Václav Havel

všechno ostatní sem

Příspěvekod graver » sob 07. led, 2012 11:13

Taky si říkám, proč davu nenabídnout nějakou mostly harmless alternativu, jako třeba Strana přátel piva, Důchodci za lepší kremaci, Podpůrný spolek pro opuštěné programátory nebo Klub mladých onanistů. Každý by si o volbách našel svoje a ta parta příšer, co se to tady snaží koučovat, by ostrouhala.
Aštar na hrad!
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod cohen » sob 07. led, 2012 14:03

Defendu: ved ja netvrdim, ze by sa osoba Havla mala nejakym sposobom glorifikovat. Na jeho ciny sa treba pozriet triezvo, bez emocii, s prihliadnutim na vsetky okolnosti, ktore ho k tym rozhodnutiam viedli. Nejaky historik to jedneho dna urobi a potom sa bude dat urobit si blizsi nazor. Ja momentalne odmietam vsetky extremne pohlady na jeho skutky, ako prilisne pozitivne, tak aj prilisne negativne.

Co je mi ale podozrive najviac, ze sa taketo obvinenia vo velkom vrojili az po smrti osoby, ktora nema sancu sa obhajit. A to je podla mna cisty hyenizmus.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod TongPo » sob 07. led, 2012 14:11

Koukám, že vlákno pořád pokračuje, tak se teda (hlavně z nudy) ještě zapojím:

defendu píše:...Co se týče tibeťanů, tak tam musíte Pavelu chápat, žije v obrovsky zalidněné zemi, kde 1,2 miliónu zavražděných tibeťanů čínskými komouši evidentně nehraje vůbec žádnou roli...

Tsss, seš tak naivní... :roll: Raději se zeptej Pavely, jak to bylo doopravdy... :lol: Těch 1,2 milionu Tibeťanů totiž vlastnoručně usmrtil sám Dalajláma, pak utekl do exilu a prostřednictvím imperialistické propagandy to všechno svedl na mírumilovné čínské komunisty, kteří do tibetu přinášeli pravdu a lásku... :twisted: Už je ti to doufám jasný?! :x :lol:

Problém je v tom, že dnes sice máme i jako prostí občané přístup k opravdu mnoha informacím (nezřídka protichůdným), ale bohužel zároveň minimální možnost, jak si ověřit jejich pravdivost... :( Každá i z těch naprosto protichůdných informací, pokud má realistický základ, se totiž dá podpořit mnoha logicky znějícími argumenty a lidé se pak rozdělí na tři tábory, kdy jedni věří variantě a), druzí b) a třetí si myslí, že a) i b) jsou nesmysl a bylo to c) ... :roll: Jenže v důsledku jsou to všechno jen spekulace, nikoliv skutečnost podložená ověřenými důkazy. A o tom to je... :? Když tak člověk pozoruje dění v naší zkorumpované a rozkradené zemičce, tak v podstatě dojde ke dvěma hlavním poznatkům: 1) nic není černobílé, 2) za vším hledej prachy :evil: Pokud by se člověk zamýšlel více globálněji, tak narazí na otázky typu: Když i ty z nejmocnějších států světa mají miliardové dluhy, komu vlastně dluží, když stát s pozitivní finanční bilancí je v dnešní době naprostou výjimkou? Státní dluhopisy v rukách běžných občanů rozhodně nepokryjou všechny tyhle dluhy, tak kdo je ten v pozadí? Opravdu žijeme v Matrixu a lidstvo se ani v 21. století nedokázalo oprostit od sice evidentně funkčního, ale primitivního a nehumálního schématu vlády peněz a moci? :?

