Beh ?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Makoto » pát 11. dub, 2008 14:19

Gino píše:Makoto... Lukas napsal pred casem tento clanek http://www.profiboxing.cz/index.php?art=1495

Super, diky, presne tuhle informaci jsem hledal :-) Upravim si podle toho svuj trenink a uvidim, co to se mnou udela :-)
Jeden cas jsem jezdil na kole 45 minut a pak si dal jeste 8 km beh (oboje se psem, abych ji utahal ;-) Ja mel vecer dost, ona se teprve rozehrala, takze letos chci zkusit 1,5 hodky kolo a 8 km beh. Prekvapilo me, jak kolo pomaha posilit stehna a pak behy do kopce jiz byly relax behem, nemluve o sparringu na zemi, kdy vyhazovani z mountu bylo daleko uspesnejsi :-)
Jo a jeste jeden tip pro ostatni - delsi trate jsem si planoval tak, abych mohl obcas doplnit tekutiny v mistnich hospudkach. Takze ke konci trate jsem se malicko motal, ale neni nad jedno vychlazene, ze? ;-) Hezky vikend vsem a behu zdar :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod RUNAR » sob 12. dub, 2008 9:36

Nechtěl jsem to sem psát ale ty vaše “kopcovité“ terény jsou mi trochu k smíchu, :D
Jednou jsem si vyrazil na výlet na Velkou Fatru, den před tůrou jsem se nějak nestihl vyspat, měl jsem cíl přejít za den hřeben a dojít na horskou chatu, byla to dost náročná hřebenovka o dost namáhavější než treky ve Vysokých Tatrách což mě překvapilo, pořád nahoru dolu, nakonec mi došla voda a před sebou jsem měl ještě pořádnej kus cesty a nikde blízko u hřebenu na mapě žádnej pramen vody, nakonec jsem byl tak v p*či že jsem udělal 10 kroků a spadnul na držku a místy jsem se i plížil po zemi jak indián, měl jsem pocit že když nedojdu na tu chatu kde byla nejbližší voda tak tam exnu žízní, takovou makačku jsem nikdy nezažil udělat pár kroků a padat na držku nakonec jsem tam došel, další den jsem odpočíval a další dny jsem přešel celej hřeben Nízkých Tater takže to je kondiční trénink a ne ty vaše běhánky pro barbíny.
:D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Dalt » sob 12. dub, 2008 10:02

ovsem vystavenim se na Fatre bych se osobne taky nechlubil :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod RUNAR » sob 12. dub, 2008 10:07

No já se nechlubim píšu jak to bylo, jiná věc je že tady ti běhači by nejspíš nedošli a nebo by následujících 14 dní leželi v posteli ale JÁ jsem následující dny "přeběhl" s báglem CELEJ hřeben Nízkých Tater takže žádný chlubení jen konstatování :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod TongPo » sob 12. dub, 2008 20:57

Městské dítě vyrazilo s batohem na zádech do hor... :lol: :lol: :lol: Jo, ne nadarmo se v horách trasa udává v hodinách, když někdo plánuje v kilometrech prstem po mapě, to se pak někdy diví, že? :twisted: Ona právě taková ta nižší (do 3000 metrů) zalesněná a členitá pohoří dokážou náročností pochodu docela překvapit... :wink: Ovšem dobře povedený trek zoceluje mimo fyzičky i psychiku... :D Například:

