wing chun sparring

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Příspěvekod luen » sob 03. říj, 2009 19:32

cudles píše:Luen: Mohl bys sem postnout nějaké videjko z vašeho sparringu? Neber to osobně, ale někdy mi přijde že je to tak že se o sparringu u vás hodně mluví ale ,,nikdo" ho neviděl. Rozhodně nechci zpochybňovat sparring u vás, dokladem je snad učast kluku od tebe v MT lize co jsem slysel, a i jejich ucast na BU.cz. Já jen že přes tohle přeze všechno tu ještě žádné není(nebo jsem ho aspoň nenašel..


Cau, moc toho nemam, ale jedno nedodelane video jsem dal na nas youtube profil:

http://www.youtube.com/user/cfwckt

Neni to ono, protoze nemuzu tahat udery z prave, kvuli utrzenemu vazu v koleni, tim padem je to bez kopu a pomale, nicmene aspon tohle. Dalsi videa jsou ve vyrobe a dalsi se budou natacet, jakmile se noha trochu zlepsi po operaci ...
Navic, konecne jsme dali dohromady 3-4 skoly z rad kung fu a budeme se pravidelne schazet na zapasech. Budou ruzne kategorie, dle rozlicnych pravidel.
Jakmile se neco dalsiho zpracuje, tak to davam k nam na web :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod cudles » sob 03. říj, 2009 19:36

Luen:Díky :wink:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod luen » sob 03. říj, 2009 20:39

ukropcany píše:4luen - to kto je tá trubka, čo tam len stojí v dvojáku a nechá sa biť? :D


Pche trubka ... by te roznesl na kopytech - mimochodem ja s lamkama nesparuju, to neni vyzva. Na tom videu je krasne videt, jak ses zlepsil ..., ale panda me prekvapil nejvic :wink:
Nainstaloval jsem si W7, takze zacnu delat videa na notebooku. Dnes me prvni den nevalcuje bolest nohy, takze zacnu s tema slibenejma videickama, pak neco poslu :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod cudles » sob 03. říj, 2009 21:32

ukropcany píše:4cudles - použil som zámerne formuláciu "lama sa má biť a dostáva jednotlivé rady čo a ako riešiť". Na to aby človek vedel v sparingu/zápase nadrilované veci sa musí v prvom rade psychicky otužiť. A otuží sa tak, že sa bude biť. Stále sa len biť je samozrejme nezmysel, ale bavíme sa o lamách... tréning sparingu je samozrejme nejako rozfázovaný (len predná, len zadná, len brucho, kopírujem súpera, len nohy, len neviem čo ...), ale to všetko má zmysel až vtedy, ak chlapec svoje telo ako tak ovláda. Ak mu ale 2 zavesíš a on sa poserie, tak je problém. Strach musí preč ako prvý. A to keď sa podarí, tak už je to potom len otázka kondície a techniky... takto nejako som to myslel. Ja spárujem rôzne - s malými váhami väčšinou len ťuky-ťuky aby som im niečo nespravil, s niektorými ťažkými len na bomby, s inými ťažkými opäť len ťuky-ťuky (aby sme SI niečo nespravili :wink: ), no a s niektorými vôbec nejdem (buď preto, lebo sú to takí sráči (psychicky), že to neviem akceptovať, alebo sú aj takí s ktorými sa bojím ísť, pretože sú tak nekoordinovaní, že Ti svojim strachom a nervami v zúrivosti spravia nejakú prasáreň a nemám chuť to s nimi potom riešiť...)



4luen - to kto je tá trubka, čo tam len stojí v dvojáku a nechá sa biť? :D

Aha, takze jsi to myslel tak ze lama se má i bít, jakoze ma dostavat cocku:D Jasne, s tim souhlasim, já se taky bál sparringu, ale uz je to mnohem lepsi...Parkrat dostanes cocku, a pak uz ti ty rany neprijdou jako prvne. Muzes mi konkretne vysvetlit par veci - ty sraci(psychicky), a ty nekoordinovany ktery by mohli udelat nakou prasarnu..muzes to konkretizovat?Diky
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod ArchEron » ned 04. říj, 2009 0:14

ukropcany

jo viem co myslis temy aplikacemy vysie sem to taky psal :D

a jako co sidelil ty skupiny tak to mas pravdu ale ja som sa stakym este nestretol ze ak som mu trochu natrel tak nezacal jit jako pitbul :D
Alemyslim si ze toje proste prirodzena reakce.Ja se to snazim kontrolovat,lebo ked sa clovek nasere a zacne zadit tak nema kontrolu je to proste nerv :twisted:
obcas my to i vyhovuje gdys se nasere a zacne zadit :) tak sa us aj stalo ze cmachal kolem sebe a nabehol si na hak :D lebo sa neovlada.
ono ja mam dost blby krit skovr my idu uhiby a bloky myslim ze jelepsie sa vyhut rane ako primat do kritu a taky gdis udelas uhib s cotru da sa vymanit z tlaku.Na ulici je asi najvic agrese tam kazdi hned na tebe nabiehne a mlati hlava nehlava taky se treba naucit nato reagovat.

Luen

no zajimave ale taky si treba uvedoomit ze sparing neni ulica v sparringu mas istotu ze vecinou odides celi :D gedsto na ulici nevies co sa moze stat a vecinou to je tak ze nateba hnet nabehnou bes vystrahi.ale netvrdim ze sparing je blbost to urcite nie naucito cloveka hodne hodne veci ale predsa to neni totes jak ulice a to treba brat na vedomy.

diki za pozvani negdi se urcite stavim ja si rad pozrem i jine styli :wink:

PM

myslim ze ta medicina by sa zisla kazdemu :D ale tam sa tako shaneji ty ingrediene?ci
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod luen » ned 04. říj, 2009 8:41

ArchEron píše:Luen

no zajimave ale taky si treba uvedoomit ze sparing neni ulica v sparringu mas istotu ze vecinou odides celi :D gedsto na ulici nevies co sa moze stat a vecinou to je tak ze nateba hnet nabehnou bes vystrahi.ale netvrdim ze sparing je blbost to urcite nie naucito cloveka hodne hodne veci ale predsa to neni totes jak ulice a to treba brat na vedomy.

diki za pozvani negdi se urcite stavim ja si rad pozrem i jine styli :wink:


:lol: :lol: :lol:

Pockej..., tema je SPARING, proc do toho tahas ulici a pletes ji dohromady se sparingem? Jak vidno neprosel sis vlakna, jinak bys vedel, ze mi ulice neni vubec cizi :!:
Jen malej vsetecnej dotaz:
kolikrat ses porval na ulici :?:
kolikrat si zazil rvacku kde to nebylo 1 na 1 :?:
kolikrat si zazil rvacku na noze, tyce atd ... :?:
kolik let mas odsezeno :?:
kolik mas jizev ze rvacek :?:
jak tlustou mas slozku na policii, ze tady vytahujes clovece ulici :?:

Jen na okraj, troufam si tvrdit, ze 90% rvacek na ulici jsou o nicem. Vetsinou te napadne absolutni looser, kterej je jen agresivni, pod vlivem alkoholu, drog, nebo ma neco s pudem sebezachovy ...
Uz jsem mel hodne bitek, ale lidi kteri opravdu umeli, bych spocital na prstech svejch rukou.

Schvalne napis nejake sve zkusenosti z ulice, napis neco o taktice a strategii boje na ulici, jak ses z toho dik pravnikum vysekaval, kolik te to stalo a jak si pak radeji zacal sam studovat trestni pravo ... :wink: :!:
Naposledy upravil luen dne ned 04. říj, 2009 11:18, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Pali » ned 04. říj, 2009 9:14

Luen: Chcem sa spýtať, či aj ostatné vaše školy pristupujú podobne k sparringu ako u vás vo Varoch, myslím hlavne na Slovensku. Nevieš o tom niečo?
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod pm » ned 04. říj, 2009 9:29

ha ha, skoc se zeptat Rada do Kosic, rukavice a chranic na zuby s sebou :-)

http://wing-chun.sk/
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » ned 04. říj, 2009 9:30

Pali píše:Luen: Chcem sa spýtať, či aj ostatné vaše školy pristupujú podobne k sparringu ako u vás vo Varoch, myslím hlavne na Slovensku. Nevieš o tom niečo?


Ve Varech urcite ne, ja se tam narodil a prozil mladi, ale jiz delsi dobu ziju a ucim v Praze :wink: Jak je to se skolama na Slovensku ani nevim. Rado Tomcik je rozhodne sikovnej, ale nevim kolik ma skol, vim jen o dvou (Presov, Kosice...), ale neni to vse, kdo a jak tam trenuje atd ... Predpokladam, ze to bude obdobne jako u nas v Cechach. Je jasne, ze rukopis je znat, me asi hodne ovlivnila prace bodyguarda, leta stravena na dverich po klubech, atd ... vice info zde:

http://wing-chun.sk/
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod ArchEron » ned 04. říj, 2009 11:15

Ok moje chiba ze som odbocil od temy Sparring.

co sa tyka tej ulice a mojich skusenosty zazil sem celkom dost rvacek ale to je vecinou tak ze nego dobre trefy druhi padne a je konec.


rozhodne stebou suhlasim co sa tyce tych poulicnich bitkaru su to sraci vecina.

ale aby sme se chapaly ja se knikomu neprirovnavam ani nikomu nezikam co ma delat len nato poukazuji. :wink:Ze taky v sparringu je dore sa naucit reagovat na takovy reakce.


este ras sry za ten offtopic ty veci ohledne ulice
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod luen » ned 04. říj, 2009 12:24

ArchEron píše:Ok moje chiba ze som odbocil od temy Sparring.

co sa tyka tej ulice a mojich skusenosty zazil sem celkom dost rvacek ale to je vecinou tak ze nego dobre trefy druhi padne a je konec.


rozhodne stebou suhlasim co sa tyce tych poulicnich bitkaru su to sraci vecina.

ale aby sme se chapaly ja se knikomu neprirovnavam ani nikomu nezikam co ma delat len nato poukazuji. :wink:Ze taky v sparringu je dore sa naucit reagovat na takovy reakce.


este ras sry za ten offtopic ty veci ohledne ulice


V pohode, neomlouvej se 8) neni za co :wink: Odpovez mi plz. treba pres SZ na otazky jenz jsem ti polozil :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod otaro » ned 04. říj, 2009 12:59

Pali píše:Luen: Chcem sa spýtať, či aj ostatné vaše školy pristupujú podobne k sparringu ako u vás vo Varoch, myslím hlavne na Slovensku. Nevieš o tom niečo?

pokial viem tak chalani v Presove pod Tomcikom sparuju iba ktori chcu a mimo "oficialny" trening (vacsinou po) a idu rozumny light. S vyucbou ale spokojny.
otaro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát 25. dub, 2008 23:00
Bydliště: Prešov

Příspěvekod Jian » ned 04. říj, 2009 18:06

luen: a spocital bys kolikrat to na ulici bylo proti nekomu, kdy bylo jasne, ze onen dotycny take cvici nejake BU? To co jsi napsal o tech 90% mi totiz evokovalo par starsich diskusi k trochu jinemu tematu a docela by me i nejaka ta "statistika" zajimala.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod jeikob » ned 04. říj, 2009 19:01

no jo ale něco jiného je sparring za učelem sebeobrany a něco jiného takzvaně sportovní nebo pokud spolu sparrujou lidi co používaj stejnej styl boje . takže jde o to aby člověk měl zautomatizovaný reakce i mimo to sparringové kolbiště v ruzných situacích a ne jen v bojovém postoji. no hlavně zasadní rozdíl mezi sparringem v tělocvičně a venku je často rychlost a i neočekavanast.přece jen když človek sparruje tak se na toho soupeře připraví další tak nějak tuší jakej bude mít repertoár. a je soustředěnej. kdežto venku to de velmi rychle a to i když třeba probíhá slovní konflikt a hlavně vůbec netušíte co ten druhej udělá.na druhou stranu venku lidi když se perou nedělaj žadné finty a vetšinou razantně vystartujou bud pestí nebo vás chtěj povalit. a kuli tomu je asi dobré mít zautomatizovaný reakce o kterejch človek nepřemejšlí a dělá je podvedomně. vlastní zkušenost parkrát jsem se popral a nestih jsem řešit jestli se bojim nebo nebojim
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod luen » ned 04. říj, 2009 23:01

Jian píše:luen: a spocital bys kolikrat to na ulici bylo proti nekomu, kdy bylo jasne, ze onen dotycny take cvici nejake BU? To co jsi napsal o tech 90% mi totiz evokovalo par starsich diskusi k trochu jinemu tematu a docela by me i nejaka ta "statistika" zajimala.


Ahoj, to asi ne, jelikoz tyhle veci je lepsi si do denicku nepsat :wink: Byl jsem rvac od malicka a byl jsem vychovanej tak, ze kdyz mi nekdo jednu vrazi, tak mu mam vratit dve :idea: Ale casto jsem to nepocital, takze se tim vlastne moc neridim :lol:
Na "jmenu" uz jsem vlastne makal od zakladky :oops: Ve Varech se vsichni znaji a bud jsem vedel predem, ze dotycny neco cvici a mel jsem mit respekt a nebo jsem se to dozvedel dodatecne ...
Jinak je poznat, ze je souper trenovanej, neni lamka a nekdy i poznas, co cvici :!:
Byla doba, kdy bylo i nekolik bitek za den, ale to uz je dneska pravek. Dnes jsem neznej, jemnej a plnej socialne-etnicko-ekologickeho soucitu :wink:

jeikob píše:no jo ale něco jiného je sparring za učelem sebeobrany a něco jiného takzvaně sportovní nebo pokud spolu sparrujou lidi co používaj stejnej styl boje . takže jde o to aby člověk měl zautomatizovaný reakce i mimo to sparringové kolbiště v ruzných situacích a ne jen v bojovém postoji. no hlavně zasadní rozdíl mezi sparringem v tělocvičně a venku je často rychlost a i neočekavanast.přece jen když človek sparruje tak se na toho soupeře připraví další tak nějak tuší jakej bude mít repertoár. a je soustředěnej. kdežto venku to de velmi rychle a to i když třeba probíhá slovní konflikt a hlavně vůbec netušíte co ten druhej udělá.na druhou stranu venku lidi když se perou nedělaj žadné finty a vetšinou razantně vystartujou bud pestí nebo vás chtěj povalit. a kuli tomu je asi dobré mít zautomatizovaný reakce o kterejch človek nepřemejšlí a dělá je podvedomně. vlastní zkušenost parkrát jsem se popral a nestih jsem řešit jestli se bojim nebo nebojim


No ... jak se to vezme. Sparing je porad sparing. Jen muzes zmenit vybavicku, pravidla ..., ale porad se jedna o to, ze musi splnovat urcite atributy (bez ohledu na upravy).
Podivej, dlouhou dobu se tady lidi schovavali za to, ze bambule jim cosi kazi a ze je to vlastne v ringu (bez ohledu na pravidla) strasne snadny :evil: :!:
Dik MMA, dik konfrontacim uz tuhle vymluvu vypusti jen absolutni ignorant a nebo lumik. Nerad bych, aby sparing na ulici a na zapas byl jen dalsi vymluva, byt je to vlastne pravda, jenze realita ... :roll:

Cili zase jsme u toho, ze sice hezky citujes obecne zname fraze, ale vlastni zkusenost ... :arrow: se ti divim, ze te to bavi :?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » pon 05. říj, 2009 0:37

ale vždyt proti rukavicím a tomu sparringu nic přeci nepíšu.jinač kdyby tady byli možnosti jako ted ,tak jdu místo na karate do školy jako je vaše či pavla a byli soutěže v sandě tak by mi to bavilo. bejt zdravej tak du do toho. no mně vždycky přišlo na treningu volný kumite jako ověření toho co umím a když jsem zapasil s někým kdo byl lepší a hlavně přiliš se nekontroloval tedy ty rány nezastavoval tak taková zkouška odvahy.ale že sem se jako skejták uměl ubranit náckum nebo prudičům tomu vděčim přece těm drilům.spravně naučenejm pohybum o kterejch tu tady často píšeš:) práce nohou, to že čloek nemlatí hlava nehlava.
jasně že se nemůžu zkušenostma rovnat tobě,lidem co dělaji na dveřích,v terenu, závoděj v ringu dělaj ruzný ochranky a tak dál. ale nežil jsem ve vzduchoprazdnu nějakou dobu sem cvičil bu.tedy jistej byt nízkej level zkušeností to je .a je teda na vyších levlech aby to případně korigovali.no už nediskutuju tak často spíš kouknu třeba na nějaké video co sem kdo dá ,něco počtu.mám to jako pracovní pauzu .
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » pon 05. říj, 2009 0:38

ale vždyt proti rukavicím a tomu sparringu nic přeci nepíšu.jinač kdyby tady byli možnosti jako ted ,tak jdu místo na karate do školy jako je vaše či pavla a byli soutěže v sandě tak by mi to bavilo. bejt zdravej tak du do toho. no mně vždycky přišlo na treningu volný kumite jako ověření toho co umím a když jsem zapasil s někým kdo byl lepší a hlavně přiliš se nekontroloval tedy ty rány nezastavoval tak taková zkouška odvahy.ale že sem se jako skejták uměl ubranit náckum nebo prudičům tomu vděčim přece těm drilům.spravně naučenejm pohybum o kterejch tu tady často píšeš:) práce nohou, to že čloek nemlatí hlava nehlava.
jasně že se nemůžu zkušenostma rovnat tobě,lidem co dělaji na dveřích,v terenu, závoděj v ringu dělaj ruzný ochranky a tak dál. ale nežil jsem ve vzduchoprazdnu nějakou dobu sem cvičil bu.tedy jistej byt nízkej level zkušeností to je .a je teda na vyších levlech aby to případně korigovali.no už nediskutuju tak často spíš kouknu třeba na nějaké video co sem kdo dá ,něco počtu.mám to jako pracovní pauzu .
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Jamamba » pon 05. říj, 2009 7:38

Mam trochu pocit, ze spousta cvicencu TBU u nas je papeztejsi nez papez, resi problem sparingu, jako nerealsnost a bla bla bla ...
Moje samozrejme mala zkusenost z Ciny je, ze dost lidi cvici apriory pro jiny ucely, ale nikdo z nich nema problem s tim, ze sportovni zapas je "nerealnej", chces, tak to delej! Chces sandaa O.K. trenuj a sparuj. Na kazdy veceri s Lui Hailongem s nim chce mit foto i ten nejtradicnejsi master gong fu.
Kdo ma v TBU v Cine nejaky jmeno nesmi chybet na vsech velkej akcich sandaa zapasu.
Ta uzavrenost, ktera je tady tam proste neexistuje.
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod cudles » pon 05. říj, 2009 9:51

jeikob píše:no jo ale něco jiného je sparring za učelem sebeobrany a něco jiného takzvaně sportovní nebo pokud spolu sparrujou lidi co používaj stejnej styl boje . takže jde o to aby člověk měl zautomatizovaný reakce i mimo to sparringové kolbiště v ruzných situacích a ne jen v bojovém postoji. no hlavně zasadní rozdíl mezi sparringem v tělocvičně a venku je často rychlost a i neočekavanast.přece jen když človek sparruje tak se na toho soupeře připraví další tak nějak tuší jakej bude mít repertoár. a je soustředěnej. kdežto venku to de velmi rychle a to i když třeba probíhá slovní konflikt a hlavně vůbec netušíte co ten druhej udělá.na druhou stranu venku lidi když se perou nedělaj žadné finty a vetšinou razantně vystartujou bud pestí nebo vás chtěj povalit. a kuli tomu je asi dobré mít zautomatizovaný reakce o kterejch človek nepřemejšlí a dělá je podvedomně. vlastní zkušenost parkrát jsem se popral a nestih jsem řešit jestli se bojim nebo nebojim

Nechapu tvoji snahu komentovat veci, o kterých zřejmě nemáš ani ponětí...
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod jeikob » pon 05. říj, 2009 14:46

cudles píše:
jeikob píše:no jo ale něco jiného je sparring za učelem sebeobrany a něco jiného takzvaně sportovní nebo pokud spolu sparrujou lidi co používaj stejnej styl boje . takže jde o to aby člověk měl zautomatizovaný reakce i mimo to sparringové kolbiště v ruzných situacích a ne jen v bojovém postoji. no hlavně zasadní rozdíl mezi sparringem v tělocvičně a venku je často rychlost a i neočekavanast.přece jen když človek sparruje tak se na toho soupeře připraví další tak nějak tuší jakej bude mít repertoár. a je soustředěnej. kdežto venku to de velmi rychle a to i když třeba probíhá slovní konflikt a hlavně vůbec netušíte co ten druhej udělá.na druhou stranu venku lidi když se perou nedělaj žadné finty a vetšinou razantně vystartujou bud pestí nebo vás chtěj povalit. a kuli tomu je asi dobré mít zautomatizovaný reakce o kterejch človek nepřemejšlí a dělá je podvedomně. vlastní zkušenost parkrát jsem se popral a nestih jsem řešit jestli se bojim nebo nebojim

Nechapu tvoji snahu komentovat veci, o kterých zřejmě nemáš ani ponětí...

co o mně víš . možná sem zažil víc bitek venku než ,kde kdo kdo se pere v ringu. mimochodem pamatuju kluka co dělal řeckořímskej a když pak na letnou naběhli náckové tak byl první fuč. ve vrbně pod pradědem jsme se museli vymlátit z diskotéky plný nasranejch buranů a jedno období nonstop byli každou chvíli potyčky z náckama a fanouškama ze sparty. každou chvíli po nás vyjel nějaká ochranka nebo večer diskofilové. dva roky jsem studoval v děčíně lodárnu tam jsem taky nežil ve vzduchopráznu .jo a jsem žižkovský dítě. tak že co je to bitka či co znamená dostat ránu či bejt zkopanej moc dopře vim. a pokud se týká sparringu tak sportovních zápasů tak sem všema deseti pro. a mimochodem těšim se až tu budou videa z těch soutěží kung fu škol jak o nich tady honza psal.
jo jinak vřdyt všichni vetšinou tady také píšou dokola to samý:) a je to přirozený v každém oboru či diskusi se dokola omýlá to samé a tak 20 % jsou nový informace.ale je fakt ,že už mi to moc nebaví
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků