wing chun sparring

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Příspěvekod ukropcany » ned 04. říj, 2009 20:49

No... s ohľadom na neschopnosť drvivej väčšiny praktikantov TBU robiť akýkoľvek sparing by som si toto dovolil považovať za najmenší problém... väčšina z nich nie je schopná reagovať ani keď im povieš presne čo budeš robiť... problém totiž nie je v šírke spektra techník, ale v absencii akokoľvek reagovať. Krásne si to človek overí jednoduchou blbosťou - keď niekto zožerie nejakú konkrétnu kombináciu, tak mu ju treba seknúť ešte pár krát za sebou. Mám skúsenosť, že ľudia, ktorí toho nemajú veľa naspárované reagujú vždy rovnako zle a žerú to dokolečka dokola... absolútne nemajú prehľad o tom čo sa deje... ak niekto nie je schopný trafiť v telocvični, sparing v záhrade na mokrej tráve mu hlavu len ešte viac zamotá...

Čisto teoreticky máš ale samozrejme pravdu... :twisted:
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » ned 04. říj, 2009 23:01

Jian píše:luen: a spocital bys kolikrat to na ulici bylo proti nekomu, kdy bylo jasne, ze onen dotycny take cvici nejake BU? To co jsi napsal o tech 90% mi totiz evokovalo par starsich diskusi k trochu jinemu tematu a docela by me i nejaka ta "statistika" zajimala.

Ahoj, to asi ne, jelikoz tyhle veci je lepsi si do denicku nepsat :wink: Byl jsem rvac od malicka a byl jsem vychovanej tak, ze kdyz mi nekdo jednu vrazi, tak mu mam vratit dve :idea: Ale casto jsem to nepocital, takze se tim vlastne moc neridim :lol:
Na "jmenu" uz jsem vlastne makal od zakladky :oops: Ve Varech se vsichni znaji a bud jsem vedel predem, ze dotycny neco cvici a mel jsem mit respekt a nebo jsem se to dozvedel dodatecne ...
Jinak je poznat, ze je souper trenovanej, neni lamka a nekdy i poznas, co cvici :!:
Byla doba, kdy bylo i nekolik bitek za den, ale to uz je dneska pravek. Dnes jsem neznej, jemnej a plnej socialne-etnicko-ekologickeho soucitu :wink:

jeikob píše:no jo ale něco jiného je sparring za učelem sebeobrany a něco jiného takzvaně sportovní nebo pokud spolu sparrujou lidi co používaj stejnej styl boje . takže jde o to aby člověk měl zautomatizovaný reakce i mimo to sparringové kolbiště v ruzných situacích a ne jen v bojovém postoji. no hlavně zasadní rozdíl mezi sparringem v tělocvičně a venku je často rychlost a i neočekavanast.přece jen když človek sparruje tak se na toho soupeře připraví další tak nějak tuší jakej bude mít repertoár. a je soustředěnej. kdežto venku to de velmi rychle a to i když třeba probíhá slovní konflikt a hlavně vůbec netušíte co ten druhej udělá.na druhou stranu venku lidi když se perou nedělaj žadné finty a vetšinou razantně vystartujou bud pestí nebo vás chtěj povalit. a kuli tomu je asi dobré mít zautomatizovaný reakce o kterejch človek nepřemejšlí a dělá je podvedomně. vlastní zkušenost parkrát jsem se popral a nestih jsem řešit jestli se bojim nebo nebojim

No ... jak se to vezme. Sparing je porad sparing. Jen muzes zmenit vybavicku, pravidla ..., ale porad se jedna o to, ze musi splnovat urcite atributy (bez ohledu na upravy).
Podivej, dlouhou dobu se tady lidi schovavali za to, ze bambule jim cosi kazi a ze je to vlastne v ringu (bez ohledu na pravidla) strasne snadny :evil: :!:
Dik MMA, dik konfrontacim uz tuhle vymluvu vypusti jen absolutni ignorant a nebo lumik. Nerad bych, aby sparing na ulici a na zapas byl jen dalsi vymluva, byt je to vlastne pravda, jenze realita ... :roll:

Cili zase jsme u toho, ze sice hezky citujes obecne zname fraze, ale vlastni zkusenost ... :arrow: se ti divim, ze te to bavi :?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » pon 05. říj, 2009 0:37

ale vždyt proti rukavicím a tomu sparringu nic přeci nepíšu.jinač kdyby tady byli možnosti jako ted ,tak jdu místo na karate do školy jako je vaše či pavla a byli soutěže v sandě tak by mi to bavilo. bejt zdravej tak du do toho. no mně vždycky přišlo na treningu volný kumite jako ověření toho co umím a když jsem zapasil s někým kdo byl lepší a hlavně přiliš se nekontroloval tedy ty rány nezastavoval tak taková zkouška odvahy.ale že sem se jako skejták uměl ubranit náckum nebo prudičům tomu vděčim přece těm drilům.spravně naučenejm pohybum o kterejch tu tady často píšeš:) práce nohou, to že čloek nemlatí hlava nehlava.
jasně že se nemůžu zkušenostma rovnat tobě,lidem co dělaji na dveřích,v terenu, závoděj v ringu dělaj ruzný ochranky a tak dál. ale nežil jsem ve vzduchoprazdnu nějakou dobu sem cvičil bu.tedy jistej byt nízkej level zkušeností to je .a je teda na vyších levlech aby to případně korigovali.no už nediskutuju tak často spíš kouknu třeba na nějaké video co sem kdo dá ,něco počtu.mám to jako pracovní pauzu .
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » pon 05. říj, 2009 0:38

ale vždyt proti rukavicím a tomu sparringu nic přeci nepíšu.jinač kdyby tady byli možnosti jako ted ,tak jdu místo na karate do školy jako je vaše či pavla a byli soutěže v sandě tak by mi to bavilo. bejt zdravej tak du do toho. no mně vždycky přišlo na treningu volný kumite jako ověření toho co umím a když jsem zapasil s někým kdo byl lepší a hlavně přiliš se nekontroloval tedy ty rány nezastavoval tak taková zkouška odvahy.ale že sem se jako skejták uměl ubranit náckum nebo prudičům tomu vděčim přece těm drilům.spravně naučenejm pohybum o kterejch tu tady často píšeš:) práce nohou, to že čloek nemlatí hlava nehlava.
jasně že se nemůžu zkušenostma rovnat tobě,lidem co dělaji na dveřích,v terenu, závoděj v ringu dělaj ruzný ochranky a tak dál. ale nežil jsem ve vzduchoprazdnu nějakou dobu sem cvičil bu.tedy jistej byt nízkej level zkušeností to je .a je teda na vyších levlech aby to případně korigovali.no už nediskutuju tak často spíš kouknu třeba na nějaké video co sem kdo dá ,něco počtu.mám to jako pracovní pauzu .
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jamamba » pon 05. říj, 2009 7:38

Mam trochu pocit, ze spousta cvicencu TBU u nas je papeztejsi nez papez, resi problem sparingu, jako nerealsnost a bla bla bla ...
Moje samozrejme mala zkusenost z Ciny je, ze dost lidi cvici apriory pro jiny ucely, ale nikdo z nich nema problem s tim, ze sportovni zapas je "nerealnej", chces, tak to delej! Chces sandaa O.K. trenuj a sparuj. Na kazdy veceri s Lui Hailongem s nim chce mit foto i ten nejtradicnejsi master gong fu.
Kdo ma v TBU v Cine nejaky jmeno nesmi chybet na vsech velkej akcich sandaa zapasu.
Ta uzavrenost, ktera je tady tam proste neexistuje.
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod cudles » pon 05. říj, 2009 9:51

jeikob píše:no jo ale něco jiného je sparring za učelem sebeobrany a něco jiného takzvaně sportovní nebo pokud spolu sparrujou lidi co používaj stejnej styl boje . takže jde o to aby člověk měl zautomatizovaný reakce i mimo to sparringové kolbiště v ruzných situacích a ne jen v bojovém postoji. no hlavně zasadní rozdíl mezi sparringem v tělocvičně a venku je často rychlost a i neočekavanast.přece jen když človek sparruje tak se na toho soupeře připraví další tak nějak tuší jakej bude mít repertoár. a je soustředěnej. kdežto venku to de velmi rychle a to i když třeba probíhá slovní konflikt a hlavně vůbec netušíte co ten druhej udělá.na druhou stranu venku lidi když se perou nedělaj žadné finty a vetšinou razantně vystartujou bud pestí nebo vás chtěj povalit. a kuli tomu je asi dobré mít zautomatizovaný reakce o kterejch človek nepřemejšlí a dělá je podvedomně. vlastní zkušenost parkrát jsem se popral a nestih jsem řešit jestli se bojim nebo nebojim

Nechapu tvoji snahu komentovat veci, o kterých zřejmě nemáš ani ponětí...
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » pon 05. říj, 2009 14:46

cudles píše:

Nechapu tvoji snahu komentovat veci, o kterých zřejmě nemáš ani ponětí...

co o mně víš . možná sem zažil víc bitek venku než ,kde kdo kdo se pere v ringu. mimochodem pamatuju kluka co dělal řeckořímskej a když pak na letnou naběhli náckové tak byl první fuč. ve vrbně pod pradědem jsme se museli vymlátit z diskotéky plný nasranejch buranů a jedno období nonstop byli každou chvíli potyčky z náckama a fanouškama ze sparty. každou chvíli po nás vyjel nějaká ochranka nebo večer diskofilové. dva roky jsem studoval v děčíně lodárnu tam jsem taky nežil ve vzduchopráznu .jo a jsem žižkovský dítě. tak že co je to bitka či co znamená dostat ránu či bejt zkopanej moc dopře vim. a pokud se týká sparringu tak sportovních zápasů tak sem všema deseti pro. a mimochodem těšim se až tu budou videa z těch soutěží kung fu škol jak o nich tady honza psal.
jo jinak vřdyt všichni vetšinou tady také píšou dokola to samý:) a je to přirozený v každém oboru či diskusi se dokola omýlá to samé a tak 20 % jsou nový informace.ale je fakt ,že už mi to moc nebaví
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod cudles » pon 05. říj, 2009 15:04

To je sice fakt ze te neznam, ale neplacal bys tu takhle do vody kdybys vedel ocem mluvis. Ne ze bys nemel pravdu, v urciejch vecech mas, ale opet jenom teoreticky. Luen a spol uz ti psali jak to je, nebudu to zbytecne opakovat..
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » úte 06. říj, 2009 23:16

cudles píše:To je sice fakt ze te neznam, ale neplacal bys tu takhle do vody kdybys vedel ocem mluvis. Ne ze bys nemel pravdu, v urciejch vecech mas, ale opet jenom teoreticky. Luen a spol uz ti psali jak to je, nebudu to zbytecne opakovat..

8) Luen a spol. uz to tady psali tolikrat, ze to snad priste napisem zase :lol: :wink: Darmo mluvit/psat, nekdo pobere, nekdo nepobere, ale v kazdem pripade jsou temata, ktery nikdy nezklamou a je porad co resit :!: Sice se resi porad to same, se stejnym vysledkem a ... :evil: :lol: :wink: 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na přátelé a nepřátelé