PS: Závěrem bych uvedl, že nepatřím k obdivovatelům V. Havla ani Dalajlámy a ohledně Pavely mě irituje pouze to, že si evidentně myslí, že zná na všechno tu jedinou správnou odpověď, což je ovšem ze statistického hlediska nesmysl, že... :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Dalt » sob 07. led, 2012 14:42

TongPO: myslim si temer to same - jen bych dodal, ze overovat informace se da, ale je to beh na delsi trat - pro zacatek je dobre sledovat co nejvice zdroju o zkoumane problematice, ktere maji alespon nejake (nejlepe svetove uznavane) renome a ne verit jen tomu, co se pise v rudym pravu (pokud to vztahnu treba na ten minulej rezim...) :?
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod defendu » sob 07. led, 2012 15:40

cohen píše:Co je mi ale podozrive najviac, ze sa taketo obvinenia vo velkom vrojili az po smrti osoby, ktora nema sancu sa obhajit. A to je podla mna cisty hyenizmus.


To, že k tobě nějaká informace dorazila až nyní neznamená, že předtím neexistovala...Ti, kteří tyto skutečnosti vědí řadu let neměli potřebu je dále šířit, protože dotyčný byl ze hry..., ale když se teď začalo hysterčit s jeho skonem, tak se prostě jen někteří lidé diví, koho to vlastně ostatní glorifikují a více na to poukazují...všechny informace jsou notoricky známé roky, nic se neobjevilo až teď...

TongPo: děkuji, že jsi mi otevřel oči...žil jsem v blažené nevědomosti, ale řeknu ti.........vůbec bych to do toho mnicha neřekl....takovej nanicovatej a přitom takovej šílenej řezník :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod fakt » sob 07. led, 2012 17:05

Asi je na čase tuhle tryznu ukončit. Na Havla nenapsal nikdo nic hezkýho, což je způsobeno tím, že nic hezkýho v životě nedokázal. Nikomu tedy nechybí a je tedy čas soustředit síly a pozornost na živé škůdce.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Re: Fuj satanisti!

Příspěvekod YueFei » úte 10. led, 2012 10:59

pavela píše:Dlouho jsem nenavštívil bojovaumeni a nestačím se divit. Místo bojových umění se probírá největší špína národa a urážka lidství Václav Havel a jeho guru, nacista, ultrabolševik a krvavá parodie na buddhistického mnicha Dalajláma. Asi se sem zase dlouho nepodívám. Sbohem PS:Bliju ! :roll:



..... :lol:

Ale nezapomeň,že největším nebezpečím pro Západ a hlavně pro Evropu jsou Muslimové a žlutý opice!!!! :idea: :!:


Minulý týden...Nakupuju u čongů-odložim si kolo hned za vchodem kde je spoustu místa a nikomu nepřekáží(zapoměl jsem si zámek a nechtěl jsem aby mi ho ukradli místní indiáni kterých v této lokalitě žije požehnaně)
čong ping pong na mě najednou začal křičet přes celou prodejnu:"To kolo pryč dělej dělej"-ten tón to bylo fakt maso.Tak mi trochu ruplo jelikož jsem Beran a zakřičim na něj:"Co na mě křičíš ty opice Já jsem se tu na rozdíl od tebe narodil!"....To nečekal a povídá "Prominout Pane Prominout nashledanou"

Žlutý opice a Muslimové to je větší průser než Havel :!:
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 11. lis, 2010 0:00

Re: Fuj satanisti!

Příspěvekod marcelo » stř 11. led, 2012 17:18

YueFei píše:
pavela píše:Dlouho jsem nenavštívil bojovaumeni a nestačím se divit. Místo bojových umění se probírá největší špína národa a urážka lidství Václav Havel a jeho guru, nacista, ultrabolševik a krvavá parodie na buddhistického mnicha Dalajláma. Asi se sem zase dlouho nepodívám. Sbohem PS:Bliju ! :roll:



..... :lol:

Ale nezapomeň,že největším nebezpečím pro Západ a hlavně pro Evropu jsou Muslimové a žlutý opice!!!! :idea: :!:


Minulý týden...Nakupuju u čongů-odložim si kolo hned za vchodem kde je spoustu místa a nikomu nepřekáží(zapoměl jsem si zámek a nechtěl jsem aby mi ho ukradli místní indiáni kterých v této lokalitě žije požehnaně)
čong ping pong na mě najednou začal křičet přes celou prodejnu:"To kolo pryč dělej dělej"-ten tón to bylo fakt maso.Tak mi trochu ruplo jelikož jsem Beran a zakřičim na něj:"Co na mě křičíš ty opice Já jsem se tu na rozdíl od tebe narodil!"....To nečekal a povídá "Prominout Pane Prominout nashledanou"

Žlutý opice a Muslimové to je větší průser než Havel :!:




..aaaaa nas herr Obersturmbannfuhrer nas zasa oblazil svojim kataklyzmatickym videnim sveta.. :D
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod kjang » čtv 12. led, 2012 12:56

Na Václava Havla může mít každý samozřejmě svůj názor. Pro mne to byl statečný člověk, který nemlčel v hnusných dobách normalizace. A ani potom. Že leží v žaludku takovým lidem jako Pavela, je naprosto v pořádku. :wink:

Jedna věc se ale komunistům povedla. 100 krát opakovaná lež se stává pravdou a to jak vidno funguje, viz zmínka Defendu, cituji:

"schválně, co by jsi řekl o člověku, který ve prospěch svůj a svých kamarádů prolomil Benešovy dekrety a nechal si vydat majetek v hodnotě stovek miliónů korun, který byl jeho rodině zabaven ne z důvodu nástupu komunismu, ale z důvodu kolaborace jeho rodiny s nacisty, čímž se na něj žádným způsobem nevztahoval restituční zákon?"

Takže teď místo lží fakta:
1) Barrandovské ateliéry - byly znárodněny hned v r. 1945, ale ne z důvodu kolaborace s nacisty, ale na základě zvláštního dekretu č. 50/1945 Sb., o opatřeních v oblasti filmu. Havlovi nežádali o restituci.
(http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1945-50)
Na budovatele Barrandova Miloše Havla, strýce Václava Havla, se vztahoval jiný dekret, tzv. malý, za spolupráci s okupanty, ale r. 1947 byl soud pro nedostatek důkazů zastaven.
http://www.csfd.cz/tvurce/27961-milos-havel/
http://www.czsk.net/svet/clanky/osobnos ... milos.html

2) Barrandovské terasy - byly znárodněny až po r. 1948. Byly tedy restiuovány po právu.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Barrandovsk%C3%A9_terasy
3) Palác Lucerna - znárodněn po r. 1948 - restituce po právu.
4) dům na Rašínově nábřeží - znárodněn po r. 1948 - restituce po právu.
kjang
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod PC » čtv 12. led, 2012 15:39

Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod DrGlock » čtv 12. led, 2012 15:40

kjang píše:Na Václava Havla může mít každý samozřejmě svůj názor. Pro mne to byl statečný člověk, který nemlčel v hnusných dobách normalizace. A ani potom. Že leží v žaludku takovým lidem jako Pavela, je naprosto v pořádku. :wink:

Jedna věc se ale komunistům povedla. 100 krát opakovaná lež se stává pravdou a to jak vidno funguje, viz zmínka Defendu, cituji:

"schválně, co by jsi řekl o člověku, který ve prospěch svůj a svých kamarádů prolomil Benešovy dekrety a nechal si vydat majetek v hodnotě stovek miliónů korun, který byl jeho rodině zabaven ne z důvodu nástupu komunismu, ale z důvodu kolaborace jeho rodiny s nacisty, čímž se na něj žádným způsobem nevztahoval restituční zákon?"

Takže teď místo lží fakta:
1) Barrandovské ateliéry - byly znárodněny hned v r. 1945, ale ne z důvodu kolaborace s nacisty, ale na základě zvláštního dekretu č. 50/1945 Sb., o opatřeních v oblasti filmu. Havlovi nežádali o restituci.
(http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1945-50)
Na budovatele Barrandova Miloše Havla, strýce Václava Havla, se vztahoval jiný dekret, tzv. malý, za spolupráci s okupanty, ale r. 1947 byl soud pro nedostatek důkazů zastaven.
http://www.csfd.cz/tvurce/27961-milos-havel/
http://www.czsk.net/svet/clanky/osobnos ... milos.html

2) Barrandovské terasy - byly znárodněny až po r. 1948. Byly tedy restiuovány po právu.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Barrandovsk%C3%A9_terasy
3) Palác Lucerna - znárodněn po r. 1948 - restituce po právu.
4) dům na Rašínově nábřeží - znárodněn po r. 1948 - restituce po právu.


Dík že jsi přihodil nějaká fakta, nechtělo se mi to dohledávat. Ještě bych dodal, že Havel byl Žid, takže co se týče lží a polopravd, je oblíbeným terčem nejen komunistů, ale i spousty dalších lidí se zvrácenými názory. A ostatně v české společnosti stačí, že byl bohatý, aby se stal terčem pro pomluvy od kde koho.

Nic není černobílé, nikdo není dokonalý a nežije perfektní život. Nemá smysl k někomu nekriticky vzhlížet, ani naopak někoho odsuzovat kvůli tomu, že všechno v životě neudělal dobře. Myslím si ale, že je důležité uvědomit si, v jakém světě tu lidé žili a co dělali nebo nedělali proto, aby se to zlepšilo.

Ani dnes to není žádný med, politika prorostlá organizovaným zločinem, spousta korupce, rozkrádání a ničení veřejného majetku, atd. A jednou se vás vaše děti, vnoučata, či pravnoučata zeptají: "Co jste dělali, aby jste to změnili?" Budete mít nějakou odpověď, za kterou se nebudete stydět? Nechť je Havel a jemu podobní inspirací, že v každé době se dá něco udělat, aby jsme to tu měli lepší.
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod hellas » čtv 12. led, 2012 20:51

Nebo horší 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Dalt » čtv 12. led, 2012 22:41

toho Milla jsem i procital - zajimave, ale neda se to vztahovat na tu nasi sametovou revoluci, ktera byla zkratka jina nez ostatni velke revoluce (chci rict ze ta teorie o penezich tady prilis neplati) ...

Jinak souhlas s Kjang a DrGlock :)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod cohen » pát 13. led, 2012 11:14

defendu píše:
cohen píše:Co je mi ale podozrive najviac, ze sa taketo obvinenia vo velkom vrojili az po smrti osoby, ktora nema sancu sa obhajit. A to je podla mna cisty hyenizmus.


To, že k tobě nějaká informace dorazila až nyní neznamená, že předtím neexistovala...Ti, kteří tyto skutečnosti vědí řadu let neměli potřebu je dále šířit, protože dotyčný byl ze hry..., ale když se teď začalo hysterčit s jeho skonem, tak se prostě jen někteří lidé diví, koho to vlastně ostatní glorifikují a více na to poukazují...všechny informace jsou notoricky známé roky, nic se neobjevilo až teď...

TongPo: děkuji, že jsi mi otevřel oči...žil jsem v blažené nevědomosti, ale řeknu ti.........vůbec bych to do toho mnicha neřekl....takovej nanicovatej a přitom takovej šílenej řezník :lol:


Defendu: mohol by si sa vyjadrit k tym kjangovym odkazom? Pretoze vyzeraju ovela doveryhodnejsie ako tie tvoje "notoricky zname informacie"... a len ti pripomeniem, ze to, ze nejaka informacia k tebe dorazila az teraz, neznamena, ze predtym neexistovala. ;)

Ucrop: Co je zle na tom, ked niekto ziada naspat svoj majetok, ktory mu bol ukradnuty statom na zaklade zvratenej ideologie?
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Pec » pát 13. led, 2012 11:40

ukropcany píše:
Dalt píše:...chci rict ze ta teorie o penezich tady prilis neplati) ...
Obrázek

Sorry, ale iný sa nehodí... o peniaze, resp. moc ide vždy až na prvom mieste... a to sa týka aj ľudí, ktorí aj na Slovensku stáli za revolúciou... z čoho iného ako z peňazí sa revolúcie platia? Z verejných zbierok pod bránami? :wink:


A co bylo potřeba na revoluci v 1989 platit?
O moc tam samozřejmě šlo. Jestli ji bude mít KSČ/KSS nebo jestli si budeme mocI hrát na demokracii.

No a vzhledem k:
"Do nadace Vize 97 při jejím vzniku vložil 50 milionů Kč,[29][47] do předchozích nadací stejného zaměření pak 9 milionů Kč. Celkem daroval v letech 1986–1997 na věci veřejného zájmu 85 milionů Kč.[29]"
http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1clav_Havel
[29]http://archiv.radio.cz/news/CZ/1998/19.07.html
[47]http://www.vize.cz/download/Vyrocni-zprava-Nadace-VIZE-97-2006.pdf

je motivace majetkem trochu relativizována.
Nemluvě o tom, že odsezení si 5 let ve vězení s výhledem, že se mi to snad, někdy, možná zůročí na moci a penězích mi nepřijde zrovna přesvědčivé.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod hellas » pát 13. led, 2012 12:14

ukropcany píše:
Dalt píše:...chci rict ze ta teorie o penezich tady prilis neplati) ...
Obrázek

Sorry, ale iný sa nehodí... o peniaze, resp. moc ide vždy až na prvom mieste... a to sa týka aj ľudí, ktorí aj na Slovensku stáli za revolúciou... z čoho iného ako z peňazí sa revolúcie platia? Z verejných zbierok pod bránami? :wink:


Přesně, o love a moc šlo až v první řadě 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Pec » pát 13. led, 2012 12:57

ukropcany píše:4Pec - a Ty vieš na čo slúžia nadácie? Dúfam že si nemyslíš, že na to aby pomáhali ľuďom 8O :roll: Ak áno, tak sa nie je veľmi o čom ďalej baviť... :D Skús si prečítať toho Milla a niečo o zdaňovaní nadácií a následných súvislostiach :D Keď ma na ulici stopne babenka že či neprispejem na čosi typu "liečba rakoviny pre deti", tak prispejem - zhovievavým úsmevom zle informovanej optimistke... :? Stále dúfam, že si nemyslíš, že dostať 100000 ľudí na námestie je "len tak, však ľudia už toho mali dosť" :D a ak si to myslíš, tak dúfam, že Ťa prebudenie nebude veľmi bolieť...


a) Když víš, k čemu můžou nadace sloužit - dal bys do nich polovinu majetku?

b) 100000 lidí na náměstí... motivy byly a jsou různé. Ale v 1989 tam lidi šli hlavně proto, že cítili možnost, že se něco mohlo změnit.
Byl jsem v té době na výšce. Kde jsi byl ty? :wink:
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod cohen » pát 13. led, 2012 14:13

4all: pani, ja osobne som v archivoch bezpecnostnych zloziek, narodnych archivoch, archivoch ministerstiv vnutra (ceskych aj slovenskych) atd. precital tisice autentickych dokumentov z prostredia statnej bezpecnosti pocas obdobia 1945 - 1989. takisto som precital mnozstvo odbornej literatury, ktora nie postavena na "jedna pani povedala" dokazoch, ale na serioznom badani a vyskume.

...musim vas teraz poniektorych sklamat - nezna revolucia nebola o tom, ze by ju niekto zaplatil a na zaklade toho sa potom stala. nie je o tom jediny dokaz.

lenze - ma zmysel sa bavit s ignorantmi, ktori namiesto toho, aby si ziskali relevantne informacie z odbornej literatury, postavenej na sudnych a bezpecnostnych archivnych dokumentoch, autentickych vypovediach, smerniciach StB a inych podzakonnych normach ako tajne rozkazy ministra vnutra a pod., radsej uveria konspiracnym teoriam, ktore kdejaky posuk siri na pochybnych internetovych strankach? :evil:

priznavam, konkretne havlom som sa nezaoberal, len hovorim, ze som sa pocas svojej kariery nestretol s informaciami, ktore by potvrdzovali obvinenia, ktore sa teraz vyrojili.

preto opakujem - to, co sa tu vyrojilo po havlovej smrti, je hyenizmus a nepodlozene ociernovanie.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod PC » pát 13. led, 2012 15:07

cohen: vyborne konecne relevantni zdroj....
Nevim, ale z predchozi diskuze mi nevyplyva, ze by to nekdo "platil" a pak se to stalo.....nicmene, ze byla charta dotovana, nepopirali ani jeji samotny clenove.....

Mam par dotazu teda:
Proc Zifčak nechce vypovidat na kameru ani po 20 letech, jen priznal ze mel "plan B" cituji: "zhora" pripravenou letenku do Moskvy?

Jake svazky si konkretne studoval? Paklize mas pristup do archivu, urco muzes najit svazky i VH?

Ad tvuj dotaz na Defendu, vyjdu jen z "duveryhodnych linku" od Pece jak ty pises (ikdyz, kdo povazuje wiki ohledne politiku, za duveryhodny link, tak by si asi mel nekam zajit na vysetreni,... neni to tak dlouho co si tam jisty poslanec dodaval tituly a zasluhy, nebo vlastne sorry to byl jeho asistent a jeho iniciativa :-)...). Tak muj selskorozumovy pohled a koment.....
Tak Milos Havel (žid, jak doplnil Dr. Glock, coz jsem nevedel pac puvodu neprikladam zadny vyznam, a lidi delim, jen na spatne dobre). Čili uspesny a bohaty podnikatel zidovskeho puvodu, ktery se v roce 1921 stava clenem Ceske fasisticke ligy (!), byt jen na kratko. Prodava pod natlakem AB Barrandov, nicmene za svuj podil je financne(!) odskodnen. Asi jediny žid v čechách, ktery dostal od nacku zaplaceno, namisto kulky. Dle meho nazoru, pozbyl vlastnicke pravo na Barandov, az budete rikat, ze byl pod natlakem, tak si laskave uvedomte, ze vetsina zidu byla odvezena na "zdravotní" dovolenou do lagru po konfiskaci veskereho (!) majetku). Ne tak Milos Havel, ten si naopak od nacistu pronajima Barandov, aby mohl dale produkovat filmy. Jaky byl asi revanš? Vzdy je neco za neco, nebo pro nej proste meli nacci slabost?
Hned po valce je popotahovan, vsemi medii za svou kolaboraci, vsimnete si po valce, ne po viteznem unoru, cili ne komunsty, mluvime zde o roku 44-45.
Nakonec je ziskan jako agent STB ("nastesti" bylo tou dobou zastaven soud "pro nedostatek dukazu"). Cistej jak lilie, nebo spis kam vitr tam plast, hlavne at to sype... to si asi kazdy preberte sam. ;-)
Tolik moje mala analyza predlozeneho, ale jinak na politiku kaslat, nema to cenu, nejak bylo nejak bude.

Citat: "historie neexistuje, existuje pouze jeji interpretace"
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod fakt » pát 13. led, 2012 15:16

PC píše:Tak Milos Havel (žid, jak doplnil Dr. Glock, coz jsem nevedel pac puvodu neprikladam zadny vyznam, a lidi delim, jen na spatne dobre). Čili uspesny a bohaty podnikatel zidovskeho puvodu, ktery se v roce 1921 stava clenem Ceske fasisticke ligy (!), byt jen na kratko. Prodava pod natlakem AB Barrandov, nicmene za svuj podil je financne(!) odskodnen. Asi jediny žid v čechách, ktery dostal od nacku zaplaceno, namisto kulky. Dle meho nazoru, pozbyl vlastnicke pravo na Barandov, az budete rikat, ze byl pod natlakem, tak si laskave uvedomte, ze vetsina zidu byla odvezena na "zdravotní" dovolenou do lagru po konfiskaci veskereho (!) majetku). Ne tak Milos Havel, ten si naopak od nacistu pronajima Barandov, aby mohl dale produkovat filmy. Jaky byl asi revanš? Vzdy je neco za neco, nebo pro nej proste meli nacci slabost?
Hned po valce je popotahovan, vsemi medii za svou kolaboraci, vsimnete si po valce, ne po viteznem unoru, cili ne komunsty, mluvime zde o roku 44-45.


Popsals semínko z lánu a je nyní na seriózním výzkumu (s odstupem let, zbaveném emocí a naplněním konsekvencí), aby odhalil i tu část ledovce, která spočívá pod vodou.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na off-topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků