Karate v UFC

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Příspěvekod RBR » pát 18. zář, 2009 17:43

RUNAR píše:Dlouho "šéfoval" JKA pan Masatoshi Nakayama....vychoval stovky velmi kvalitních Karatistů, ale sám měl dost ujasněný k čemu je soutěžní kumite a neustále zdůrazňoval na prvním místě účinnost technik, nikoliv bodíky.
Tohle je složitý téma a asi do jinýho topiku.

Jinak Lyoto i Shinzo Machidové se účastní jak soutěží v kata tak v kumite pod JKA Brasil. 8)

Si dobrý, mě se nepodařilo vypátrat pod kým v karate závodí. Nicméně potom JKA Brazil vypadá dost odlišně od JKA Česká republika.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » pát 18. zář, 2009 17:47

BizonCZ píše:Tak čí Kung Fu je teda nejlepší?

To je samý JKA, ITKF, WUKO, WKF, kdo se v tom má proboha vyznat. Existuje nějaký BU/BS, kde je jen jedna organizace anebo ani organizace, ale kde by se mezi sebou učitelé různých škol jednoho stylu a žáci nehádali, čí Kung Fu je tradičnější, starší, lepší, originálnější a jí nevím, co ještě.

Tohle vážně nechápu. Omlouvám se, ale ne. Zažil jsem to snad ve všech systémech a stylech, co jsem kdy dělal a vždy se mi z toho chtělo zvracet. :roll:

Zlatý box.

Sorry za OT, ale tohle už se fakt nedá.

To který děláš ty, to je jasné. :lol: Jinak jsem ani zdaleka nevýjmenoval všechny federace co stojí a vychází z shotokanu. :lol: Vybral jsem jen u nás nejvíce rozšířené.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Panda » pát 18. zář, 2009 18:03

BizonCZ píše:Zlatý box.

Jásně tam máme jenom IBF, WBA, WBC, WBO.... :lol: :lol: v boxu je podle mého taky pěkně prohnilo...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod hellas » pát 18. zář, 2009 18:11

Panda píše:
BizonCZ píše:Zlatý box.

Jásně tam máme jenom IBF, WBA, WBC, WBO.... :lol: :lol: v boxu je podle mého taky pěkně prohnilo...

Ale boxují všeci stejně, ne? 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 18. zář, 2009 19:11

hellas píše:Ale boxují všeci stejně, ne? 8)
:idea: :idea: :idea:

4panda - že sa aj ukážeš... kariérista... :wink:
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Moto » pát 18. zář, 2009 23:32

4RBR:
Ja taky nechci resit politiku v karate, ale jen jsem psal o nekterych faktech. Rozumej, ja nechci zpochybnovat dilo mistra Nishiyamy a jeho dedictvi. Jen je proste fakt, ze treba me osobne vzdycky vadilo to, ze se mluvilo o nejakem tradicnim karate a pak z vesela na Olympiadu. To mi nikdy hlava nebrala.
Jinak co se tyce JKA, tak Te musim trochu poopravit. To, co zde popisujes je opet ta nase ceska JKA, ktera vymeta i WKF souteze a radu dalsich podniku. Ta s tim problem nema. V japonske JKA se soustredi hlavne na sva pravidla a treba kazdorocni mistrovstvi Japonska JKA je pro ne vetsi podnik, nez treba mistrovstvi sveta. Ja osobne nejsem moc priznivcem soutezi v karate, ale nekterych podniku jsem se v minulosti take zucastnil a to pod hlavickou ITKF. S tim, jak pises, ze JKA ma problemy prizpusobit se pravidlum ITKF musim opet nesouhlasit, jelikoz jsem byl svedkem na MS ITKF bud v Brazilii nebo v Italii rok 94 nebo 95, uz je to davno, tak promin, ze to nevim jiste, ze tam startoval japonsky tym JKA. Byl tam napriklad pan Kobayashi, ktery je v soucasnosti jeden z instruktoru v Honbu JKA v Tokyu. Nejen, ze tam nemeli problem s pravidlama, ale dosahli jak v kata, tak v kumite na medailove pozice...Japonka s prehledem a zaslouzene zlato v kata. Hybridni stav ceske JKA jeste neznamena, ze je takovy stav i v Japonsku, i kdyz i tam se samozrejme najdou vyjimky! Nastesti ceska JKA neurcuje trend karate ve svete :wink:
Ja osobne znam v CR jedineho senseie, ktery dela takove to ryzi a poctive JKA, ale ten je stranou od toho hlavniho proudu a s JKA CR nema nic spolecneho...

S tim zdrojem jsem to mozna napsal nepresne. Samozrejme, ze JKA i ITKF maji stejny zdroj. Spatne jsem to formuloval. Mel jsem na mysli nektere technicke principy, ktere mi pripadaji prirozenejsi v JKA, ale to by bylo na jinou debatu. Vse ma jiste sva pro a proti.
Jinak jeste jednou zduraznuji, ze si osobne mistra Nishiyamy vazim a ze jeho karate vdecim za mnohe!

S pozdravem,

Moto
Moto
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Panda » sob 19. zář, 2009 0:14

ukropcany píše:
hellas píše:Ale boxují všeci stejně, ne? 8)
:idea: :idea: :idea:

4panda - že sa aj ukážeš... kariérista... :wink:

No to víš dneska byl den blbec, ženu mam ve špitále, auto v servisu, a práci dnesk u p... :lol: někdy budu muset vprávět....

Jinak k tematu karate jsem dlouho cvičil a nedal jsem na něj dopustit , ale podle mého tak jak se trévalo u nás tak trénungové metody strašně trpěly na několik hrozných neduhů napíšu víc až dopíšu žalobu na bulharsko :)
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RUNAR » sob 19. zář, 2009 8:36

Něco zase pro změnu k tématu:

Tady je Lyotův bráška Chinzo, oni jsou totiž "taková normální rodinka" :D
Jede tady MMA proti MT fighterovi, všiměte si jeho Karaťáckýho strikingu 8)

Na konci skoro sympatizuju s tím MT klukem.

http://www.youtube.com/watch?v=n4L4jDitr8o
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RUNAR » sob 19. zář, 2009 9:09

A tady je Táta Yoshizo Machida 8) , jejich trenér :D
Tenhle pán cvičí ve svých letech(jistě kolem 50) naprosto neuvěřitelně, tady jsou záběry z jejich tréninků Shotokan v Brazílii 8)
Na konci cvičí Yoshizo tuším Hangetsu.

http://www.youtube.com/watch?v=H7KpWdFHQ3I&feature=PlayList&p=2437408F8ECC0F6E&index=5&playnext=2&playnext_from=PL
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » sob 19. zář, 2009 9:10

To je tak, keď blbec bez prípravy lezie tam kam nemá... :roll:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » sob 19. zář, 2009 9:18

RUNAR píše:Něco zase pro změnu k tématu:

Tady je Lyotův bráška Chinzo, oni jsou totiž "taková normální rodinka" :D
Jede tady MMA proti MT fighterovi, všiměte si jeho Karaťáckýho strikingu 8)

Na konci skoro sympatizuju s tím MT klukem.

http://www.youtube.com/watch?v=n4L4jDitr8o

..no maju to svoje hybrid Karaco naslapane :oops: ..inac streh aky pouziva Shinzo pouzivali aj stary "pugilisticky" boxeri pred par storociami..budu ho musiet na Machidovcov znovu oprasit a nedrzat ruky tak nizko u huby a budu musiet vymysliet strategiu na ich "counterpuncher" styl coz si myslim ze je otazka casu..vymysleli strategie proti "presserom" typu Wanderlei, "counterstrikerom" typu Liddel vymyslia aj na nich..ale ide im karta o tom ziadna 8)

Ja som v podstate aj rad,pretoze kopec ludi z MMA tabora su bigotni fanatici a co nevidia ze nefunguje v MMA zapasoch to je podla nich kok.tina,lenze za poslednu dekadu MMAzapasov sme svedkami toho ze padaju stare dogmy a funguju veci o kt. sa tvrdilo ze su nizkopercentne...
Naposledy upravil marcelo dne pát 25. zář, 2009 16:05, celkově upraveno 1
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RUNAR » sob 19. zář, 2009 9:30

Tak tak, není to ve světě bouchání tak jasný jak si leckdo myslí.
Teď všichni jejich potencionální soupeři studujou jejich videa z fightů a vymýšlí co ne ně, třeba i Lyoto s Ruou prohraje, je to klidně možný, ale to nic nemění na tom že Lyoto porazil celou UFC light heavy weight špičku.

Ale pamatuju si jednoho Karatistu z mých mladých časů tuším že pan Kovář, takovej sympaťák a ten měl našlapanou jednu kombinaci a všechny na to dostal, studovali jeho zápasy, připravovali se na něj a stejně je zase potom dostal na to stejný kombo :D, no s některýma fighterama je to holt těžký :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » sob 19. zář, 2009 9:53

RUNAR píše:Ale pamatuju si jednoho Karatistu z mých mladých časů tuším že pan Kovář, takovej sympaťák a ten měl našlapanou jednu kombinaci a všechny na to dostal, studovali jeho zápasy, připravovali se na něj a stejně je zase potom dostal na to stejný kombo :D, no s některýma fighterama je to holt těžký :D

Lada Kovar a jeho ushiro, spousty lidi dokazal knockoutovat technikou, ktera vesla temer v zapomeni ... Mimochodem s jeho klukama jsem se casto bavil.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RUNAR » sob 19. zář, 2009 10:07

No já si vzpomínám že to bylo přední a zadní tsuki a mawaši za uši :D
Možná uměl i to ushiro, to nevím.

Teď se budu chvástalsky a bez servítek chvástat:
Mám nějakej diplom 1.místo z kumite na Kovář cup, stejně jako moji tehdejší oddíloví kámoši, ááááááááááááj to už je let :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod hellas » sob 19. zář, 2009 10:12

RUNAR píše:ale to nic nemění na tom že Lyoto porazil celou UFC light heavy weight špičku.

Při vší úctě k šampionovi mu na pažbě chybí jména jako:
Rua
Coutoure
Wand
Henderson
Rampage

takže hovořit o celé špičce je kapku přehnané :wink:
Ale co není může být, že jo.
I když já doufám,že ho Shogun sejme 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RUNAR » sob 19. zář, 2009 10:20

Ale jo, slovo CELOU špičku tam opravdu nepatří.
A každý má svoje koně kterým fandí, nebylo by přece ke koukání kdyby Ruouvi nikdo nefandil, je to našlapanej bijec o tom žádná 8)

Lyoto to má hodně těžký, jde od jednoho silnýho soupeře k dalšímu a musí to bejt docela hustý obhajovat takovej titul a navíc bejt neporaženej ©ampoin, snad to zmákne.

Jinak Belfort prej navážil víc a musí těsně před dnešním zápasem shazovat, což mu asi nepřidá, snad to taky zmákne.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » sob 19. zář, 2009 12:44

4panda - kukol som práve augustový sparing a musím povedať, že si mi urobil veľkú radosť... :D Priznaj sa, kde si trénoval?
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod hellas » ned 20. zář, 2009 7:57

RUNAR píše:Jinak Belfort prej navážil víc a musí těsně před dnešním zápasem shazovat, což mu asi nepřidá, snad to taky zmákne.

http://kimjudas.blogspot.com/2009/09/uf ... lfort.html

...pohodička... 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RUNAR » ned 20. zář, 2009 19:58

Ještě jsem to neviděl ale všude píšou jak byl Belfort rychlej a přesnej.
(To je ten DENNÍ trénink Karate :D v přípravě na tenhle duel)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod hellas » ned 20. zář, 2009 20:01

RUNAR píše:Ještě jsem to neviděl ale všude píšou jak byl Belfort rychlej a přesnej.
(To je ten DENNÍ trénink Karate :D v přípravě na tenhle duel)

proto sem Ti tam dal ten odkaz :lol:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na přátelé a nepřátelé