Malá skupinka českých turistů, už zhruba týden na treku, se toho krásného dne již pár hodin sune s těžkými batohy na zádech italskou stranou nejmenovaných Alp směrem k Rakouské hranici, přesněji k ostrému hřebeni, který hodlají podle okolností překročit v jednom z jediných dvou v této oblasti použitelných míst - uzounkých soutěskách. Naši turisté již nějaký ten den vědí, že pověsti o lajdáckém značení turistických tras v Itálii nelhaly, pokud cesta nemá žádnou odbočku a jinudy se ani jít nedá, značka se tu a tam najde, ale na rozcestí zásadně chybí... Jelikož v mapě ty cesty většinou ani zaneseny nejsou, zbývá jediný postup - na rozcestí vždy schodit batohy na hromadu a podle počtu odboček vyslat příslušný počet zvědů, pídících po první turistické značce... Dnes je však dobrý den, průzkum trasy bylo nutné provést zatím jen jednou, což je na místní poměry skvělé! V jednom údolí, poblíž rozcestí, kde se musíme definitivně rozhodnout, kterou ze soutěsek se vydáme, narážíme po dlouhé době opět na lidi - italské dřevorubce. Jelikož okolní krajina nese stopy po těžké průtrži a následné devastující povodni, raději se pokusíme zeptat domorodců, jestli neví, jak to vypadá s cestou. Jeden z nich umí pár anglických slovíček, což je super, neboť standardní Ital umí jen italsky... Tento dobrý muž nám po poradě se spolupracovníky lámanou angličtinou a gesty vysvětluje, že cesta k levé soutěsce je po povodni tak zavalena balvany a stromy, že je zcela neprůchozí. Kolegové tam prý v rámci pracovních povinností dělali "recon"... :D Cesta k pravé soutězce prý vypadá v pořádku, ale jen dole, nahoře to nikdo z nich neviděl, takže je možné, že je také neprůchozí... Co teď? Když nezkusíme tu pravou soutězku, museli bychom se do Rakouska vracet stejnou cestou, kudy jsme přišli a to se nikomu moc nechce... Ale jít tam nahoru "naslepo" může znamenat "slepou uličku" v podobě zbytečné celodenní dřiny, navíc docházejí zásoby... Výsledek porady je takový, že to kousek zkusíme a podle stavu se pokusíme odhadnou, jak to bude vypadat nahoře... Vyrážíme, cesta vypadá dobře, tak to zkoušíme dá a dál, začíná to pekelně stoupat... A hle, nějaký člověk opravuje tuto cestu buldozerem, výborně! Zkusíme se zeptat, jestli neví, jak to tam vypadá... Když si nás všimne, zamáváme na něj, on vypíná motor a otevírá kabinu...

Český turista (dále C): Buongiorno!
Italský buldozerista (dále I): Buongiorno!
C: Do you speak english?
I: He?
C: Sprechen Sie Deutsch?
I: He??
C: Sakra, to bude těžký... Nejsi Čech?
I: He???
C: Ты гавариш по рускы?
I: Uh???
Český turista vytahuje mapu, ukazuje mu, kde +/- zrovna jsme a kam chceme jít... Mapa ho evidentně zaskočila, ačkoliv jsou popisky italsky, pořád s ní otáčí dokola a mračí se... Pchá, imperialistický amatér, branná cvičení na tebe! Ze strany českého turisty následuje polopatická gestikulace, kterou by pochopilo i tříleté dítě... Náhle se Italova tvář rozjasní a ukazuje směrem k soutězce:
I: Östereich?
C: Sí!
I: Östereich OK!
C: What? This route in Östereich is OK? Clear?
I: Yes, Östereich OK, Östereich OK!
C: Really free?
I: Yes, Östereich OK!
C: Grazie!
Čeští turisté tedy vyrážejí k soutěsce, cesta je stále strmější, člověk by skoro začal lézt po čtyřech... Ale po několika hodinách dřiny konečně stojíme na začátku soutězky - totálně zavalené sesuvem kamení. Překonat něco takového s těžkými batohy by šlo jen za předpokladu, že by jsme s sebou měli lano, vždy vylezli úsek volně (v našem stupni únavy docela riziko) a pak za sebou vytahovali batohy. Jelikož jsme vhodné lano neměli, otočili jsme se a rozzuřeni vyrazili zpět dolů, odkud jsme se nahoru trmáceli několik hodin. Kolegové později vyprávěli, že jsem si po cestě dolů s nepřítomným výrazem hrál s UTONem, podivně se usmíval, pokyvoval hlavou a brumlal něco jako: Tak Östereich OK, jó? Domorodec však měl vysoce vyvinutý pud sebezáchovy, takže včas uprchl a my nalezli buldozer opuštěný a zamčený... :evil: Po celodenním vysilujícím pochodu jsme nocovali tam, odkud jsme ráno vyrazili... :roll: Jelikož jsme další den ráno dojedli poslední skromné zbytky zásob potravin, nezbylo nám nic jiného, než "zbaběle" ustoupit do nejbližší italké vesnice, kam jsme dorazili odpoledne... Sranda musí bejt! :twisted:


http://img184.imageshack.us/img184/7759/ka1nf7.jpg

http://img184.imageshack.us/img184/8894/ka2ho8.jpg

http://img265.imageshack.us/img265/3324/ka3jy8.jpg

PS: Uff, to jsem se rozepsal... :oops:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Gino » ned 13. dub, 2008 7:11

TongPo - moc hezke fotky. To musel byt paradni vylet.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod RUNAR » ned 13. dub, 2008 12:36

TongPo píše:Městské dítě vyrazilo s batohem na zádech do hor... :lol: :lol: :lol: Jo, ne nadarmo se v horách trasa udává v hodinách, když někdo plánuje v kilometrech prstem po mapě, to se pak někdy diví, že? :twisted: Ona právě taková ta nižší (do 3000 metrů) zalesněná a členitá pohoří dokážou náročností pochodu docela překvapit... :wink: Ovšem dobře povedený trek zoceluje mimo fyzičky i psychiku... :D


Tak hele tady ta legrácka se mi přihodila asi po 4 letech co jsem jezdil na treky třeba i s "bivakem" venku v Tatrách ti garantuju že v mojim spacáku (komfort max do +19 stupňů Celsiových) bys nepřežil :D :lol: ,
jak se kotuje délka tras s ohledem na převýšení jsem samozřejmě znal z předchozích treků,
plánovat trasu podle kilometrů mě ani náhodou vůbec nenapadlo ani na prvním treku už při první návštěvě hor jsem všechno plánoval na převýšení trasy, tak mi nepodsouvej svoje první zkušenosti díky :D
ale nestihl jsem se vyspat před tím trekem
v polovině mi došla voda byl jsem zvyklej na to že na horách vždycky pramen seženu tady to nešlo to jsem podcenil, bez dostatku vody a ve vedru se běhá hore dole dost obtížně...... spíš je to pár kroků a držka na zemi :D Ale nelituju toho tam jsem zjistil co je to sáhnout na úplný konec sil.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » ned 13. dub, 2008 13:02

Runare - to zni jak strasny drama :roll: :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod RUNAR » ned 13. dub, 2008 13:08

Gino: taky to bylo drama teď mi to přijde jako legranda ale na tý trase jsem šel úplně sám a nikde žádná voda, vyčerpanost se zvyšuje každým krokem a za jedním kopcem kam se z posledních sil vydrápeš je další údolí a kopec.......a musel jsem jít dál potřeboval jsem tu vodu.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod TongPo » ned 13. dub, 2008 19:14

RUNAR píše:...plánovat trasu podle kilometrů mě ani náhodou vůbec nenapadlo ani na prvním treku už při první návštěvě hor jsem všechno plánoval na převýšení trasy, tak mi nepodsouvej svoje první zkušenosti díky ...

:lol: ®ádné mé první zkušenosti ti nepodsouvám, já si před mým prvním trekem zjistil dostatek informací od zkušenějších... :wink:

Měl bych k tomu tvému dramatu poslední otázku:

Na co jsi myslel tváří v tvář smrti? :twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » ned 13. dub, 2008 19:21

TongPo píše:Na co jsi myslel tváří v tvář smrti?


Jaký tomuto světu odchází básník :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Galiloo » ned 13. dub, 2008 19:52

Pro Tong Po


Dík moc :wink:

Pokud mi zašleš tvoji adresu tak Lahvinku klidně zašlu :wink: :)
Galiloo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

Příspěvekod TongPo » ned 13. dub, 2008 20:16

Galiloo píše:Pro Tong Po


Dík moc :wink:

Pokud mi zašleš tvoji adresu tak Lahvinku klidně zašlu :wink: :)


Není zač! :wink:

PS: Pár informací zas tolik nestojí, tu lahvinku si schovej pro lepší příležitost... :D
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Galiloo » ned 13. dub, 2008 22:00

TongPo píše:
Galiloo píše:Pro Tong Po


Dík moc :wink:

Pokud mi zašleš tvoji adresu tak Lahvinku klidně zašlu :wink: :)


Není zač! :wink:

PS: Pár informací zas tolik nestojí, tu lahvinku si schovej pro lepší příležitost... :D


:wink:
Galiloo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

Příspěvekod TongPo » pon 14. dub, 2008 10:03

RUNAR píše:
TongPo píše:Na co jsi myslel tváří v tvář smrti?


Jaký tomuto světu odchází básník :D

:lol: :lol: :lol:

No, ještě že se to nestalo... :roll: 8O :lol:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Skateordie » úte 15. dub, 2008 8:19

Mam taku otazocku. Da sa spojit beh po kopcoch s cielom schudnut? Mam totiz celkom problem udrzat idealnu tepovu frekvenciu.
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod RUNAR » úte 15. dub, 2008 8:37

Skate: ®ilina? Jáááááj tam je takových kopců Malá a Velká Fatra ty se máš kámo takový okolí za barákem.
Jinak na Malý Fatře se mi stalo že jsem se drápal ne nějakej kopec a byly tam takový ty velký kameny na jednom jsem se chytil rukou a vytáhl hlavu a ramena nad úroveň toho kamene a byla tam ZMIJE která na mě udělala takovej ten hadí výpad a zastavila se mi těsně před frňákem/nosem, když člověka kousne do nohy tak si to třeba stáhne ale když kousne do nosu tak nevím co si stáhnout ........asi akurát gaťe :D

Jinak jsem chtěl upozornit všechny trekaře že zmije ne horách jsou i do vysokých nadmořských výšek a můžou bejt nebezpečný tak pozor na věc.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod TongPo » úte 15. dub, 2008 12:48

RUNAR píše:...byly tam takový ty velký kameny na jednom jsem se chytil rukou a vytáhl hlavu a ramena nad úroveň toho kamene a byla tam ZMIJE která na mě udělala takovej ten hadí výpad a zastavila se mi těsně před frňákem/nosem...

Ta zmije si při tom výpadu asi všimla toho nápisu SHOTOKAN KARATE na tvý čelence a dostala strach... :lol: Trenýrky sis pak vyměnil? :twisted:

PS: Už na to Slovensko nejezdi, evidentně ti tam vždy jde o život... :D
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » úte 15. dub, 2008 13:08

Tong po: Ne trenýrky jsem nepotřeboval vyměnit podobné problémy nemívám ani v mezních situacích :D
Opět mi asi podsouváš své vlastní skušenosti

Jinak je pravda že se mi tam přihodila spousta zážitků :D
A jednou jsem šel náročnou tůru a jelikož jsem se zapoměl nahoře v sedle při obdivování slovenských Tater sestupoval jsem za tmy bez čelovky :D a vůbec nic se mi nestalo tím jsem získal důvěru v Slovenské hory 8) , určitě to nikdo nezkoušejte teď bych to bez čelovky nedal.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » úte 15. dub, 2008 13:44

TongPo píše:PS: Už na to Slovensko nejezdi, evidentně ti tam vždy jde o život... :D

Muhehe :lol: :wink:

Ranari, sel ty jsi nekdy i nejakou turu, ktera by nebyla ale fakticky opravdu velmi narocna? :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron