,kdyztak SZ nebo klidne napis sem,do tohodle vlakna
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod Bokuto » sob 11. dub, 2009 17:42

To je sice hezký, hoši.. Ale z mýho pohledu tady taky jen melete kecy, jenže já vás (narozdíl od vás) neurážím, a to proto, že nevím co ve skutečnosti umíte...
To Fighter99: Já neriskuju že se mnou do toho fightu někdo půjde, já ten fight přímo vyhledávám (respektive ne(jen) fight, kdyby sis znovu přečetl můj první příspěvek). A nevím proč by to mělo být "něco", zkrátka setkání (sparring) jako každý jiný..

To all: Takže pokud tady budete blábolit, že si nechcete honit ego a už vůbec se vám nechce někam jezdit (byť bývají stáže i u vás ve městě), tak neurážejte aikidó, tedy to co nechcete poznat. Zkuste se nad tím zamyslet a třeba si představte sebe v pozici aikidó, že by například všichni neříkali "Aikido stojí za ho*no" ale "Bob (vaše jméno) stojí za ho*no" bez toho aby vás kdykoliv viděli, měli s vámi tu čest hovořit, či cokoliv jiného... Pochopte už konečně že ti tlučhubové jste vy, co píšete že aikidó nefunguje, když s ním nemáte zkušenost a nebo máte zkušenost jenom s tím viz. první příspěvek..
Bokuto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod NOKT » sob 11. dub, 2009 18:03

Tak jo. Hodně štěstí :wink:

Ale ty pravidla by mě osobně hodně zajímaly. Pravidla a vybavení.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

 

Příspěvekod Dalt » sob 11. dub, 2009 19:27

ja to rikal a musim to zopakovat - chce to dalsi setkani lidi z bu.cz - zase se tady zacinaj rojit drsni (naivni) aikodokove (zajimavy ze na setkani se ukazal jen jeden...a to to nebylo pojato proti temto bu nijak agresivne 8) )
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod mirsv » sob 11. dub, 2009 19:44

NOKT:to by me taky zajimalo,uvidime az se bokuto ozve
ukropcany:nevim jestli to ma cenu natacet,ale jestli bude zajem,tak vezmu kamose,at nas natoci
Naposledy upravil mirsv dne sob 11. dub, 2009 20:00, celkově upraveno 1
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod fighter99 » sob 11. dub, 2009 19:52

Bokuto píše:Zkuste se nad tím zamyslet a třeba si představte sebe v pozici aikidó, že by například všichni neříkali "Aikido stojí za ho*no" ale "Bob (vaše jméno) stojí za ho*no" bez toho aby vás kdykoliv viděli, měli s vámi tu čest hovořit, či cokoliv jiného...


Tohle už je ale problém tvé vztahovačnosti (z určité míry i sebestřednosti) a s tím ti já osobně asi nijak nepomůžu :wink:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Bokuto » sob 11. dub, 2009 20:16

To fighter99:
Tohle už je ale problém tvé vztahovačnosti (z určité míry i sebestřednosti) a s tím ti já osobně asi nijak nepomůžu

Kde je ten problém? Nikde nic s mojí sebestředností není, bavím se o aikidó a lidech co ho uráží tedy ten parametr ego tam vůbec není!
To Mirsv: Napíšu ti na ICQ, ok? :wink:
To Dalt: Rád se na tom setkání ukážu :wink:
To ukropcany: Teď ti ukážu jak jsem to myslel... Neberieš to trošku moc vážne? Ukropcany stojí oproti ostatním za hovno a bodka. Skoč si do Brna za jakýmkoliv člověkem, alebo do Prahy - tam uvidíš jak jsou ostatní dobří..
Už chápeš co je to za blbost nadávat aikidó?
Bokuto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod fighter99 » sob 11. dub, 2009 21:11

Bokuto píše:Kde je ten problém? Nikde nic s mojí sebestředností není, bavím se o aikidó a lidech co ho uráží tedy ten parametr ego tam vůbec není!


Ty si to aikido totiž hrozně vztahuješ na sebe.. A že někdo řekne že stojí za hovno, tak k tomu má asi nějaký důvody a zkušennosti.. Nejsi jedinej člověk co dělal nebo dělá aikido a i kdyby se našel jeden dobrej aikidoka kterej by obsál proti nějakýmu strikeroj, tak to hned neznamená že aikido je dokonalý na sebeobranu a po půl roce cvičení každej dokáže aplikovat v praxi všechny techniky..
Podívej já dělám karate osmým rokem a řeknu: "Nedoporučil bych karate pro sebeobranu." Daleko lepší jsou bojový sporty, kde se člověk naučí bránit daleko rychlejc. Já se i s blbym karate ubráním, ptž už mám nějakej ten pátek odcvičenej a přizpůsubuju svůj styl svým požadavkům. To znamená že přenáším svoje poznatky a zkušennosti z karate do technik použitelných na ulici, atd. ALE, to že si o sobě myslím že já to karate dokážu použít NEZNAMENÁ že to je hned nejvhodnější bojový umění na ulici..
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod mirsv » sob 11. dub, 2009 21:21

NOKT píše:Tak jo. Hodně štěstí :wink:

Ale ty pravidla by mě osobně hodně zajímaly. Pravidla a vybavení.


Tak jsme se s bokutem domluvili pres icq,pravidla budou podle MMA a chranice budou:zuby a bokuto si bere "licnicovou helmu",ja si beru klasickou,jo a bouchat se bude v bandazich(aby bylo mozny na plno provyst paky,skrceni atd.)Jinak by nas mel natocit nas spolecnej kamos,od nas z odilu a z bokutovi skoly.
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod fighter99 » sob 11. dub, 2009 21:31

mirsv píše:Tak jsme se s bokutem domluvili pres icq,pravidla budou podle MMA a chranice budou:zuby a bokuto si bere "licnicovou helmu",ja si beru klasickou,jo a bouchat se bude v bandazich(aby bylo mozny na plno provyst paky,skrceni atd.)Jinak by nas mel natocit nas spolecnej kamos,od nas z odilu a z bokutovi skoly.


Mohl by si prosimtě napsat něco o sobě? Jaký děláš BU/BS, jak dlouho a tak :wink: Díky
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod mirsv » sob 11. dub, 2009 21:35

fighter99 píše:
mirsv píše:Tak jsme se s bokutem domluvili pres icq,pravidla budou podle MMA a chranice budou:zuby a bokuto si bere "licnicovou helmu",ja si beru klasickou,jo a bouchat se bude v bandazich(aby bylo mozny na plno provyst paky,skrceni atd.)Jinak by nas mel natocit nas spolecnej kamos,od nas z odilu a z bokutovi skoly.


Mohl by si prosimtě napsat něco o sobě? Jaký děláš BU/BS, jak dlouho a tak :wink: Díky


Delam MT asi rok,napis co konkretne by te zajimalo
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod TongPo » sob 11. dub, 2009 22:01

Bokuto píše:...Už chápeš co je to za blbost nadávat aikidó?

Asi takhle: Použitelnost jakýhokoliv BU / BS k boji (sebeobraně) se posuzuje podle toho, jestli produkuje lidi schopný účinně bojovat. A to aikido, minimálně v ČR, rozhodně neprodukuje... :? Alespoň takový jsou dosavadní osobní zkušenosti mnoha jedinců včetně mě :idea: Pokud nás seš schopnej osobně přesvědčit o opaku, rádi tě uvidíme na podzimním setkání "bu.cz", kde nám to můžeš v "přátelským" sparringu podle dohodnutých pravidel ukázat... Bývá to v Praze a přesnej termín se tady na webu bude domlouvat předpokládám někdy koncem léta. :wink: Do tý doby je zbytečný tady tu diskuzi nějak hrotit, virtuálních siláků už tady totiž bylo dost, ale když měli své umění osobně předvést, kamsi se vypařili... :roll: Proto ti stejně nebudeme věřit, dokud nás nepřesvědčíš osobně :!:

PS: Většina už to vzdala, ale přesto ještě existují jedinci, kteří stále doufají v ten zázrak, že na vlastní oči uvidí aikidoku schopnýho účinně bojovat... :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod ghekon » sob 11. dub, 2009 22:14

a) Grapplingove rukavice nabizeji uplne stejnou moznost skrceni paceni a uchopu jako bandaze.

b) Mrzi mne ze nemuzu zapasit.

c) mirsv: Nevim jestli delas jenom mt nebo i mma, ale aby nahodou nebyl trapas, kdyby ten sasek vyhral, zkus se domluvit s nejakym zapasnikem/grapplerem z okoli at te nauci takedown defence + sprawl :wink:

d) Bokuto: Jedina pouzitelna vec z aikda je wristlock :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Další

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron